برگزیده های پرشین تولز

بزرگترین مزیت و بزرگترین مشکل ویندوز ویستا

hessam.dev

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر شما بزرگترین مزیت ویستا چیست ؟ و بعدش هم بگید بزرگترین مشکل ویندوز ویستا که خودتون هم باهاش برخورد کردید به نظر شما چیه ؟ با تشکر از دوستان ...

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
به نظر شما بزرگترین مزیت ویستا چیست ؟ و بعدش هم بگید بزرگترین مشکل ویندوز ویستا که خودتون هم باهاش برخورد کردید به نظر شما چیه ؟ با تشکر از دوستان ...
بزرگترين مشکلی که من باهاش برخورد کردم اينه که گزينه Connect To در منو استارت به صورت لينک شده و به طور کلّی کانکشنها رو خيلی دير و سنگين Load ميکنه نسبت به ايکس پی !

ma_christian

Registered User
لایک‌ها
2
تاپیک خوبی خواهد شد اگر دوستان همکاری کنند ... چون برای یکی مثل خودم که نمی دونه ویستا بهتره یا ایکس پی می تونه خوب باشه ...

AmirSteve

Registered User
لایک‌ها
8
بزرگترین مشکلش دو تا چیزه

اینکه سرعت ویندوز افت کرده....باز کردن منوها و ایکون ها و .. کمی تاخیر داره نسبت به ایکس پی.یا همین پیچوندن منوها مثه گزینه کانکت تو که باید کلیک کنی و داخل یه پنجره دیگه بشی و از اونجا کانکشنت رو انتخاب کنی !

مسئله بعدی ساپورت نرم افزاریش هست

من چندماهه تو کف نسخه جدید دکتر دیویکس هستم که با ویستا سازگار باشه ! نرم افزارهای دیگر پیشکش...

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
بزرگترین مشکلش دو تا چیزه

اینکه سرعت ویندوز افت کرده....باز کردن منوها و ایکون ها و .. کمی تاخیر داره نسبت به ایکس پی.یا همین پیچوندن منوها مثه گزینه کانکت تو که باید کلیک کنی و داخل یه پنجره دیگه بشی و از اونجا کانکشنت رو انتخاب کنی !

مسئله بعدی ساپورت نرم افزاریش هست

من چندماهه تو کف نسخه جدید دکتر دیویکس هستم که با ویستا سازگار باشه ! نرم افزارهای دیگر پیشکش...
البته پایین بودن سرعت اصلا عیب این سیستم عامل نیست
توجه داشته باشید که دنیای کامپیوتر همیشه درحال پیشرفت هست
این سیستم عامل سیستم عامل نسل بعد هست و نباید انتظارداشته باشید که به روونی ایکس پی باشه رو همین سیستم های فعلی
منن خودم رو سیستم های واقعا خدا کار کردم به روونی ایکس پی کار میکنه
اگه یادتون باشه اولاش هم که ایکس پی اومده بود همین مشکل بود و کسی حاضر به استفاده نبود ولی کم کم که همه سیستم هارو ارتقا دادن دیدن که ایکس پی واقعا سر تره
الانم که ما سیستم هامونو آپگرید کنیم میبینیم که ویستا از ایکس پی سر تره

حالا نظر من در مورد تاپیک
بزرگترین مشکل از نظر من همون وضعیت کانکشن هاست که یه ذره اذیت میکنه

AmirSteve

Registered User
لایک‌ها
8

به نظر من اصلا این مشکل نیست و بعد از یه هفته کارکرد عادت می کنید

من خودم تم ویستا رو روی ایکس پی نصب کردم..دقیقا از شکل ظاهری همون ویستا شده...حتی استارت بار هم شیشه ای شده...یه هفته کار کردم دیگه برام عادی شده ...

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
البته پایین بودن سرعت اصلا عیب این سیستم عامل نیست
توجه داشته باشید که دنیای کامپیوتر همیشه درحال پیشرفت هست
این سیستم عامل سیستم عامل نسل بعد هست و نباید انتظارداشته باشید که به روونی ایکس پی باشه رو همین سیستم های فعلی
منن خودم رو سیستم های واقعا خدا کار کردم به روونی ایکس پی کار میکنه
اگه یادتون باشه اولاش هم که ایکس پی اومده بود همین مشکل بود و کسی حاضر به استفاده نبود ولی کم کم که همه سیستم هارو ارتقا دادن دیدن که ایکس پی واقعا سر تره
الانم که ما سیستم هامونو آپگرید کنیم میبینیم که ویستا از ایکس پی سر تره

تأييد ميشه. کاری که من ميکنم اينه که پنجره Network Connections در Control Panel رو ميذارم minimize باشه و هر وقت خواستم کانکشن مورد نيازو استارت ميکنم. ولی Dialing اش درباره هر نوع کانکشی که باشه کندتر از ايکس پی هست. حتی با سيستمهای بالا.

coloredpencil

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
7

Simple Clean

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
چرا همه مشکل میگن کسی مزیت نمیگه؟
به نظرم مزیتش فقط جدید تر بودنش و گرافیک بالاش باشه(این نظر منیه که فقط یه هفته از اولین نسخه ی بتای ویستا استفاده کردم)

hessam.dev

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چند هفته پیش یکی از متخصصین برحسته نرم افزار گفته بود : سرعت ویندوز ویستا و سرعت رابط کاربری و گرافیکی اون واقعا نسبت به XP افت محسوسی کرده و مزیت این سیستم عامل رو میشه فقط امنیت و زیباییش دونست .
و در آخر هم گفته بود : به نظر من که کوچ به ویستا ، فعلا معقولانه به نظر نمی رسه . در صورتی که XP می تونه فعلا به خوبی کار کنه .
نظر خودم : به نظر من که مایکروسافت بعد از این همه تلاش و ... نتونسته ویستا رو به پای Mac OS X Tiger برسونه . چون تمام این مزیت های جدید ویستا رو Mac OS Tiger داره و سرعتش هم خیلی بهتره . Mac OS X Tiger توی سال 2006 یا 2007 تونسته بود مقام اول رو بین تمام محصولات کامپیوتری کسب کنه .

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
به نظر من بزرگترین مزیت ویستا (در کنار مابقی مزایا) جلوه های گرافیکی زیبا هست.
اما 3 تا ایراد هم توش می بینم:
1- پرسش های بی مورد زیاد می کنه و حین کار، مرتب باید کلیک های زائد بکنیم.

2- هنوز باگ داره و مونده تا به یه سیستم عامل کم نقص و سازگار تبدیل بشه.

3- در به کارگیری گرافیک زیاده روی کرده و نیاز سخت افزاری رو به حدی بالا برده که اکثر کامپیوتری های فعلی خونگی قدرت سازگاری با اون رو ندارند. یعنی حداقل نیاز سخت افزاری ویستا 5 برابر حداقل های اکس پی هست.

اما روی هم رفته شکی نیست که ویستا بهترین ویندوز موجود هست و موارد بالا هم، ضمن این که از نظر سازندگان توجیه داشته اند به مرور زمان بهتر خواهند شد.

bibal

Registered User
لایک‌ها
3
از نظر گرافیکی خیلی بهتر شده . ولی به دلیل نیاز به سخت افزار قوی ... سرعت مناسبی نداره ... حتی رو بعضی از این لپ تاب ها که به صورت اورجینال ویستا تصب هست ... مشکل در اجرا دارد ....

CZed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سعی میکنم اشکالهای مطرح شده دوستان رو توضیح بدم که چرا عیب حساب نمیان.

برای دسترسی راحتتر به connection ها میشه shortcut ساخت. برای ساختن shortcut، روی start کلیک کنید، روی Network کلیک راست کنید و properties رو بزنین تا Network and Sharin center باز بشه. بعد روی Manage network connections (که سمت چپه) کلیک کنید تا لیست همه کانکشن ها رو ببینین. از اونجا میتونین یک کانکشن رو drag کنین تا یه shortcut براش ساخته بشه.

بعضی از دوستان گفتن که برنامه ها با ویستا compatible نیستن و یا اینکه روی بعضی از لپ تاپ ها که ویستا هست، مشکل داره. این دو تا هیچ کدوم جزو عیب های سیستم عامل حساب نمیان. مایکروسافت قبل از اینکه نسخه نهایی رو بده بیرون دو نسحه بتا بیرون داده و معمولا بیشتر از یک سال طول میکشه تا نسخه نهایی رو بده بیرون. وظیفه برنامه نویس ها و سخت افزار سازها اینه که نسخه بتا رو تهیه کنن و برنامه هاشونو با اون تست کنن و برای نسخه نهایی که قرار بیاد بیرون آماده کنن. که متاسفانه خیلی ها (مثل NVidia) این کارو نکردن یا اینکه دیر شروع کردن و برای همین کابرا وقتی که نسخه نهایی ویستا اومد بیرون با مشکل مواجه شدن. این عیب از طرف مایکروسافت نیست، چون به اندازه کافی از قبل document بیرون داده بود و اعلام کرده بود که ویستا به حدی عوض شده که برنامه های قبلی که برای XP نوشته شدن روش کار نمیکنن. این عوض شدن هم کاملا عادیه! نمیشه انتظار داشت که یه سیستم عامل جدید که داره پیشرفت میکنه مثل قبلش باشه!

مشکله دیگه ای که مطرح شده اینه که ویستا برای اجرای هر برنامه ای سوال میکنه. این برای یک کاربر عادی یک عیب حساب میشه. ولی برای خیلی از admin هایی که هیچی از ویندوز سر در نمیارن یک چیز مفیده! چون میفهمن که با اجرای اون برنامه ممکنه امنیت خودشونو به خطر بندازن. به هر حال میشه این سوالها رو غیر فعال کرد. برای اینکار به control panerl و بعد User Accounts برین و روی گزینه آخر که Turn User Account Control on or off هست کلیک کنید و اونو غیر فعال کنین. بعد از restart کردن از دست سوالهای اضافه راحت میشین!

از نکته های منفی ویستا اینه که نیاز به سخت افزار بهتری داره، که این برای افرادی که یک یا دو سال هست که سخت افزار جدید نگرفتن یک مشکله. ولی همونطوری که shervinv هم اشاره کرد، سیستم های جدید تر و پیشرفته تر (که امکانات بیشتری هم دارن) نیاز به سخت افزار بهتر هم دارن. در صورتی که سخت افزار مناسب رو داشته باشین، بعد از یک یا دو هفته که به واسط گرافیکی جدید عادت کردین، متوجه میشین که کار کردن با ویستا خیلی راحت تر از XP هست. اگه یادتون باشه اون وقتی که کابرای ویندوز 98، ویندوز XP رو دیدن همین حرفایی رو میزدن که الان دوستان در باره ویستا میزنن!

شرکتی مثل مایکروسافت که کابرای خیلی زیاده داره قبل از اینکه یک نسخه جدید بده بیرون مطالعات زیادی انجام میده و از کابرانش نظر می خواد. اینکه خیلی راحت بگیم که ویستا از XP ضعیف تره جای بحث زیادی داره.
اینجا یک لیست از تغییرهای ویستا نسبت به سیستم عامل های قبلی هست. که بیشتر تغییرهای ظاهری رو گفته. این مقاله یه خورده تکنیکی تر برخورد کرده. ولی از همه بهتر این مقاله هست که سه بخشه و کاملا فرقهای تکنیکی ویستا رو گفته.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سعی میکنم اشکالهای مطرح شده دوستان رو توضیح بدم که چرا عیب حساب نمیان.

برای دسترسی راحتتر به connection ها میشه shortcut ساخت. برای ساختن shortcut، روی start کلیک کنید، روی Network کلیک راست کنید و properties رو بزنین تا Network and Sharin center باز بشه. بعد روی Manage network connections (که سمت چپه) کلیک کنید تا لیست همه کانکشن ها رو ببینین. از اونجا میتونین یک کانکشن رو drag کنین تا یه shortcut براش ساخته بشه.

بعضی از دوستان گفتن که برنامه ها با ویستا compatible نیستن و یا اینکه روی بعضی از لپ تاپ ها که ویستا هست، مشکل داره. این دو تا هیچ کدوم جزو عیب های سیستم عامل حساب نمیان. مایکروسافت قبل از اینکه نسخه نهایی رو بده بیرون دو نسحه بتا بیرون داده و معمولا بیشتر از یک سال طول میکشه تا نسخه نهایی رو بده بیرون. وظیفه برنامه نویس ها و سخت افزار سازها اینه که نسخه بتا رو تهیه کنن و برنامه هاشونو با اون تست کنن و برای نسخه نهایی که قرار بیاد بیرون آماده کنن. که متاسفانه خیلی ها (مثل NVidia) این کارو نکردن یا اینکه دیر شروع کردن و برای همین کابرا وقتی که نسخه نهایی ویستا اومد بیرون با مشکل مواجه شدن. این عیب از طرف مایکروسافت نیست، چون به اندازه کافی از قبل document بیرون داده بود و اعلام کرده بود که ویستا به حدی عوض شده که برنامه های قبلی که برای XP نوشته شدن روش کار نمیکنن. این عوض شدن هم کاملا عادیه! نمیشه انتظار داشت که یه سیستم عامل جدید که داره پیشرفت میکنه مثل قبلش باشه!

مشکله دیگه ای که مطرح شده اینه که ویستا برای اجرای هر برنامه ای سوال میکنه. این برای یک کاربر عادی یک عیب حساب میشه. ولی برای خیلی از admin هایی که هیچی از ویندوز سر در نمیارن یک چیز مفیده! چون میفهمن که با اجرای اون برنامه ممکنه امنیت خودشونو به خطر بندازن. به هر حال میشه این سوالها رو غیر فعال کرد. برای اینکار به control panerl و بعد User Accounts برین و روی گزینه آخر که Turn User Account Control on or off هست کلیک کنید و اونو غیر فعال کنین. بعد از restart کردن از دست سوالهای اضافه راحت میشین!

از نکته های منفی ویستا اینه که نیاز به سخت افزار بهتری داره، که این برای افرادی که یک یا دو سال هست که سخت افزار جدید نگرفتن یک مشکله. ولی همونطوری که shervinv هم اشاره کرد، سیستم های جدید تر و پیشرفته تر (که امکانات بیشتری هم دارن) نیاز به سخت افزار بهتر هم دارن. در صورتی که سخت افزار مناسب رو داشته باشین، بعد از یک یا دو هفته که به واسط گرافیکی جدید عادت کردین، متوجه میشین که کار کردن با ویستا خیلی راحت تر از XP هست. اگه یادتون باشه اون وقتی که کابرای ویندوز 98، ویندوز XP رو دیدن همین حرفایی رو میزدن که الان دوستان در باره ویستا میزنن!

شرکتی مثل مایکروسافت که کابرای خیلی زیاده داره قبل از اینکه یک نسخه جدید بده بیرون مطالعات زیادی انجام میده و از کابرانش نظر می خواد. اینکه خیلی راحت بگیم که ویستا از XP ضعیف تره جای بحث زیادی داره.
اینجا یک لیست از تغییرهای ویستا نسبت به سیستم عامل های قبلی هست. که بیشتر تغییرهای ظاهری رو گفته. این مقاله یه خورده تکنیکی تر برخورد کرده. ولی از همه بهتر این مقاله هست که سه بخشه و کاملا فرقهای تکنیکی ویستا رو گفته.
به نظرم این که بگیم:
«زیاده روی در گرافیک ایراد نیست بلکه ایراد از همه کامپیوترهای دنیاست!»
حرف درستی نیست. بهتره بگیم:
مزایا اینقدر هست که این ایراد رو پوشش بده.

ما هم حرفی غیر از این نزدیم.

ضمناً ممنون بابت راهنمای ساخت Shortcut.
3 تا مشکلم رو با هم حل کردید.

CZed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بله، منم در کل منظورم همینی هست که شما گفتید :) از اینکه گفتم این موضوع عیب ویستا به حساب نمیاد منظورم این بود که یک یا دو سال دیگه خیلی کمتر میشنویم که کسی بگه دستگاه من ویستا رو نمینونه اجرا کنه.
البته به این هم اشاره کنم که ویستا یک کارت گرافیک "قوی" نمیخواد. برای اینکه ویستا بتونه Aero که همون اینترفیس جدید ویستاست رو اجرا کنه، کارت گرفیک باید از DirectX 9 پشتیبانی کنه و Pixel Shader 2.0 رو سخت افزاری پشتیبانی کنه. کارت Intel 845G (که on-board هستش) و یا NVidia 6200 هم این قابلیت رو دارن. البته اینجا گفته که کارت گرافیک حداقل باید 128MB حافظه داشته باشه، ولی من کارتهایی رو دیدم که با حافظه کمتر از این هم به نرمی Aero رو اجرا کردن.
اینو بگم که منم خیلی سختم بود که فقط به خاطر Aero برم یک کارت گرافیک بگیریم :D ولی همونطور که شما هم گفتین مزایاش بیشتره و الان پشیمون نیستم :D

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
به طور کلی Explorer در ويستا و مديريت و دسته بندی فايل ها پيشرفت محسوسی کرده که به نظرمن مزيت بزرگيه. درباره shortcut هم درسته که يکی از راه هاست ! ولی نه برای کسی که نميخواد دسکتاپ يا quick launch bar شلوغی داشته باشه. ضمن اينکه کند عمل ميکنه.

web_doost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
من مدت خیلی کوتاهی با ویستا کار کردم ؛ به نظرم اومدن بی دلیل یک سری چیزا رو تغییر دادن که لزومی نداشته و بهتر که نشده بدتر هم شده !

مثلا منوی استارت ؛ روی All programs که کلیک میکنی یک لیست کشویی باز میشه ، اما در XP ستونی باز میشد که همه نرم افزارها را رو در خودش جای میداد ، به ازای تعداد نرم افزار ستونهای اضافی ایجاد می شد.
این منوی کشویی واقعا یک ضعفه نه مزیت !!
IE هم به قدری شلوغ پلوغ و کند شده قابل بحث نیست . البته من ویستا رو روی لپ تاپ اجرا کردم و نمیدونم این شلوغ بودن IE به خاطر کاستوم بازی لپ تاپه یا مربوط به خود IE 7 هست .

CZed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به طور کلی Explorer در ويستا و مديريت و دسته بندی فايل ها پيشرفت محسوسی کرده که به نظرمن مزيت بزرگيه. درباره shortcut هم درسته که يکی از راه هاست ! ولی نه برای کسی که نميخواد دسکتاپ يا quick launch bar شلوغی داشته باشه. ضمن اينکه کند عمل ميکنه.

بله، کلا shortcutهای زیاد اذیت میکنه و کار و سخت تر میکنه. توی ویستا با قابلیت جستجویی که روی آیکن های programs گذاشته نیاز رو به shortcut کم کرده. برای این گفتم میشه shortcut ساخت که گفتن که "با دو-سه کلیک میشه dial کرد" :) که توی xp هم همینطور بود (اگه نمیشد shortcut ساخت). منظورم این بود که از این لحاظ فرقی با xp نداره :D کندی رو تا حدی موافقم :thumbsdow

من مدت خیلی کوتاهی با ویستا کار کردم ؛ به نظرم اومدن بی دلیل یک سری چیزا رو تغییر دادن که لزومی نداشته و بهتر که نشده بدتر هم شده !

مثلا منوی استارت ؛ روی All programs که کلیک میکنی یک لیست کشویی باز میشه ، اما در XP ستونی باز میشد که همه نرم افزارها را رو در خودش جای میداد ، به ازای تعداد نرم افزار ستونهای اضافی ایجاد می شد.
این منوی کشویی واقعا یک ضعفه نه مزیت !!
IE هم به قدری شلوغ پلوغ و کند شده قابل بحث نیست . البته من ویستا رو روی لپ تاپ اجرا کردم و نمیدونم این شلوغ بودن IE به خاطر کاستوم بازی لپ تاپه یا مربوط به خود IE 7 هست .

یکی از عیب های لیست کشویی اینه که وقتی برنامه ها زیاد میشه و روی All Programs میزی کل دسکتاپت پر میشه، و اگه بخوای آیکنی رو drag کنی اذیت میشی. من که تقریبا اصلا دیگه روی All Programs نمیرم، هرچی رو بخوام search میکنم :D خیلی سریع تره :cool: البته اگه به اون عادت داری میشه اونو به حالت کشویی برگردوند، ولی start منوت میشه شبیه ویندوز 98 :blink:
IE7 که روی لپ تاپ من از اول بود به وضع افتضاحی کند بود، وقتی خالیش کردم خیلی بهتر شد. البته با این حال برای خیلی از کارا از Opera استفاده میکنم چون اون خیلی خنگ بازی در میاره. IE7 هنوز خیلی خوب نشده، ولی نسبت به IE6 خیلی پیشرفت کرده ;)

hozo19

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مزیتش امنیت بالا نسبت به سایر ویندوز هاست... برای کار های مهم باید از admin اجازه گرفت.

بزرگترین عیبش از نظر من نشون ندادن error در بخش connection هست.
توی xp اگه مشکلی در connection به وجود بیاد، شماره error و توضیح کوتاهی نوشته میشه اما در vista چنین چیزی حذف شده.

بالا