برگزیده های پرشین تولز

یک کشور مناسب برای زندگی

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
دوستان عزیز

یک سوال

اکه همین الان مجبور بودید وطن خودتون رو ترک کنید و به جای دیگه ای برید. چه کشوری رو برای زندگی انتخاب می کردید ؟!؟!؟!؟!

به نظر شما چه کشوری از نظر شرایط اقتصادی میتونه برای یک ایرانی قابل تحمل باشه (منظورم اینه که اونقدر گرون نباشه که طرف نتونه از پس زندگی کردن بربیاد)

و شرایط دیگه

ممنون از نظرات همه دوستان عزیز:rolleyes:

amir5831

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان عزیز

یک سوال

اکه همین الان مجبور بودید وطن خودتون رو ترک کنید و به جای دیگه ای برید. چه کشوری رو برای زندگی انتخاب می کردید ؟!؟!؟!؟!

به نظر شما چه کشوری از نظر شرایط اقتصادی میتونه برای یک ایرانی قابل تحمل باشه (منظورم اینه که اونقدر گرون نباشه که طرف نتونه از پس زندگی کردن بربیاد)

و شرایط دیگه

ممنون از نظرات همه دوستان عزیز:rolleyes:

دوست خوبم این سوال شما به هزار یک متغیر بستگی دارد. نمیشه برای همه یک نسخه پچید.

سطح تحصیلات، محل فارق التحصیل شدن، دانستن زبان مقصد، بنیه مالی، توان روحی، تجربه در این زمان، داشتن خانواده بزرگ (تعداد زیاد فامیل این کار ار سخت میکنه)،سن و سال،

من وقتی ایران را ترک کردم 18 سالم بود، الان 28 سالمه، تمام تحصیلات دانشگاهی هم را همینجا سپری کردم، زبان هم میدانستم، دوست و فامیل هم زیاد در ایران نداشتم، کا نمیکرم و دقدقه خاصی که دلم برایش تنگ بشود نداشتم.

در دوران دبستان سابقه زندگی در خارج از ایران را داشتم و اصلا زیاد با ایرانیها دمخور نبوده و نیستم، ولی این دلیل بر بی مهری من نسبت به وطنم و مردم خوبش نمیشود.

من با همه اینها که گفتم آمریکا برای یک ایرانی بدون داشتن شرایطی که نام بردم اصلا بدرد نمیخورد، اروپا هم که صد مرتبه بدتر. ولی اگر شرایط داشته باشی، چرا که نه حتی آنگولا هم ممکنه کشور ایده آل کسی باشد.

آبراهام_66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شیر مادرت حرامت اگه بری امریکای نفرین شده :)

خوب شما باید کشور انگلیسی زبان رو انتخاب کنی .
که شامل :
انگلیس (گرونی بیش از حد)
کانادا (نژادپرستی+گرونی)
استرالیا یا نیوزلند (بهترین گزینه )
دوبی (زیاد جای جالبی نیست. )

اگه هزینه ی کم میخوایی بدی باید کشورهای انگلیسی زبان رو خط بزنی

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
جناب مرغابی در مورد این گزینه هایی که گفتی بیشتر توضیح میدی ؟

فرض کن که متاهلی ولی بچه نداری ....

آبراهام_66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جناب مرغابی در مورد این گزینه هایی که گفتی بیشتر توضیح میدی ؟

فرض کن که متاهلی ولی بچه نداری ....
من در مورد کشورای مختلف اطلاعات زیادی دارم .

شما شرایطت رو نگفتی
میخوایی به کشور انگلیسی زبان بری؟ یا میتونی زبان کشور دیگه ای هم یاد بگیری؟ مثلا سوءدی
چه درامد ماهیانه ای داری؟
هزینه ی اولیه برای خرید مسکن داری؟ (مثلا 200 میلیون تومن) یا میخوایی اجاره کنی؟

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
متاهل هستم.

برنامه نویسی بلدم. الانم به طور جدی دارم روی C# کار می کنم.

فرض کن حدود 100 میلیون تومن هم پول دارم.

کشور انگلیسی زبان میخوام برم.

vbigdeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
بری سوئد خیلی عالیه. کشورهای اروپایی بهتره.

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
البته بگم اینا فرضیات هستند. هنوز به طور کامل محقق نشدند.

اما زمانیکه میخوام برم 100% متاهل هستم.

vbigdeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
خو microsoft certified بشو. به همین راحتی ها نیست که بری برات لیست کشورهارو منو کنن و بگن فلانی انتخاب کن تا واست اقامت دائم بدیم!

آبراهام_66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خو microsoft certified بشو. به همین راحتی ها نیست که بری برات لیست کشورهارو منو کنن و بگن فلانی انتخاب کن تا واست اقامت دائم بدیم!
آره
اقامت گرفتن هزارتا دردسر داره .
من فقط کشور مورد نظر رو میگم

آبراهام_66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
متاهل هستم.

برنامه نویسی بلدم. الانم به طور جدی دارم روی C# کار می کنم.

فرض کن حدود 100 میلیون تومن هم پول دارم.

کشور انگلیسی زبان میخوام برم.
خوب با 100 میلیون هیچ جا خونه نمیتونی بخری!! (به جز دوبی. که فکر نکنم خوشت بیاد ازش . تازه دوبی هم پایین شهر خونه میتونی بگیری نه بالاشهر)
فکر کنم همون استرالیا یا نیوزلند بهترین گزینه باشن . البته شرایطت زیاد خوب نیست ولی میتونی زندگی کنی .(اگه 250 میلیون داشتی همه چیز حل بود)

شما باید مثلا یه خونه بخری و ماهیانه قسطاش رو بدی . مثلا ماهی 2 میلیون قسط . و مثلا 8 سال باید قسط بدی
که شما مجبورید در خود استرالیا کار کنید چون اونجا درامد بالاست . هم میتونی قسطهات رو بدی هم زندگیت رو بکنی .
منظورم اینه که باید بیخیال کار اینترنتی بشی
البته توی انگلیس به غیر از لندن بقیه جاها میتونی زندگی کنی . ولی به دلایل زیادی از جمله بیکاری و نژادپرستی توصیه نمیشه. چون بومیهای انگلیس در گرفتن کار اولویت دارن به خارجیها مثل شما

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
پس راحت نیست !!!

مشکل 250 میلیون تومنه !!!!!

aurora

Registered User
لایک‌ها
6
بابا من دیدم مردم با 10 تا رفتن آمریکا الانم دارن مثل بچه های خوب زندگی میکنن.
اگر با کار بری ( یعنی از قبل از نظر کاری تامین باشی ) خونه رو میتونی با وام بانک بگیری بدون اینکه چیزی بخوای از خودت بزاری از درآمد ماهیانه ات قسط بانک میدی و با بقیه اش هم میخوری. این از آمریکا و کانادا... یعنی با یک کار متوسط رو به پایین که ماهی تقریبا 3000 تا در آمد داری 2 نفر میتونن راحت زندگی کنن. ( ولی بدون بچه :p)

اروپا چون کمتر مهاجر پذیره از نظر کاری ممکنه سخت باشه چون معمولا کسایی رو برای کار میگیرن که از دانشگاه های خودشونن ولی از یه نظر هم برای تحصیلت پول میدن و تقریبا تحصیل رو مجانی میکنن. (منتها باید اقامت داشته بگیری)

استرالیا هم از آمریکا و کانادا پایین تره از نظر سطح زندگی ولی ارزون ترم هست.ولی خوب ارزش پولش هم کمتره (اما زیاد نه).

ولی کلا 100 میلیون میشه 100 هزار دلار آمریکا که برای یک خارجی خیلییییییی پول ه ... خلاصه دست کم نگیر خودت رو :lol:

ولی کلا میخوای تصمیم بگیری کدوم کشور نیگا کن ببین کجا فامیل و دوست و آشنا داری... چون از همه چی مهم تره... برای کار و کمک فکری و خلاصه همه چی!
موفق باشی.:happy:

marmozi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز شما داری راه 3 سال پیش تنگنا رو میری اون موقع که تنگنا از استرالیا میگفت و گلوشو پاره میکرد و داد میزد مسخره اش میکردید حالا شدی مثل تنگنا که متاهل بود و هوای خارج رفتن در سرش داشت

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
دوست عزیز شما داری راه 3 سال پیش تنگنا رو میری اون موقع که تنگنا از استرالیا میگفت و گلوشو پاره میکرد و داد میزد مسخره اش میکردید حالا شدی مثل تنگنا که متاهل بود و هوای خارج رفتن در سرش داشت

من نه تنگنا هستن. نه از تنگنا بودن خوشم میاد....

من جدی مطرح کردم. نظر دوستان رو پرسیدم. گفتم شاید قبل از من دوستانی باشند که در مورد این مسائل تحقیقات کرده باشند و بتونن تجربه هاشون رو در اختیار افرادی مثل من قرار بدن.

من از جایی تعریف نمی کنم. من فقط سوال می کنم. این دوستان هستند که باید در مورد اون کشورهایی که تحقیق کردند تعریف کنند.

====================

یک سوال دیگه کلا دبی برای یه ایرانی چه مشکلاتی داره ؟!؟! کسی میتونه به این سوال جواب بده ؟

hossein_asp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر من هیچ جا ایران نمیشه و اگه می خوای بری دکون پیتزا فروشی باز کنی یه شعبه همینجا بزن خودتو راحت کن من تقریبا تمام نقاط دنیا از هلند و نروژ و انکلیس بگیر تا کانادا و امریکا واسترالیا و دبی فامیل دارم.جالبه که بعضی از اونا طی مثلا 3-4 سالی که رفتن با این که از نظر اقامت و ... مشکل نداشتن به دلیل شرایط سخت کاری اونجا به شدت شکسته شدن تو استرالیا که حتما باید 2 کار داشته باشید البته اگه مایه داری بازم سخته ولی بهتر از وضع قبلیه البته اگه برا تحصیل میری آلمان عالیه.

آبراهام_66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من نه تنگنا هستن. نه از تنگنا بودن خوشم میاد....

من جدی مطرح کردم. نظر دوستان رو پرسیدم. گفتم شاید قبل از من دوستانی باشند که در مورد این مسائل تحقیقات کرده باشند و بتونن تجربه هاشون رو در اختیار افرادی مثل من قرار بدن.

من از جایی تعریف نمی کنم. من فقط سوال می کنم. این دوستان هستند که باید در مورد اون کشورهایی که تحقیق کردند تعریف کنند.

====================

یک سوال دیگه کلا دبی برای یه ایرانی چه مشکلاتی داره ؟!؟! کسی میتونه به این سوال جواب بده ؟
دوبی هم خوبه ولی خوب در مقابل اروپا هیچه

خلاصه من جای تو بودم میرفتم سوءد و سوءدی یاد میگرفتم(البته گرفتن اقامت سخته)

مالزی در حال حاضر از دوبی بهتره و زبانش انگلیسی هست
خیلی هم ارزان میباشد .

خواهر من و شوهرش و بچه اش دوبی زندگی میکنن .
ولی من زیاد از اونجا خوشم نمیاد

t_mohsen

Registered User
لایک‌ها
1
مثلاً با چند مليون ميتونی تو مالزی فوق ليسانس و دکترا بگيری؟ کار گيرت مياد اونجا؟

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
در مورد مالزی بیشتر توضیح میدید ؟!

بالا