برگزیده های پرشین تولز

GOD'S WARRIORS

cadusir

Registered User
لایک‌ها
89
درود به همه دوستان عزیز

GOD'S WARRIORS اسم یک مجموعه سه قسمتی هست که توسط کریستین امانپور برای شبکه CNN درست شده و هر قسمت اون برای یکی از بنیادگرایان یهودی , اسلامی و مسیحی هست .
قسمت دوم که مربوط به بنیاد گرایان اسلامی هست کمی هم در باره ایران صحبت کرده که واقعا جالب و بیطرفانه بوده , چیز جالبی که من توی این برنامه دیدم اینه که کاملا نشون میده که حتی بنیادگرایان ایرانی هم فقط برای دفاع از خود وارد جنگ میشن , درست برخلاف بنیاد گرایان عربی که مایل هستن تمام دنیا رو به دست بیارن , حتی اگر کسی باهاشون کاری نداشته باشه , که اینو البته خودشون میگن.
خانوم معصومه ابتکار از تسخیر کنندگان سفارت آمریکا در ایران و معاون آقای خاتمی هم طبق معمول مصاحبه های خارجیش باز هم اینجا گند میزنه.
دوتا تیکه بامزه توی این برنامه هست , اولیش اینه که وقتی کریستین امانپور با یک رزمنده ایرانی صحبت میکنه رزمنده میگه که سیزده سالش بوده که رفته جبهه و امانپور کف میکنه و به فارسی میگه اوه تو فقط سیزده سالت بود ؟ :D
CNN هم این قسمتو ترجمه نکرده و به فارسی هست.
البته من میدونستم که امانپور اصلیتش ایرانی هست اما فکر نمیکردم بتونه فارسی صحبت کنه.
نکته بامزه دیگه این که وقی داره با یه بنیادگرای مصری صحبت میکنه یاروکه معلومه از اون کله خراباست میگه زنا نمیتونن رییس جمهور بشن چون اصلا توانایی و قابلیت این کار رو ندارن که وقتی جمله تموم میشه امانپور شاکی میشه و با انگشت تهدیدش میکنه , بعدش هر دو میزنن زیر خنده .
به هر حال برنامه بسیار جالبیه و توصیه میکنم ببینینش , مخصوصا قسمت مربوط به ایران رو .
تکرار این برنامه امروز پنجشنبه فکر کنم ساعت ده و نیم به وقت ایران باشه اما مطمئن نیستم.
بدرود​

mo_toori

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
256
من دیدم. خیلی باحال بود.
واسه ی این برنامه 8 ماه کار شده و برای تهیه گذارش به 8تا کشور رفته.

aurora

Registered User
لایک‌ها
6
نه صدای امانپور نبود. مترجمش بود. :rolleyes:

cadusir

Registered User
لایک‌ها
89
نه صدای امانپور نبود. مترجمش بود. :rolleyes:

:eh: مطمئن هستین ؟
اما aurora عزیز من به سه دلیل فکر میکنم خودش بود نه مترجمش , اولیش به خاطر حرکت سرش , درست حالت این رو داشت که با تعجب چیزی رو میپرسه.
دومین دلیل این که شما در کل این گزارش هیچ وقت صدای مترجم رو در هنگام پرسیدن سوال نمیشنوین .
دلیل سوم هم این که مترجم فارسی ( به عبارتی ایرانی ) معمولا از سیزده ساله بودن یه رزمنده تعجب نمیکنه چون از قبل این موضوع رو میدونه. ;)
با تمام این حرف ها بازم شاید شما درست بگین , اما اگر دوباره این قسمت رو نشون بدن شاید بفهمیم واقعیت چی بوده !
با سپاس​

aurora

Registered User
لایک‌ها
6
نه! الانم شک کردم! سعی میکنم رو YOUTUBE پیداش کنم . ولی در کل امانپور فارسی رو خوب حرف میزنه بعید نیست خودش بوده باشه. یک دفعه توی یکی از بیوگرافیهاش میگفت دبستانش رو ایران خونده.

بالا