برگزیده های پرشین تولز

نظر شما در مورد "قوانین جدید خرید و فروش CD و DVD"

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mo_toori

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
256
نظر شما در مورد "قوانین جدید خرید و فروش CD و "DVD

در بخش بازارچه قيمت شکنی هم جزو قانون شکنی محسوب ميشه و فروشندگان نبايد از اين قيمتها کمتر محصولات خود را عرضه کنند :

يک dvd شامل 6 فيلم divx dvdrip بايد دارای مينيمم قيمت 1200 تومان باشد
يک dvd فيلم منو دار بايد دارای کمترين قيمت 700 باشد .
يک dvd آموزشی بايد دارای مينيمم قيمت 1500 باشد
يک cd آموزشی بايد دارای مينيمم قيمت 700 باشد
يک البوم mp3 بايد دارای مينيمم قيمت 25 تومان باشد ( بديهی است در نهايت هزينهٔ مديای خام مصرفی هم به قيمت کل يک dvd موسيقی اضافه ميشود )
يک cd فيلم divx-dvdrip بايد دارای مينيمم قيمت 350 تومان باشد
يک dvd بازی بايد دارای مينيمم قيمت 1000 تومان باشد

فروشندگانی که قصد عرضهٔ موارد ديگری غير از موارد فوق برای فروش در بخش بازارچه دارند بايد با مدير بخش بازارچه مشورت کنند تا کف قيمت تعيين شود .

لینک: http://forum.persiantools.com/announcement.php?f=34

بنظر شما، این قوانین یه مقدار عجیب نیستن؟ همیشه قوانین برضد گران فروشی وضع میشن اما دوستان در پرشن تولز دست به نوآوری زدن و قوانینی بر ضد ارزان فروشی وضع کردن!
البته من و بیشتر دوستان کیفیت رو در اولویت قرار میدن اما در بازارچه تقریبا کیفیت ها با هم برابری می کنند پس چرا از کسی خرید نکنیم که خیلی ارزانتر می دهد؟ یا شاید کسی بخواهد به مردم این کشور خدمت/محبت کند و فلان دی وی دی آموزشی را به قیمت 200تومن بفروشد، آیا زیباست که با این قوانین مسخره سنگ اندازی بکنیم و هم چندین نفر را از این فرصت محروم؟
درکل من به عنوان یک مخالف نظرات خودم رو ابراز کردم و ممکن است که نظراتم اشتباه هم باشد. از دوستان می خواهم نظرات خودشون رو بیان کنند تا شاید من زاویه ای را در نظر نگرفته باشم و متوجه شوم.

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
توی بازار رقابتی کسایی که زورشون نمیرسه رقابت کنند از گردونه حذف میشن ، فکر میکنم مدیران دور اندیشی کردند که اگر همه حذف بشن و فقط یه نفر بمونه بعد اون یه نفر میتونه بازار انحصاری پیدا کنه و به هرقیمتی که بخواد محصولاتش رو عرضه کنه ! بعد قیمتها خیلی زیاد میشه . به نظر من مدیران دور اندیشی کردند .

(خدایی خود کسی هم که این قانون رو وضع کرده نمیتونست اینجوری توجیهش کنه :D )

کلا من با این قانون مخالفم ، بابا بذار DVD بخریم مثلا 500 تومن به کجای انجمن بر میخوره ؟!

bkh

Guest
لایک‌ها
1
کلا من با این قانون مخالفم ، بابا بذار DVD بخریم مثلا 500 تومن به کجای انجمن بر میخوره ؟!

دی وی دی 300 تومنی دیشب تاپیکش خورد تو پی تی . بستنش فکر کنم :D

مافیایی شده اینجا :blink:

قانونگذار این قوانین خودش فروشندست ؟ :happy::lol:

Babak

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
32
خب یک مسائل رو اینجا بگم خدمت دو دوست معترض به عنوان کسی که در هر سه قسمت ( فیلم DVD , Divx / آموزشی , بازی ) فعالیت کردم و میکنم :

1- دی وی دی آموزشی : دوست من شما میدونید که این دی وی دی ها به چه شکل تهیه میشه ؟ تک تک اینها توسط دوستانی که داخل این جور مسائل باشن مگ به مگ دانلود میشه ( الان سه نفر هستیم قسمت بازارچه ) ولی همین چند روز پیش بود که همین دی وی دی رو قیمت 500 الی 750 از طرف چه اشخاصی از طرف اشخاصی که آرشیو من یا یکی از دو دوست دیگرو میخریدن و میومدن اون قیمت میفروختن فروخته میشد آیا این انصاف هست که ما وقت و هزینه بکنیم برای بدست آوردن آرشیو د بعد از اون به این شکل وقت و زحمت مارو بعضی از افراد سود جود به هدر بدن ؟

آیا شما دی وی دی 200 تومن بیشتر به قسمت اشتراکی احتیاج ندارید تا اینجا ؟ چون 200 تو.من پول دی وی دی خامشم در نمیاد طرف فروشنده باید یه پولیم بزار روی پولش بده دست طرف

2- فیلم Divx : دوست من آیا شما امروز صبح اینجا تشریف داشتید که ببینید فیلمی 50 تومان تایپک زده شده و خرید میشه ؟ آیا شما 2 سال پیش اینجا تشریف داشتید که ببینید شخصی به نام Firefly از اون روز تا همین الان داره دی وی دی 3500 بدون هزینه پست هزینه میگیره و کارش از طرف 90 درصد افراد اینجا تایید میشه چون کیفیت کار ایشون همیشه تایید شده و میشه آیا واقعا قیمت پایین ارزش از دست دادن کیفیت و بهم خوردن جو بازار رو داره آیا این درسته که شما بخاطر کمی ارزون خریدن جنس زحمتی که ما میکشیم و آرشیو تهیه میکنیم و کیفیت رو سرلوحه کارومون قرار میدیم تا 6 فیلم از قرار فیلمی 250 تومن برای شما دلچسب و راضی کننده دربیاد ؟ این دور از نصافه ؟ آیا شما به شخصه رغبت دیدن فیلمی 50 تومن یا 100 تومن رو میکنید ؟

3-فیلم DVD : ببین دوست من الان داخل بازار دی وی دی آشغال هم پیدا میشه ولی برای خرید یک فیلم و نگه داشتنش روی یک دی وی دی خام نسبتا مرغوب که لاقل 1 سال برای شما بره نیاز به 250 الی 300 تومن پول دی وی دی خام هست اگر شما با این جو و این قیمت قصد خرید دی وی دی 550 یا 600 یا حتی 500 تومن رو دارید که کیفیت در اون به صفر میرسه رو دارید این فکر میکنم کار زیاد عاقلانه ای نباشه من نوعی که خودم 700 میفروشم میدونم که چقدر هزینه جانبی اینکار داره و برای یک فروشنده هم مطمئن باشید زیر این قیمت فقط با پایین آوردن کیفیت همراه است .

در کل یک چیز رو میخوام از زبون شما عزیزان بشنوم و اون این هست که :

مفهمو کلی و تفاوت کلی دو بخش بازارچه و اشتراک سریال و ... رو برای بنده و باقی فروشنده ها توضیح بدید تا ماهم در جریان باشیم که آیا واقعا وقت و انرژی گزاشتن اینجا ارزش داره یا نه !!!! اگر قرار به فیلمی 50 یا دی وی دی 500 هست همه بار و بندیلمون رو جمع کنیم در بازارچه رو ببندیم بیایم قسمت اشتراک !!!

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
من در این زمینه چندان تخصصی ندارم ولی عرض کنم که مدیریت بخش بازارچه یکی از سخت ترین کارهای این فروم است . خود شما در پستی که بابک خان زدند تا حدودی به مشکلات این بخش پی بردید . قوانینی هم که وضع میشود فقط و فقط برای سالم ماندن این بخش و به خاطر خود کاربران و جلوگیری از سوجویی برخی است.

البته من و بیشتر دوستان کیفیت رو در اولویت قرار میدن اما در بازارچه تقریبا کیفیت ها با هم برابری می کنند پس چرا از کسی خرید نکنیم که خیلی ارزانتر می دهد؟ یا شاید کسی بخواهد به مردم این کشور خدمت/محبت کند و فلان دی وی دی آموزشی را به قیمت 200تومن بفروشد، آیا زیباست که با این قوانین مسخره سنگ اندازی بکنیم و هم چندین نفر را از این فرصت محروم؟

اگر خودش محبت کند و مخلصانه آن دی وی دی یا فیلم را ا صرف ساعتها زحمت تهیه کند و در اختیار مردم قرار داهد آن هم با 200 تومان من دستش را هم میبوسم !!!!!!!!!!!! ولی اگر با دسترنج کس دیگری این کار را بکند یک جنایتکار بیش تر نیست .

Mehdi.T

کاربر فعال برنامه نویسی
کاربر فعال
لایک‌ها
3
من مطالب دوستان رو کامل نخوندم و چون گاهی از مشتریان هستم مطلبی عرض می کنم

اینکه ناراحت از فروش آلبوم همدیگر باشیم، جای تعجب دارد ، من فکر نمی کنم یک موزیسین از فروش 25 تومانی آلبومش رضایت داشته باشه تازه از این 25 تومان 0 دستش میرسه ، پس اعتراض و ناراحتی باید از سوی اون آهنگ ساز باشه نه ... (اگر اشتباه می کنم بفرمایید -چون فروشنده نبودم- ، که استفاده کنم)

اما کلا دامپیمگ امر خوشی نیست ، اما متاسفانه در جهان رایج هست (این به عهده قانون گذار) .

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
به نظر من هم نبايد قيمت كف گذاشته بشه........شايد يكي دوست داره قيمت500 تومن بده.......نميشه جلوش رو گرفت........اصلا براي چي بايد جلوش رو گرفت؟؟؟؟؟؟؟ اين رقابته..........اونهايي در رقابت پيروزن كه بتونن مشتري جلب كنن......حالا يا با قيمت پايين يا با كيفيت بالا يا هردو

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
به نظر من هم نبايد قيمت كف گذاشته بشه........شايد يكي دوست داره قيمت500 تومن بده.......نميشه جلوش رو گرفت........اصلا براي چي بايد جلوش رو گرفت؟؟؟؟؟؟؟ اين رقابته..........اونهايي در رقابت پيروزن كه بتونن مشتري جلب كنن......حالا يا با قيمت پايين يا با كيفيت بالا يا هردو
عذر میخوام ، من میام و از شما سی دی که دارین 1000 تومن میفروشین رو میخرم ، فرداش میام همینجا تاپیک میزنم و همان سی دی را 100 تومان میفروشم ! ایرادی که نداره ؟

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
هر دم از این باغ بری میرسد...
preved.gif

بعضی روزا میرم بازار میبینم که ملت دشنام میدن در حق صاحبان شرکت فخیمه مادیران... میگن چطوری یه مانیتور 170 دلاری ال جی اینجا با گارانتی مزخرف 500 تومنه.. و همون مانیتور با برندی مثه بنکیو 250 تومن..
sarcastic_hanend.gif
حمایت از تولید کننده داخلیه داداش...
leos2.gif

نمونه های گنده ترش ایران خودرو و غیره و ذالک...

حالا چه ربطی داره به اینجا... همانگونه محتضر هستید اینجا دوستان شاید کمی کند ذهن باشند ولی حداقل مقایسه کردن رو بلدند... یه مسئله ساده ریاضی رو حل میکنیم.. ایران خودرو بدون نفوذ در دستگاه های اجرایی امکان نداره تونسته باشه این همه مدت از واردات اتول خارجی جلوگیری کنه...( جدا از تمام بحث های اقتصادی کیفیت کار این شرکت و همینطور قیمت صادراتش کاملا قضیه رو روشن کرده)

حالا کدوم پرتقال فروشی از نفوذش برای وضع این قوانین اینجا استفاده به قول معروف بیابید پرتقال فروش را..
139fs122428.gif

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
هر دم از این باغ بری میرسد...
preved.gif

بعضی روزا میرم بازار میبینم که ملت دشنام میدن در حق صاحبان شرکت فخیمه مادیران... میگن چطوری یه مانیتور 170 دلاری ال جی اینجا با گارانتی مزخرف 500 تومنه.. و همون مانیتور با برندی مثه بنکیو 250 تومن..
sarcastic_hanend.gif
حمایت از تولید کننده داخلیه داداش...
leos2.gif

نمونه های گنده ترش ایران خودرو و غیره و ذالک...

حالا چه ربطی داره به اینجا... همانگونه محتضر هستید اینجا دوستان شاید کمی کند ذهن باشند ولی حداقل مقایسه کردن رو بلدند... یه مسئله ساده ریاضی رو حل میکنیم.. ایران خودرو بدون نفوذ در دستگاه های اجرایی امکان نداره تونسته باشه این همه مدت از واردات اتول خارجی جلوگیری کنه...( جدا از تمام بحث های اقتصادی کیفیت کار این شرکت و همینطور قیمت صادراتش کاملا قضیه رو روشن کرده)

حالا کدوم پرتقال فروشی از نفوذش برای وضع این قوانین اینجا استفاده به قول معروف بیابید پرتقال فروش را..
139fs122428.gif
خیلی جالب گفتیوحید // تایید میشه

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
1: جناب اقای Rax به علت توهینی که کردند به مدت 1 هقته بن میشن .

2: جناب اقای Romain_Gary هم به دلیل تایید (همان توهین ) به مدت 3 روز بن میشن .

بنده قسمت خودم رو بخشیدم و به خاطر توهین به کاربران عزیز این تصمیم گرفته شد.

3: این قوانین که وضع شده فعلا موقتی هست ! جالبه بدونید که بیشتر از خریداران , فروشنده ها به بنده اعتراض کردند ! که چرا قیمت ها کمه!

در ضمن اگه تا حالا به صنفی تشریف برده باشید میبینید که جلوی قیمت شکنی رو میگیرن و اینطور نیست که هر کی هر قیمتی که دوست داره رو اجناس بذاره !

درست نیست که یکطرفه قضاوت شه ! شما دوست دارید کسی بیاد دسترنج شما رو به راحتی به دست بیاره و با یک سوم قیمت بفروشه .

این تغییرات به همفکری شایان عزیز بوده و 100% هم تغییر میکنه (جریان کارت سوخت و سهمیه !!!)

امیدوارم با صبر و تحمل و همکاری شما عزیزان , بتونیم بازارچه رو به جایگاه درست و ثابتی برسونیم.

یا حق.

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
شما بهتر نيست به فكر اكثريت خريداران باشد تا اقليت فروشندگان؟
اون فروشندگاني كه نمي تونن رقابت كنند كسي مجبورشون نكرده اين كار رو ادامه بدن اونها مي تونند يه كار ديگه رو امتحان كنند.
اين يه اصله تويه تجارت آزاد , اون توليدكنندگاني كه ضعيفند كار زده مي شوند تا اكثريت خريداران بتوانند ارزانتر جنس شون رو بخرن
دوست عزیز , قیمت بعضی از فروشندگان , هم قیمت بخش مشارکت میشه !!!!!!!!

که باید همونجا ادامه بدن , نه اینکه از اونجا بردارن بیان با 100 تومن بالا تر بفروشن !!!!!!

به هر حال عرضم اینه : دوستان فروشنده , خریدار و بقیه بیان نظر بدن .

با تعیین کف قیمت موافق هستند یا ثابت کردن قیمت ؟!

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
بنده که نمیتونم ببینم , کدوم کاربر از لیست دیگری استفاده میکنه و یا از خود شخص خرید کرده و داره پایینتر میفروشه !!!!

کما اینکه روزانه چندین مورد اعتراض در این زمینه داریم !!!!!!

پس مجبوریم حدودی بذاریم تا ضرر از یه حدی بیشتر نشه و سعی میشه قیمت فشاری به خریدار نیاره ...

اینم بگم در قانون فروش , به هر حال قیمت پایه داریم که باید روش نظارت شه

هیچ فروشنده ای حق نداره قیمت شکنی که از نرمالش پایینتره انجام بده .

کف قیمت یا قیمت ثابت ؟؟؟

reza395

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بحث کیفیت در CD و DVD اصلا معنایی ندارد چطور یک DVD می تواند بی کیفیت باشد ؟ DVD writer قرار است آن را کپی کند نه مهارت خود فروشنده
مثل بعضی مغاره دارها که می گویند این CD ارجینال هست و سلیور و از این حرف ها که یه کم گران تر بفروشند

تنها مساله که می ماند اعتبار فروشنده است که بشود به او پول داد و جنس را به موقع تحویل گرفت
یکی 1000 تومن یک DVD را می دهد ولی معتبر است
یک شخصی 100 تومن می دهد ولی معلوم نیست که کی DVD به دست شما برسد یا نرسد

دیگه این مربوط می شود به تشخیص خریدار

Babak

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
32
شما بهتر نيست به فكر اكثريت خريداران باشد تا اقليت فروشندگان؟
اون فروشندگاني كه نمي تونن رقابت كنند كسي مجبورشون نكرده اين كار رو ادامه بدن اونها مي تونند يه كار ديگه رو امتحان كنند.
اين يه اصله تويه تجارت آزاد , اون توليدكنندگاني كه ضعيفند كار زده مي شوند تا اكثريت خريداران بتوانند ارزانتر جنس شون رو بخرن

سلام
دوست عزیز تا الان هم به فکر شما خریداران بوده حامد قیمت رو خیلی آورده پایین شما یک سر بزن / قیمت ابتدایی که بود کف 700 برای یک دی وی دی فیلم و 200 برای یک فیلم دیوکس و 1000 برای بازی / 1500 برای آموزشی و 700 برای سی دی آموزشی

شد

600 برای فیلم / 120 برای دیوکس / 800 بازی / 1200 DVD آموزشی / 600 سی دی آموزشی و .....

قیمت دیگه پایین تر از این ؟

با تعیین کف قیمت موافق هستند یا ثابت کردن قیمت ؟!

حامد جان ثابت کردن قیمت که امکان پذیر نیست چون هرکس یک آرشیوی داره ولی کف قیمت رو اجرا کردی و من توش مشکلی نمیبینم الان قیمت ها خیلی خیلی پایین تر از عرف بازار هم هست و زیر این قیمت اصلن جایز نیست

به نظر من قیمت دیوکس خیلی پایین هست الان و همینطور قیمت دی وی دی آموزشی این به هر دو گروه فروشنده آسیب میزنه !!!

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
سلام
دوست عزیز تا الان هم به فکر شما خریداران بوده حامد قیمت رو خیلی آورده پایین شما یک سر بزن / قیمت ابتدایی که بود کف 700 برای یک دی وی دی فیلم و 200 برای یک فیلم دیوکس و 1000 برای بازی / 1500 برای آموزشی و 700 برای سی دی آموزشی

شد

600 برای فیلم / 120 برای دیوکس / 800 بازی / 1200 DVD آموزشی / 600 سی دی آموزشی و .....

قیمت دیگه پایین تر از این ؟

حامد جان ثابت کردن قیمت که امکان پذیر نیست چون هرکس یک آرشیوی داره ولی کف قیمت رو اجرا کردی و من توش مشکلی نمیبینم الان قیمت ها خیلی خیلی پایین تر از عرف بازار هم هست و زیر این قیمت اصلن جایز نیست

به نظر من قیمت دیوکس خیلی پایین هست الان و همینطور قیمت دی وی دی آموزشی این به هر دو گروه فروشنده آسیب میزنه !!!
ممنون بابک جان از نظرت .

در مورد divx , .... هم باید ببینیم بقیه ی دوستان چه نظری دارن .

BRADER SHIAN

Registered User
لایک‌ها
2
حامد جان بن یه کاربر فعال به خاطر یه تایید می شه تو گفتگو پیرامون فروم یکم غیر متعارفه !اگه شرکت در بحثی ممنوعه باید تو مرامنامه قید بشه!;)

Officer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من مدت زیادی نیست وارد این بازار شدم

ولی از روز اول سعی کردم با همه فروشندگان اینجا ارتباط نزدیکی داشته باشم و البته با همه فروشندگان بخش Divx دوست هستم و این برام بسیار خوشحال کننده هست

اول بگم :
این قضیه فیلمی 50 تومان واقعا یک مورد تاسف بار بود

الان من ارشیو چند فروشنده تازه رو نگاه میکنم اکثرا ارشیو من هست ( حداقل فیلمهای 2007 ) که با هزینه زیاد تهیه میشود

هزینه تهیه هر فیلم Divx برای من به شخصه حدود 600 تومان اب میخورد (خودتون به قیمت گیگی 1000 تومان برای دانلود از راپید شیر نگاه کنید ) ولی من میام این فیلم رو میدم 175 تومان ( تا هم مشتری رضایت داشته باشه هم تو تعداد بتونم پول فیلم و هزینه فیلم بعدی رو در بیارم ) آیا این درسته یک نفر این رو از من بخره و بعد بده 100 - 120تومان خب این شکلی بعد از چند روز من کنار میرم و قدرت آپدیت فیلم های جدید رو ندارم خب این شکلی بازار از نو آوری کامل خارج میشه

این مورد که در بالا ذکر کردم مطمئنم مورد تائید بقیه فروشنده ها هم هست که میبایست یک سندیکا تشکیل بشه ( پیشنهاد این موضوع 25 روز قبل از طرف من به Blacklife داده شده و 10 روز قبل به بابک داده شد ) این یک عرف در هر اجتماع بازاری هست که برای حفظ بازار قیمت را در یک سطح نگه میدارن تا هیچکس متضرر نشه واقعیت اینکه هر کسی مشتری خودش رو داره و خودش باید با رهنمود هایی که به کار میبره ( غیر از کاهش قیمت )نسبت به حفظ مشتری های خودش مبادرت بورزه

امیدوارم دوستان سر قیمت به توافق برسند و زیر اون نفروشند

موفق باشید

archiver

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18
حامد جان سلام
تصویب حداقل قیمت کار بسیار مناسبیه.
من که دیگه تو زمینه فیلم فعالیتی ندارم و در این مورد نظری نمیدم.
اما در مورد آموزشی ها :
والا به نظر من قیمت حداقل یه مقدار بالاتر باشه بهتره.چون واقعا تهیه عناوین آموزشی پردردسر تر از فیلم هست.
یه مقایسه کوچولو :
شما میخوای یه فیلم به آرشیوت اضافه کنی خیلی راحت و نهایت با 600 700 تومان میخری فیلمو و به آرشیو اضافه میکنی.
اما در مورد آموزشی (حداقل در مورد خودم) دانلودش واقعا پرزحمت هست پهنای باند من کم نیست ولی با این وجود نهایت بتونم روزی یک DVD یا دو DVDبه آرشیوم اضافه کنم در حالی که حدودا روزی 3500 هزینه پهنای باند میدم.اگه هزینه های جانبی دیگه هم اضافه کنید روزانه حدود 5000 تومان دارم برای آرشیوم هزینه میکنم .در حالی که اگه قیمت حداقل کنونی رو در نظر یگیریم نصف این مبلغ به ارزش آرشیو من اضافه شده .
ممکنه بفرمایید این حداقل هست و شما قیمت رو بالاتر بذارید.کما اینکه قیمت کنونی عناوین من بالاتر از قیمت حداقل هست.ولی خوب این اختلاف راه رو برای سودجویان به شدت باز میکنه.منظورم کسایی هست که میخوان یک شبه ره صد ساله برن!!خیلی راحت از طریق واسطه گری و خرید از من و امثال من و فروش به قیمت پایین تر بازار رو خراب میکنن.
این مسئله رو هم در نظر بگیرید که جدیدا واسه تورنت محدودیت های احمقانه ای گذاشتن و دانلود رو واقعا سخت کردن.
ممنون میشم تجدید نظری در قیمت های حداقل بفرمایید.

محمدی

Registered User
لایک‌ها
14
سلام دوستان
خلاصه باید یه قانونی باشه و کف قیمتی هم داشته باشه
تا هرکی پانشه نیاد برای چند روزو.... جو رو خراب کنه.
و فروشنده ها که خودم هم جزئشونم هم مجبور نشن برای رقابت با اون فروشنده ارزان فروش کیفیت دی وی دی ها و کارشو پایین بیاره و باقی مسائل.
کلا :کیفیت ها میاد پایین.اگه قانونی نباشه
ضمنا منظورم از کیفیت : کیفیت دی وی دی ها - ارسال به موقع - بسته بندی مناسب و ... هست.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا