برگزیده های پرشین تولز

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,907
رتبه های سایتتون رو چک کنید، همین امشب گوگل یه آپدیت داد :poop: به هر چی سایت و سئو
اینم باید مثل یاهو تعطیل کنه بره با این طمعی که کرده، :poop: به سئو که پول بدید تبلیغ ادسنس بخرید.

Last edited:

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
رتبه های سایتتون رو چک کنید، همین امشب گوگل یه آپدیت داد...
در بخش تولید محتوا، سئو از اول هم یه راهکار بود برای راحت کردن کار ربات های جستجوگر قدیمی که فقط می تونستن سورس صفحات رو بخونند. حالا که موتورهای جستجوگر بزرگ به الگوریتم و روش های پیشرفته تری از آنالیز صفحات دست پیدا کردن، دیگه حتی نیازی به اصولی بودن سورس صفحات هم نمی بینن.

در مورد به کارگیری الگوریتم هایی که منجربه خرید بیشتر تبلیغات بشه هم ممکنه نظر شما درست باشه.

قدیما هرچند سرچ گوگل پر بود از سایت های اسپم ولی حداقل 4تا جایگاه به سایت های جدید هم میداد. اما الآن، به نظر میرسه گوگل سایت های جدید رو کلاً کنار گذاشته و هر وقت خود سایت تونست تبدیل به برند بشه، اونوقت اونو میاره داخل سرچ. خب اگه یه سایت خودش میتونست برند بشه دیگه چه نیازی به بالا اومدن تو موتورهای جستجو داشت! به قول یکی از کاربران اینجا، گوگل کار خودشو انجام میده و منافع سایت ها اولویتش نبوده و نیست.

meysam0211

Registered User
لایک‌ها
406
رتبه ی چیمونو دقیقا ! از کجا!
رتبه های سایتتون رو چک کنید، همین امشب گوگل یه آپدیت داد :poop: به هر چی سایت و سئو
اینم باید مثل یاهو تعطیل کنه بره با این طمعی که کرده، :poop: به سئو که پول بدید تبلیغ ادسنس بخرید.

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,050
همیشه سرچ که میکردیم.. کلی از سایت های صفحه اول سایت هایی بودن که قشنگ حس میکردی برای کسب رتبه هر کاری کرده..
من خودم از دید وبمستر نگاه میکردم میگفتم دمش گرم..
ولی از دید کاربر که نگاه میکردم آزرده میشدم..
قدیم برپایه بک لینک و اسیکریپت خودکار محتوا بودن..
الان محتوای خوب دارن ولی بازم حس میکنی براب افزایش تعداد کلمات کلی داره وقت کشی میکنه و به شعورت بی احترامی میکنه..
یبار نشد تو یه سایتی بریم شسته رفته و تمیز باشه و راحت محتوا رو بهت برسونه..

آدم یاد تبلت های چینی غیر برند میوفته..
قشنگ زهر مار آدم میشه..

شایدم با تاکید بیشتر روی برند سازی میخواد ویترین صفحه یک نتایج شیک تر و مفید تر بشه..

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
الان محتوای خوب دارن ولی بازم حس میکنی برای افزایش تعداد کلمات کلی داره وقت کشی میکنه و به شعورت بی احترامی میکنه..
یبار نشد تو یه سایتی بریم شسته رفته و تمیز باشه و راحت محتوا رو بهت برسونه..
سوالی که جوابش یک کلمه است، به اندازه 10 صفحه A4 مطلب حاشیه براش نوشتن. تنها عامل رایج شدن این حجم از زیادی حاشیه، فقط و فقط الگوریتم اشتباه گوگل بوده!

--------------

علت تاکید بر نمایش سایت های برند در نتایج جستجو، احتمالاً اینه که موتورهای جستجو حوصله سروکله زدن با سایت های جدید رو ندارن. چون ربات های جستجوگر اول باید روی سایت های جدید کلی وقت بذارن که مطمئن بشن، مطالبشون فیک و کپی و اسپم نیست تا در مرحله دوم ببینند آیا بازدیدکننده اون مطالب رو می پسنده یا خیر ولی وقتی سایت های برند تو نتایج باشن، الگوریتم جستجوگر، حداقل تا اندازه زیادی از مرحله اول مطمئن هست.

Last edited:

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,050
سوالی که جوابش یک کلمه است، به اندازه 10 صفحه A4 مطلب حاشیه براش نوشتن. تنها عامل رایج شدن این حجم از زیادی حاشیه، فقط و فقط الگوریتم اشتباه گوگل بوده!

--------------

علت تاکید بر نمایش سایت های برند در نتایج جستجو، احتمالاً اینه که موتورهای جستجو حوصله سروکله زدن با سایت های جدید رو ندارن. چون ربات های جستجوگر اول باید روی سایت های جدید کلی وقت بذارن که مطمئن بشن، مطالبشون فیک و کپی و اسپم نیست تا در مرحله دوم ببینند آیا بازدیدکننده اون مطالب رو می پسنده یا خیر ولی وقتی سایت های برند تو نتایج باشن، الگوریتم جستجوگر، حداقل تا اندازه زیادی از مرحله اول مطمئن هست.
احتراما من زیاد با نظریه کمتر در نظر گرفتن سایت های جدید موافق نیستم زیاد...

بنظرم الگوریم جدید شاید اینطور باشه که بدون ورودی دادن به سایت های جدید و در نظر گرفتن رفتار شناسی کاربر ها..
با تکیه بر الگوریتم های خودش و شاید هوش مصنوعی ، میذاره سایت در ازنوا پیش بره.. یک هویتی برای خودش بسازه.. فاز سایته مشخص بشه و گوکل بفهمه با چه سایتی طرفه..
بعدش اگه سرش به تنش نیارزید بذاره غرفه داشته باشه تو وب..

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
احتراما من زیاد با نظریه کمتر در نظر گرفتن سایت های جدید موافق نیستم زیاد...
بنظرم الگوریم جدید شاید اینطور باشه که بدون ورودی دادن به سایت های جدید و در نظر گرفتن رفتار شناسی کاربر ها..
با تکیه بر الگوریتم های خودش و شاید هوش مصنوعی ، میذاره سایت در انزوا پیش بره.. یک هویتی برای خودش بسازه.. فاز سایته مشخص بشه و گوکل بفهمه با چه سایتی طرفه..
بعدش اگه سرش به تنش نیارزید بذاره غرفه داشته باشه تو وب..
خب نتیجه و خروجی نظریه شما و نظریه بنده، هر دو یک چیز میشه دیگه! قدیما گوگل به سایت های تازه تاسیس کمک می کرد و براشون بازدید می فرستاد، اما الآن دیگه از این خبرا نیست! حالا در پس زمینه، سایت رو زیر نظر داشته باشه یا نداشته باشه، فرقی به حال سایت نوپا نداره. سایت نوپا بازدید رایگان از طرف گوگل میخواد که دلگرم بشه و به کارش ادامه بده که دیگه دوره رایگان تموم شده! 😅

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,050
خب نتیجه و خروجی نظریه شما و نظریه بنده، هر دو یک چیز میشه دیگه! قدیما گوگل به سایت های تازه تاسیس کمک می کرد و براشون بازدید می فرستاد، اما الآن دیگه از این خبرا نیست! حالا در پس زمینه، سایت رو زیر نظر داشته باشه یا نداشته باشه، فرقی به حال سایت نوپا نداره. سایت نوپا بازدید رایگان از طرف گوگل میخواد که دلگرم بشه و به کارش ادامه بده که دیگه دوره رایگان تموم شده! 😅
درسته..
ظاهرا گوگل میخواد اول همه چیز رو بچینی..
بعد بازرسش میاد تایید میکنه..
اگه تایید داد،پرده جلوی غرفه ت رو میزنه کنار ،بازدید کننده های نمایشگاه ببینن..

وكيل الرعايا

همکار کسب درآمد از اینترنت
همکار انجمن
لایک‌ها
7,442
در بخش تولید محتوا، سئو از اول هم یه راهکار بود برای راحت کردن کار ربات های جستجوگر قدیمی که فقط می تونستن سورس صفحات رو بخونند. حالا که موتورهای جستجوگر بزرگ به الگوریتم و روش های پیشرفته تری از آنالیز صفحات دست پیدا کردن، دیگه حتی نیازی به اصولی بودن سورس صفحات هم نمی بینن.

در مورد به کارگیری الگوریتم هایی که منجربه خرید بیشتر تبلیغات بشه هم ممکنه نظر شما درست باشه.

قدیما هرچند سرچ گوگل پر بود از سایت های اسپم ولی حداقل 4تا جایگاه به سایت های جدید هم میداد. اما الآن، به نظر میرسه گوگل سایت های جدید رو کلاً کنار گذاشته و هر وقت خود سایت تونست تبدیل به برند بشه، اونوقت اونو میاره داخل سرچ. خب اگه یه سایت خودش میتونست برند بشه دیگه چه نیازی به بالا اومدن تو موتورهای جستجو داشت! به قول یکی از کاربران اینجا، گوگل کار خودشو انجام میده و منافع سایت ها اولویتش نبوده و نیست.

هر وقت سایت تونست برند بشه اونوقت میاره تو سرچ !

مبهم هست این نوشته نیاز به توضیحات داره

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
درسته..
ظاهرا گوگل میخواد اول همه چیز رو بچینی..
بعد بازرسش میاد تایید میکنه..
اگه تایید داد،پرده جلوی غرفه ت رو میزنه کنار ،بازدید کننده های نمایشگاه ببینن..
اینی که شما گفتید، الگوریتم چندسال پیش گوگل بود. الآن میاد سایت جدید رو می بینه و تایید هم می کنه ولی تو نتایج نمیاره (یا خیلی محدود میاره) تا زمانیکه سایت تبدیل به برند بشه. بعد از برند شدن میاره تو لیست نتایج. برای برند شدن هم راه آسونی وجود نداره. داشتن بک لینک های قوی، فقط یکی از شرایطه (که اینم رو به کم رنگ شدنه). مثلاً یکی از نشونه های برند شدن اینه که بازدیدکننده اسم سایت رو کنار عنوان مورد جستجو بنویسه. مثلاً اینجوری سرچ کنه:
مشکل ویندوز 11 فوروم پرشین تولز
مثلاً این یکی از نشونه هایی است که فوروم پرشین تولز برند شده. بعد از برند شدن دیگه درست و حسابی تو نتایج، لیست می کنه.

در واقع از دید وبمستر، وقتی سایتی برند شد دیگه خودش تونسته گلیمش رو از آب بکشه و چندان نیازی به یاری گوگل نداره ولی اینجا بازم گوگل به سایت برند کمک بیشتر می کنه که بازدیدهاش بیشتر و بیشتر بشه. :D

هر وقت سایت تونست برند بشه اونوقت میاره تو سرچ !

مبهم هست این نوشته نیاز به توضیحات داره
خب دیگه تو چند پست قبل، دقیقاً همینو گفتم.

Last edited:

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,050
اینی که شما گفتید، الگوریتم چندسال پیش گوگل بود. الآن میاد سایت جدید رو می بینه و تایید هم می کنه ولی تو نتایج نمیاره (یا خیلی محدود میاره) تا زمانیکه سایت تبدیل به برند بشه. بعد از برند شدن میاره تو لیست نتایج. برای برند شدن هم راه آسونی وجود نداره. داشتن بک لینک های قوی، فقط یکی از شرایطه (که اینم رو به کم رنگ شدنه). مثلاً یکی از نشونه های برند شدن اینه که بازدیدکننده اسم سایت رو کنار عنوان مورد جستجو بنویسه. مثلاً اینجوری سرچ کنه:
مشکل ویندوز 11 فوروم پرشین تولز
مثلاً این یکی از نشونه هایی است که فوروم پرشین تولز برند شده. بعد از برند شدن دیگه درست و حسابی تو نتایج، لیست می کنه.

در واقع از دید وبمستر، وقتی سایتی برند شد دیگه خودش تونسته گلیمش رو از آب بکشه و چندان نیازی به یاری گوگل نداره ولی اینجا بازم گوگل به سیت برند کمک بیشتر می کنه که بازدیدهاش بیشتر و بیشتر بشه. :D

خب دیگه تو چند پست قبل، دقیقاً همینو گفتم.
من چند صفحه قبل تر گفتم.. :
توی یوتیوب هم بازدید ها نابود شده..
اونجا هم این بحث مطرحه که الگوریتم جدید اومده..
جالبه برای کانال های مفید این اتفاق بیشتر میوفته و برای کانال های زرد و مبتذل بنظرم وضعیت بهتر شده..

قبلا گفتم .. بازم میگم.. بنظرم سیاست فقر گسترده و افزایش از هم گسیختگی جوامع داره پیاده میشه...

بنظرم بازدید سایت ها و درآمد گوگلی شون بیشتر از چیزیه که پنل نشون گوگل میده.

از عمد آمار رو کم میکنن توی پنل ها..
چالش ها و حواشی رو هم پشت بندش فکر کردن و اوکی کردن..

این نظر من بود

وكيل الرعايا

همکار کسب درآمد از اینترنت
همکار انجمن
لایک‌ها
7,442
دوستان کسی برای سایتش از کوتاه کننده لینک استفاده میکنه ؟ بخواد در سایت دیگری کار کنه ؟ با درامد مناسب تر ؟

Lost1

Registered User
لایک‌ها
80
Last edited:

bestmarketing

Registered User
لایک‌ها
36
سلام به نظرتون بهترین و بگیرترین موضوع سایت در زمان حال چیه؟

hsn

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
373
سلام به نظرتون بهترین و بگیرترین موضوع سایت در زمان حال چیه؟
تحلیل مالی و بازار....مثل بورس و طلا و ....
حتی با سواد ششم ابتدایی هم اگه سایت و کانال راه بندازی و دو روز تبلیغ کنی مطمئنا روزی چند کا بازدید رو داری...
دیگه بقیه اش می مونه خلاقیت و پشتکار شما

bestmarketing

Registered User
لایک‌ها
36
تحلیل مالی و بازار....مثل بورس و طلا و ....
حتی با سواد ششم ابتدایی هم اگه سایت و کانال راه بندازی و دو روز تبلیغ کنی مطمئنا روزی چند کا بازدید رو داری...
دیگه بقیه اش می مونه خلاقیت و پشتکار شما
والا اینکار نیاز به دروغگویی زیاد داره من نرم افزارایی برای بورس نوشتم که ده سال دیگه مد میشه ولی چون دروغگویی بلد نبودم به جایی نرسید

sajad-tnt

Registered User
لایک‌ها
5,011
مشاهده پیوست 1322217
فقط یک نمونه که میبینید.
به طور کلی هنوز این هوش مصنوعی به تکامل نرسیده وخیلی از چیز ها رو درست نمیگه
و جواب بینگ:
و جوک هاش:
متاسفانه فقط عکس اولی لود میشه...

اینو توی توییتر دیدم, هوش مصنوعی ChatGPT در برابر Bing که واقعا نتیجه اش جالب بود😅:
FrXp_tYWYAEfbSa.png
--------------
FrXqi7-WAAA7u.jpg

sajad-tnt

Registered User
لایک‌ها
5,011
هوش مصنوعی GPT-4 برای دور زدن کپچا میره یه فریلنسر استخدام میکنه، بعد برای اینکه راضیش کنه کپچا رو براش بخونه بهش میگه من مشکل بینایی دارم میشه برام بخونیش که فریلنسر هم راضی میشه و پاسخ کپچا رو براش میفرسته😐
IMG_20230318_180422.jpg

ََA-brand

Registered User
لایک‌ها
256
به فاکتورهایی که در شرکت های ارائه دهنده دامنه و هاست پرداخت میکنید حتما دقت کنید. گاهی اوقات پیش میاد که هزینه ایی هر چند ناچیز رو اضافه میکنن و بعد از پرداخت متوجه میشین
Screenshot 2023-03-19 142902.jpg

من دامنه ای رو در حال منقضی تمدید کردم با این قیمت. در حالی که فکر میکردم دامنه قفل شده.
تمدید دامنه در حالت منقضی بدون جریمه دیر کرد هست و با قیمت ثبت و تمدید عادی باید یکی باشه.
این پول هم که من پرداخت کردم چیزی نیست اما گفتم که اگر تعداد زیادی دامنه دارید حتما چک کنید فاکتور ها رو

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,907

بالا