برگزیده های پرشین تولز

اشتراک اینترنت بین 2 کامپیوتر و با این شرایط ؟

BJORK

Registered User
لایک‌ها
0
سلام .من میخوام با همسایه ی طبقه ی بالاییمون adsl بگیرم . میخواستم بدونم اگر ما یک اشتراک بگیریم وبین دو تا کامپیوترمون share کنیم . بعد از لحاظ اتصال به اینترنت این دو تا کامپویتر کاملا از هم مستقل هستن ؟ یعنی یکی از کامپیوترها خاموش باشه اثری روی اون یکی نداره ؟

اینجور که من سرچ کردم توی سایت. میشه مستقل باشن فقط برای مستقل بودن بایدعلاوه بر خرید یک مودم باید یه سوئییچ (یا هاب؟) هم خرید . قیمت این سوئییچ چقدره ؟ با توجه به اینکه یکسال دیگه ممکنه ما از این خونه بریم و این سوییچ دیگه شاید بدردمون نخوره .میشه دو تا مودم خرید و سوئیچ نخرید و اینترنت رو share کرد؟ کدوم روش عاقلانه تره؟ کلا من هیچی از شبکه نمیدونم .ممنون میشم در این مورد راهنماییم کنید

یه خواهش دیگه ام داشتم .چون من هیچی از شبکه نمیدونم . . کتاب خوبی به فارسی هم در این زمینه اگه میشناسید بهم بگید برای آشنایی ابتدایی با اصطلاحات و یه کم آموزش اولیه کار با شبکه. که من بتونم باهاش حداقل یه کم از شبکه سر در بیارم .اون مقاله ی بهروز خان رو هم خوندم .adsl که بگیرم احتمالا خیلی بدردم میخوره .ممنون

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
سلام
واسه این کار چند تا راه داری
یکیش اینه که هاب سوییچ بگیری که این گرونترین روشه . نصبش هم کاری نداره . نیاز نداره کتاب بخری . فقط باید مودمی که می گیری اترنت باشه .

روش دیگش اینه که یک مودم با دو تا خروجی بگیری. الان از این مودمها زیاد ریخته تو بازار . حتی شرکتهایی هم که خدمات adsl می دن این مودم ها رو دارن . قیمتش هم مناسبه . دردسر هم نداره . شسته رفته هم هست . نیازی به یادگیری هم نداره .

روش دیگه هم که از همه کم خرج تره اینه که یه مودم ارزون بگیری و روی سیستم خودت یک کارت شبکه دیگه هم اضافه کنی .و از رو سیستم خودت شیر کنی رو سیستم دیگه .ولی باید سیستمت روشن باشه همیشه .

بهترین راه همون مودم با دو تا خروجیه ولی .:)

BJORK

Registered User
لایک‌ها
0
اینها حاصل سرچ من توی تایپیکها بود .اینجا مینویسم شاید اگر کسی به این تایپیک اومد بدردش خورد.

آموزش اشتراک گذاری اینترنت در ویندوز - مبحث مقدماتی
( اگر چه نوشته شده مقدماتی اما پستهاش همچین مقدماتی مقدماتی هم نیست و بیشتر بدرد موقعی میخوره که شا اینترنت و گرفتین)
آشنائى با عناصر يک شبکه محلى (اینم برای کسب اطلاع بد نیست .البته من چون خیلی مبتدی ام خیلی سر در نیاوردم . خیلی رسمی و کتابی نوشته)
آموزش نصب adsl (توی این تاپیک یه مقاله pdf خوب و روان هست )

BJORK

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
واسه این کار چند تا راه داری
یکیش اینه که هاب سوییچ بگیری که این گرونترین روشه . نصبش هم کاری نداره . نیاز نداره کتاب بخری . فقط باید مودمی که می گیری اترنت باشه .

روش دیگش اینه که یک مودم با دو تا خروجی بگیری. الان از این مودمها زیاد ریخته تو بازار . حتی شرکتهایی هم که خدمات adsl می دن این مودم ها رو دارن . قیمتش هم مناسبه . دردسر هم نداره . شسته رفته هم هست . نیازی به یادگیری هم نداره .

روش دیگه هم که از همه کم خرج تره اینه که یه مودم ارزون بگیری و روی سیستم خودت یک کارت شبکه دیگه هم اضافه کنی .و از رو سیستم خودت شیر کنی رو سیستم دیگه .ولی باید سیستمت روشن باشه همیشه .

بهترین راه همون مودم با دو تا خروجیه ولی .:)

ممنون از توجه تون
روش سوم که اصلا هیچی. روش اول هم حذف.
با این وضعیت برای اینکه بحث هم مشخص تر باشه فقط راجب روش دوم میپرسم.

فرض من الان یکی از این مودم ها خریدم(مثلا ASUS am 602 که توی تایپیک مودم سفارش شده یا هر چیز دیگه ) توی اونجا گفته شده " ASUS am 602 دو تا خروجی داره یکی USB و یکی Lan شما به طور همزمان میتونید از هر دو خروجیش استفاده کنید " حالا سئوالاتم اینه :

1. این LAN با اترنت فرق دارن یا یکیه ؟

2. با این روشی که گفتین یعنی ما به یک مودم نیاز داریم ؟

3.مودم باید همیشه روشن باشه ؟ چون من نمیدونم اون کی و چه ساعتی میخواد از اینترنتش استفاده کنه . اگر اینطوره این مسئله آسیبی به مودم نمیزنه ؟

4.فرض من یک عدد از این نوع مودم گرفتم. ADSL ام رو بهش وصل میکنم بعد از یکی از خروجی هاش وصل میکنم به کامپیوتر طبقه ی بالاییمون .درسته تا اینجا ؟ بعد به چیه اون کامپیوتر وصل میشه ؟ اگر از لن برده باشم به کارت شبکش و اگر از usb برده باشم به usb ش . درست فهمیدم؟

5. چرا دو تا خروجی باید داشته باشه ؟ یعنی یک خروجی اینترنت رو به کامپیوتر من میده و یه خروجی اینترنت رو به کامپیوتر اون . درسته؟ از لحاظ کیفیت اینترنت این دو خروجی تفاوتی که باهم ندارن ؟

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
ممنون از توجه تون
روش سوم که اصلا هیچی. روش اول هم حذف.
با این وضعیت برای اینکه بحث هم مشخص تر باشه فقط راجب روش دوم میپرسم.

فرض من الان یکی از این مودم ها خریدم(مثلا ASUS am 602 که توی تایپیک مودم سفارش شده یا هر چیز دیگه ) توی اونجا گفته شده " ASUS am 602 دو تا خروجی داره یکی USB و یکی Lan شما به طور همزمان میتونید از هر دو خروجیش استفاده کنید " حالا سئوالاتم اینه :

1. این LAN با اترنت فرق دارن یا یکیه ؟

2. با این روشی که گفتین یعنی ما به یک مودم نیاز داریم ؟

3.مودم باید همیشه روشن باشه ؟ چون من نمیدونم اون کی و چه ساعتی میخواد از اینترنتش استفاده کنه . اگر اینطوره این مسئله آسیبی به مودم نمیزنه ؟

4.فرض من یک عدد از این نوع مودم گرفتم. ADSL ام رو بهش وصل میکنم بعد از یکی از خروجی هاش وصل میکنم به کامپیوتر طبقه ی بالاییمون .درسته تا اینجا ؟ بعد به چیه اون کامپیوتر وصل میشه ؟ اگر از لن برده باشم به کارت شبکش و اگر از usb برده باشم به usb ش . درست فهمیدم؟

5. چرا دو تا خروجی باید داشته باشه ؟ یعنی یک خروجی اینترنت رو به کامپیوتر من میده و یه خروجی اینترنت رو به کامپیوتر اون . درسته؟ از لحاظ کیفیت اینترنت این دو خروجی تفاوتی که باهم ندارن ؟

سلام
1- نه .
2- بله
3- آره . مودم همه ی ما ها روشنه همیشه . کاریش نمیشه . تازه شبا هم می تونی خاموش کنی (ما که نمی کنیم)
4- دقیقا" همینطوره .درست فهمدیدی :p
5- واسه اینکه باید دو تا خروجی باشه که روش rout بشه . یعنی در واقع 2 تا آیپی می ده به هر کدومتون .
از لحاظ کیفیت به نظرم اترنت بهتر از یو اس بی هست . من که یو اس بی داشتم اذیتم می کرد . ولی در هر صورت پورت یو اس بی رو وصل کن به کامپیوتر خودت (چون فاصله کمه) و کابل شبکه رو بفرست واسه همسایه .(فداکاری)

BJORK

Registered User
لایک‌ها
0
واقعا ممنون.
باقی سئوالاتم رو چون به مودم مربوط میشه توی تایپیک مودم میپرسم دستتون درد نکنه . زحمت کشیدی

بالا