برگزیده های پرشین تولز

مشکل من با DVD Writer Sony 820A

frog

Registered User
لایک‌ها
36
سلام دوستان .
نمی دونم چرا رایترم از پریروز به این روز افتاد .

اول که سیستم رو روشن کردم همون اول که چک می کرد یه پیامی مبنی بر نشناختن DVD Writer داد . بعد از اون هم هر وقت یک DVD میزارم توش به سختی کلی با صدا و غیره میشناسه .

و وقتی هم که میشناسه و فایل (مثلا فیلم) رو اجرا میکنم بعد از 2-1 دقیقه بد دیگه DVD رو نمیخونه و سیستم هنگ میکنه . و بعد سیستم ریست میشه .

باید چی کار کنم ؟

البته رایت نکردم بعد از این قضیه ببینم چطور میشه . تا حالا هم تقریبآ 250-200 تای DVD باهاش رایت کردم .

ازش به عنوان DVD ROM هم استفاده می کنم . ولی برای قفل شکستن این جور چیزا هم ازش استفاده نکردم .

حال مشکل ما چیه . ممنونم میشم فوری کمک کنید .

Fandogh

کاربر فعال انیمیشن
کاربر فعال
لایک‌ها
42
سلام دوستان .
نمی دونم چرا رایترم از پریروز به این روز افتاد .

اول که سیستم رو روشن کردم همون اول که چک می کرد یه پیامی مبنی بر نشناختن DVD Writer داد . بعد از اون هم هر وقت یک DVD میزارم توش به سختی کلی با صدا و غیره میشناسه .

و وقتی هم که میشناسه و فایل (مثلا فیلم) رو اجرا میکنم بعد از 2-1 دقیقه بد دیگه DVD رو نمیخونه و سیستم هنگ میکنه . و بعد سیستم ریست میشه .

باید چی کار کنم ؟

البته رایت نکردم بعد از این قضیه ببینم چطور میشه . تا حالا هم تقریبآ 250-200 تای DVD باهاش رایت کردم .

ازش به عنوان DVD ROM هم استفاده می کنم . ولی برای قفل شکستن این جور چیزا هم ازش استفاده نکردم .

حال مشکل ما چیه . ممنونم میشم فوری کمک کنید .

باسلام.

احتمالا رایتر دچار مشکل شده. فقط با توجه به اینکه می گی بعد از یکی دو دقیقه می شناسه

ممکنه مشکل از کابلت باشه دچار قطعی تو یک سیمش شده باشه. کابل رو عوض کن ببین چی می شه.

همین طور می تونی Primary - Secondary و Master - Slave رو جا به جا کنی ببین درست می شه یا نه.

یک احتمال خیلی دور هم هست ندیده بگیر (مشکل از پاورت باشه و توان خروجیش کم شده باشه و به اندازه کافی به درایو قدرت نمی ده ولی خیلی بعیده)

نکته: من خودم همین مارک رو دارم و هیچ مشکلی باهاش نداشتم!! انشاالله مال شما هم چیزیش نباشه:happy:

frog

Registered User
لایک‌ها
36
ممنون از راهننماییت ، فردا یه کابل میگیرم ببینم چطور میشه . با تشکر

بالا