برگزیده های پرشین تولز

ساخت Question Box

farhad17

Registered User
لایک‌ها
328
سلام

سوالم در مورد ساخت جداول دیتابیس برای Question Box است .

مثل تصویر زیر میخوام یک سوال مطرح کنم با چهار گزینه , در این سوال گزینه B درسته.

حالا سوال اصلی این هست که ادمین سایت یا اون کسی که سوال را مطرح میکنه چگونه گزینه درست را تعیین میکنه؟

به چه جداولی نیاز داریم یا در Entity framework به چه کلاس هایی نیاز داریم تا پاسخ ها و گزینه درست را تعیین کنیم؟

254.png

MOHAMMAD026_1

مدیر بخش ویژه وب مستر
مدیر انجمن
لایک‌ها
8,688

farhad17

Registered User
لایک‌ها
328
برای ساخت Quiz جداول دیتابیس چگونه باید ساخته بشن؟ به چندتا جدول نیاز هست؟

farhad17

Registered User
لایک‌ها
328
مثالی که دوستمون دادن ببینید پنج تا جدول ساخته
دیدمش و چند روز درگیرش بودم :geek: , ولی نمیشه ازش در یک پروژه واقعی استفاده کرد.
جدولاش درست نیست, مثلا چرا choice با question رابطه داره؟ چرا با answer رابطه نداره؟

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
دیدمش و چند روز درگیرش بودم :geek: , ولی نمیشه ازش در یک پروژه واقعی استفاده کرد.
جدولاش درست نیست, مثلا چرا choice با question رابطه داره؟ چرا با answer رابطه نداره؟
چون هر سوال چند گزینه داره ولی هر سوال فقط یک جواب داره

farhad17

Registered User
لایک‌ها
328
چون هر سوال چند گزینه داره ولی هر سوال فقط یک جواب داره
حالا یک مشکل دیگه دارم که وقتی کاربر روی یکی از گزینه ها کلیک میکنه چه کاری باید انجام بشه؟ چی رو باید به سمت سرور ارسال کنیم؟

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
حالا یک مشکل دیگه دارم که وقتی کاربر روی یکی از گزینه ها کلیک میکنه چه کاری باید انجام بشه؟ چی رو باید به سمت سرور ارسال کنیم؟
درود

دست شما برای انجام این کار باز هست و بهتره کلا از radio button استفاده کنید و قید اون تگ های div که روشون کلیک میشه رو بزنید
چون radio button بدون javascript هم کار می کنه

به هر ترتیب با روال همون تگ div
شما در پس زمینه برای هر یک از گذینه های سوال ها یک <input type="radio"> احتیاج دارید و می بایست hidden کنید
کاربر با کلیک بر روی اون تگ div که ساختید کلیک می کنه و همه radio button ها غیر فعال میشن radio button مورد نظر فعال میشه

مثلا برای سوال یک و دو، نام و مقدار radio button ها مثل مثال ذیل میشه :

<input type="radio" name="quest1" value="answer1"> <input type="radio" name="quest1" value="answer2"> <input type="radio" name="quest1" value="answer3"> <input type="radio" name="quest1" value="answer4"> <input type="radio" name="quest2" value="answer1"> <input type="radio" name="quest2" value="answer2"> <input type="radio" name="quest2" value="answer3"> <input type="radio" name="quest2" value="answer4">

سمت سرور این جوری خونده میشه :

string Quest1Value = Request.Form["quest1"] string Quest2Value = Request.Form["quest2"]

Quest1Value مقدار answer1 یا answer2 یا answer3 یا answer4 میگیره

موفق باشی

بالا