برگزیده های پرشین تولز

چرا "ف" ؟ چرا نمی گویید پارسی ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
دوستان

نخستین چیز مسخره ای که هر بیگانه با اندک دانسته ای از ایران به آن پی می برد ، همین نکته ساده است . شما اگر "پ" دارید ! چرا نمی گویید پارسی ؟

ژاپنی ها : پرشیاگو

انگلیسی ها : پرژن

آلمانی ها : پرزیش

فرانسوی ها : پقسان

سوئدی ها : پرسیسکا

ووو

خود ایرانی ها : فارسی :blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
عادت کردیم

sa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
چه استاد ادبیات باشید چه بچه 7 ساله ، هیچکدام پاسخی ندارند برای این ماجرا جز اینکه :

چرا ایرانی ها کمربند را جلوی پلیس می بندند دو متر آن طرف تر باز می کنند ؟

چرا ایرانی ها این همه چربی می خورند و به غذای چرب افتخار می کنند با اینکه این همه سکته قلبی دارند ؟

چرا ایرانی ها ا ب ج د ، تست ها را دسته بندی می کنند نه ا ب پ ت

چرا ایرانی ها ککشان نمی گزد که سیوند وجود دارد

چرا ایرانی ها گوشه گیر و ساکت و بدون اندیشه اند

این ها همه یک پاسخ دارد : از اصل افتادن

Simple Clean

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
چرا ایرانی ها گوشه گیر و ساکت و بدون اندیشه اند
فقط بدون اندیشش رو قبول دارم گوشه گیر و ساکت ابدا
به نظر من مسایل مهمتری هم وجود داره .
بله مسائل خیلی مهمتری نسبت به این مسائل پیش پا افتاده هست : گرونی مسکن , گرونی پوشاک , گرونی گوشت , گرونی سیب زمنی(sib zamani(, کمبود دخ-تر خش-گل در شهر های بزرگ , کمبود دخ-تر خش-گل در شهرستان ها , کمبود دخ-تر خش-گل در روستاها

cadusir

Registered User
لایک‌ها
89
چرا ؟
خیلی ساده چون ما اصلا ایرانی نیستیم بلکه عربیم !
میگین نه ؟
1. بیش از نود درصد ما اسم های عربی داریم !
2. به دنیا که میاییم در گوشمون عربی میخونن !
3. اسوه و مولای ما عرب هستن !
4. قوانین ما مستقیما مربوط به اعراب میشه ( حتی قانون اساسی و حتی قوانین جزایی ) !
5. سال نو پارسی که میشه اولین سخن ما عربی هست !
6. ازدواج که میکنیم عربی هست !
7. عزا داریمون برای عرب هاس !
8. با خدا هم عربی صحبت میکنیم !
9. سرانجام وقتی که میمیریم هم در گوشمون عربی چیزهایی میخونن !
10. شماره 9 آخریش نبود چون وقتی هم که میمیریم نکیر و منکر که اگر عرب نباشن حداقل اسمشون عربی هست میان سراغمون.

خب خانوما , آقایون با کی تعارف داریم ؟ ما عربیم دیگه ! فقط زبونمون یه کمی فرق داره که تازه اونم پر از لغت عربی هست .
اشتباه میکنم ؟
بدرود

cadusir

Registered User
لایک‌ها
89

درود بر شما که چیزی جز حقیقت نگفتین

به نظر من مسایل مهمتری هم وجود داره .

از این موضوع آیا مسئله مهمتری هست ؟ حد اقل از زمان مشروطه تا به حال دنبال اصلاح ظاهر مسایل بودیم و هیچوقت به دنبال حل ریشه ای اونها نبودیم.
به نظر من ایرانیها قبل از همه چیز باید تکلیفشون رو با خودشون روشن کنن.

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720

بله اين حيف نان هم اينرا ميدانست. طفلي كلي گفت خدا كند انسان از اسب بيفتد ولي از اصل و نسب نيفتد. :lol:

جدا از شوخي من به شما توصيه ميكنم كه زياد خودتون رو بابت چيزهايي كه واقعا تعصبي بي مورد هست ناراحت نكنيد.

به قول فردوسي، (يا بگم پردوسي؟ بله همون پرديسي خودمون ;) )، بناهاي آباد گردد خراب، ز باران و از گردش آفتاب. پي افكندم از نظم كاخي بلند، كه از باد و باران نيابد گزند.

حالا ما اگر مثل انگليسي ها دو كلام از كشورهاي همسايه وام گرفيتم و زبانمان غني تر شد، نه از اسب ميفتيم، نه از اصل. اگر ناداني هم زد بناي تاريخيمان را نابود كرد، تنها كار مثبتي كه از ما بر مياد اينه كه بناهايي بسازيم كه دست روزگار خرابشون نكنه، اين بهتره تا بدون اينكه هيچ چيزي تقديم فرهنگمون كنيم، هي بزنيم تو سر خودمون كه واي چرا فلاني كدوم كلمه رو گفت و واي چرا بهماني زد فلان جا را خراب كرد.

شما خودتون براي فرهنگ و ادب فارسي چه كرديد؟ اين سوالي هست كه در آخر روز كسايي كه از بقيه ايراد ميگيرند بايد از خودشون بپرسند. متاسفانه بعضي از ما فقط بلديم بگيم اجداد ما كه بودند و چه كردند، ولي خود از بي هنر ترين مردم دنيا گوي سبقت رو ربوده ايم.

sa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
بله اين حيف نان هم اينرا ميدانست. طفلي كلي گفت خدا كند انسان از اسب بيفتد ولي از اصل و نسب نيفتد. :lol:

جدا از شوخي من به شما توصيه ميكنم كه زياد خودتون رو بابت چيزهايي كه واقعا تعصبي بي مورد هست ناراحت نكنيد.

به قول فردوسي، (يا بگم پردوسي؟ بله همون پرديسي خودمون ;) )، بناهاي آباد گردد خراب، ز باران و از گردش آفتاب. پي افكندم از نظم كاخي بلند، كه از باد و باران نيابد گزند.

حالا ما اگر مثل انگليسي ها دو كلام از كشورهاي همسايه وام گرفيتم و زبانمان غني تر شد، نه از اسب ميفتيم، نه از اصل. اگر ناداني هم زد بناي تاريخيمان را نابود كرد، تنها كار مثبتي كه از ما بر مياد اينه كه بناهايي بسازيم كه دست روزگار خرابشون نكنه، اين بهتره تا بدون اينكه هيچ چيزي تقديم فرهنگمون كنيم، هي بزنيم تو سر خودمون كه واي چرا فلاني كدوم كلمه رو گفت و واي چرا بهماني زد فلان جا را خراب كرد.

شما خودتون براي فرهنگ و ادب فارسي چه كرديد؟ اين سوالي هست كه در آخر روز كسايي كه از بقيه ايراد ميگيرند بايد از خودشون بپرسند. متاسفانه بعضي از ما فقط بلديم بگيم اجداد ما كه بودند و چه كردند، ولي خود از بي هنر ترين مردم دنيا گوي سبقت رو ربوده ايم.

سه بار نوشته ات را خواندم ، من و باقی 6 میلیارد نفر دیگه با هم باور داریم که چیزی که نوشته شبیه بحث بین دو نفره که نظرات کاملاً متفاوتی دارند !

دوست من ، خوب مگر من چه چیزی دارم می گویم ؟

این کاخ بلند که خود شما گفتید ، داره نابود می شه !!! از باد و بارون و زبان ژاپنی و سوئدی و انگلیسی گزند ندیده ، از این عادت ما که جای پیروزه می گوییم فیروزه ، جای پارسی می گوییم فارسی ، از این چیز ها گزند یافته ...

در ضمن، نام درست فردوسی ، انوشیروان بوده تا آنجایی که من می دونم ، در آن زمان یکی از شاهان گفت از شنیدن سروده تو دلمان فردوس شد ، و بهش از اون پس گفتند فردوسی ... بله پردیس هم که فرمودید همان فردوس است ، الان یک محله هم در کرج هست به نام "فردیس کرج " که همون بدبختی ف - پ به سرش آمده !!!

در ضمن این مسئله سر دراز دارد و به هزار ماجرای دیگر گره می خورد ، ما در 30 سال گذشته از تلتکست کانال 3 تا مدارک سازمان ملل همه جا نوشتیم Fars i به جای Persian و دلیل هم دارد و نمی توانم اینجا بیان کنم چون بن و پاک و این چیزها رخ می دهد.

این را بخوانید :

http://www.sharghnewspaper.ir/841010/html/societ.htm#s349176
یا
http://www.sharghnewspaper.ir/821108/litera.htm#s22653

بخوانید و خودتان ببینید اگر بررسی کنیم ماجرا تا کجاها بیخ پیدا می کند ... ( این دو مقاله درباره ماجرای Farsi و Persian است )

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
چيزي كه من ميگم اينه كه شما كسي رو نميتونيد مجبور كنيد طرز حرف زدنش رو مطابق ميل شما تغيير بده. عربها 200 سال نگذاشتند ايراني ها فارسي صحبت كنند، و بعد از اون شاهنامه بوجود آمد و مردم قسمت عمده دستور زبان و گويش خود رو حفظ كردند. حالا كي گفته شاهنامه داره از بين ميره؟ اين اثر هنوز هم چاپ و خونده ميشه و هنوز هم باعث افتخار يك ايراني ميتونه باشه، در صورتي كه بخواد، وگر نه هيچ كس نه كاري ميتونه بكنه، نه نتيجه خواهد داشت.

افتخار به اجداد و سرزمين و زبان مادري در نهاد بيشتر مردم وجود داره. ما بدون اينكه اثر فرهنگي جديد و جالب توليد كنيم، انتظار داريم مردم مثل 2500 سال پيش يا 1500 سال پيش زندگي كنند. زبان و فرهنگ تحول پذير و نوگراست و من هيچ تهديدي از اين بابت حس نميكنم.

فارسي، پارسي، پرشيا، ايران، براي كسي كه واقعا بخواد به كشورش خدمت كنه فرقي نميكنه. بياييد به جاي اين همه تعصب بيجا لااقل بناي جديد ايجاد كنيم تا به عوض اينهمه بوديم بوديم، بتونيم بگيم هستيم، هستيم. در ضمن لينكهاتون كار نميكنه.

ShiaNews

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چرا ؟
میگین نه ؟
4. قوانین ما مستقیما مربوط به اعراب میشه ( حتی قانون اساسی و حتی قوانین جزایی ) !
10. شماره 9 آخریش نبود چون وقتی هم که میمیریم نکیر و منکر که اگر عرب نباشن حداقل اسمشون عربی هست میان سراغمون.

خب خانوما , آقایون با کی تعارف داریم ؟ ما عربیم دیگه ! فقط زبونمون یه کمی فرق داره که تازه اونم پر از لغت عربی هست .
اشتباه میکنم ؟
بدرود

لال شو این اراجیف چیه که نوشتی
غلط نکنم تو یا آتش پرستی یا یه چیزی تو همین مایه ها که یه چیزی مثل بت درست میکنند و اونو میپرستن یا از این فرقه های وهابی سلفی چیزی هستی که اعتقادات شیعیان را به سخره گرفتی

ShiaNews

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان

نخستین چیز مسخره ای که هر بیگانه با اندک دانسته ای از ایران به آن پی می برد ، همین نکته ساده است . شما اگر "پ" دارید ! چرا نمی گویید پارسی ؟

ژاپنی ها : پرشیاگو

انگلیسی ها : پرژن

آلمانی ها : پرزیش

فرانسوی ها : پقسان

سوئدی ها : پرسیسکا

ووو

خود ایرانی ها : فارسی :blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

بهتره که دیگه ادامه ندی هر تاپیکی که زدی آخرش به جنگههای مذهبی قبیله ای نژادی کشیده شده
چه فرقی میکنه که چرا من میگم فارسی یا پارسی
انگار بگی که میخوای یه معمای 10000 هزار ساله رو کشف کنی که تمام فیلسوفان عالم توش موندن
فارسی یا پارسی برای من اهمیت نداره یعنی توی این زندگی و دنیا چیزای خیلی مهمتری دیگه ای هم هستش که بخوام فکرمو واسش تلف کنم

raxtastar

"کاربرفعال ورزش""کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
672
غلط نکنم تو یا آتش پرستی یا یه چیزی تو همین مایه ها که یه چیزی مثل بت درست میکنند و اونو میپرستن یا از این فرقه های وهابی سلفی چیزی هستی که اعتقادات شیعیان را به سخره گرفتی
حالا چرا ترسیدی رفتی با یه آیدی دیگه اومدی ؟؟

cadusir

Registered User
لایک‌ها
89

دوست عزیز اگر بگین من چه چیزی رو مسخره کردم خوشهال میشم .
شما که مسلمون معتقد هستین حتما میدونین تهمت زدن از مسخره کردن گناهش بیشتره.

n0doom

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1

خیلی گنده حرف زدی. مراقب دهنت باش. :eek:
حرف های دوستان عزیزم 100% تائید می شه. ما اصلیتمون رو گم کردیم و همش هم 100% تقصیر عرب هاست.
در ضمن دوست من بت پرستی به نظر من خیلی بهتر از الله پرستی است. جون در بت پرستی باز یه چیزی هست که اونو بپرستی اما در الله پرستی چیزی که می پرستی رو اصلا نمی بینی :lol: (جمله ی آخر شوخی بود مسلمونا به دل نگیرید من به هیچ خدایی اعتقاد ندارم حالا چه برسه به این که بت بپرستم):happy:

English Lord

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
97
والا از قدیم گفتن فاری را پاس بدارین:(:lol::lol::lol:
فکر کنم جواب این تاپیک این باشه

arkdvi

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
دوستان فكر مي كنم داريد سر «هيچ» با هم بحث مي كنيد . در همه زبان ها واژه هاي صادراتي و وارداتي داريم. اين بخشي از رشد و تكامل زبان هاست . اگر قرار باشه سر تك تك كلمات عربي راه يافته به فارسي صحبت كنيم فكر نكنم عمر كسي كفاف بده. ضمن اينكه اين موضوع مختص عربي نيست سال هاست كه هيچ جايگزيني براي واژه هاي لاتين وارداتي نداريم . در اين مورد آنقدر مثال هست كه گفتنش كار بيهوده است.
شما و ما كه نمي توانيم جلوي اين رفت و آمد واژه ها بگيريم. تبادل اطلاعات ، وجود فرهنگ هاي مختلف و رشد تكنولوژي و صنعت از عواملي است كه باعث پويايي و زبان ها مي شود و اين قاعده براي تمامي زبان هاي پرگويش صادق است.

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
چرا ؟
میگین نه ؟

اشتباه میکنم ؟
بدرود
خوب دوست عزیز شما اگه یه مقدار بهتر نگاه می کردی می فهمیدی که همین پیشوایان ما گفته اند ملاک برتری نژاد نیست بلکه چیز دیگری هست همین پیشوایان بودند که با قبیله گرایی مخالفت داشتند ....

در مورد 1 تا 10 که نوشتی خدا خودش گفته ای پیامبر قسم به این سرزمین ! چون که تو در آنی !!( نه چون که این سرزمین سرزمین اعراب است ) ما اعتقاد داریم نور وجودی این پیشوایان قبل از خلقت آدم بوده است !....

به نظر من که واضحه ....

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا