برگزیده های پرشین تولز

چرا آنتي ويروس؟

من از آنتي ويروس

• Total voters
    11

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام
مي دونم كه اين بحث مربوط به بخش آنتي ويروس هست، اما ترسيدم اگه اونجا مطرح كنم كتك بخورم! :)

خواستم بگم من بيش از 10 ساله كه حداقل روزي 3-4 ساعت با كامپيوتر كار مي كنم اما تا حالا هر آنتي ويروسي رو نصب كردم متوجه شدم تاثير منفي آنتي ويروس بر سرعت سيستم از هر ويروسي بدتر هست. بنابر اين هيچ وقت از AV استفاده نمي كنم. ضمن اين كه به دليل احتياط در نصب فايل هاي ناشناس، فعال كردن نمايش فايل هاي مخفي و آشكار كردن پسوند فايل ها، كمتر پيش مياد گول كسي رو بخورم و فايل ويروسي رو اجرا كنم. تازه اگر هم سيستم ويروسي شد، هيچ وقت نديدم كه آنتي ويروس بتونه مشكل رو كاملاً حل كنه و هميشه راه حل قطعي، پاك كردن درايو سيستم و تعويض ويندوز هست.

بنا بر اين و با توجه به قيمت ارزان سي دي هاي نرم افزاري در ايران هيچ وقت استفاده از AV رو توصيه نمي كنم (مگر مواقعي كه شك داريم سيستم ويروسي هست يا نه!) و به جاي استفاده از AV به استفاده از Norton Ghost رو آوردم كه ابزار قوي براي Backup گيري و Restore كردن كامل سيستم هست.

خواستم بپرسم نظر شما در اين باره چي هست؟ آيا شما از آنتي ويروس استفاده مي كنيد يا نمي كنيد؟ چرا؟

متشكرم

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
من كه بودن آنتي ويروس نميتونم با كامپيوتر كار كنم يعني سر دو روز بايد ويندوز رو عوض كنم آخه مثل شما مواظب نيستم يكم هم زياد ريسك ميكنم هر فايلي برام بفرستن بازش ميكنم
من كه زياد مشكلي با سرعت سيستمم ندارم ولي اصلا حرف شما رو قبول ندارم كه"" تاثير منفي آنتي ويروس بر سرعت سيستم از هر ويروسي بدتر هست""
نميدونم شايد تا حالا با اين ويروس ها و كرم ها سرو كار نداشتي

web_doost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
بستگی داره که شما با چه آنتی ویروسی کار کنی !

بعضی آنتی ویروسها به قدری پر دردسر و مزاحم هستند که آدم ترجیح میده آنتی ویروس نداشته باشه ولی اونا رو دستگاه نصب نباشه !

در مورد اینکه شما تا کنون با مشکلی مواجه نشدی ؛ استفاده نکردن از اینترنت نسبت مستقیم با مبتلا نشدن به ویروس و تروجان و .... داره . همینطور اشتراک نگذاشتن سی دی و ... با دیگران

بعضی مواقع تا دکتر نری متوجه نمیشی بیماری ، اینم میتونه یکی از دلایل عدم احساس نیاز به انتی ویروس باشه !

Suba_sa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
مي دونم كه اين بحث مربوط به بخش آنتي ويروس هست، اما ترسيدم اگه اونجا مطرح كنم كتك بخورم! :)

خواستم بگم من بيش از 10 ساله كه حداقل روزي 3-4 ساعت با كامپيوتر كار مي كنم اما تا حالا هر آنتي ويروسي رو نصب كردم متوجه شدم تاثير منفي آنتي ويروس بر سرعت سيستم از هر ويروسي بدتر هست. بنابر اين هيچ وقت از AV استفاده نمي كنم. ضمن اين كه به دليل احتياط در نصب فايل هاي ناشناس، فعال كردن نمايش فايل هاي مخفي و آشكار كردن پسوند فايل ها، كمتر پيش مياد گول كسي رو بخورم و فايل ويروسي رو اجرا كنم. تازه اگر هم سيستم ويروسي شد، هيچ وقت نديدم كه آنتي ويروس بتونه مشكل رو كاملاً حل كنه و هميشه راه حل قطعي، پاك كردن درايو سيستم و تعويض ويندوز هست.

بنا بر اين و با توجه به قيمت ارزان سي دي هاي نرم افزاري در ايران هيچ وقت استفاده از AV رو توصيه نمي كنم (مگر مواقعي كه شك داريم سيستم ويروسي هست يا نه!) و به جاي استفاده از AV به استفاده از Norton Ghost رو آوردم كه ابزار قوي براي Backup گيري و Restore كردن كامل سيستم هست.

خواستم بپرسم نظر شما در اين باره چي هست؟ آيا شما از آنتي ويروس استفاده مي كنيد يا نمي كنيد؟ چرا؟

متشكرم

چند وقت يکبار درايوتو پاک ميکني؟! من يکسالي ميشه که دست بهش نزدميعني از زمان ارتقا! اگر حال داري هر دفعه ويندوز بريزي که هيچ و گرنه الان آنتي ويروسهاي سريع و مجاني اومده که هيچ کند نميکنهسيستمو دردسر هم نداره.

AmirSteve

Registered User
لایک‌ها
8
شما تو صفحات اینترنت بچرخی سیستمت ویروسی می شه !!

خیلی از سایت ها هستند که همینطوری ویروس روی کامپیوتر بار میزارن.مخصوصا صفحات PHP ...بیشترسایت های کرک هم ویروس بهت می دن.چون از کوکی وارد می شن متوجه هیچی نمی شی.

ویروس فقط اون فایلی نیست که تو مسنجر بخوای از کسی بگیری...

من چون به خاطر مشکلاتم باید امنیتم کامل باشه از هر نوع انتی ویروسی استفاده کردم.الان به نظرم Nod32 بهترین نیست.سرعت ویندوز هم کم نمی کنه.تنها عیبش هم اینه که فایروال نداره اما الان چند ماهه که بیشترین امار رو نسبت به انتی ویروس های دیگه داشته و حتی یک ماه و پیش جایزه گرفت.

access

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
من تا حالا ویروس های زیادی تو کامپیوترم بوده و هیچکدومشون مثل ویروس هایی که 5 سال پیش شایع بود نبودند.
ویروس های الان که ویروس نیستند عزیز.
به نظر من داشتن آنتی ویروس خوبه اما نصبش نکنید.
اگه خیلی محتاط بودید هر ماه یکبار آنتی ویروس رو نصب کنید تا اسکن کنه, بعد از اسکن کردنش اون رو حذف کنید.

saeed_saba

Registered User
لایک‌ها
2
من تا حالا ویروس های زیادی تو کامپیوترم بوده و هیچکدومشون مثل ویروس هایی که 5 سال پیش شایع بود نبودند.
ویروس های الان که ویروس نیستند عزیز.
به نظر من داشتن آنتی ویروس خوبه اما نصبش نکنید.
اگه خیلی محتاط بودید هر ماه یکبار آنتی ویروس رو نصب کنید تا اسکن کنه, بعد از اسکن کردنش اون رو حذف کنید.

سلام
دوست خوبم شما که هر ماه 1 بار میخواهید آنتی ویروس نصب کنید،اسکن کنید و بعد هم پاک کنید،هیچ به فکر update کردن اون افتادید؟اگر شما حتی از آنتی ویروس ریلیز شده 2007 هم استفاده کنید حداقل 2 هفته 1 بار باید اونو بروز کنید وگرنه بود و نبودش هیچ فرقی نمیکنه.
دوستان عزیزی هم که میگن ما تا حالا ویروس نگرفتیم توجه داشته باشن که حتما ویروس نباید اذیتشون کنه.خیلی از Backdoor ها هستن که در Background دارن کارشونو انجام میدن و اطلاعات شمارو میدزدن.خیلی ها که Upload شون از Download شون در زمان عادی بیشتره از این دسته هستند.
تازه خدا نکنه گیر یه ویروس سمج مثل Redlof بیفتی.این ویروس باهات هیچ کاری نداره اما نمیذاره هیچ آنتی ویروسی نصب کنی،Regedit ،Msconfig رو باز کنی.حتی نمیذاره Task Manager رو بازکنی.حالا اگه آنتی ویروس نداشته باشی که بیچاره میشی.
به نظر من ، آنتی ویروس یه ابزار حیاتی برای Surf در اینترنته.من خودم از Norton Internet Security 2007 استفاده میکنم و همیشه هم به روز نگهش میدارم.خداروشکر سیستمم هم کند نشده.
در هر حال احتیاط شرط عقله.:happy:
مرسی​

AmirSteve

Registered User
لایک‌ها
8
.من خودم از Norton Internet Security 2007 استفاده میکنم

من نمی دونم چطور توسنتی با این نورتون کنار بیایی !

این نورتون وضعش از کسپرسکی هم خراب تره و تو گارد سرچینگ HDD مشکل داره و نمی تونه ویروس های داخل کامپیوتر رو سریع تشخیص بده....من چندین بار سر همین نورتون و کسپرسکی هک شدم.اصلا فایروال درست و حسابی ندارند......

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
چند وقت يکبار درايوتو پاک ميکني؟! من يکسالي ميشه که دست بهش نزدميعني از زمان ارتقا! اگر حال داري هر دفعه ويندوز بريزي که هيچ و گرنه الان آنتي ويروسهاي سريع و مجاني اومده که هيچ کند نميکنهسيستمو دردسر هم نداره.
به طور متوسط 3-4 ماه یک بار ویندوز عوض می کنم. اما رکوردم 2 سال هست.

ضمناً این که گفتم از AV استفاده نمی کنم منظورم این بود که فقط اگه مشکوک به ویروس باشم نصبش می کنم و ازش استفاده می کنم اما در حالت عادی نه. آیا شما دائماً AV روی سیستمتون فعال هست؟ آیا با دیگر برنامه هاتون تداخل نمی کنه و احساس نمی کنید که سیستم کند شده؟
آخه می دونید که بعضی av ها دونه دونه فایل هایی رو که بخواید از جایی به جایی منتقل کننید چک می کنند و این کار افت سرعت رو در ÷ی داره.

Suba_sa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به طور متوسط 3-4 ماه یک بار ویندوز عوض می کنم. اما رکوردم 2 سال هست.

ضمناً این که گفتم از AV استفاده نمی کنم منظورم این بود که فقط اگه مشکوک به ویروس باشم نصبش می کنم و ازش استفاده می کنم اما در حالت عادی نه. آیا شما دائماً AV روی سیستمتون فعال هست؟ آیا با دیگر برنامه هاتون تداخل نمی کنه و احساس نمی کنید که سیستم کند شده؟
آخه می دونید که بعضی av ها دونه دونه فایل هایی رو که بخواید از جایی به جایی منتقل کننید چک می کنند و این کار افت سرعت رو در ÷ی داره.

من زياد آنتي ويروس امتحان کردم ولي با اين 3 تا آنتي ويروس يعني:
Avast
Avira
AVG
هيچ مشکل سرعت ندارم حتي وقتي ميبنديشون هم خيلي سخته تغيير سرعت کامپيوتر رو متوجه بشي. تقريبا هيچ اثري روي سرعت ندارند. البته رم من يک گيگ دوآل هست.

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
استفاده از آنتي ويروس خيلي مهم هست . بايد هميشه data base رو اپديت كرد . چون بعضي از ويروس فايلها رو code ميكنند.

Suba_sa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ضمنا شما که خيلي به اين سرعت حساسي ميتوني از Avast استفاده کني و فقط گزينه اينترنت و ايميلش رو فعال کني. اينطوري فقط فايلهايي رو که از اينترنت ميگيري چک ميکنه. ولي به نظر من کار شما منطقي نيست بهترين کار اينه که آنتي ويروس سريع پيدا کني و هميشه هم فعال باشه.

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
سلام

متشكرم
سلام

چرا چنین فکری کردین ؟؟ :D

اگر اجازه بدهید من تاپیک را به همانجا منتقل کنم . نگران هم نباشید ، کسی خواست کتک بزند من خدمتش خواهم رسید !

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام

چرا چنین فکری کردین ؟؟ :D

اگر اجازه بدهید من تاپیک را به همانجا منتقل کنم . نگران هم نباشید ، کسی خواست کتک بزند من خدمتش خواهم رسید !
اشکالی نداره.
منتقل کنید.
آخه من فکر کردم اونجا پاتوق علاقمندان به AV هست و مخالفین نیستند که با من هم صدا بشن. اما می بینم اینجا هم همینطوره.

حالا که اینجوریه بذارید یه سوال هم از ویروس شناس های عزیز بپرسم:
من توی دانلود فایل از سایت های غیر معتبر خیلی احتیاط می کنم و سعی می کنم فایل های ناشناس رو اجرا نکنم.
آیا ممکنه یه سایت اینترنتی، یه فایل اجرایی (exe) رو بدون اجازه گرفتن از من اجرا کنه؟ و اگه جواب مثبت هست، آیا ممکنه اون فایل پوشه My Documents من رو پاک کنه؟

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
اشکالی نداره.
منتقل کنید.
آخه من فکر کردم اونجا پاتوق علاقمندان به AV هست و مخالفین نیستند که با من هم صدا بشن. اما می بینم اینجا هم همینطوره.

حالا که اینجوریه بذارید یه سوال هم از ویروس شناس های عزیز بپرسم:
من توی دانلود فایل از سایت های غیر معتبر خیلی احتیاط می کنم و سعی می کنم فایل های ناشناس رو اجرا نکنم.
آیا ممکنه یه سایت اینترنتی، یه فایل اجرایی (exe) رو بدون اجازه گرفتن از من اجرا کنه؟ و اگه جواب مثبت هست، آیا ممکنه اون فایل پوشه My Documents من رو پاک کنه؟
چنانچه شما فایل اجرایی ویروس رو دریافت کنین و اون رو اجرا کنین این اتفاق شدنی است .

من توصیه میکنم Kasper sky رو نصب کنین . این نرم افزار خودش یک web anti virus هم داره که خیال شما را از آنچه نگرانش هستید راحت میکند

بالا