برگزیده های پرشین تولز

جداسازی بدسکتور

amin60k

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان من یک هارد 40 مکستور Dimond plus 8 دارم که ضربه آنچنانی هم نخورده اما گویا بد سکتور داره !
کارهای زیر رو هم انجام دادم نتیجه نداشت:
check disk و disk checker قفل می کنند
Hdd Regenerator بد سکتور هارو ظاهرا بازیابی می کنه اما مجددا پیداشون میشه!
LLf با Powermax هم error می ده !

حالا بگید من چطوری می تونم لااقل بد سکتور ها رو از بقیه قسمتهای هارد جدا کنم که بتونم از بقیه هاردم استفاده کنم.
ممنون

ahmad_bamsi42

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان من یک هارد 40 مکستور Dimond plus 8 دارم که ضربه آنچنانی هم نخورده اما گویا بد سکتور داره !
کارهای زیر رو هم انجام دادم نتیجه نداشت:
check disk و disk checker قفل می کنند
Hdd Regenerator بد سکتور هارو ظاهرا بازیابی می کنه اما مجددا پیداشون میشه!
LLf با Powermax هم error می ده !

حالا بگید من چطوری می تونم لااقل بد سکتور ها رو از بقیه قسمتهای هارد جدا کنم که بتونم از بقیه هاردم استفاده کنم.
ممنون

دوست عزيز اگر بدسكتورها منطقي باشند يعني نرم افزاري باشند بهتر است اين كار را از توي داس انجام بد ي توسط نورتون اوتيليتي قديمي قسمت "وايپ اينفو" البته بايد اول فايل سيستم را "فت 16" كنيد توسط " اف ديسكگ و اكر بد سكتور ها سخت افزاري وليغ سطحي باشند با "لو لول فورمت " ميتواني انها را از بين ببري چون با فشار الكتريكي يك لايه نازك از روي سطح هارد را برميداره.

snebi

Registered User
لایک‌ها
2
دوست عزيز اگر بدسكتورها منطقي باشند يعني نرم افزاري باشند بهتر است اين كار را از توي داس انجام بد ي توسط نورتون اوتيليتي قديمي قسمت "وايپ اينفو" البته بايد اول فايل سيستم را "فت 16" كنيد توسط " اف ديسكگ و اكر بد سكتور ها سخت افزاري وليغ سطحي باشند با "لو لول فورمت " ميتواني انها را از بين ببري چون با فشار الكتريكي يك لايه نازك از روي سطح هارد را برميداره.

حالا هارد اگه SATA بود چیکار کنیم ؟؟ دیگه DOS این حرفا روش نمیشه نصب کرد

یعنی برنامه تحت ویندوز نداریم ؟؟

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
بحث اصلی اینه که bad sector می تونه یه خطر جدی باشه ... یعنی bad sector ها ، مرتب بیشتر میشن ، بنابراین حتما نسخه پشتیبان تهیه کنید از چیزای مهم ...

خود maxtor ، یه سری برنامه واسه این کار داره ظاهرا ... PowerMax فکر کنم اسمشه ...(اینجا)

SpinRite 6.0 ظاهرا برنامه خوبیه ... ولی باید بگردی پیداش کنی ...

ahmad_bamsi42

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
spinrite را در شهر كتاب ميدان هفت حوض نارمك ديدم .يكي از همين شركتها كه كلكسيون نرم افزار در جعبه هاي مقوائي خيلي شيك ميفروشند.من تعريف اين نرم افزار را در يكه از فرومهاي امريكائي بنام live qna ديدم توست يكي از
اعضا بعنوان بهترين نرم افزار براي از بين بردن بد سكتور معرفي شده بود.خدا ميدونه

amin60k

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
احمد عزیز مشکل همینجاست که من نمی دونم بدسکتورا منطقی اند یا سخت افزاری چون نه به این راحتی ها که می گی از بین نمی رن و نه دیسک ضربه خورده و یا صدا می ده ( نشونی از سخت افزاری بودن نمی دن ! )

ahmad_bamsi42

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
احمد عزیز مشکل همینجاست که من نمی دونم بدسکتورا منطقی اند یا سخت افزاری چون نه به این راحتی ها که می گی از بین نمی رن و نه دیسک ضربه خورده و یا صدا می ده ( نشونی از سخت افزاری بودن نمی دن ! )
امين جانSpinRiteنرم افزار خيلي خوبي است هرطور شده انرا بدست بياور.من سعي كردم يك سايت پيدا كنم كه دانلود كنم نتونستم پيدا كنم.خوبي اين نرم افزار اينه كه روي همه نوع هارد كار ميكنه وبايد انرا روي سي دي يا فلاپي نصب كني .مشكلي نيست من و بقيه دوستان كه اين پست را دنبال ميكنند به تو كمك خواهيم كرد.من فردا به ميدان هفت حوض تهران وشهركتاب سر ميزنم و اطلاع ميدم كه نرم افزار را خريده ام يا نه .براي اينكه بدوني اين نرم افزار چه كارهائي انجام ميده و اگر انگليسي دستو پا شكسته مثل من بلدي يك سر به اين سايت خوب كه دروغ نميگه بزن
http://en.wikipedia.org/wiki/SpinRite
در ضمن SpinRiteتوسط NASAهم تائييد شده.البته من كه با ناسا صحبت نكردم فقط تبليغش را ديدم
مفق باشيد

ahmad_bamsi42

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
حالا هارد اگه SATA بود چیکار کنیم ؟؟ دیگه DOS این حرفا روش نمیشه نصب کرد

یعنی برنامه تحت ویندوز نداریم ؟؟

با SpinRiteخيلي از كارها بر روي هر نوع هاردي انجام شدني است من يك مقدار تحقيق كردم و به اين نتيجه رسيدمSATA
PATA,SCSIفرقي برايش نميكنه

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
برای این که لینک دادن ممنوعه:
این سرچ گوگل رو اولیش رو برید برنامه هست برای دانلود :D
http://www.google.com/search?hl=en&rls=com.microsoft%3Aen-US&q=spinrite+%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF

منتها من باهاش که کار کردم بیشتر ریکاوریه تا ترمیم هارد. فکر کنم آخرین کاری که با بد سکتور میشه انجام داد zero fill باشه. خود منم 2 تا از هاردام حدود 3 ماه پیش یهو بد سکتور گرفتن منم تعجبم که چرا!؟ برای چی!؟

بالا