برگزیده های پرشین تولز

پست الکترونیک ملی!

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
به ادعاي وزارت ICT، در سال جاری آئین‌نامه پست الکترونیکی از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تدوین خواهد شد.

علی اصغر انصاری، مدیر کل دفتر امور اجرایی فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: سیاست‌های کلی ایجاد پست الکترونیکی ملی در سومین جلسه شورای عالی فناوری اطلاعات تدوین و به تصویب اعضای این شورا رسید.

وی افزود: سیاست‌های کلی ایجاد پست الکترونیکی ملی، پس از تدوین در شورای عالی IT به منظور پیگیری‌ کارهای اجرایی لازم، به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ابلاغ شد.

وی خاطر نشان کرد: تاکنون نیز جلسات مشترکی میان دبیرخانه شورای عالی فناوری اطلاعات و معاونت‌های تنظیم مقررات و فنی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برگزار شده است.

علی اصغر انصاری گفت: بر این اساس، مقرر شد تا شرح خدمات و آیین‌نامه اجرایی این طرح از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تنظیم و پس از تصویب در کمیسیون تنظیم مقررات، جهت اجرا ابلاغ شود.

وی ادامه داد: امیدواریم این آیین‌نامه در سال جاری تدوین شود تا بتوانیم ایجاد پست الکترونیکی ملی را از طریق مزایده به بخش خصوص واگذار کنیم.

وی در خصوص اهداف اجرای این طرح گفت: هم اکنون در کشور ما مقدار زیادی از اطلاعات به واسطه پست‌های الکترونیکی رایج که از طریق سایت‌هایی مانند Yahoo یا Google ایجاد شده است جابجا می‌شود.

وی افزود: این اطلاعات که بعضی از آنها مهم نیز بوده و بین مدیران جابجا می‌شود در سرورهای کشورهای خارج خصوصاً آمریکا قرار می‌گیرد.

وی خاطر نشان کرد: با اجرای این طرح، تمامی کاربران ایرانی می‌توانند با ایجاد پست الکترونیکی ملی به راحتی نسبت به جابجایی اطلاعات مهم خود از این طریق اقدام کنند.
http://www.itna.ir/archives/news/007660.php

من خودم شخصا به گوگل Gmail بیشتر اعتماد میکنم تا پست الکترونیک به اصطلاح ملی!!:wacko:

vbigdeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
خوب پست الکترونیکی ملی کاربر خودش را داره و جی میل هم همینطور.

ایده جالبی هست،دولت وظیفش اینکه در جاهایی که سودی برای بخش خصوصی وجود نداره،سرمایه گذاری کنه.

hamed1297

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
بدون شک قراره که یکی یکی هم چک بشن و بعد 2 روز به مقصد برسن.چه شود.

IKEA

Registered User
لایک‌ها
4
به درد ... شون میخوره کی اعتماد میکنه؟
شایدم میخوان یاهو و جی میل رو ببندن بگن همه بیان به سمت ملی شدن
2753.gif

dedboy

Registered User
لایک‌ها
102
خوشم میاد همه سریع همه دوزاریشون میفته قضیه چیه . اینم میره پیش اون طرح ساماندهی سایتها . اینترنت ملی هم طرحی شکست خورده هست که فقط میلیارد ها پول رو هدر میده .

sokooot

Registered User
لایک‌ها
10

aka

Registered User
لایک‌ها
0
خیلی کار خوبیه !
برای Egoverment شاید اولین قدم باشه که تا 500 سال آینده اجرایی بشه !

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
فکر کنم فردا پس فردا

ادورتایزینگ ملی

سرچ انجین ملی

دیدیکیتد سرور ملی

چت روم ملی

مسنجر ملی

لپ تاپ ملی و .... هم بیاد

شاید دیدی یه ایران چک اوت هم اومد ............

کــــــول

vbigdeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
خب اینا بیان،بعدا خصوصی سازی میشن دیگه،مثل اینکه تو کل این فروم ی نفر ناسیونالیست پیدا نمیشه!

اطلاعات باید در ایران نگهداری بشن،اگه بخش خصوصی توجیح اقتصادی نداشته باشه،دولت باید یا حمایت کنه یا خودش بسم الله را بگه.

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
دوست من

درسته که باید اطلاعات در داخل نگهداری بشن. (البته نه به زور)

اطلاعات ارگان ها و نهاد های مهم دولتی از جمله بانکها - سازمانهای نظامی و .... حتما باید در داخل نگهداری بشن

اما اگه یه 2 تا کلمه از اینترنت سر در بیاری میبینی که راحت با ایجاد دیتا سنتر و اکسنچ داخل کشور میتونن هم اطلاعات مهم رو در داخل نگهداری کنن و هم اینکه از ترافیک اضافی و خروج اطلاعات از کشور ممانعت کنند.

این اینترنت ملی به نظر من اصلا احتیاج نیست (معلوم نیست میخوان باهاش چیکار کنن) .... اگه هدف افزایش سرعته که باید زیرساخت ها رو تعویض کنن و دولت بیاد در اینجا سرمایه گذاری کنه....

در ضمن من ندیدم هیچ کشوری بیاد پست الکترونیک ملی راه بندازه. به نظر من در ایران داره از کمبود اطلاعات مردم سوء استفاده میشه.

فقط با بزرگ جلوه دادن مسائل کوچیک میخوان کارشون رو بزرگ نشون بدن.

منم میتونم یه میل سرور بگیرم. یه سافت ور درست حسابی روش نصب کنم. بعد بگم اینم پست الکترونیک ملی

نباید خودمون رو گول بزنیم دوست من

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
خب اینا بیان،بعدا خصوصی سازی میشن دیگه،مثل اینکه تو کل این فروم ی نفر ناسیونالیست پیدا نمیشه!

اطلاعات باید در ایران نگهداری بشن،اگه بخش خصوصی توجیح اقتصادی نداشته باشه،دولت باید یا حمایت کنه یا خودش بسم الله را بگه.

در ضمن شما هی میگی خصوصی سازی

میتونی به من بگی الان کدوم شرکت خصوصی داره راحت به کارش ادامه میده و دولت تو کارش سنگ نمیندازه و اذیتش نمی کنه....!؟؟!

جند تا مثال بزن لطفا:)

IKEA

Registered User
لایک‌ها
4

اطلاعات در ایران نگه داری میشن به اندازه کافی
خصوصی سازی رو متوجه نمیشم اصلا انگار بگیم پاسپورت هامون از یه شرکت خصوصی صادر بشه وقتی پست الکترونیک ملی تعریف بشه برای هر شخصی وقتی شما بخوای میل به یه نهاد رسمی بزنی یا بهت بزنن حتما باید با اون میل دریافت/ارسال کنی چون هویتت ثبت شده! مثل کارت ملی ، شناسنامه ،.. شما میگی خصوصی سازی بشه خوب میشه؟ انگار بگیم سری جدید شناسنامه ها توسط شرکت پرداز سبز گستر شرق! با شماره دلبخواهیه شما ، نمیشه که برادر من :happy:
بعد چقدر فکر میکنین امنیت دارین تو اون میل باکس؟
من فقط اینو راهی دیگه برای تجاوز به حریم خصوصی میدونم

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
این پروژه ها منو یاد اون سریال معروف شبهای برره میندازه

شیرفرهاد و کیوون

یادمه یکی از پروژه ها پروژه لایروبی رودخانه برره بود و یکی دیگه هم حفاظت و مرمت چال اسکندرون

vbigdeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
یادشون رفت با شماها هماهنگ کنن...

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
دولت وظیفش چیز دیگه ای هست

اینترنت و مسائل مربوطه هم دست بخش خصوصی باید باشه نه دولت!

توی اکثر کشور ها هم همینه

بالا