برگزیده های پرشین تولز

بدست آوردن تمرکز

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
خب ! سلام

نمیدونم براتون پیش اومده تا حالا یا نه ! که روی هیچ موضوعی تمرکز نداشته باشید .. مخصوصا درس

من مدتیه که میخوام درس بخونم اصلا تمرکز ندارم .. و این شده مشکل خیلی بزرگی ..
حالا میخوام بدونتم علت این چی میتونه باشه و آیا راه علمی ای وجود داره که بشه تمرکز در آدم تقویت بشه !

امیدوارم که منظورم رو رسونده باشم
کلا چیکار باید کرد که روی یه بحث تمرکز 100% داشت ؟

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
خب راستش افشين جان من خيلي روي اين مسئله تحقيق كردم وآدم هاي مختلفي رو ديدم به نتايج جالبي هم رسيدم
به طور خلاصه بهت چندتا نكته رو ميگم واقعا اگه روش كار كني نتايج باور نكردني داره...

يكي از علل اصلي عدم تمركز حواس فكر دائم هست،اين فكر دائم مغز انسان رو داغون ميكنه و تمركز رو كامل از بين ميبره خودتو در نظر بگير از صبح كه بلند ميشي تا آخر شب چقدر فكرت درگيره وقتي صحبت نميكني و يا تنها هستي داري مدام فكر ميكني يا نه ؟!معمولا همه افراد اين فكر دائم رو دارن شدتش كم و زياده خب يه استاد داشتم يه مثال قشنگ ميزد در اين مورد معتقد بود كه اين فكر دائم چيزيه شبيه شهوت كه اگه كنترل نشه نتايج مخربي به بار مياره (حالا اگه اين رو قبول نداري يه چيز ديگه رو در نظر بگير )مثالش اين بود ميگفت اگه تو بهار كه علف تازه هست يه گوسفند(يا بز اينوش يادم نيست)رو تو آغل ببندي و همينجور جلوش علف تازه بريزي اينقدر ميخوره تا شكمش پاره ميشه فكر دائم هم همينجوريه يعني مغر انسان خوشش مياد مدام درگير باشه و فكر كنه و اگه كنترل نشه معمولا اول تمركز رو از بين ميبره و بعدا هم فراموشي و ...

خب حالا اين فكر دائم رو چه جور از بين ببريم؟موثر ترين راه آگاه بودن هست،بحث اگاه بودن و آگاه زندگي كردن خيلي بحث گسترده اي هست و نتايج فوقالعادهاي هم داره البته در حد انسان هاي معمولي نيست يعني يكم سخته و تمرين زياد ومراقبت ميخواد البته براي استارت كار و اون حدي كه ما نياز داريم تا به تمركز برسيم و فكر دائم رو از خودمون دور كنيم يه چيزايي ميگم البته بيشتر حالت تمرين داره ...دستورش خيلي ساده هست ولي اجراش يكم سخته حداقل براي سه روز (تا راه بيوفتي) بايد آگاه باشي و آگاه زندگي كني يعني براي هر حركتي و فكر و عملي كه ميخواي انجام بدي دليل داشته باشي چرا من ميخوام اين ليوان رو بردارم ؟چرا دارم پام رو تكون ميدم؟واقعا اگه نياز نيست خوب اون ليوان رو بر نميدارم و پام رو تكون نميدم چرا دارم به قرار ملاقاتي كه فردا دارم فكر ميكنم؟واقعا نيازه كه اينقدر بهش فكر كنم ؟پس اگه نياز نيست جلوي فكر خودم رو ميگيرم...

ميدوني افشين جان اكثر انسان ناآگاه هستن و اكثر كار هايي كه انجام ميديم بدون آگاهي هست بازم مثال ميزنم تا قشنگ جا بيفته چند نفر وقتي دارن رانندگي ميكنن واقعا رانندگي ميكنن؟چند نفر وقتي دارن نهار ميخورن واقعا دارن نهار ميخورن؟من دارم رانندگي ميكنم ولي به چكي كه فردا قرار پاس كنم فكر ميكنم دارم نهار ميخورم ولي دارم به حرفي كه دوستم زده فكر ميكنم وناراحتم...ميبيني هيچ وقت اونجا كه بايد باشيم نيستيم آگاه بودن يعني در هر لحظه در همون لحظه باشي و اون لحظه رو زندگي كني.اگه بتوني چند روز اين كار رو انجام بدي واقعا فكر دائم كه داري كم ميشه .

همون استاد ميگفت " وقتي تصميم ميگيري بخوابي(شب)اگه بعد از دو دقيقه بخواب بري يه انسان نرمال هستي، بعضي ها به من ميگن دوساعت طول ميكشه تا خواب برن (دليلش همون فكر كه درگيره)اينا كه ديگه رواني هستن..."البته يكم شوخ بود .من كه خودم معمولا 15 تا 30 دقيقه طول ميكشه تا بخوابم البته بگم خيلي تمركزم ضعيف شده در اوج تمرينات كه بودم باورت نميشه قشنگ سر 5 دقيقه خواب عميق بودم بگذريم....

البته براي اينكه آگاه باشي و جلوي فكر دائم رو بگيري روش هاي ديگه اي هم وجود داره كه از گفتنش اجتناب ميكنم شايد چون به اين مسائل معتقد نباشي (يكي ديگه از راهاي مفيد و سريع نماز با حضور قلب(بحث فصل)و ذكر دائم هست)البته بهت توصيه ميكنم براي امتحانم كه شده يه تستي بزني;)

خب يكي ديگه از علل سلب تمركز ،شايد باورت نشه ولي همين موزيك گوش كردن هست
من اولش اصلا حاضر نميشدم قبول كنم كه اين دو مسئله بهم ربطي داشته باشه ولي معمولا چيزهايي رو كه با بحث و منطق نميتونم قبول كنم خودم امتحان ميكنم البته بايد بهت بگم كه من يه معتاد واقعي به موزيك گوش كردن بودم بطوري كه اگه يك روز نميرسيدم موزيك گوش كنم پلير رو با خودم به رختخواب ميبردم و حداقل دوساعت گوش ميكردم تا خواب برم يه چي ميگم يه چي ميشنوي در حالت عادي روزي 8 ساعت موزيك گوش ميكردم.
آقا ما اومديم براي اين كه به تمركز برسيم و بهمون گفته بودن يكي از دلايلش همين موزيك گوش كردنه اين كار رو تعطيل كرديم يعني پلير رو گذاشتم تو گنجه هرچي هم موزيك رو سيستم داشتم پاك كردم(واقعا مجبور بودم نميتونستم جلوي خودم رو بگيرم)به مدت 5 ماه يك ترك موزيك هم گوش نكردم (البته اون چيزي كه توي رادبو و تلوزيون ناگزير ميشنيدم رو بيخيال)در اين مدت هم تمرينات آگاه بودن رو انجام ميدادم و هم ريلكسيشن موقع خواب رو داشتم (پلاس اينكه نمازم رو تقويت كرده بودم و ذكر هم ميگفتم)آقا باورت نميشه چه زندگي و چه نتايجي ديدم كه قابل وصف نيست دوراني بود فقط بگم تغيرات در درس و دانشگاه به طور وحشتناكي محسوس بود راحت تر بودم چيزي به اسم استرس نميشناختم ميدوني يه جوري شده بودم كه بزرگترين تغيرات و حوادث نميتونست تكونم بده راستش تو همون مدت پنج شش ماه به كلي زندگيم عوض شد.حالا درست نيست آدم از خودش تعريف كنه اينا رو هم گفتم كه قشنگ درك كني چي ميگم.متاسفانه همه چيز نياز به مراقبت و نگه داري داره ،من به خاطر يه مسائلي كه پيش اومد كم كم به عادات گذشته برگشتم و نتونستم ادامه بدم البته هنوز اثارش مشهوده ولي به اون شيريني گذشته نيست انشالله تصميم دارم دوياره شروع كنم....

اميدوارم تا حدودي بهت كمك كرده باشم البته دلايل اصلي عدم تمركز رو گفتم كه نصف بيشترش همون قسمت اول بود يه سري موارد ديگه هم هست كه اگه همين دو مورد رو رعايت كني اونا خود بخود حل ميشه زير مجموعه هميناس!!

امتحانش ضرر نداره..

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
يادم رفت اينو بگم تمركز 100%پيدا كردن كار ميبره و كمتر كسي ميتونه بهش برسه آدمي كه به اين درجه برسه كارهايي ميتونه انجام بده كه در مخيله منو وشما نميگنجه...
ولي براي درسو مطلب خوندن شما رو همون 50 تا 65 حساب باز كن اگه برسي عاليه.اين تبليغات رو باور نكن تمركز
100 در يك هفته
اگه همين تمرينات رو مداوم انجام بدي تمركز كه چيزي نيست به چيزاي عجيب غريب ديگه اي دست پيدا ميكني:f34r:

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
تمرکز بالا ، انگیزه و علاقه بالا می خواد به نظرم
glassesf.gif
... که معمولا آدما ندارن ...

پیدا کردنش هم سخته و اگه سخت نبود که همه نمره شون میشد 20 ، همه پولدار میشدن ، همه موفق می شدن تو زندگی و طبیعتا دنیا از هم می پاشید ...
tooth.gif

بدبینانه اس ولی به نظرم حقیقت داره ...
teapot.gif

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
bloody عزیز ممنونم از توجهت دارم میخونم :) باید یکم راجع بهش صحبت کنیم

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
تمرکز بالا ، انگیزه و علاقه بالا می خواد به نظرم
glassesf.gif
... که معمولا آدما ندارن ...

پیدا کردنش هم سخته و اگه سخت نبود که همه نمره شون میشد 20 ، همه پولدار میشدن ، همه موفق می شدن تو زندگی و طبیعتا دنیا از هم می پاشید ...
tooth.gif

بدبینانه اس ولی به نظرم حقیقت داره ...
teapot.gif
خب ، شاید اینطوری باشه ولی اونایی که این انگیزه رو دارن از کجا میارنش .. خب منم میخوام این انگیزه رو ، گهگاه شده یه کاری رو بکنم و توش موقتا موفق بشم ولی در طولانی مدت ازش خسته میشم !
یعنی تمرکزم رو از دست میدم !

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
خب ، شاید اینطوری باشه ولی اونایی که این انگیزه رو دارن از کجا میارنش .. خب منم میخوام این انگیزه رو ، گهگاه شده یه کاری رو بکنم و توش موقتا موفق بشم ولی در طولانی مدت ازش خسته میشم !
یعنی تمرکزم رو از دست میدم !
خب دیگه ... باید یه تفاوتی بین من و تو باشه !!
connie_45.gif

ولی گذشته از شوخی ، من بخاطر یه سوال ساده ، تقریبا هفته ای دو سه بار باید درباره این قضیه(= انگیزه و ...) توضیح بدم و در نتیجه تقریبا از حرفی که زدم مطمئنم ... اون سوال ساده هم اینه " آقا ما می خوایم زبان یاد بگیریم ، چی کار کنیم ؟ " ... اینجاس که من واسه شون همین حرفایی که زدم رو می زنم و بعدش اونا میگن " آقا نمی خوای جواب بدی ، چرا می پیچونی ما رو ... " ... من بهشون میگم " باشه ، سال دیگه و سال بعدش همدیگه رو می بینیم و معلوم میشه که انگیزه تون زیاد شده یا نه !"
wink.gif
... بعضی از این دوستان رو الان بیشتر از 5 ساله که دارم اذیت می کنم سر این قضیه (البته دوستانه) ...

غرض اینکه " تغییرات اینطوری خیلی سخته و اراده های قوی می خواد که متاسفانه کمتر دیدم بین دوستان " ...
idea.gif

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
خب راستش افشين جان من خيلي روي اين مسئله تحقيق كردم وآدم هاي مختلفي رو ديدم به نتايج جالبي هم رسيدم
به طور خلاصه بهت چندتا نكته رو ميگم واقعا اگه روش كار كني نتايج باور نكردني داره...

يكي از علل اصلي عدم تمركز حواس فكر دائم هست،اين فكر دائم مغز انسان رو داغون ميكنه و تمركز رو كامل از بين ميبره خودتو در نظر بگير از صبح كه بلند ميشي تا آخر شب چقدر فكرت درگيره وقتي صحبت نميكني و يا تنها هستي داري مدام فكر ميكني يا نه ؟!معمولا همه افراد اين فكر دائم رو دارن شدتش كم و زياده خب يه استاد داشتم يه مثال قشنگ ميزد در اين مورد معتقد بود كه اين فكر دائم چيزيه شبيه شهوت كه اگه كنترل نشه نتايج مخربي به بار مياره (حالا اگه اين رو قبول نداري يه چيز ديگه رو در نظر بگير )مثالش اين بود ميگفت اگه تو بهار كه علف تازه هست يه گوسفند(يا بز اينوش يادم نيست)رو تو آغل ببندي و همينجور جلوش علف تازه بريزي اينقدر ميخوره تا شكمش پاره ميشه فكر دائم هم همينجوريه يعني مغر انسان خوشش مياد مدام درگير باشه و فكر كنه و اگه كنترل نشه معمولا اول تمركز رو از بين ميبره و بعدا هم فراموشي و ...

خب حالا اين فكر دائم رو چه جور از بين ببريم؟موثر ترين راه آگاه بودن هست،بحث اگاه بودن و آگاه زندگي كردن خيلي بحث گسترده اي هست و نتايج فوقالعادهاي هم داره البته در حد انسان هاي معمولي نيست يعني يكم سخته و تمرين زياد ومراقبت ميخواد البته براي استارت كار و اون حدي كه ما نياز داريم تا به تمركز برسيم و فكر دائم رو از خودمون دور كنيم يه چيزايي ميگم البته بيشتر حالت تمرين داره ...دستورش خيلي ساده هست ولي اجراش يكم سخته حداقل براي سه روز (تا راه بيوفتي) بايد آگاه باشي و آگاه زندگي كني يعني براي هر حركتي و فكر و عملي كه ميخواي انجام بدي دليل داشته باشي چرا من ميخوام اين ليوان رو بردارم ؟چرا دارم پام رو تكون ميدم؟واقعا اگه نياز نيست خوب اون ليوان رو بر نميدارم و پام رو تكون نميدم چرا دارم به قرار ملاقاتي كه فردا دارم فكر ميكنم؟واقعا نيازه كه اينقدر بهش فكر كنم ؟پس اگه نياز نيست جلوي فكر خودم رو ميگيرم...

ميدوني افشين جان اكثر انسان ناآگاه هستن و اكثر كار هايي كه انجام ميديم بدون آگاهي هست بازم مثال ميزنم تا قشنگ جا بيفته چند نفر وقتي دارن رانندگي ميكنن واقعا رانندگي ميكنن؟چند نفر وقتي دارن نهار ميخورن واقعا دارن نهار ميخورن؟من دارم رانندگي ميكنم ولي به چكي كه فردا قرار پاس كنم فكر ميكنم دارم نهار ميخورم ولي دارم به حرفي كه دوستم زده فكر ميكنم وناراحتم...ميبيني هيچ وقت اونجا كه بايد باشيم نيستيم آگاه بودن يعني در هر لحظه در همون لحظه باشي و اون لحظه رو زندگي كني.اگه بتوني چند روز اين كار رو انجام بدي واقعا فكر دائم كه داري كم ميشه .

همون استاد ميگفت " وقتي تصميم ميگيري بخوابي(شب)اگه بعد از دو دقيقه بخواب بري يه انسان نرمال هستي، بعضي ها به من ميگن دوساعت طول ميكشه تا خواب برن (دليلش همون فكر كه درگيره)اينا كه ديگه رواني هستن..."البته يكم شوخ بود .من كه خودم معمولا 15 تا 30 دقيقه طول ميكشه تا بخوابم البته بگم خيلي تمركزم ضعيف شده در اوج تمرينات كه بودم باورت نميشه قشنگ سر 5 دقيقه خواب عميق بودم بگذريم....

البته براي اينكه آگاه باشي و جلوي فكر دائم رو بگيري روش هاي ديگه اي هم وجود داره كه از گفتنش اجتناب ميكنم شايد چون به اين مسائل معتقد نباشي (يكي ديگه از راهاي مفيد و سريع نماز با حضور قلب(بحث فصل)و ذكر دائم هست)البته بهت توصيه ميكنم براي امتحانم كه شده يه تستي بزني;)

خب يكي ديگه از علل سلب تمركز ،شايد باورت نشه ولي همين موزيك گوش كردن هست
من اولش اصلا حاضر نميشدم قبول كنم كه اين دو مسئله بهم ربطي داشته باشه ولي معمولا چيزهايي رو كه با بحث و منطق نميتونم قبول كنم خودم امتحان ميكنم البته بايد بهت بگم كه من يه معتاد واقعي به موزيك گوش كردن بودم بطوري كه اگه يك روز نميرسيدم موزيك گوش كنم پلير رو با خودم به رختخواب ميبردم و حداقل دوساعت گوش ميكردم تا خواب برم يه چي ميگم يه چي ميشنوي در حالت عادي روزي 8 ساعت موزيك گوش ميكردم.
آقا ما اومديم براي اين كه به تمركز برسيم و بهمون گفته بودن يكي از دلايلش همين موزيك گوش كردنه اين كار رو تعطيل كرديم يعني پلير رو گذاشتم تو گنجه هرچي هم موزيك رو سيستم داشتم پاك كردم(واقعا مجبور بودم نميتونستم جلوي خودم رو بگيرم)به مدت 5 ماه يك ترك موزيك هم گوش نكردم (البته اون چيزي كه توي رادبو و تلوزيون ناگزير ميشنيدم رو بيخيال)در اين مدت هم تمرينات آگاه بودن رو انجام ميدادم و هم ريلكسيشن موقع خواب رو داشتم (پلاس اينكه نمازم رو تقويت كرده بودم و ذكر هم ميگفتم)آقا باورت نميشه چه زندگي و چه نتايجي ديدم كه قابل وصف نيست دوراني بود فقط بگم تغيرات در درس و دانشگاه به طور وحشتناكي محسوس بود راحت تر بودم چيزي به اسم استرس نميشناختم ميدوني يه جوري شده بودم كه بزرگترين تغيرات و حوادث نميتونست تكونم بده راستش تو همون مدت پنج شش ماه به كلي زندگيم عوض شد.حالا درست نيست آدم از خودش تعريف كنه اينا رو هم گفتم كه قشنگ درك كني چي ميگم.متاسفانه همه چيز نياز به مراقبت و نگه داري داره ،من به خاطر يه مسائلي كه پيش اومد كم كم به عادات گذشته برگشتم و نتونستم ادامه بدم البته هنوز اثارش مشهوده ولي به اون شيريني گذشته نيست انشالله تصميم دارم دوياره شروع كنم....

اميدوارم تا حدودي بهت كمك كرده باشم البته دلايل اصلي عدم تمركز رو گفتم كه نصف بيشترش همون قسمت اول بود يه سري موارد ديگه هم هست كه اگه همين دو مورد رو رعايت كني اونا خود بخود حل ميشه زير مجموعه هميناس!!

امتحانش ضرر نداره..
مرسی ، راستش جالبه .. اون قسمت آگاهیش واقعا سخته ، ولی چون میخوام تمرکز داشته باشم سعی میکنم انجامش بدم

موسیقی ، هم خیلی جالبه .. اصلا به مخرب بودنش فکر نکرده بودم .. منم زیاد گوش میدم .. شاید یکی از دلیلاش این باشه

ممنونم ازت

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
خب دیگه ... باید یه تفاوتی بین من و تو باشه !!
connie_45.gif

ولی گذشته از شوخی ، من بخاطر یه سوال ساده ، تقریبا هفته ای دو سه بار باید درباره این قضیه(= انگیزه و ...) توضیح بدم و در نتیجه تقریبا از حرفی که زدم مطمئنم ... اون سوال ساده هم اینه " آقا ما می خوایم زبان یاد بگیریم ، چی کار کنیم ؟ " ... اینجاس که من واسه شون همین حرفایی که زدم رو می زنم و بعدش اونا میگن " آقا نمی خوای جواب بدی ، چرا می پیچونی ما رو ... " ... من بهشون میگم " باشه ، سال دیگه و سال بعدش همدیگه رو می بینیم و معلوم میشه که انگیزه تون زیاد شده یا نه !"
wink.gif
... بعضی از این دوستان رو الان بیشتر از 5 ساله که دارم اذیت می کنم سر این قضیه (البته دوستانه) ...

غرض اینکه " تغییرات اینطوری خیلی سخته و اراده های قوی می خواد که متاسفانه کمتر دیدم بین دوستان " ...
idea.gif
حرفتو قبول دارم چون خودم اینطوریم و یه کاری رو عمرا پی اش رو نمیگیرم
hangin.gif
ولی خب ، اون یه بحثه و تمر کز روی همون کاری هم که میکنی یه چیز دیگس .. شاید اون انگیزه تمرکز بیاره شایدم تمرکز داشتن انگیزه بیاره

یکم سخت حرف زدم کاش منظورمو برسونه

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
bloody عزیز ممنونم از توجهت دارم میخونم :) باید یکم راجع بهش صحبت کنیم

اميدوارم مفيد واقع بشه در ضمن بازم سر ميزنم سوال داشتي بپرس اگه ميدونستم جواب ميدم:)

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
موسیقی رو خیلی خوب اشاره کردی bloody جان ... الان دیگه یه عادت شده بین دوستان که مرتب یه موسیقی در حال ونگ ونگ باشه کنار گوششون .. موقع درس خوندن ، موقع غذا خوردن ، موقع ... و حتی موقع خوابیدن ...
thumbsdownsmileyanim.gif

من خودم موقع کار ، موسیقی باکلام و مدرن نمی تونم گوش کنم ، حواسم پرت میشه 100%... ولی به نظرم موسیقی کلاسیک باعث افزایش توجه میشه .. حداقل من که اینطوریم ....
coffee(1).gif

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
آره سيمور جان يه مقاله هم خوندم اومده بودن كامل بررسي آماري كرده بودن
علاوه بر تمركز به اندام شنوايي هم آسيب ميزنه مخصوصا اگه با هدفون به موزيك گوش بدي كه دوتا اثر مخرب داره يكي اينكه شنوايي رو كم ميكنه و هم باعث ميشه باكتري و قارچ هايي كه در گوش وجود دارن تصاعدي رشد كنن!!
بعد درآخر يه فهرست تهيه كرده بود از ميانگين سن موسيقي دان هاي معروف آمريكا اروپا و همچنين ايران كه نشون ميداد ميانگين سني خيلي پايين هست يعني معتقد بود موسيقي باعث كاهش طول عمر ميشه دقيق يادم نيست ولي فكر كنم در سه جامعه آماري بررسي شده ميانگين حدود 35 بود.

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
از نظر علمی و اینها رو نمی دونم ...

تجربه ی شخصیم رو می گم ....;)

برای تمرکز داشتن ... بیشتر از جنبه ی درسی

با این سؤال زیاد برخورد داشتم ... چطوری موقع درس خوندن حواست پرت نمی شه ؟ ... و یا چرا اصلا حوصله ی درس خوندن ندارم ؟ ...

1- انگیزه و علاقه ی زیاد به موضوع ... مثلا من زمانی که فیزیک می خونم غم دنیا رو فراموش می کنم ...:D

پس اگه انگیزه و علاقه ی کافی نباشه ... اصل موضوع زیر سؤال رفته ...

2- حتما اصمینان پیدا کنید که تا ساعت های آینده , کاری برای انجام دادن ندارین ... چون همین دغدغه ی انجام دادن و یا ندادن می تونه باعث حواس پرتی بشه ...

پیشنهاد سرآشپز ... مدت کوتاه برای درس خوندن در نظر نگیرین ... حداقل یه نیم روز رو خالی کنید , بهتر از اون یه روزه کامله ... و بهتر از اون اینکه از قبل اون ساعت و روز مورد نظر رو مشخص کنید ... به شدت این عمل ذهنتون رو آماده ی درس خوندن می کنه

3- لباس ... خواب ... غذا ... فضای اتاق ... دمای اتاق ... تاثیر داره , شوخی نمی کنم ولی هر کدوم از اینها می تونه موقع درس خوندن اذیتتون کنه ...

بعضی ها موقع درس خوندن , تلویزیون رو روشن می کنن, یا موسیقی گوش می دن ... دلیل اصلیش اینه که با اینکار یه اختلالی توی ذهنشون ایجاد می کنن , که توی فکر نرن , در اصل نمی تونن یه گوشه بشینن ... مشکل درس خوندن نیست ...مشکل اینه که به سکوت و سکون عادت ندارن

4- درس های محاسباتی رو سعی کنید که در هر نوبت درس خوندن بیشتر از 2 ساعت نخونین ... بیشتر از این مغزتون پس می زنه :D ... و به بیراهه می ره ...

5- نکته ی جالب اینه که خیلی از افرادی که می گن , برای درس خوندن حوصله نداریم و یا موقع درس خوندن حواسمون پرت می شه ... یه ایراد بزرگ دارن ...

زمانی که می خوان درس بخونن , از دو یا سه ساعت شروع می کنن ... درصد زیادی از عدم تمایل درونی شخص , همین مدت زمان زیاده ...

من همیشه می گم ... با روزی نیم ساعت شروع کنید ... یا دو روزی نیم ساعت .. مطمئن باشین که در دراز مدت اثر خیلی زیاد داره ... به راحتی شاگرد اول کلاس می شید ... می گین نه ؟ ... امتحان کنید ..

این منافاتی با مورد دوم نداره که گفتم ... زمان زیادی رو برای درس خوندن خالی کنید ... شما یه نیم روز رو خالی کنید و در این مدت نیم ساعت مفید و بی دغدغه درس بخونید ... امتحان کنید و لذتش رو ببرید .

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
به نظرم یه علت دیگه ی عدم تمرکز ، عدم تسلطه ... یعنی کتاب رو باز می کنن دوستان ، ولی نمی دونن چی نوشته ... چی رو باید بخونن ... کجاهاش مهم تره ... همین جوری از به نام خدا شروع می کنن و آروم میرن جلو و هی ذهنشون پر از فکرای دیگه میشه و بعدش هم میذان کنار کتاب رو ...
putertired.gif

راه حل : با یه دوستی که به اون مبحث مسلطه همراه شو ... مطمئنا تمرکزت میره بالا ... چون اون می دونه چی رو بهت بگه و چطوری بگه که بفهمی ... وقتی مطلب رو بفهمی ، به خودت افتخار می کنی و انگیزه ات میره بالا !! ...
165fs352375.gif

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
Huashan و سیمور :) ممنونم ..

یه چیزی هم هست که خب در مورد رومان که اینطوری نیست ! از قضا موقع رومان خوندن ! اگه یه اتفاقی بیافته توی خود رومان که ربطی به دنیای بیرون داشته باشه من میرم توی فکر
eyebrow.gif

بالا