برگزیده های پرشین تولز

مقایسه بین سوخت های جایگزین بنزین

hamid_strategis

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در این تاپیک هرکسی از هر سوختی بجز بنزین برای ماشینش
استفاده می کنه نظراتش را بگه

hamid_strategis

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
LPG : چیزهایی که راجع بهش شنیدم :
باهاش میشه 700 کیلومتر راه رفت و هر ماشینی جز زانتیا هم قابلیت دوگانه سوز شدن با
LPG را دارد . جایگاههای سوختگیریش با CNG فرق داره و حسنی که داره اینه که مخنزنش با 3 تا کپسول گاز پر میشه
( البته اگر حسن به حساب بیاد :rolleyes: ) . چون چربه مثل CNG به موتور آسیب نمی زنه و البته تعداد جایگاههای
سوختگیریش کمن

fa_fa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من هر دو رو استفاده ميكنم با 20 مترمكعب Cng حدود 180 كيلومتر ميرم البته بستگي به جايگاه و فشارش هم داره با Lpg و يك كپسول ايران گاز كه از مغازه ميگيرم حدود 8 متر فكر كنم داخلش جا ميشه 140 كيلومتر ميرم اولي قدرتش كمه اما دومي زياد محسوس نيست.ضمنا استفاده از گاز مايع به خاطر خطراتش يه جورايي ممنوع هستش.
از نفت براي پيكان ميشه استفاده كرد فقط خيلي بوي بدي ميده، البته بايد قبلش با بنزين ماشين رو گرم كنين تا نفت رو خوب بسوزونه اونم راه كار داره كه ما اوايل سهميه بندي تست كرديم.
براي موتور سيكلت هم ميتونين اگر ايران دوچرخ دوزمانه باشه به راحتي از نفت استفاده كنين.

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5

hamid_strategis

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اونجایی که من میدونم این CNG خیلی زود تموم میشه... یه باک واسه نصف روز .....البته هزینش مفته
درسته ! با پراید گازسوز 100 کیلومتر بیبشتر نمیشه رفت! این یعنی اینکه ما نوکر ماشین باشیم تا ماشین راه بره
( نمی خوام سیاسیش کنم ولی مشغول بودن ما ملت همچین بدم نیست )

من هر دو رو استفاده ميكنم با 20 مترمكعب Cng حدود 180 كيلومتر ميرم البته بستگي به جايگاه و فشارش هم داره با Lpg و يك كپسول ايران گاز كه از مغازه ميگيرم حدود 8 متر فكر كنم داخلش جا ميشه 140 كيلومتر ميرم اولي قدرتش كمه اما دومي زياد محسوس نيست.ضمنا استفاده از گاز مايع به خاطر خطراتش يه جورايي ممنوع هستش.
از نفت براي پيكان ميشه استفاده كرد فقط خيلي بوي بدي ميده، البته بايد قبلش با بنزين ماشين رو گرم كنين تا نفت رو خوب بسوزونه اونم راه كار داره كه ما اوايل سهميه بندي تست كرديم.
براي موتور سيكلت هم ميتونين اگر ايران دوچرخ دوزمانه باشه به راحتي از نفت استفاده كني
درسته ! LPG خطریه واگرنه دلیلی نداشت که بقیه کشورها با توجه به قیمت گاز و بنزین این کارو نکنن

من پیکان را شنیدم که با گازوییل کسی استفاده کنه ولی تا حالا با نفتش را نشنیده بودم
33.gif

از یکی شنیدم که دوستش تو پیکانش گازوییل میریخته و راه میرفته ( البته یه قطعشو عوض کرده بوده)
حالا 2 تا سوال برام پیش اومده ؟ شما که میگی نفت بریز تو ماشینت نفت را باید از کجا تهیه کرد و قیمتش چقدره ؟
پلیس می تونه بفهمه یا نه ؟
73.gif

سوال دومم اینه که گازوییل را می شه از جایگاه تو بشکه ریخت یا حتما باید ماشین سنگین یا دیزلی باشه ؟

بالا