برگزیده های پرشین تولز

آیا جی پی اس NOKIA N95 توی ایران کار میکنه؟

آبراهام_66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
:)
سلام
دوستان من از کرمان هستم
امروز رفتم ان95 بخرم . یارو گفتش که GPSاش توی ایران کار نمیکنه . و باید 80 هزارتومن بدی به مخابرات تا برات فعالش کنه .
میخواستم بدانم که مگه میشه جی پی اس کار نکنه ؟ جی پی اس با ماهواره کار میکنه و ربطی به سیم کارت و مخابرات نداره . همه جای دنیا هم باید کار کنه .
فقط ممکنه نقشه ی ایران رو نداشته باشه . که نقشه برای من اهمیتی نداره . همین که بتونه سرعت و ارتفاع و مختصات رو نشون بده خوبه . همون جی پی اس گارمین هم نقشه اش خیلی ساده هست .

کسی در مورد GPS این گوشی اطلاعاتی داره ؟

ممنون:blush:

hessam.dev

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نه ! توی ایران کار نمی کنه . ربطی هم به مخابرات نداره ...

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13
تو این تاپیک چند تا از دوستان N95 دارند و 'گفتن که از GPS به راحتی استفاده میکنند جدیدا" هم نقشه ایران ریلیز شده و نباید مشکلی موقع دریافت اطلاعات وجود داشته باشه

پ.ن: هیچ وقت به حرف این فروشنده های بیسواد موبایل اعتماد نکنید (حرف زیاد میزنن)

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13
نظر یکی از دارندگان:

يه چيز خيلي جالب كه من ديشب باهاش برخورد كردم. من ديشب براي اولين بار تونستم gps رو راه بندازم. يعني satelite status رو كه زدم معلوم بود داره دنبال ماهواره ها مي گرده . وقتي 5 تا پيدا كرد رنگشون سياه شد و روي موقعيت جغرافيايي همه اطلاعات رو داد. جالب اينجا بود وقتي را مي رفتم سرعتمم مي گفت. بعد من موقعيتم رو به اسم تهران ذخره كردم. امروز صبح برنامه map‌رو اجرا كردم ( كه تا قبلش ازم اتصال Wlan مي كرد) ديدم همين طور زوم كرد رو نقشه ايران اينقدر كه نقشه تهران رو هم برام آورد و موقعيتم رو تو تهران نشون داد. الان كلي مشعوف شدم. نقشش ولي خيلي ساده هست و در حد اتوبانهاي اصلي و جاده هايي كه شهر ها رو به هم وصل مي كنه هست. حالا نميدونم اين برنامه maploader جديد نقشه بهتري ميده يا شما ها هم اينو داريد ولي تا الان نديده بوديد.
داخل برنامه map هم گزينه هايي براي آپديت و اضافه كردن نقشه هست. ولي من هنوز اينترنتو نتونستم راه بياندازم.

..hamid..

Registered User
لایک‌ها
0
نظر یکی از دارندگان:

اينو كه من گفته بودم. :D

دوست عزيز GPS تو ايران كار مي كنه. اصلا ربطي هم به مخابرات نداره. وسط بيابون هم كه باشيد به خاطر سيستم ماهواره اي موقعيتتتون رو نشون ميده.

اون دوستمون هم كه گفته بود به حرف فروشندهاي بيسواد اعتماد نكنيد راست ميگه :). هنوز فرق GPS ؤ GPRS‌رو نميدونند.

roozen

Registered User
لایک‌ها
1
کلا سیستم gps جدا از سیستم مخابراته و ربطی به سیم کارت نداره.

فقط دوستانی که N95 دارن ، تو دفترچه راهنمای موبایل ننوشته که GPS موبایل چند فرکانسه هست و دقتش چقدره . چون تو ایران یه جی پی اس دو فرکانسه ارزون زیر 600 هزار تا پیدا نمیشه . اگر جی پی اس N95 دقت خوبی داشته باشه واقعا میرزه خریدنش.

samoraee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
اول کشویی رو میاری بالا بعد توی محیط باز تقریبا تو زاویه ی 45 درجه گوشی رو قرار می دی ماهواره رو سرچ می کنی باید حداقل سه تا ماهواره رو پیدا کنه بعد که پیدا شد سیاهی نشون می ده بهت باید به اینترنت وصل بشی اگه از ایرانسل استفاده می کنی یا اینکه گوشی رو به کامپیوتر وصل کن تا برنامه رو از اینترنت بگیره
خلاصه گفتم اگه خواستی بیشتر توضیح بدم

samoraee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
:rolleyes: اگه لطف کنی.....

در مورد راه اندازی جی پی اس که مشکل خاصی نیست خیلی ساده این کار انجام میشه اگه در این مورد مشکلی داشتی موبایل فروشی ها کمکت می کنن اما مشکلی که اکثرا دارن نداشتن نقشه ی ایرانه که باید اول برنامه ی maploader رو از دانلود کنی بعد با اون برنامه نقشه ی ایران رو دانلود کنی و وارد گوشی کنی من با مپ لودر ورژن یک تونستم نقشه ی ایران رو دانلود کنم سایت www.smart2go.com ورژن دیگه ای رو داره شاید بتونی باهاش نقشه ی ایران رو دانلود کنی

آبراهام_66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من امروز این گوشی رو خریدم
maploader رو هم دانلود کردم .
ولی وقتی اجراش میکنم این ارور رو میده
4y7yype.jpg

شما میدونی مشکل چیه ؟

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13
خب میگه گوشیتو با کابل usb و حالت انتقال داده به کامپیوتر وصل کن که نقشه از طریق مموری به مموری کارتت ریخته بشه

آبراهام_66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خب میگه گوشیتو با کابل usb و حالت انتقال داده به کامپیوتر وصل کن که نقشه از طریق مموری به مموری کارتت ریخته بشه
ممنون این مشکل حل شد .

حالا الان مشکل اینه که این برنامه کل نقشه های قبلیم رو پاک کرده!:( . این maploaderی که من دارم هم اصلا نقشه های ایران رو نداره :(

pastgirls

Registered User
لایک‌ها
9
واسه من نو کانکشن میزنه قضیه چیه آقا من بد تو کفم چرا آخه تو gps data باید نو کانکشن بزنه هان هان

بالا