برگزیده های پرشین تولز

صفحه استاتیک در پی اچ پی !

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
سلام ، من یه صفحه دارم که خروجیش مثلا توسط مثلا echo برگردونده میشه !

حالا میخوام صفحه بصورت استاتیک باشه ! یعنی هروقت که دیتابیس به مشکل خورد فلان متغیر رو که مثلا مقدارش در دیتابیس یه عددی هست ! توی یه صفحه ذخیره کرده باشیم ! دیتا بیس فایلی منظورم نیست

دقیقا کاری که مووبل تایپ می کنه ! با پی اچ پی امکانش هست ؟

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
سلام ، من یه صفحه دارم که خروجیش مثلا توسط مثلا echo برگردونده میشه !

حالا میخوام صفحه بصورت استاتیک باشه ! یعنی هروقت که دیتابیس به مشکل خورد فلان متغیر رو که مثلا مقدارش در دیتابیس یه عددی هست ! توی یه صفحه ذخیره کرده باشیم ! دیتا بیس فایلی منظورم نیست

دقیقا کاری که مووبل تایپ می کنه ! با پی اچ پی امکانش هست ؟
نفهمیدم ! منظور چیزیه که فشار روی دیتابیس رو کم کنه یا یه چیزی که صفحات رو واقعا به صورت استاتیک از دیتابیس جنریت کنه؟

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
نفهمیدم ! منظور چیزیه که فشار روی دیتابیس رو کم کنه یا یه چیزی که صفحات رو واقعا به صورت استاتیک از دیتابیس جنریت کنه؟
صفحات رو بصورت استاتیک جنریت کنه ! خب این خودش فشار روی دیتابیس رو هم کم میکنه ! در ضمن وقتی دیتابیس خراب بشه یا از کار بیافته ! حد اقل صفحات استاتیک رو داری !

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
صفحات رو بصورت استاتیک جنریت کنه ! خب این خودش فشار روی دیتابیس رو هم کم میکنه ! در ضمن وقتی دیتابیس خراب بشه یا از کار بیافته ! حد اقل صفحات استاتیک رو داری !
خوب کار چندان سختی نیست ! قاعدتا توی phpclasses هم کلاس آماده براش ریخته !
ولی اینو بگو که چقدر احتمال داره که دیتایس از کار بیفته؟ مگه اینکه فشار کوئری ها و غیره دیتابیس رو به مرز کرش بکشونه دیگه ! غیر اینه مگه؟ که خوب چاره اون هم استفاده از کش هست !! که تا حدی هوشمندانه تر نسبت به صفحات استاتیک عمل کنه !
مثلا توی یه صفحه استاتیک شما نمیتونی سیستم ورود و خروج کاربر داشته باشی به هیچ وجه !

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
آهان ! سیستم ورود خروج رو اصلا حواسم نبود !

خب آره درسته ! ولی اینو بگو که کدومش بیشتر پهنای باند سایت رو میگیره ! و آیا حجم سایت با صفحه استاتیک بالاتر میره ؟

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
آهان ! سیستم ورود خروج رو اصلا حواسم نبود !

خب آره درسته ! ولی اینو بگو که کدومش بیشتر پهنای باند سایت رو میگیره ! و آیا حجم سایت با صفحه استاتیک بالاتر میره ؟
بهترین راه کشه ! مثلا همون cms !تو حالت عادی 114-15 تا کوئری داره !
کش که فعال بشه میشه 5 تا !! حالا خودت حساب کن تو پروژه با ابعاد بزرگتر و یا همین پروژه تو فشار بالاتر چقدر میتونه تاثیر داشته باشه !!
پهنای باند که فرقی نمیکنه ! ولی حجم خوب مطمئنا بالاتر میره ! حتی با کش هم همینطور ! چون خوب یه نسخه از اون چیزی که تو دیتابیس هست باید روی هاست هم باشه ! البته توی کش که چند نسخه !!

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
خب پس اگر محدودیت فضا داشته باشی ! نمیشه چندان به کش هم مطمئن بود !

اون کش رو چطوری باید کرد ! کدش چیه ؟

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
خب پس اگر محدودیت فضا داشته باشی ! نمیشه چندان به کش هم مطمئن بود !

اون کش رو چطوری باید کرد ! کدش چیه ؟
در خصوص کش فقط کافیه یه بار این عبارت رو توی phpclasses سرچ کنی !!
البته بهترین پیشنهاد استفاده از اسمارتیه ! که به کار خودت هم میاد ! سیستم کشش هم معرکه س !

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
بابا من با این اسمارتی از اولش هم مشکل داشتم ! میخواستم هم بهت بگم بریم سراغ یه سیستم تمپلیت خوب !

این اسمارتی زیادی پیچیده اس ! راهنما هم که خدا رو شکر نداره !

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
بابا من با این اسمارتی از اولش هم مشکل داشتم ! میخواستم هم بهت بگم بریم سراغ یه سیستم تمپلیت خوب !

این اسمارتی زیادی پیچیده اس ! راهنما هم که خدا رو شکر نداره !
من با اسمارتی یکی دوتا تجربه کوچیک بیشتر نداشتم ! ولی مشکلی هم نداشتم ! راهنماش هم کامل و جامع بود !

حالا بغیر از کش اسمارتی همین گیدورای خودمون :D هم یه سیستم کش نوشته که توی phpclasses هست ! یکی هم خاله nen نوشته بود که تو fenopy.com ازش استفاده میکنه الان ! اونا رو یه نگاه بنداز !

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
من خودم توی یک سایت خبری برای صفحه اول سایت کش گذاشتم اوضاعش بهتر شد

هر بار هم تغییری توی خبر های می دادند کش رو پاک می کردم
منم یه همچین سیستمی دارم ! یه چیزی تو مایه های سایت خبری ! از لحاظ حجمی چی ؟ چقدر فرق داره ؟

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
من خودم توی یک سایت خبری برای صفحه اول سایت کش گذاشتم اوضاعش بهتر شد

هر بار هم تغییری توی خبر های می دادند کش رو پاک می کردم

بین این سیستم های کش کدومش رو از همه انعطاف پذیر تر میبینی؟
ضمنا میشه خوب کاری کرد که کش خود به خود مثلا هر یکساعت آپدیت بشه !! دیگه دستی پاک کردن نمیخواد که !!

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
من با اسمارتی یکی دوتا تجربه کوچیک بیشتر نداشتم ! ولی مشکلی هم نداشتم ! راهنماش هم کامل و جامع بود !

حالا بغیر از کش اسمارتی همین گیدورای خودمون :D هم یه سیستم کش نوشته که توی phpclasses هست ! یکی هم خاله nen نوشته بود که تو fenopy.com ازش استفاده میکنه الان ! اونا رو یه نگاه بنداز !
اوکی ! پس فکر کنم باید برم سراغ اونا ! ...

پ ن : خاله نن ؟
25r30wi.gif

vbigdeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
تو این تاپیک که فقط شما دو تا پست زدید،خب برید تو یاهو چت کنید دیگه :دی

miladmovie

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
اهم از نظر حجمی ؟ !
هیچی خب چون من فقط صفحه اصلی رو کش کرده بودم
خوبی اش این بود چون بازدید کننده صفحه اولش زیاد بود دیگه برای لود صفحه اول فشاری زیادی به سرور نمی اومد و مثل یک صفحه static باز می شد

شاهد:
خب اگر این بنده خدا همین الان یک خبر فوری به بره بالا باید یک ساعت صبر می کرد
من اومدم به یک دکمه گذاشتم گفتم هروقت خواستید خبر صفحه اول رو آپیدیت کنید اون بزنید

این طوری اگر هم یک روز خبری بالا نمی رفت اگرفشار لود با query ها رو X بگیرم اون روز سرور
X*24 برابر بهش فشار میاد !!!!!!!!!
(تیکه آخرش شوخی بود ! )

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
اهم از نظر حجمی ؟ !
خوبی اش این بود چون بازدید کننده صفحه اولش زیاد بود دیگه برای لود صفحه اول فشاری زیادی به سرور نمی اومد و مثل یک صفحه static باز می شد

شاهد:
من اومدم به یک دکمه گذاشتم گفتم هروقت خواستید خبر صفحه اول رو آپیدیت کنید اون بزنید

این طوری اگر هم یک روز خبری بالا نمی رفت اگرفشار لود با query ها رو X بگیرم اون روز سرور
(تیکه آخرش شوخی بود ! )
خوب پس این دکمه ای که گذاشتی دقیقا حکم همون دکمه ریبلد توی مووبل تایپ رو داره دقیقا !
و میشه کاری کرد که بعد از هر اتفاق خاصی توی سیستم کش خودش ریبلد بشه ! مثلا ارسال مطلب تازه و ارسال کامنت و غیره !!
عجب چیزی شد ! :D

این سیستم هایی که قابلیت لاگ این و لاگ اوت و غیره رو دارن چجوریه کششون؟ بر اساس سشن فایل کش رو میسازن و فقط به صاحب همین سشن نشونش میدن؟ همینطوریه؟

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
اهم از نظر حجمی ؟ !

شاهد:

(تیکه آخرش شوخی بود ! )
خوب این روش یخورده چیز نیست ؟
3550.gif
.
خوب دستورات اون دکمه رو میزاشتی تو ادیت یا اضافه کردن خبر , راحت تر بود که .

راه های زیادی برا کش کردن هست , برا سیستم لاگین میشه یه کاری کرد , تو بالای صفحه یه تیک کد پی اچ پی بزاریم , بگیم سیژن رو چک کنه اگه لاگین بود بصورت کد اجرا کنه در غیر اینصورت کد اچ تی ام ال که تو همون فایل ذخیره شده ! البته احتیاج هست که اون کد چک کردن سیژن رو موقع ساخت فایل بزاریم تو اول فایل .
فکر میکنم کلی تاثیر میزاره .

بالا