برگزیده های پرشین تولز

عکاسی هدف‌مند

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مدتی بود به فکر ایجاد تاپیکی بودم که در آن افراد، پیرامون موضوعات و اهداف از پیش تعیین شده اقدام به عکاسی کنند.

غالبا یکی از بزرگ‌ترین مشکلات عکاسان آماتور، این است که با بسیاری از تکنیک‌های عکاسی آشنایی دارند. ولی نمی‌دانند چه زمانی باید از آن تکنیک‌ها استفاده کنند.
بسیار پیش آمده که در موقعیتی نادر و منحصر به فرد بوده‌ایم و سعی کرده‌ایم آن موفقعیت و فضا را به کمک عکس، برای دیگران هم به نمایش درآوریم. ولی بعدا تنها کسی که با دیدن عکس، متوجه شرایط می‌شود، خود ما بوده‌ایم.
در سطحی بالاتر، برای بیان حس یا مفهومی خاص، عکاس می‌بایست اقدام به ساخت و خلق موفقیت نموده و چیدمان عناصر را طوری انجام دهد که نوع ترکیب، رنگ و‌ کادربندی، القا و انتقال مفهوم را سهولت بخشد.
برای دستیابی به این اهداف، عکاس بایستی ذهن خود را تربیت کند تا در زمان مورد نیاز، بهترین ابزارها را به کار گیرد.

این تاپیک، به منظور دستیابی به چنین هدفی ایجاد شده است. ولیکن برای سهولت در تحقق این هدف، بایستی یک سری توافقاتی پیرامون نحوه‌ی فعالیت، میان اعضا حاصل شود که امیدوارم سایر دوستان هم نظراتشان را اعلام کنند تا هرچه زودتر فعالیت این تاپیک شروع شود.

نظر بنده:
کلیت کار به این شکل باشد که افراد ضمن توافق بر سر یک بازه‌ی زمانی (ترجیحا انتخاب تاریخی مشخص برای پایان یک دوره)، طی زمانی مشخص، مثلا یک هفته، اقدام به پیشنهاد و انتخاب یک موضوع می‌کنند. سپس با توجه به موضوع انتخابی، اقدام به ارسال عکس‌های خود کرده، در مورد عکس‌ها به بحث و بررسی بپردازند. بدین ترتیب، به طور عملی، ذهن درگیر موضوع می‌شود.
پیشنهاد می‌کنم این موضوعات در ابتدا، باز باشند. یعنی دامنه‌ی فعالیت عکاس را خیلی محدود نکند و به مرور این موضوعات، خاص‌تر شوند.

mgs

Registered User
لایک‌ها
47
من با پیشنهاد شما موافقم جناب آهنگرها فکر میکنم بتونه تاپیکه بسیار خوبی باشه

dim_dam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
امید وارم دوستان دیگه هم بیان و این تایپیک هر چه زود تر فعال بشه که شاهد پیشرفت همه عزیزان باشیم البته نباید تایپیک آخرین عکسی گه گرفتم رو فراموش کرد این تایپیک رو یه جورایی میشه زیر مجمو عه آخرین عکسی که گرفتم حساب کرد
راستی از دوستان خواهش می کنم که از اونجایی که قرار اینجا با عکاسی یکم حرفه ای تر برخورد بشه یه سری قوانین رعایت بشه مثل : ثبت اطلاعات عکس (زمان مکان عنوان دوربین دسته بندی شاتر دیاف و توضیحات عکاس )
حالا هرکدوم هم که بنظر مفید نیست میشه با نظر دوستان حذف کرد من کلی گفتم اما هرکدم که تایید شد باید رعایت بشه :)
سید جان من با نظرت در مورد نحوه فعالیت هم موافقم :rolleyes: اینجوری واقعا اینجا تبدیل به یه کلاس درس میشه

mmkh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نظر من هم پیشنهاد جالبیه و این که در کارمون هدف مشخصی داشته باشیم خوبه و شاید هم می شود گفت لازمه!
البته همون طور که سید عزیز گفتن در ابتدا بهتره دامنه موضوع بازتر باشه تا افراد بیشتری بتونن در این تاپیک عکس قرار بدن چون من فکر می کنم اگه از ابتدا موضوع رو خیلی محدود کنیم به احتمال بسیار زیاد استقبال کم خواهد شد و حتی پیشنهاد می کنم بازه ی زمانی هم بیشتر از یک هفته باشه که البته این به موضوع انتخابی و قطعا در دسترس بودن اون موضوع بستگی داره
البته تاپیک آخرین عکسی که گرفتم یک تاپیک با موضوع عام هستش و محدودیتی برای عکس نداره ولی این تاپیک همون طور که از اسمش پیداست عکاسی هدفمند هستش که موضوع عکاسی رو محدود می کنه و به قول dim_dam عزیز می شه گفت این تاپیک زیر مجموعه تایپیک آخرین عکسی که گرفتم هستش.

به هر حال امیدوارم این تاپیک هم با کمک تمامی دوستان تاپیک موفقی باشد .

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
جناب آهنگرها،
خیلی پیشنهاد خوبیه و امیدوارم که تاپیک پرباری بشه و بتونیم از همدیگر بیاموزیم.
فقط یک چیزی، اون مدت یک هفته رو بخصوص در اوایل کار اگر بیشتر کنید بهتره، چون یک آدم تنبلی مثل من تا بیاد را بیفته و شروع کنه و اینها طول میکشه، بخصوص که خیلی از ماها وسایل و فضای آماده شده رو نداریم، مثلا نورپردازی و میز مثلا خالی و بکگراندهای مناسب و اینها رو که خیل از کسانی که حرفه ای تر کار میکنند، اگر آتلیه هم نداشته باشند، در گوشه ای از خانه یا اتاقشان یک آتلیه ساده و جمع و جور راه انداخته اند. اما من که اینگونه نیستم، برای هر بار باید زمینه رو آماده کنم و این وقت میبرم و شاد در یک هفته نرسم که اینکا رو بکنم. یا حتی عکسهای outdoor هم در تهران خیلی از سوژه ها دم دست نیست. مثلا اگه قرار باشه از غروب عکس بگیریم، من نمیدونم کجا باید برم که غروبش رو بشه دید . . . بخاطر همین فکر میکنم که یک هفته بیشتر باشه، کم کم که راه افتادیم شاید بشه کردش یک هفته.
البته این فقط نظر من هست.

dim_dam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جناب آهنگرها،
خیلی پیشنهاد خوبیه و امیدوارم که تاپیک پرباری بشه و بتونیم از همدیگر بیاموزیم.
فقط یک چیزی، اون مدت یک هفته رو بخصوص در اوایل کار اگر بیشتر کنید بهتره، چون یک آدم تنبلی مثل من تا بیاد را بیفته و شروع کنه و اینها طول میکشه، بخصوص که خیلی از ماها وسایل و فضای آماده شده رو نداریم، مثلا نورپردازی و میز مثلا خالی و بکگراندهای مناسب و اینها رو که خیل از کسانی که حرفه ای تر کار میکنند، اگر آتلیه هم نداشته باشند، در گوشه ای از خانه یا اتاقشان یک آتلیه ساده و جمع و جور راه انداخته اند. اما من که اینگونه نیستم، برای هر بار باید زمینه رو آماده کنم و این وقت میبرم و شاد در یک هفته نرسم که اینکا رو بکنم. یا حتی عکسهای outdoor هم در تهران خیلی از سوژه ها دم دست نیست. مثلا اگه قرار باشه از غروب عکس بگیریم، من نمیدونم کجا باید برم که غروبش رو بشه دید . . . بخاطر همین فکر میکنم که یک هفته بیشتر باشه، کم کم که راه افتادیم شاید بشه کردش یک هفته.
البته این فقط نظر من هست.

دریا جان فکر نکنم منظور سید این باشه که کلا زمان برای هر موضوعی یکسان باشه (مثلا یک هفته ) هر موضوعی زمان خودشو میطلبه بعنوان مثال ماه محرم . تازه به نظر من حتما اگه کسی بخواد تو بحثها شرکت کنه نباید عکس بزاره اگه تجربه ای داره میتونه مطرح کنه اگه نداره هم از تجربه دوستان استفاده میکنه مثلا خود من اگه موضوع عکاسی نجومی باشه نمی تونم عکسی تهیه کنم چون فعلا دوربینی که دارم به من این اجازه رو نمیده ولی خیلی دوست دارم از تجربیات دوستان استفاده کنم :rolleyes:
سید جان من یک سوال داشتم : خیلی دوست داشتم جایی باشه که دوستان بتونن از نظرات هم برای پیشرفت تو عکاسی بهره بگیرن اما نه فقط با نقد عکسهای همدیگه تخصصی تر مثلا من الان تو تایپیک آخرین عکسی که گذاشتم یه پرتره از یه فالگیر گذاشتم اما دوست دارم ادیت دوستان رو هم رو این عکس ببینم چون احساس میکنم خلاقیتم تو ادیت از بین رفته و فقط یه سری چیزها رو تکرار میکنم .میخواستم بدونم اینجا امکان این هست که یک عکس انتخاب بشه که همه دوستان روش کار کنن بعد نتیجه رو بزارن تا بهترین انتخاب بشه بعد توضیح بدن که از چه ابزاری استفاده شده ؟ اگه امکانش وجود داره من اولین داوطلب برای این کار هستم تا عکس خام رو در اختیار دوستان بزارم :)

Smiley

Registered User
لایک‌ها
0
سيد جان ممنون بابت ايجاد تاپيك خود من هم به فكر همچين كاري بودم ولي ضمينش فراهم نميشد الان كه بخش عكاسي جون گرفته و به اصلاح تنورش داغه وقتشه
happy_mini.gif

توي اين تاپيك بايد سعي بشه كه دركنار نظر درباره كليات عكاسي مثل نور ، كادر بندي و ... بيشتر به تكنيكها پرداخته بشه و بار آموزشي اينجا رو بيشتر كنيم . مدت زمان يك هفته براي شروع كار شايد خيلي كم باشه اگر دوستان هم موافق باشند زمان رو يك هفته بكنيم !؟

حالا سيد جان خودت بيا و چراغ اول رو روشن كن ... يك سوژه انتخاب كن :happy:

mgs

Registered User
لایک‌ها
47
سید جان من یک سوال داشتم : خیلی دوست داشتم جایی باشه که دوستان بتونن از نظرات هم برای پیشرفت تو عکاسی بهره بگیرن اما نه فقط با نقد عکسهای همدیگه تخصصی تر مثلا من الان تو تایپیک آخرین عکسی که گذاشتم یه پرتره از یه فالگیر گذاشتم اما دوست دارم ادیت دوستان رو هم رو این عکس ببینم چون احساس میکنم خلاقیتم تو ادیت از بین رفته و فقط یه سری چیزها رو تکرار میکنم .میخواستم بدونم اینجا امکان این هست که یک عکس انتخاب بشه که همه دوستان روش کار کنن بعد نتیجه رو بزارن تا بهترین انتخاب بشه بعد توضیح بدن که از چه ابزاری استفاده شده ؟ اگه امکانش وجود داره من اولین داوطلب برای این کار هستم تا عکس خام رو در اختیار دوستان بزارم :)

عالیه پیشنهاد خوبیه خیلی چیزها میتونیم یاد بگیریم
هرکس یک سری تکنیک ها واسه ادیت داره و ی جور به عکس نگاه میکنه و این میتونه اواع ادیت رو بوجود بیاره و فکر کنم واسه همه دوستای عزیز کلاس خوبی باشه

البته شما که حرفه ای هستین واسه ما تازه کارا:blush:

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
دیم دام جان، من اینطور برداشت کردم که هر بار یک سوژه باشد و همه اون سوژه رو امتحان کنند بعد به هم نشون بدیم و کار هم رو نقد کنیم و از هم یاد بگیریم و مهمترین قسمتش هم همین تجربه کردنش هست. یعنی من مثلا اگر در مورد یک تکنیک یا حتی تنظیمات درست در یک شرایط فقط بخونم چیزی یاد نمیگیرم تا اون رو تجربه کنم و خودم امتحان کنم و اشکالات شخص خودم رو در بیارم و اون اشکالات رو برطرف کنم. چون ممکنه من توی کار به مشکلاتی بربخورم که جایی بهش اشاره نشده.
بنابراین هنوز عقیده دارم بخصوص برای شروع کار زمان تحویل مشقها بیشتر از یک هفته تعیین بشه!

در مورد پیشنهادت برای ادیت عکس هم، بنظر من پیشنهاد خوبیه. ولی فکر میکنم یک تاپیک جداگانه براش درست کنیم بهتر باشه، یک تاپیک با عنوان مثلا "کارگاه ادیت عکس" که در اون هر چند وقت یکبار، یک نفر یک عکس خام بگذاره و بقیه روش کار کنند و کارها ارائه بشه تا بتونیم از هم یاد بگیریم. پیشنهاد خیلی خوبیه اما یک تاپیک جداگانه لازم داره.

اسمایلی جان زمینه نه اونی که شما نوشتی:
سيد جان ممنون بابت ايجاد تاپيك خود من هم به فكر همچين كاري بودم ولي ضمينش فراهم نميشد الان كه بخش عكاسي جون گرفته و به اصلاح تنورش داغه وقتشه
ببخشید غلط دیکته ای میگیرم ولی به این غلطها حساسیت پیدا کردم بس که همه تکرارش میکنند، دیگه داره میشه غلط مصطلح!!! کم کم درستش فراموش میشه.

توي اين تاپيك بايد سعي بشه كه دركنار نظر درباره كليات عكاسي مثل نور ، كادر بندي و ... بيشتر به تكنيكها پرداخته بشه و بار آموزشي اينجا رو بيشتر كنيم
دقیقا و با جزئیات پرداخته بشه، نه اینکه فقط بیاییم بگیم کادربندی درست نیست، راه حلش رو هم بگیم و دقیق بگیم.

مدت زمان يك هفته براي شروع كار شايد خيلي كم باشه اگر دوستان هم موافق باشند زمان رو يك هفته بكنيم !؟
بالاخره من نفهمیدم یک هفته کم هست یا نیست :p

جناب آهنگرها منتظریم. اما اول قوانین باید تدوین بشه.

mo_toori

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
256
پیشنهاد خیلی خوبیه و آماتورها میتونن آماتورِ حرفه ای بشن.

یه سوال خارج از محدوده: جناب آهنگری ها چطوری از نیم فاصله استفاده می کنید، منظورم اینه که چطوری نیم فاصله رو وارد می کنید؟ مثال: هدف‌مند، هدف مند

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خیلی خوشحال شدم از اینکه دوستان استقبال خوبی از این تاپیک کرده‌اند. به دنبال مباحث مطرح شده از سوی دوستان، نکاتی چند لازم به ذکر است:

1. در تایید و تاکید نظر دوستان، این تاپیک هرگز به دنبال جایگزین شدن با تاپیک آخرین عکسی که گرفتم نخواهد بود. بلکه در واقع به عنوان یک تاپیک آموزشی-عملی، با امید به بهبود کیفیت عکس ارسالی اعضا، فعالیت خواهد کرد. لذا هیچ دلیلی ندارد که کسی با فعالیت در یک تاپیک، به فعالیت خود تاپیک دیگر، خاتمه دهد.
2. قرار نیست کسی در اینجا به صورت فردی تصمیم گیری بکند. بلکه همه‌ی مسائل از زمان، موضوع و سایر موارد احتمالی، بایستی با همفکری تمامی اعضا حاصل شود. به همین دلیل، در مطلب ارسالی قبلی، بر توافقات میان اعضا تاکید خاص داشتم.
3. زمان یک هفته‌ای مورد اشاره‌ی بنده در ارسال قبلی، مربوط به بازه‌ی زمانی برای تصمیم‌گیری در خصوص موضوع و زمان پایان دوره‌ی مربوط به آن موضوع بود. این زمان را هم برای این پیشنهاد دادم که با تفکر بیشتری موضوعات انتخاب شده و از هرگونه شتاب‌زدگی در انتخاب این موارد پرهیز شود.

با توجه به این‌که ظاهرا تمامی دوستان با کلیت طرح، موافق هستند، بنابراین از این جا به بعد، طرح‌های پیشنهادی را مطرح کنید. (اولین مدل را خودم ارائه می‌کنم)
در پایان از تمامی دوستان تقاضا دارم تا تلاش کنند تا پایان این هفته، ضمن توافق در مورد شیوه‌ی فعالیت، موضوع و زمان را قطعی کرده و شروع به عکاسی کنیم.

فعلا فقط روی روند کار و به طور کلی روی چگونگی انتخاب موضوع بحث شود. (البته اگر موافق باشید.)

سید جان من یک سوال داشتم : خیلی دوست داشتم جایی باشه که دوستان بتونن از نظرات هم برای پیشرفت تو عکاسی بهره بگیرن اما نه فقط با نقد عکسهای همدیگه تخصصی تر مثلا ...
این هم فکر خیلی خوبیه. با یک سازماندهی می‌تونه خیلی مفید باشه. ولی به اینجا مربوط نمی‌شه. درواقع در این تاپیک طی یک مدت مشخص روی یک موضوع مشخص کار می‌کنیم و بعد می‌ریم سراغ موضوع بعدی. بنابراین نیاز به یک تاپیک مستقل داره.
من هم از راه‌اندازی یک تاپیک با عنوان "کارگاه ادیت عکس" موافقم.

یه سوال خارج از محدوده: جناب آهنگری ها چطوری از نیم فاصله استفاده می کنید...
اولا آهنگرها نه آهنگری‌ها. ثانیا برایتان پیام فرستادم.

دقیقا و با جزئیات پرداخته بشه، نه اینکه فقط بیاییم بگیم کادربندی درست نیست، راه حلش رو هم بگیم و دقیق بگیم.
دقیقا. وقتی موضوع رو محدود می‌کنیم، به طور خاص در موردش تحقیق می‌کنیم و به طور خاص در موردش فکر می‌کنیم. بنابراین وقتی یک عکس ارسال می‌شه، جدای از سایر موارد، در مورد موضوع خاص انتخاب شده، نظر می‌دهیم.
فکی می‌کنم اگر این کار صورت بگیره، همگی خیلی خوب و سریع پیشرفت بکنیم.

بالاخره من نفهمیدم یک هفته کم هست یا نیست
در موردش توضیح دادم.

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مدل پیشنهادی من:

زمان‌بندی:
به طور کلی دو بازه‌ی زمانی داریم.
  • اول: زمان انتخاب موضوع و سایر موارد.
  • دوم: زمان فعالیت.
پیشنهاد من، یک هفته برای اولی و سه هفته برای دومی است. مجموعا یک ماه. البته زمان مورد نیاز برای هفته‌ی اول (انتخاب موضوع) بستگی کامل به هماهنگی میان اعضا دارد. چه بسا به دلیل هماهنگی، این توافق در مدت دو روز حاصل شود. در این حالت، زمان باقی مانده به سه هفته‌ی فعالیت منتقل می‌شود.
بدین ترتیب در هر ماه، یک موضوع مورد بررسی و آموزش قرار می‌گیرد.

موضوع:
در مورد موضوع، توضیحات مختصری در ارسال قبل دادم. ولی لازم می‌دانم آن را تکمیل کنم.
مسلما، با انتخاب هر موضوع و پرداختن به آن و بحث در مورد عکس‌هایی که گرفته‌ایم، می‌توانیم توانایی‌هایمان را گسترش دهیم. ولی اگر بخواهیم فعالیت این تاپیک، به معنای واقعی مفید باشد، باید برنامه‌ی بلند مدت داشته باشیم. بدین معنا که ابتدا زیرساخت‌ها را آماده کنیم و سپس وارد مراحل بالاتر شویم. عکاس در هر عکسی که از هر موضوعی می‌گیرد، به ناچار از یک سری عناصر اولیه‌ی بصری استفاده می‌کند. مثل خط، شکل، رنگ، بافت و غیره. در مرحله‌ی بعدی، عکاس سعی در چیدمان عناصر نموده، و کادر و ترکیب مناسبی را انتخاب می‌کند. در سطح بالا، عکاس برای انتقال مفهوم خود، این عناصر و نوع چیدمان را متناسب به هدف خود برمی‌گزیند.
پیشنهاد من این است که در ابتدا، با این عناصر اولیه، ارتباط برقرار کنیم.
مثلا با انتخاب موضوع خط، سعی کنیم با خطوط داخل عکس بازی کنیم. این کار باعث می‌شود تا چشمانمان نسبت به خطوط اطرافمان حساس‌تر شده و آنها را بهتر ببینیم. سپس با بررسی و فعالیت در مورد این عناصر اولیه (مواد اولیه)، به سوی کادربندی و موارد بالاتر حرکت کنیم.

در پایان، تا زمان انتخاب مدیر، یکی از اعضا، به انتخاب سایر اعضا، اقدام به جمع‌بندی نظرات کند و با اعلام او، فعالیت‌ها تمرکز یابد.

با تشکر

Smiley

Registered User
لایک‌ها
0
خواهر خوبم دريا جان :happy: ممنون از دقت مو شكافانه تون ... حالا كه بحث غلط هاي رايج مطرح شد ، عارضم به خدمتتون كه ..

شرايط جمع هست و تركيب يك شرايط غلطه ! با توجه به جمله بايد بگين يك موقعيت ... يك وضعيت ... ! در ثاني اصلا جاي اين صحبتها اينجا نيست !!! بهتر بود به جاي اينكه در صحن علني تاپيك بنويسين يك پي ام ميزدين
connie_mini_worrier.gif
در هر صورت ممنون

در پایان، تا زمان انتخاب مدیر، یکی از اعضا، به انتخاب سایر اعضا، اقدام به جمع‌بندی نظرات کند و با اعلام او، فعالیت‌ها تمرکز یابد

سيد جان بعد از آمدن مدير هم لازم نيست حتما همه كارهارو ايشون بده !! بهتره كه سوژه هايي كه انتخاب ميشن به ترتيب سختي باشند ! يعني از آسون به سخت ، يك دوره رو طي كنه

در مورد زمانش به نظرم كمي زياد باشه ! توي پست قبلي به غلط يك هفته تايپ كرده بودم ، زمان يكماه براي يك سوژه خاص واقعا زياده ! اگر موضوع هارو از آسون به سخت دسته بندي كنيم زمان انتخاب موضوع ، خيلي كمتر ميشه و ميتونيم بهتر از وقتمون استفاده كنيم . حالا تا نظر بقيه دوستان چي باشه :happy:

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
جناب آهنگرها،
ممنون از توضیحاتتون.
در مورد زمان بندی فکر میکنم، اون یک هفته اول برای هماهنگی و اینها زیاد باشد. البته اول کار شاید یک هفته برای هماهنگی نیاز باشد تا دوستان همگی شرایط کار دستشان بیاد ولی فکر میکنم بعد از دو سه موضوع اول، دیگه تقریبا همه هماهنگ شده اند. و میشه زمان رو به مثلا 3 روز تقلیل داد.
سه هفته هم برای فعالیت هم میشه دو هفته باشه.

در مورد جمع بندی نظرات و اعلام کار، فکر نمیکنم لزومی باشه که مدیر حتما این کار رو انجانم بده. فکر میکنم خود شما که الان طرح کلی کار توی ذهنتون هست، کار رو شروع کنید از همه بهتر باشد. در حین کار، اگر پیشنهادی یا مطلبی بود میشه در موردش صحبت کرد.

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تایید
زمان مطرح شده به طور کلی بود. مسلما در هر مورد، با توجه به موضوع و شاید شرایط محیطی، این زمان تغییر خواهد کرد.
زمان یک هفته‌ای مورد نظر برای انتخاب موضوع و توافق روی سایر مسائل، کاملا بستگی به هماهنگی دوستان دارد.

mgs

Registered User
لایک‌ها
47
سلام
در مورد زمان برای هماهنگی به نظر من هم میتونه کم تر بشه چون خوشبختانه دوستان معمولا روزی چند بار به این بخش سر میزنند و احتیاجی به این همه مدیت برای هماهنگی نیست البته جناب دریا هم اشاره کردند که برای اوایل یک هفته زمان خوبیست ولی در آینده که دوستان با شرایط کار بیشتر آشنا شدند میشه زمان رو کم کرد..
دربره زمان سه هفته ای در نظر گرفته شده فکر کنم مدت کافی باشد ..البته بازهم نظر با کل دوستان است به هر حال افرادی مثل بنده که شاغل هستیم و شاید فقط آخر هفته وقت آزاد داشته باشیم برای ما زممان مناسبی است ..

در باره نحوه انتخاب موضوعات
جناب آهنگرها خیلی خوب گفتند .. این که فقط به موضوع خاص محدود نشود برای مثال یکبار طرح کلی برای کمپزسیون و ترکیب بندی یکبار انتقال یک حس و......
این مسئله باعث بهتر شدن دید دوستان به مسائل اطراف خواهد شد

فکر نکنم احتیاجی به مدیر باشد جناب آهنگر ها شما خودتان به نظر میرسد که برنامه های زیادی برای پیشرفت این تاپیک دارید و خودتان میتوانید این مسائل را کنترل نمایید

موفق باشید

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ظاهرا کلیت مساله مورد توافق هست. خدا را شکر.
اگر موافق باشید بریم سراغ انتخاب موضوع. همانطور که قبلا اشاره کردم، به نظر من اگر از مسائل زیربنایی‌تر شروع کنیم خیلی بهتره. حالا دو راه‌کار وجود داره:
1. از همین اول، بریم سراغ چنین مواردی مثل خط، بافت، رنگ و غیره.
2. ابتدا با یک موضوع در دسترس و راحت شروع کنیم.

به نظرم روش اول، در همین اول کار، از آنجایی که به احتمال خیلی زیاد، با روش کار و مشکلات و کاستی‌های احتمالی ناآشنا هستیم، چندان مناسب نباشه.
پرداختن به مسائل ریشه‌ای مثل خط، بافت، رنگ، بعد و غیره، به خاطر شرایط خاصی که دارند، کمی خسته کننده و نیازمند انرژی بیشتری باشه. من خودم آمادگی نسبی دارم ولی به هرحال ممکنه باعث بشه برخی از دوستان، از این کار زده بشن.

اگر به روش دوم عمل کنیم، به تاثیر عناصر اولیه بصری (که ذکر آنها رفت) بیشتر پی خواهیم برد.

لذا، من برای شروع، روش دوم را پیشنهاد می‌کنم. یعنی حداقل یک یا دو دوره را با انتخاب یک موضوع نسبتا معمولی و در دسترس، فعالیت کنیم. وقتی روی روال افتاد، می‌ریم سراغ موارد اساسی‌تر.

موضوعات پیشنهادی من:
  1. طبیعت (مثلا گل‌ها):)
  2. ترافیک شهر
  3. ساختمان‌های شهر

Gt_Max

Registered User
لایک‌ها
80
خوب شروع کنیم...:)
الان باید عکس بذاریم ؟:blink:

Sama01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب شروع کنیم...:)
الان باید عکس بذاریم ؟:blink:

گرفتی مارو؟;)
موضوع پیشنهاد کنید. بعدش متناسب با موضوع، یک تاریخ برای پایان کار مشخص می‌کنیم. بعدش عکس می‌گیریم.

dim_dam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ازبین 3 گزینه من طبیعت رو انتخاب می کنم چون فکر میکنم برای شروع کار خوب باشه ولی فکر می کنم دیگه زیادی کلی شد :) دوست داشتم یکم محدود ترش میکردی مثلا عکاسی از گل در حالت ماکرو ؟؟؟ با نور طبیعی یا با استفاده از نورپردازی ؟ و... حالا هرچی که دوستان صلاح بدونن ما آماده ایم برای عکاسی :rolleyes: اگه موضوع همین گل باشه من فردا صبح شروع میکنم ;)

بالا