برگزیده های پرشین تولز

مشکل خیلی عجیب با شبکه

mehdiphoto

Registered User
لایک‌ها
31
با سلام- یه مشکل خیلی عجیب برا من پیش اومده.سه تا سیستم با هم شبکه شدن . یه پرینتر هه به سیستم شماره 1 متصله . این سه تا با هم از نظر ارتباط شبکه ای و گذاشتن و برداشتن فایل هیج مشکلی ندارن ولی مشکل اینه که سیستم 2 و 3 که می خوان پرینت بگیرن به مشکل بر میخورن و مشکل اینه که زمانی که عمل پرینت رو می خوایم انجام بدیم و روی پرینتر کلیک راست می کنیم تا به اون کانکت بشیم کامپیوتر خیلی سعی میکنه و زور می زنه و زیر آیکون پرینتر پیغام openingو بعد از اون پیغام Access is deniedیا فکر کنم not accesssible رو میده و پرینت انجام نمی شه در حالی که در این زمان سیستم 1 که به او نپرینتر وصله راحت پرینت می گیره . جالب اینجاس که از مثلا هر 10 بار تلاش 1 بار قادر به انجام پرینت می شیم به نظر شما مشکل چیه؟ممنون

sardareghalbha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببین 3 تا کامپیوتر که تو شبکه داری همشون روی MSHOME هستن یا نه همون جا که اسم کامپیوتر رو تو شبکه می بینی My Computer->Properties-> Computer name

alitaaba

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام- یه مشکل خیلی عجیب برا من پیش اومده.سه تا سیستم با هم شبکه شدن . یه پرینتر هه به سیستم شماره 1 متصله . این سه تا با هم از نظر ارتباط شبکه ای و گذاشتن و برداشتن فایل هیج مشکلی ندارن ولی مشکل اینه که سیستم 2 و 3 که می خوان پرینت بگیرن به مشکل بر میخورن و مشکل اینه که زمانی که عمل پرینت رو می خوایم انجام بدیم و روی پرینتر کلیک راست می کنیم تا به اون کانکت بشیم کامپیوتر خیلی سعی میکنه و زور می زنه و زیر آیکون پرینتر پیغام openingو بعد از اون پیغام Access is deniedیا فکر کنم not accesssible رو میده و پرینت انجام نمی شه در حالی که در این زمان سیستم 1 که به او نپرینتر وصله راحت پرینت می گیره . جالب اینجاس که از مثلا هر 10 بار تلاش 1 بار قادر به انجام پرینت می شیم به نظر شما مشکل چیه؟ممنون

Salam
,
Make sure printer spooler services are up and running on the other two pc.
Or else go to command prompt and type net start spooler
have go and see what happens.
regards
Ali Taaba

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
اقا درايور پرينتر سيستم دوم بنظرم مورد داره يه بار del كن دوباره نصبش كن
اين مورد رو من چندين بار داشتم اما بعد از Del كردن ايرادش برطرف شده تستي كن

dark-man

Registered User
لایک‌ها
0
برو توی کنترل پنل آن سیستم ها ...بعد توی فایروال ..بعد برو توی exception و آنجا تیک Printer را بزن ...

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
اقا درايور پرينتر سيستم دوم بنظرم مورد داره يه بار del كن دوباره نصبش كن
اين مورد رو من چندين بار داشتم اما بعد از Del كردن ايرادش برطرف شده تستي كن

کاملا درست میگن هادی خان

بالا