برگزیده های پرشین تولز

همفکری برای ساخت یک WYSIWYG ایرانی

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در این چند وقتی که در این بخش حضور دارم، شدیدا احساس کردم که چنین تاپیکی ایجاد بشه. در بسیاری موارد چنین بحثی مطرح شده ولی با گذاشتن لینکی برای دانلود، صورت مساله پاک شده.

امیدوارم با همفکری اساتید و دوستان، یک WYSIWYG قابل قبول ساخت داخل بسازیم.

کی شروع می‌کنه؟

---------------------------------------
توضیح: WYSIWYG در واقع همان بخشی است که در تمامی وبلاگ‌ها، فروم‌ها و غیره برای وارد کردن متن و اعمال تغییرات مثل bold، italic و یا درج عکس، جدول و غیره در متن ارسالی استفاده می‌شود.

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
عجب. یعنی هیچ کس علاقه‌ای به این کار نداره؟

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
سلام
ایده خوبیه اما مساله ای که هست باید این رو در نظر گرفت که دو مرتبه از اول چرخ رو اختراع نکنیم و اگر قراره چیزی ایجاد بشه ، امکانات مناسبی داشته باشه . اگر هم اوپن سورس کار کنیم که عالی تر میشه .

خب شما ایده کلی تون رو بدین تا با هم بررسی کنیم

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
اولا که چیزی که هست رو برای چی میخواید از اول بسازید ؟! کافی نیست مثلا به freetextbox دوتا دکمه اضافه بشه که rtl رو پشتیبانی کنه و به عنوان یکی از قوی ترین WYSIWYG ها که تا به حال ساخته شده کاملا با فارسی سازگار بشه ؟!
مثلا فردا صبح برنامه بذاریم با بچه ها یه microsoft world فارسی بنویسم ! :D

ادیت : هیچ دقت کردید دوما نداشت !؟

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
سلام
ایده خوبیه اما مساله ای که هست باید این رو در نظر گرفت که دو مرتبه از اول چرخ رو اختراع نکنیم و اگر قراره چیزی ایجاد بشه ، امکانات مناسبی داشته باشه . اگر هم اوپن سورس کار کنیم که عالی تر میشه .

خب شما ایده کلی تون رو بدین تا با هم بررسی کنیم
خیلی عالیه ! ولی اساتید ! wyswiyg بیشتر مربوط به جاوا اسکریپته ها !

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
مرد مومن ، مگر من گفتم مربوط به پاسکال تحت داس هستش .
1670.gif

ارادتمندیم شاهد خان
friends.gif

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
مرد مومن ، مگر من گفتم مربوط به پاسکال تحت داس هستش .
1670.gif

ارادتمندیم شاهد خان
friends.gif
پس چرا اینجا توی asp.net ئه؟
89.gif

راستی ! آصف هم پارسال پیارسالها میخواست همچین کاری بکنه ! گمونم تا خیلی جاها هم جلو رفتن ! به همراه استاد مازولاق (
s050.gif
) ! تاپیکهاش هنوزم باید باشه ! بعدش نفهمیدم چی شد دیگه :D

مخلصیم
s187.gif

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یک روش معمول برای ساخت WYSIWYG جاوا اسکریپته. ولی در نسخه‌های تجاری، شما با فایل‌های dll سرو کار دارید. مسلما تفاوت بین این دو روش باید زیاد باشد.

اگر محل مناسب‌تری برای پیگیری این موضوع در نظر دارید، پیشنهاد بدید تا انجام بدیم.
ممنون

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
این DLL ها معمولا چیز خاصی نیست همه جاوا اسکریپت ها و عکس ها رو میکنن توی یدونه DLL که جمع و جور باشه ولی بعضی هاش مخصوصا توی asp.net تبدیل میشن به سرور کنترل ، مثلا freetexbox مثل یه TextBox معمولی همه پروپرتی هاش رو داره و یه سری پروپرتی های اضافه هم داده که میشه با برنامه به صورت سرورساید ستش کرد ولی به نظر من هرچی ساده تر بهتر ! خیلی پیچیده یاشه استفاده ازش سخت میشه !

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بالاخره چه کار کنیم؟ بسازیم یا از نمونه‌های open source موجود استفاده کنیم؟

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
من که میگم چیزی که ساخته شده، برا چی دوباره ساخته بشه مثل همون ؟؟ :دی

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگر به نظر شما، نسخه‌های تجاری، هیچ مزیتی نسبت به نسخه‌های open source ندارند، حرفی نیست.

amin_lili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
آقایون زحمت به خودتون ندید . کاری که قبلا به بهترین نحو انجام شده رو چرا باید دوباره انجام داد آخه ؟ مگه این ادیتورهای موجود چی کم دارند که لازم بشه دوباره از اول نوشتشون...؟ یه خصوصیت RTL رو نداشتن که اینو هم با یه کم دستکاری توی سورس میشه بهش اضافه کرد . به عنوان نمونه من در اینجا براتون یک ادیتور همراه با خصوصیت RTL گذاشتم. فکر نمی کنم کسی پیدا بشه بگه من ادیتوری می خوام کاملتر از این باشه و آپلو هوا کنه ;)

mehran.zand

Registered User
لایک‌ها
1
وقتی که ادیتورهایی مثل fckeditor وجود دارند و بطور کامل فارسی را ساپورت میکنند چرا باید
وقت برای چنین کاری گذاشت !!

miladkdz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
میشه به عنوان یه پروژه تحقیقی انجامش داد! open Source و آموزشی! ضرر که نداره! 4 تا چیز هم یاد میگیریم! من پیشنهاد میدم با ajax انجام بدیم. من خودم آماده هستم!

iranidesign

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اقایون به نظر من شمامیتونین یک کاری هم بکنین بخشهایی که مشترک هستش رو از script های اماده استفاده کنین و بخشهایی که میخواین تکمیل کنین تکمیلش کنین فکر میکنم این راه بدی نباشه !!!

بالا