برگزیده های پرشین تولز

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,068
بازار منفی باشه صبا از کجا سود میسازه ؟
حالا بماند که چیزی به نام پرداخت سود نداریم از قیمت کم میشه . همونم تضمینی نیست که سال بعد همشو تقسیم کنه

---------------------------
شرکت سرمایه گذاری = صندوق سهامی دست و پا بسته (درفروش و تعویض سهم به دلیل حجم بالا) با P/NAV دلخواه حقوقی که ممکنه حتی 10 درصد NAV باشه بدون حیا !
خلاصه اش این که الان صبا رو روی 60 درصد NAV بخریم n سال دیگه پول لازم باشیم ممکنه 20 درصد NAV خریدار باشن . سود نقدی هم پرداخت نکنه مجبور به فروش بشیم
درحالی که حتی بانک و بیمه های ورشکسته موجود در پرتفوی صبا یه کفی دارن
درست است که افت قیمت سهام روی nav سرمایه گذاری ها اثر دارد اما رویکرد صبا بیشتر سمت سهام dps محور است و در مجمع هم این نکته را اعلام کردند . بنابراین حتی اگر قیمت سهام خیلی از این هم پایین بیاید ، سود مجمع شرکت های سبد صبا حاشیه امنی برای سهامداران خواهد بود . هر چه هم قیمتها پایین بیاید صبا می تواند سهام بیشتری با قیمت پایینتر جمع کند و در نتیجه dps بیشتری دریافت کند . از دید من امکان ندارد مثلا شرکتی مثل صبا نتواند در سال 25% سود بسازد .
اون کم شدن سود از قیمت هم فلسفه ای دارد و اشکالی ندارد به نظر من . چرا که اگر اینکار را نمی کردند خیلی ها سوء استفاده می کردند و درست هم نبود طرف یک روز قبل از مجمع وارد سهم شود و سود مجمع را بگیرد و فردای مجمع بفروشد و سود یکساله شرکت را یک روزه بخورد . اینطور با افت قیمت پس از کسر سود، نقدینگی بیشتری هم سمت شرکت و سهم می آید .

Last edited:

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
سوپر گزارشی که فولاد داد سیگنال فروش بقیه بازارو صادر کرد.
وقتی فولاد با پی بر ای فوروارد سه و چهار حقوقی شیر فلکه رو باز می‌کنه و اجازه رشد نمیده یعنی بقیه بازار با پی بر ای های بالاتر حبابن و باید اصلاح کنند، این برداشتی بود که من از گزارش های شش ماهه شرکت ها، گزارش شش ماهه فولاد و معاملات امروز بازار داشتم.

bestmovie

Registered User
لایک‌ها
1,439
تو یک سال رب گوجه از 10 تومن شده 30 هزار تومن ، نماد تبرک از 3 هزار تومن شده هزار تومن :دی

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
فقط نقد بشید و الفرار-تا عید همینه وضعیت----تخریب رئیس جمهور جدید هم چند روزیه دارم میبینم تو همه جا شروع کردند (من جمله بورس) و از این به بعد همه تقصیرها رو گردن ایشون خواهد انداخت -اونم بیچاره شد....

یعنی قمارخونه به معنای واقعی هست بورس ایران..........الان من اردر فروش گزاشتم---بعد 5 دقیقه حجم مانده و جایگاه حجمی من رو حذف کردند تا بتونن خودشون زودتر بفروشند...چون من نمی بینم حجم من الان چنده و چقدر به حجم فروشم مونده!!!10 بار از برنامه خارج شدم و دوباره وارد شدم ولی بزا درست نشد-همه ی قسمت ها کار میکنه به جز این حجم مانده..!دیگه دزدی و دستکاری از این بالاتر میخوایین؟به کی شکایت کنیم؟به کی زنگ بزنیم وقتی همشون با هم هستند و دزدی میکنند.مخصوصا این کارگزاری مفید روی دزد ها رو کم کرده.

Last edited:

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
بی همه چیزا
دوباره دست گذاشت رو شاخص سازها تا نزارن شاخص پایین بیاد
فقط نمیخوان خوراک رسانه ها بشن

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,068
تو یک سال رب گوجه از 10 تومن شده 30 هزار تومن ، نماد تبرک از 3 هزار تومن شده هزار تومن :دی
امیدوارم تبرک را نداشته باشید یا فروخته باشید وگرنه تناسبی بین قیمت کنونی و سودسازی نیست و اگر رب تبرک 100 هزار تومان هم بشود ممکن است سهم تبرک هنوز 80% دیگر افت بکند . سهم دچار حباب است .
بلاخره سهم باید یک تناسب قیمتی بین سود و قیمتش باشد . مثلا الان زر ماکارون خیلی وضعیت خوبی دارد و قیمت سهم خوب و منطقی و بدون حباب و بر مبنای سودی است که شرکت می سازد . از روزی هم که صادراتش افزایش پیدا کرده بهتر هم شده . مدیریتش هم یک انسان کاردرست و کاربلد است .

Last edited:

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
امروز 27 هزار میلیارد تومان اوراق توسط دولت تا این لحظه فروخته شده.

مگه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ دولت جدید قول نداد کسری بودجه رو از بورس جبران نکنه ؟ این اوراق فروشی پس برای چیه ؟

photo_2021-10-25_13-11-37.jpg

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
شاخص کل ۱۱۰۰ بود خساپا ۱۵۰
الان خساپا ۱۵۰ ،شاخص ۱۳۸۰

شاخص کل ۱۱۰۰ بود،خودرو ۱۶۰
الان خودرو ۱۶۰،شاخص کل ۱۳۸۰

شاخص کل ۱۱۰۰ بود،وتجارت ۱۸۰
الان وتجارت ۱۸۰،شاخص کل ۱۳۸۰

وبصادر ۱۸۰ بود الان هم ۱۸۰
دی ۱۱۰ بود الان ۹۳

سهم ها تکونی نخوردند ولی شاخص کل ۳۵ درصد رشد کرد
به این میگن "شاخص سازی" که البته مختص بورس ایرانه
جای دیگه کارایی نداره

mha1368

Registered User
لایک‌ها
1,033
امروز 27 هزار میلیارد تومان اوراق توسط دولت تا این لحظه فروخته شده.

مگه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ دولت جدید قول نداد کسری بودجه رو از بورس جبران نکنه ؟ این اوراق فروشی پس برای چیه ؟

مشاهده پیوست 1266021

بیش از 80% فروش اوراق بوده....
10% سهام....
نوسانگیری، نرفتن صف فروش، کم کردن میانگین... حفظ سهام...
اولویت از راست به چپ...

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
بی همه چیزا
دوباره دست گذاشت رو شاخص سازها تا نزارن شاخص پایین بیاد
فقط نمیخوان خوراک رسانه ها بشن
شاخص کل ۱۱۰۰ بود خساپا ۱۵۰
الان خساپا ۱۵۰ ،شاخص ۱۳۸۰

شاخص کل ۱۱۰۰ بود،خودرو ۱۶۰
الان خودرو ۱۶۰،شاخص کل ۱۳۸۰

شاخص کل ۱۱۰۰ بود،وتجارت ۱۸۰
الان وتجارت ۱۸۰،شاخص کل ۱۳۸۰

وبصادر ۱۸۰ بود الان هم ۱۸۰
دی ۱۱۰ بود الان ۹۳

سهم ها تکونی نخوردند ولی شاخص کل ۳۵ درصد رشد کرد
به این میگن "شاخص سازی" که البته مختص بورس ایرانه
جای دیگه کارایی نداره
در نیمه اول سال با پروژه کردن نمادهایی مثل فارس شاخص سازی کردن، همین فارسو از 800 تومن تا 1300 تومن بالا آوردن به اینصورت که هر روز حقوقی در +4 با خودش خریدو فروش میکرد پایانی مثبت میکرد و عدد شاخص رشد میکرد، طی این مدت فقط با همین یدونه نماد 50.000 واحد گذاشتن روی عدد شاخص بورس ولی روزهایی که بازار منفیه میبینیم این سهمو بستن :لول
شستا هم همینطور، وبملت شاخص ساز بانکی رو هم. بستن این سهم های شاخص ساز و باز نکردنشون یعنی ریزش ادامه داره. پارسال هم یه مدت پالایشی ها ، خودرویی ها و یا همین شستا رو بستن و در ریزش حضور نداشتن و ما اونجا گفتیم اینها باز بشن تازه اصلاح شروع میشه. الآنم دارن همون کثافت کاریای پارسالو تکرار میکنن، چند تا از شاخص سازها رو بستن و باز بشن قیمتها بازم میریزه.
هدف اینها فقط شاخص سازی و نوسانگیریه و امسال از ۱۱۰۰تا۱۶۰۰ با سهم هایی شاخص رو بالا آوردن مثل گروه پتروشیمی که سهمای بازاری نیستن. آخه کی اینجا شپدیس یا شفن داره؟ ولی شاخص بورسو با این سهم ها بالا اوردن وگرنه سهام بازاری و دست ملت الان به قیمتهای سال 98 رسیده و با شاخص زیر یک میلیون داره معامله میشن.
فقط امیدوارم خودرو کفش رو از دست نده وگرنه زیان بورس امسال بدتر از پارسال میشه.

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
دلخوش به این مقدار نباشید. تا ۱۳۳۰ رو فکر میکنم راحت میریم.چیزی هم نمونده یه فردا منفی کت و کلفتی بخوره میرسیم یا نهایت تا ۴ شنبه

kyle

مدیر بورس و بانکداری
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,201
دلخوش به این مقدار نباشید. تا ۱۳۳۰ رو فکر میکنم راحت میریم.چیزی هم نمونده یه فردا منفی کت و کلفتی بخوره میرسیم یا نهایت تا ۴ شنبه
حالا ۱۳۰۰ ۱۳۳۰
رسیدن میرسه ولی بعدش یه صعود خوبی داریم
خودم به شخص خریدهامو از هفته دیگه تکمیل میکنم
نگران هم نیستم .این همفته چندتا رو بررسی کردم دیگه استارت بزنییم

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,224
دوستان من برای دریافت سود یکی از این سهم ها فکر کنم صبا باشه گفتن باید برید بانک پارسیان
به صورت غیر حضوری حساب باز کردم شماره حسابم برام اومدش . برای ورود نام کاربری و پسوردش چی میشه ؟
به پشتیبانی گفتم میگه نام کاربری همون شماره حسابه ولی برای پسورد باید بیاد عابر بانک رمز ایستا رو فعال کنید خوب اینجوری که دوباره حضوری شدش که
شما تجربش رو دارید

m558

Registered User
لایک‌ها
1,486
دوستان من برای دریافت سود یکی از این سهم ها فکر کنم صبا باشه گفتن باید برید بانک پارسیان
به صورت غیر حضوری حساب باز کردم شماره حسابم برام اومدش . برای ورود نام کاربری و پسوردش چی میشه ؟
به پشتیبانی گفتم میگه نام کاربری همون شماره حسابه ولی برای پسورد باید بیاد عابر بانک رمز ایستا رو فعال کنید خوب اینجوری که دوباره حضوری شدش که
شما تجربش رو دارید

رمز ایستا باید بری عابر بانک
برای پسورد برنامه همراه بانک از سایتش بگیر کد ملی و مشخصات را میدادی پیامک میداد به شماره ت چون من هر از گاهی یادم میره پسور اینجوری ریست میکنم
دیزاین سایت را عوض کردن ببین این لینک است
در ورژن جدید همراه بانک پارسیان میتونی سود سهام رابگیری نیازی به مراجعه بانک نیست

بالا