برگزیده های پرشین تولز

درباره پروژه ایران رود چه می دانیم؟

cyb3rninja666

کاربر فعال درآمد اینترنتی
کاربر فعال
لایک‌ها
13
با سلام. مطلب کمی قدیمی است ولی جالب.
ابتدا با خود پروژه آشنا شوید:
http://www.badi.net/iranrood.htm
سپس با نظر مجلس:
http://www.chn.ir/News/?section=1&id=12726
سپس اگر خودتان هم نظری دارید همین جا بفرمایید.
با تشکر.

خوبه ولی عملی نيست ! کوچکترين دليلش هم اينه که وزارت راه از پرداخت هزينه پروژه های بسيار کوچيکتر فرار ميکنه ! چه برسه به اين ! پيمانکار خارجی "؟ %100

Mehrdad001

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
0
این یه طرح نسبتا مسخرس (به خاطر هزینه های بالا و اینکه اصلا مملکتی با اینهمه پستی بلندی ...!) که زمان **** اسبق مطرح شد و خود سران همین ... کلی اونا رو به خاطر همچین طرح به نظر اونا بیخودی (؟) مسخره می کردن!!

iranrood.gif

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
تو ایران با این همه دزی هایی که سر طرح ها صورت می گیره 100 سال طول می کشه اجراش!

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
این یه طرح نسبتا مسخرس (به خاطر هزینه های بالا و اینکه اصلا مملکتی با اینهمه پستی بلندی ...!) که زمان **** اسبق مطرح شد و خود سران همین ... کلی اونا رو به خاطر همچین طرح به نظر اونا بیخودی (؟) مسخره می کردن!!

طرح عالیه و اجرا شدنی هست اما نه تو ایران به دلیلی که تو پست بالا گفتم!

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
هیچ طرحی علمی تر و عاقلانه تر این ندیده بودم به عمرم !

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
غير قابل اجرا در ايران..........در ضمن من توي توجيه اقتصادي طرح(حتي اگه درست اجرا بشه) شك دارم
كلي پروژه نيمه تمام خيلي كوچكتر از اين هست كه اول بايد به اونا رسيدگي بشه........اتوبان تهران-شمال رو بسازند....كانال خزر-خليج فارس پيشكششون

m@hyar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هیچ طرحی علمی تر و عاقلانه تر این ندیده بودم به عمرم !

جدي ميگيد يا;)
من تو دانشگاه جغرافيا خوندم يه ودرس 3 واحدي داشتيم به اسم جغرافياي ايران
يكي از بچه ها تحقيقشو در اين رابطه نوشته بود وراجع به اون حسابي صحبت شداستاد مربوطه
به شدت از اين طرح انتقاد ميكرد :happy: جالبه كه بدونيد سر كلاس يكي ديگه از درس ها كه موضوع مطرح شد
ايندفعه جناب استاد كه از شاگرداي دكتر كردواني هم بود نظرش مثبت بود وحتي چيزي نمانده بود سر
اين موضوع استاد قبلي رو (كه البته ما اسمش رو نبرده بوديم) حسابي چوبكاري كنه:eek:

parsa

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
102
یادمه یه جایی خوندم سطح دریای خزر حدود 30 متر از سطح آبهای آزاد پایین تر هست! اونوقت اینو چکارش میکنن؟
یعنی با وصل شدن خزر به آبهای آزاد، گیلان و مازندران 30 متر میره زیر آب؟ :blink:

شایدم میخوان یه دیوار 30 متری لب دریا بکشند که آب تو شهر نیاد...!!!

check_shark

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
یادمه یه جایی خوندم سطح دریای خزر حدود 30 متر از سطح آبهای آزاد پایین تر هست! اونوقت اینو چکارش میکنن؟
یعنی با وصل شدن خزر به آبهای آزاد، گیلان و مازندران 30 متر میره زیر آب؟ :blink:

شایدم میخوان یه دیوار 30 متری لب دریا بکشند که آب تو شهر نیاد...!!!

همون کاری که روس ها تو ولگا کردن . پلکانی ساختن و ایجاد دریچه های متعدد

کلی هزینه داره ، کلی هم سود اقتصادی داره

ولی اینکار عمرا انجام بشه . دقیقا مثله اینکه برای ناوگان آمریکا بیان جاده بکشن تا دمه تهران:lol:

از همه ی اینا مهمتر چه کسی تضمین میکنه هوای تهران یا شهرهای دیگه تغییر پیدا نکنه؟ یه جا سیل میاد یه جا خشکسالی میشه یه جا توفان!

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
شدنی هست و یک طرح بسیار عالی و سازنده هست. مشکلات فراوان کشور حل میشه...
اما
اما نیازش یک حکومت ملی گرا هست که به جای ریختن پول نفت مردم بیچاره به جیب و شکم عربهای مفت خور پلستینی و حزب الله و عربهای عراق و دیگر مسلمانان مفت خور, پول رو توی کشور خرج کنند.

aminjooon2005

Registered User
لایک‌ها
6
معایبی هم داره کشور به 2 قسمت میشه(حس استقلال طلبی)
بعد میشه ایران شرقی / ایران غربی:)

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
ولی اینکار عمرا انجام بشه . دقیقا مثله اینکه برای ناوگان آمریکا بیان جاده بکشن تا دمه تهران

اینو خیلی خوب گفتی. به اینجاش فکر نکرده بودم.

از همه ی اینا مهمتر چه کسی تضمین میکنه هوای تهران یا شهرهای دیگه تغییر پیدا نکنه؟ یه جا سیل میاد یه جا خشکسالی میشه یه جا توفان!

این رو هیچکس نمیتونه تضمین کنه، توی پروژه های سد سازیش که آب مخزن سد یک چندم این آب هم نمیشه، کلی تغییرات آّب و هوایی و نیز تغییر اکوسیستم منطقه داریم؛ دیگه وای به حال این.

معایبی هم داره کشور به 2 قسمت میشه

دقیقا، تازه کلی هم باید پل بزنند روش!!!!

بعدش هم دریای خزر دریای بسته است و بدرد ما نمیخوره. بدرد تزار روسیه میخوره که همش میخواست کشورش رو وصل کنه به آّبهای آزاد.

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
ایران کشور کم آبی هست.
این همه زمین به خاطر بی آبی بی مصرف هستند اگر اینها آب داشته باشن کشاورزی و در کنارش صنعت پیشرفت شدیدی میکنه و در پی اون هم اشتغال و وضعیت خوب مالی مردم...
بوجود اومدن مناظر طبیعی بکر و جذب جهانگرد و ...
اصفهان رو ببنید. این شهر هیچ چیزی نداره. تنها یه رودخونه داره که سه تا پل روش زدن و همین باعث شده که این همه گردشگر به اونجا برن(همه ی آثار باستانیش برای بعد از اسلامه و ارزشی نداره)
اون جریان جدایی خواهیی هم درست نیست. وگرنه ما تو اصفهان شیراز و اهواز و ... همه باید این مشکل رو بهش بر میخوردیم
حال ایران رود نشد! باید که آب ارس و کارون و رودخانه های شمال که سودی ندارن و به دریا میریزن یک جورایی به مناطق کویری کشیده بشه

Mehrdad001

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
0
آخه عزیزان من یه ذره بیشتر جغرافی دوم راهنمایی رو به یاد بیارین.
گذشته از مطلبی که دوستمون گفتن که کاسپین 30متر پایین تر از دریای عمانه ببینین سر راه این رود چه عوارضی هست ؟دشت کویر!با اونهمه پستی.کویر لوت با اون همه پستی و بین این دوتا یه بلندی! رشته کوه سلیمان! رشته کوه البرز!
آخه کشیدن یه همچین چیزایی توی فتوشاپ روی نقشه ایران شدنیه.
یه حرف قدیمی میگه پول رو رو مرده بذاری بلند میشه راه پیمایی شرکت میکنه! ولی کو پول؟
به قول یه بنده خوایی میشه وسط کویر لوط گل رز عمل آورد.ولی هر دونش میشه 14هزار تومن!
این رودخونه رو هم میشه کشید.از اینجا تا کره ماهم میشه کشیدش ولی با پول.
آخه کدوم پول؟

هزینه ای که این طرح داره من فکر میکنم میشه یه چند سال بودجه آمریکا !

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
آخه عزیزان من یه ذره بیشتر جغرافی دوم راهنمایی رو به یاد بیارین.
گذشته از مطلبی که دوستمون گفتن که کاسپین 30متر پایین تر از دریای عمانه ببینین سر راه این رود چه عوارضی هست ؟دشت کویر!با اونهمه پستی.کویر لوت با اون همه پستی و بین این دوتا یه بلندی! رشته کوه سلیمان! رشته کوه البرز!
آخه کشیدن یه همچین چیزایی توی فتوشاپ روی نقشه ایران شدنیه.
یه حرف قدیمی میگه پول رو رو مرده بذاری بلند میشه راه پیمایی شرکت میکنه! ولی کو پول؟
به قول یه بنده خوایی میشه وسط کویر لوط گل رز عمل آورد.ولی هر دونش میشه 14هزار تومن!
این رودخونه رو هم میشه کشید.از اینجا تا کره ماهم میشه کشیدش ولی با پول.
آخه کدوم پول؟

هزینه ای که این طرح داره من فکر میکنم میشه یه چند سال بودجه آمریکا !

اینکه کار سخت و هزینه بر هست شکی درش نیست. اما یک کار زیر بنایی و همیشگی بشمار میاد. یعنی باید از همین پول نفتی که به جیب عربهای مفت خور و تروریست ریخته میشه بهره گرفت و کار رو آغاز کرد تا هر زمان که طول بکشه. مهم اینه که کسی در سود دهی این کار شکی نداره
اون پرسمان بلندای دریای کاسپین هم از نظر مهندسی ساده میشه حلش کرد. همچنین ما کاری به دریای کاسپین نداریم!!! ما با رودخانه های بزرگ شمال و غرب ایران کار داریم ! چه ربطی به دریای کاسپین داره!؟

samoraee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
ول کنید بابا این حرفا چیه
فردا دو تا کارگر افغانی با کلنک می فرستم شروع کنن بکنن ببینیم چی میشه

mosyhey1

Registered User
لایک‌ها
4
واقعاً این که گفته اند زمان بر است. شوخی ندارد 150 کیلومتر باید به عمق 1500 متر بکنند بروند پایین. شما فکر یک چاه 1500 متری در دل کویر را بکنید.
در ضمن احتمالاً مشکلات اقلیمی و زیست محیطی هم ایجاد کند.

بالا