برگزیده های پرشین تولز

این فروشنده‌ها گیج کردن ما رو...

behrooz66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من میخوام تا چند روز آینده یک لپتاپ بخرم، امروز رفتم پایتخت تا بگردم و یک مدل انتخاب کنم. منتها دهنم سرویس شد هز بس

که چیزهای متفاوت و متناقض از فروشنده‌ها شنیدم... هرکی حرف بقیه رو رد کمیکرد و با اطمینان حرف خودشو میزد. میشه

شما منو راهنمایی کنید، فقط جون هرکی دوستش داریر راست بگید. خیلی ممنون....

اول اینکه اساسا بین این دو مارک کدوم بهتره؟ Dell یا اینکه HP-Compaq

میدونم دل خیلی معروفه ولی یک فروشنده شدیدا دل رو میکوبید و میگفت دل از قطعات مختلفی استفاده میکنه و یکپارچگی

نداره و خلاصه به شدت HP رو پیشنهاد کرد، مثلا مدل Pavilion 6391

یک نکته‌ی دیگه اینکه Share بودن کارت گرافیک‌ها خیلی بده؟! حتما آدم باید کارت گرافیکی پیدا کنه که کلش Dedacated باشه؟
راستی... در زمینه‌های CPU های دو هسته‌ای لپتاپ، AMD بهتره یا Intel؟! هرکی یک چیزی میگه، اما یک نفر میگفت اینتل برای محاسبات بهتره و AMD برای کار گرافیکی... شما چی میگین؟!

اما مهم‌ترین نکته! من خیلی از لپتاپم استفاده خواهم کرد، شب و روز!!! میخوام ببینم کدوم لپتاپ اونقدر خرکاره که مثل سگ برام کارکنه و چیزیش نشه....

درباره‌ی فوجیتسو-زیمنس‌ها هم برام توضیح بدین، اینکه میشه روش ویندوز نصب کرد؟! خرکار هست یا نه؟! و هرچی میدونید....

یه چیز دیگه، اساسا به این گارانتی‌های ایرانی میشه اعتماد کرد؟

بچه‌ها به خدا بدجوری گیجم کردن اینا... هرچی بیشتر توضیح بدین ممنون‌تر میشم....

pejman_it

Registered User
لایک‌ها
0
سلام،

تو انتخاب نوت بوک بودجه ای که در نظر گرفتید خیلی اهمیت داره و اینکه برای چه کاری می خواهید استفاده کنید
- یه جایگزین برای desktop می خواهید یا اینکه چیز سبک و ultra portable؟
- اینکه بتونه بازی های سه بعدی با کیفیت بالا رو اجرا کنه براتون مهمه؟
و از همه مهمتر اینکه چقدر قصد دارید هزینه کنید؟

behrooz66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام،

تو انتخاب نوت بوک بودجه ای که در نظر گرفتید خیلی اهمیت داره و اینکه برای چه کاری می خواهید استفاده کنید
- یه جایگزین برای desktop می خواهید یا اینکه چیز سبک و ultra portable؟
- اینکه بتونه بازی های سه بعدی با کیفیت بالا رو اجرا کنه براتون مهمه؟
و از همه مهمتر اینکه چقدر قصد دارید هزینه کنید؟

والا شغل من برنامه‌نویسیه، البته کارهای دیگه هم میکنم. مثلا بوت کردن همزمان چندتا سیستم عامل با VMware و ...
خیلی اهل بازی نیستم، نه.
اما بودجه‌ی منو شما حدود یک ملیون و صد، یک میلیون و دویست... این حدودا در نظر بگیر.

ولی مهمترین چیز اینه که من خیلی زیاد از نوت بوکم استفاده خواهم کرد، یعنی خرکار بودنش برام واقعا مهمه.

یک چیزای دیگه هم هست، این که مثلا یک مدل اچ.پی که دارم بهش فکر میکنم، کار گرافیکش SHare عست و موقع لزوم از رم استفاده میکنه. این مساله تا چه حد میتونه بد باشه؟! یا اینکه برای سی.پی.یو amd بهتره یا اینتل؟ (دوهسته‌ای).

و بقیه‌ی سوالهایی که تو پست قبلی پرسیدم. ممنون میشم کمک کنی.

راستی گارانتیها کدومش بهتره؟!

TAEL

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
76
من میخوام تا چند روز آینده یک لپتاپ بخرم، امروز رفتم پایتخت تا بگردم و یک مدل انتخاب کنم. منتها دهنم سرویس شد هز بس

که چیزهای متفاوت و متناقض از فروشنده‌ها شنیدم... هرکی حرف بقیه رو رد کمیکرد و با اطمینان حرف خودشو میزد. میشه

شما منو راهنمایی کنید، فقط جون هرکی دوستش داریر راست بگید. خیلی ممنون....

اول اینکه اساسا بین این دو مارک کدوم بهتره؟ Dell یا اینکه HP-Compaq

میدونم دل خیلی معروفه ولی یک فروشنده شدیدا دل رو میکوبید و میگفت دل از قطعات مختلفی استفاده میکنه و یکپارچگی

نداره و خلاصه به شدت HP رو پیشنهاد کرد، مثلا مدل Pavilion 6391

یک نکته‌ی دیگه اینکه Share بودن کارت گرافیک‌ها خیلی بده؟! حتما آدم باید کارت گرافیکی پیدا کنه که کلش Dedacated باشه؟
راستی... در زمینه‌های CPU های دو هسته‌ای لپتاپ، AMD بهتره یا Intel؟! هرکی یک چیزی میگه، اما یک نفر میگفت اینتل برای محاسبات بهتره و AMD برای کار گرافیکی... شما چی میگین؟!

اما مهم‌ترین نکته! من خیلی از لپتاپم استفاده خواهم کرد، شب و روز!!! میخوام ببینم کدوم لپتاپ اونقدر خرکاره که مثل سگ برام کارکنه و چیزیش نشه....

درباره‌ی فوجیتسو-زیمنس‌ها هم برام توضیح بدین، اینکه میشه روش ویندوز نصب کرد؟! خرکار هست یا نه؟! و هرچی میدونید....

یه چیز دیگه، اساسا به این گارانتی‌های ایرانی میشه اعتماد کرد؟

بچه‌ها به خدا بدجوری گیجم کردن اینا... هرچی بیشتر توضیح بدین ممنون‌تر میشم....

1. در مورد اینکه DELL بهتره یا HP نمیشه نظر داد . تقریبا یه مساله ی شخصی هست . اما من DELL رو پسند می کنم .
281.gif

2. کارت گرافیک هم به نیازتون بستگی داره . اگر کار خیلی معمولی دارید Share مشکلی نداره . اما اگه یه خرده با گرافیک سر و کار دارید حتما Dedicated باشه . البته الان اکثر مدل های رایج Dedicated هستند .

3. فعلا Intel بهتره از AMD . مگر اینکه مدل های رده بالای AMD باشند .

4. خرکارترین = DELL
283.gif

5. فوجیتسو-زیمنس توصیه نمیشه . اطلاعات بیشتری هم ندارم . در کل برند خوبی نیست .

6. گارانتی ها اکثرا تعمیر هستند و قطعه رو تعویض نمیکنند مگر در موارد خاص . محض احتیاط گارانتی دار بخرید.

سوال دیگه ؟!
287.gif

behrooz66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از جواب دوست عزیز. سوال دیگه اینکه چرا قیمت اچ.پی ها یک دفعه اینقدر ارزون شده؟1

و در مورد AMD اونی که من میگم جدیدترینشه، یعنی AMD Toruin X2. ببینم این چطوره؟! اصلا دو هسته‌ایه یا یک هسته ای؟!

بالا