برگزیده های پرشین تولز

وقتی اختیار مال خود را هم نداریم! (مالیات و گردش حساب بانکی افراد بیکار)

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,906
دوستان، من راه حلش رو فهمیدم چیه
فریلنسری هم جواز داره. میشه خدمات کامپیوتری اینترنتی
خب اینجا یه پولی برای جواز میگیرن. یه سگ دو زدن در هزار دالان مجوز گرفتن و جور گرن هزار تا نامه و کاغذ و مجوز
و در نهایت مالیات
حالا چقدر مالیلات میگیرن، من نمیدونم. در هر صورت زورم میاد مالیات بدم. چون آسایش ندیدم از این مملکت... :poop:

aria95

Registered User
لایک‌ها
507
خب اینجا یه پولی برای جواز میگیرن. یه سگ دو زدن در هزار دالان مجوز گرفتن و جور گرن هزار تا نامه و کاغذ و مجوز
و در نهایت مالیات
حالا چقدر مالیلات میگیرن، من نمیدونم. در هر صورت زورم میاد مالیات بدم. چون آسایش ندیدم از این مملکت... :poop:

این کد مالیاتی رو حدود یه دوماهی هست ایجاد کردن. ولی چنددرصد مالیات روش بزنن رو اگه فهمیدید بگید.

بیشتر اصناف معمولا بین 9 تا 15 درصد از کل تراکنش هست.

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
این کد مالیاتی رو حدود یه دوماهی هست ایجاد کردن. ولی چنددرصد مالیات روش بزنن رو اگه فهمیدید بگید.

بیشتر اصناف معمولا بین 9 تا 15 درصد از کل تراکنش هست.
حالت خوبه؟ 15 درصد از کل تراکنش؟ کسی 10 میلیون موجودی داشته باشه اما حسابش 100 میلیون کار کنه (تراکنش داشته باشه) باید 15 میلیون مالیات بده!!؟؟

مالیات از روی درامد میگیرن. مثلا فروش کالا به صورت اینترنتی 4 درصدِ درامد. بازاریابی انواع كالا و خدمات به صورت مجازي (اینترنتی) 45 درصد. سوپر مارکت 13 درصد

aria95

Registered User
لایک‌ها
507
حالت خوبه؟ 15 درصد از کل تراکنش؟ کسی 10 میلیون موجودی داشته باشه اما حسابش 100 میلیون کار کنه (تراکنش داشته باشه) باید 15 میلیون مالیات بده!!؟؟

مالیات از روی درامد میگیرن. مثلا فروش کالا به صورت اینترنتی 4 درصدِ درامد. بازاریابی انواع كالا و خدمات به صورت مجازي (اینترنتی) 45 درصد. سوپر مارکت 13 درصد

زدن مثلا 10 درصد از فروش. هرچی گشتم جایی ندیدم زده باشه 10 درصد از درآمد یا سود. میشه شما معرفی کنید منبعشو یا لینک بدید؟

mallli.jpg

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
درود. این تصویر سقف نگهداری پول توی بانکه. بیشتر از این باید پول دستی جابجا کرد مثل خودشون که با دلار چمدونی کار میکنن...
گردش مالی رو چطوری حساب میکنن؟ یعنی جمع واریز و برداشت؟ اینطوری که دو برابر حساب میشه
سالی 500 تومن چی میشه. پول دو تا پراید شخمی هم نیست
جاروکش ها نمیگن بیکار باید امنیت مالی و شغل داشته باشه میگن نباید گردش مالی داشته باشه! :poop: :poop:
خب نظرتون چیه؟ شاید من فریلنسر که آزاد کار میکنم و مثل کارمند دستم رو جلوی دیگران دراز نمیکنم. ممکنه یه بار کلی پول دستم بیاد یه بار هم هیچی. تکلیف امثال من چیه؟ باید مثل خودشون همه چیز رو دور برنم؟ درضمن تلاش برای مالیات دادن و مجوز گرفتن هم تاثیری روی انجام یک کار قانونی ندارد. اینجا درموردش نوشتم. به زبون ساده تا خیار طرف رو نخورید یا پول خوب برای ثبت شرکت و... نداشته باشید. بگید می‌خوام مالیات هم بدم. فایده ندارد. منظورم همون بند پ هست پول و پارتی
خب راه نزدیک میشه بانک رو حذف کرد. راه دور خودشون با دلار چمدونی و هواپیما پول جابجا میکنن. خب حالا من با راه دور چی کار کنم؟ مشتری از شهر دیگه ای هست بهش بگم کریپتو بزن؟ حساب یه نفر دیگه رو بدم؟ کلا چه راه حل های به ذهنتان میرسه که اختیار مال خودمون رو داشته باشیم... ولی خب انگار مال خودمون رو باید بدزدیم و بخوریم!

IMG-20230522-133611-466.jpg

اصلا و ابدا این موضوعی مالیات هیچ مشکلی نخواهد داشت و 100 دردصد به نفع تمامی ملت خواهد بود

منتهی این بخشنامه یک مشکلی داره که اصلا قابل قبول نیست

باید به گردش های مالی اضافه، مالیات 9 درصد تعلق بگیره نه اینکه کل حساب طرف رو نابود کنند

دوست من، شما هم مشکلی نخواهید داشت، شما کافیه یک بیمه خویش فرما بگیرید تا بیکار حساب نشید و هم در وقت پیری کوری یک لقمه نون دارید بخورید.

aria95

Registered User
لایک‌ها
507
اصلا و ابدا این موضوعی مالیات هیچ مشکلی نخواهد داشت و 100 دردصد به نفع تمامی ملت خواهد بود

منتهی این بخشنامه یک مشکلی داره که اصلا قابل قبول نیست

باید به گردش های مالی اضافه، مالیات 9 درصد تعلق بگیره نه اینکه کل حساب طرف رو نابود کنند

دوست من، شما هم مشکلی نخواهید داشت، شما کافیه یک بیمه خویش فرما بگیرید تا بیکار حساب نشید و هم در وقت پیری کوری یک لقمه نون دارید بخورید.

اون 9 درصد منظورتون ارزش افزوده هست؟ دیروز طرحی تصویب کردن که ارزش افزوده سالانه 1 درصد اضافه بشه و تا 15 درصد بشه طی سالهای آتی

بیمه خویش فرما همون بیمه مشاغل آزاد هست؟ میشه بیشتر توضیح بدید؟

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
اون 9 درصد منظورتون ارزش افزوده هست؟ دیروز طرحی تصویب کردن که ارزش افزوده سالانه 1 درصد اضافه بشه و تا 15 درصد بشه طی سالهای آتی

احتمال می دم این موضوع گردش مالی به ارزش افزوده بخوره
اهمیتی هم نداره که بخواید ریز بشید روش؛ حالا 9 درصد 7 درصد یا 14 درصد

بیمه خویش فرما همون بیمه مشاغل آزاد هست؟ میشه بیشتر توضیح بدید؟

بله

این بیمه خویش فرما دولت کمک نمیده، مثلا (ریز نشید!) راننده 800 تومن در ماه میریزه و بقیش رو دولت میده و آرایشگر 1800 و ...

البته الان دولت بعید می دونم مثل گذشته روی بیمه شدگان جدید کمک بده. اون موضوع کمک دولتی مربوط به گذشته بوده و ادامه داره

aria95

Registered User
لایک‌ها
507
احتمال می دم این موضوع گردش مالی به ارزش افزوده بخوره
اهمیتی هم نداره که بخواید ریز بشید روش؛ حالا 9 درصد 7 درصد یا 14 درصد

بله

این بیمه خویش فرما دولت کمک نمیده، مثلا (ریز نشید!) راننده 800 تومن در ماه میریزه و بقیش رو دولت میده و آرایشگر 1800 و ...

البته الان دولت بعید می دونم مثل گذشته روی بیمه شدگان جدید کمک بده. اون موضوع کمک دولتی مربوط به گذشته بوده و ادامه داره

خب الان من بیمه مشاغل آزاد دارم ماهی 1250 میدم. یعنی اگه جزو بیکارها حساب نشم، اون گردش بیشتر از 500 میلیون رو بهش گیر نمیده دارایی؟ گفتن اگر بیشتر از 500 بشه، بانکها به عنوان فعالیت مشکوک برای افراد بیکار معرفی میکنن به دارایی

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
خب الان من بیمه مشاغل آزاد دارم ماهی 1250 میدم. یعنی اگه جزو بیکارها حساب نشم، اون گردش بیشتر از 500 میلیون رو بهش گیر نمیده دارایی؟ گفتن اگر بیشتر از 500 بشه بانکها به عنوان فعالیت مشکوک برای افراد بیکار معرفی میکنن به دارایی

مشخصه که شما بیکار حساب نمیشید

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
زدن مثلا 10 درصد از فروش. هرچی گشتم جایی ندیدم زده باشه 10 درصد از درآمد یا سود. میشه شما معرفی کنید منبعشو یا لینک بدید؟

مشاهده پیوست 1326151

قبلا درباره این بحث شده/
یه مثال بزنیم.
مثلا فروشنده اسباب بازی (خرده فروش) این جدولی که آوردی، یه اسباب بازی می خره 10 میلیون تومن، اونو می فروشه 14 میلیون. 4 میلیون تومن درامد کسب کرده. 20 درصد از این 4 میلیون مالیات (بر درآمد) میده (800 هزار تومن).

حالا طوری که تو میگی.
اسباب بازی رو از عمده فروش خریده 10 میلیون تومن، فرضا 10 میلیون برای عمده فروش کارت به کارت کرده. مشتری هم 14 میلیون بوسیله پوز فروشنده کارت کشیده، این 24 میلیون تراکنش برای فروشنده. 20 درصد از 24 میلیون مالیات بگیرن؟! 4 میلیون و 800 هزار تومن. 800 تومن بیشتر از سودی که فروشنده کرده. دکان مالیات برای دولت راه انداخته از جیب خودش هم میده.

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
فروشنده. 20 درصد از 24 میلیون مالیات بگیرن؟! 4 میلیون و 800 هزار تومن. 800 تومن بیشتر از سودی که فروشنده کرده. دکان مالیات برای دولت راه انداخته از جیب خودش هم میده.

اون 20 درصد خرده فروش واقعا پوست کندن هست

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,906
این مبلغ گردش حساب سالیانه رو کجا بریم ببینیم؟ اپلیکیشن یا سایت بانک ملی همچین چیزی نداشت فقط میشه صورت حساب یعنی واریز و دریافت ها رو دید دیگه چیزی حساب نمیکنه

saeed0c

Registered User
لایک‌ها
1,350
و در نهایت مالیات
مالیات شما اگر ارزش افزوده نخوره که نمیخوره میشه مالیات بر درامد. وقتی میگن اضهار نامه پر کن بر اساس حساب بانکی که اراعه کردی جزییات رو در یک فایلی بهت میدن که بعد پرداختش میکنی
1111111452412.png

aria95

Registered User
لایک‌ها
507
مالیات شما اگر ارزش افزوده نخوره که نمیخوره میشه مالیات بر درامد. وقتی میگن اضهار نامه پر کن بر اساس حساب بانکی که اراعه کردی جزییات رو در یک فایلی بهت میدن که بعد پرداختش میکنی
مشاهده پیوست 1326193

سلام
مالیاتی که براتون زدن رو چند درصد از درآمد حساب کردن؟ بعد سودتون رو چطوری حساب کردن بر اساس مواردی که خودتون اعلام کردید حساب میکنن؟

saeed0c

Registered User
لایک‌ها
1,350
این مبلغ گردش حساب سالیانه رو کجا بریم ببینیم؟ اپلیکیشن یا سایت بانک ملی همچین چیزی نداشت فقط میشه صورت حساب یعنی واریز و دریافت ها رو دید دیگه چیزی حساب نمیکنه
گردش مالی کل رو میتونی از باجه بانک بگیری. برای پرینت ازت پول میگیرن ولی بخای بخونن برات فکر کنم رایگانه!
از سامانه های بانک ها هم میتونی استخراج کنی . بانداری اینترنتی بانک ملت.
سامانه بام بانک ملی یادم نمیاد گردش داشت یا باید خودت ماه به ماه جمع میزدی. باید ببنم بت میگم.

saeed0c

Registered User
لایک‌ها
1,350
سلام
مالیاتی که براتون زدن رو چند درصد از درآمد حساب کردن؟ بعد سودتون رو چطوری حساب کردن بر اساس مواردی که خودتون اعلام کردید حساب میکنن؟
سلام.من از یک تبصره استفاده کردم نمیدونم چی بود که جزییات سود و مخارج و این چیزا رو نزدم چون گردشم زیر 4 میلیاد بود.
( نمیدونم بند 2 ماده 101 نمیدنم یه همچین چیزی) .
فقط گردش دستگاه pos رو ملاک قرار دادن .

saeed0c

Registered User
لایک‌ها
1,350
البته یه چیز دیگه هم بگم این خبر برای خیلی وقت قبله خیلی جدی نگرفتنش اون موقع.
الان بری بانک خود 200 میلیون و بالاتر رو هم نمیتونی انتقال بدی بدون سند معامله یا چیزی... اگر سند نداشته باشی باید 199 بزنی یا 190 بقیشو کارت به کارت کنی.
مثلا قوانین مبارزه با پولشویی هست. حالا ببینیم جواب میده یا...
بیشتر به نظرم برای مالیات گرفتن از فریلنسر ها کسایی که از اینستا پول در میارن و ماینر ها و تریدرهای کریپتو هست . اونی که بخاد پول شویی کنه که یه جواز کسب گرفتن پیچوندن رو هم بلده.

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
یه توضیحی بدم برای دوستان از سردرگمی دربیان
هر شغلی یک ضریب مالیاتی داره..مثلا خرازی 9% هست ضریب مالیاتیش و طی سال 2 میلیارد دستگاه پزش کار کرده...2 میلیاردو 9 درصدش رو حساب میکنین میشه 180 ملیون.
حالا دارایی میگه در سال 180 تومن سود کردی...یه معافیت مالیاتی هم دارید برای سال 1401 فکر کنم 39.600 باشه..از 180 کم میشه میشه تقریبا 140 ملیون سود خالصی که دارایی برای شما در نظر گرفته..یعنی میگه 140 ملیون سود کردی تو سال 1401 حالا از این 140 ملیونی که میگه سود کردی باید دونگتو به من بدی.

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
مالیت برای جاهایی هست که پول نفت نباشه! این پول نفت و معدن و دیگر موارد همه متعلق به تک تک مردم هست.
بهترین راهکار مبادله کالا به کالا هست. اگر امکان پذیر باشه تا جای ممکن این کارو باید کرد

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,906
دوستان، میخوام گردش حساب سالیانه خودم رو ببینم. همین رقمی که اینا برای مالیات گفتن و نمیدونم با چه فرمولی گردش حسلب رو درمیارن میانگین میگیرن.
حساب بانک ملی. داخل سایت و اپلیکیشن ندیدم همچین چیزی. گردش حساب داره ولی همون دریافت و برداشست ها رو نشون میده نه مجموع و این چیزی که میخوان.

بالا