برگزیده های پرشین تولز

از چه طریقی میشه ازاد بودن یه دومین رو چک کرد؟

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
می خواستم بدونم ازچه طریقی میشه ازاد بودن یه دومین رو چک کرد ؟ که 100 درصد درست باشه
همه دومین های معروف رو بتونه چک کنه
از .com.net .org.us.info.ws. ccو....

m-sh

Registered User
لایک‌ها
9
چیزی که زیاده سایت whois

اکثر شرکت ها فروش هاست توی سایتشون این امکان را دارند
فقط توی سایت شرکت های معتبر چک کنید ! چون خیلی از این شرکت های کوچیک دومین هایی که توشون چک می شه را خودشون زودتر ثبت می کنند تا بتونند به شما بفروشند !!

hajagha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام
به جز TLD ها، بقیه دامنه ها یک سایت رسمی دارند که فقط پسوند خودشون رو چک میکنند. اگر واقعاً میخوای مطمئن باشی، بهترین کار اینه که زحمت بکشی و بری هر کدوم از این سایتها و دامنه ات رو چک کنی. اگر نه، سایتهای خیلی زیادی هستند که این کار رو برات انجام میده. مثلاً netsol.com register.com

PHA

Registered User
لایک‌ها
4
می خواستم بدونم ازچه طریقی میشه ازاد بودن یه دومین رو چک کرد ؟ که 100 درصد درست باشه
همه دومین های معروف رو بتونه چک کنه
از .com.net .org.us.info.ws. ccو....
mydomain.com
چیزی که زیاده سایت whois

فقط توی سایت شرکت های معتبر چک کنید ! چون خیلی از این شرکت های کوچیک دومین هایی که توشون چک می شه را خودشون زودتر ثبت می کنند تا بتونند به شما بفروشند !!

تایید میشه ! تجربه شو دارم !

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
حالا یه سوال دیگه !
1- یه سری سایتها من قبلا" دیدم که یک دومین رو که می خواستی مثلا ساعت 12 شب ثبت کنی می رفتی فرم پر می کردی . بعد این به صورت موقت ثبتش می کرد که کسی نتونه اونو بگیره . تا 2-3 روز وقت داشتی پولشو بریزی وگرنه اون دومین رو آزاد می کردن .
اینا کارشون چجوریه ؟ الان چه سایتایی این کار رو می کنن ؟

2- فرق داره که آدم دومین رو از یه سایت خارجی بگیره یا از یه سایت ایرانی ؟ (منظور از ایرانی ایرانی معتبره . مثلا خود پی تی)

3- پارک کردن یعنی چی ؟؟

ببخشید زیاد سوال کردم !

raico

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
38
بعضی سایت ها دامینهای سرچ شده رو...کش میکنن و گاهاً ممکنه که سوءاستفاده هم بشه!

aarash

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
173
بعضی سایت ها دامینهای سرچ شده رو...کش میکنن و گاهاً ممکنه که سوءاستفاده هم بشه!
بله دقیقا . برای خود من اتفاق افتاده !!
10 یا 20 دقیقه بعد از سرج من دیدم که ثبت شده . خیلی دومین خوبی بود . البته الان اسمش یادم نیست ! :D

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
از کمکتون ممنونم! ولی یکی از دوستانم که تو کار طراحی سایت هست میگفت که من با ای پی از سرور
اصلی چک می کنم که فقط نماینده های اون شرکت دارن البته شاید مفهموم حرفش رو درست نرسوندم
اما میگفت این شرکتهایی که دومین و هاست میفروشن اپدیت نیستن و ممکنه برای 5 یا 10 روز قبل
رو نشون بده که یه دومین ازاد بوده!
من دنبال یه جایی میگردم که 100 درصد بشه از روش فهمید که اون دومین ازاد هست یا نه

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
سلام
به جز TLD ها، بقیه دامنه ها یک سایت رسمی دارند که فقط پسوند خودشون رو چک میکنند. اگر واقعاً میخوای مطمئن باشی، بهترین کار اینه که زحمت بکشی و بری هر کدوم از این سایتها و دامنه ات رو چک کنی. اگر نه، سایتهای خیلی زیادی هستند که این کار رو برات انجام میده. مثلاً netsol.com register.com
من از کجا می تونم بفهمم سایت مخصوص این دامنه ها چیه ؟
مثلا سایت مخصوص .com.net.org.ws,....

vbigdeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
کسی نیست به سوالای ما جواب نیم خطی بده ؟
:(

aarash

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
173
حالا یه سوال دیگه !
1- یه سری سایتها من قبلا" دیدم که یک دومین رو که می خواستی مثلا ساعت 12 شب ثبت کنی می رفتی فرم پر می کردی . بعد این به صورت موقت ثبتش می کرد که کسی نتونه اونو بگیره . تا 2-3 روز وقت داشتی پولشو بریزی وگرنه اون دومین رو آزاد می کردن .
اینا کارشون چجوریه ؟ الان چه سایتایی این کار رو می کنن ؟

2- فرق داره که آدم دومین رو از یه سایت خارجی بگیره یا از یه سایت ایرانی ؟ (منظور از ایرانی ایرانی معتبره . مثلا خود پی تی)

3- پارک کردن یعنی چی ؟؟

ببخشید زیاد سوال کردم !
سوال اول : نمیدونم .
سوال دوم : 99.9% کسانی که تو ایران دامین ثبت میکنند نماینده هستن . از جمله همین PT که فکر کنم نماینده ی ENOM باشه . به همین دلیل فرقی نداره .
سوال سوم : یکسری سایت هستن که به شما امکان پارکینگ میدن . وقتی شما دامینتون رو پارک میکنید . یک صفحه روی دامینتون قرار میگیره که همش تبلیغ هست و به ازای هر کلیک پول دریافت میکنید .

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
http://whois.ws

آی آر هم چک میکنه
و حدود 350 تا پسوند دیگه هم چک میکنه

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
سوال اول : نمیدونم .
سوال دوم : 99.9% کسانی که تو ایران دامین ثبت میکنند نماینده هستن . از جمله همین PT که فکر کنم نماینده ی ENOM باشه . به همین دلیل فرقی نداره .
سوال سوم : یکسری سایت هستن که به شما امکان پارکینگ میدن . وقتی شما دامینتون رو پارک میکنید . یک صفحه روی دامینتون قرار میگیره که همش تبلیغ هست و به ازای هر کلیک پول دریافت میکنید .

یه دنیا ممنون :p

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
http://whois.ws

آی آر هم چک میکنه
و حدود 350 تا پسوند دیگه هم چک میکنه
این سایت رو قبلا دیده بودم! مثلد یه دومینی رو چک میکنه مگیه ازاده بعدش میره روی سایت name.com
اونجا سرچ میکنی میگه گرفته شده! خود سایتم که میزنی یه صفحه تبلیغ داره

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
این سایت رو قبلا دیده بودم! مثلد یه دومینی رو چک میکنه مگیه ازاده بعدش میره روی سایت name.com
اونجا سرچ میکنی میگه گرفته شده! خود سایتم که میزنی یه صفحه تبلیغ داره

تبلیغات سایت whois.ws زیاد هم نیست
من که تا حالا مشکلی نداشتم
تازه بعضی موقع ها دامینی که سرچ میکینی اگر گرفته باشه خودش چندتا دامین ترکیبی از همون اسم هایی که سرچ کردی بهت میگه

hajagha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4

hajagha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
از کمکتون ممنونم! ولی یکی از دوستانم که تو کار طراحی سایت هست میگفت که من با ای پی از سرور
اصلی چک می کنم که فقط نماینده های اون شرکت دارن البته شاید مفهموم حرفش رو درست نرسوندم
اما میگفت این شرکتهایی که دومین و هاست میفروشن اپدیت نیستن و ممکنه برای 5 یا 10 روز قبل
رو نشون بده که یه دومین ازاد بوده!
من دنبال یه جایی میگردم که 100 درصد بشه از روش فهمید که اون دومین ازاد هست یا نه
چند نکته ای رو اینجا به عرض کنم.
وقتی که شما دامنه ای رو ثبت میکنید، بسته به فاصله سرور ثبت کننده دامنه با سرور iana.org و سرور سایر ثبت کنندگان دامنه با سرور فوق، بین 1 ثانیه تا 60 دقیقه طول میکشه که یک ثبت کننده دامنه، متوجه بشه که آیا دامنه ثبت شده است یا نه. برای همین وقتی که شما به اینجا میروید و اسم دامنه ای را میزنید، زیرش نوشته که این اطلاعات، برای چند وقت پیش است. به خاطر همین، مطمئن ترین محل برای چک کردن دامنه ها، همین سایت است. ولی متاسفانه، این سایت فقط چند پسوند خاص را چک میکند که البته درج هم شده که چه چیزهایی هست. بنابراین امکان دارد که شما دامنه ای را چک کنید و ببینید که آزاد است ولی چند ثانیه قبل از شما فرد دیگری آن را ثبت کرده باشد. بنابراین همیشه اینگونه نیست که چک کننده دامنه، خودش دامنه را ثبت کند. این احتمال هم هست. تا قبل از سال 1999 این مدت زمان به 24 ساعت هم میرسید!!!
این سایت، اولین ثبت کننده دامنه بود و تا سال 1995 تنها ثبت کننده بود. در حال حاضر هم یانا، این اجازه رو بهش داده که هر کسی که بخواهد دامنه ای ثبت کند، اول مجوزش را از او بگیرد بعد این مجوز به تایید آیکن میرسد. بنابراین اگر قرار بر اعتماد باشد که مبادا دامنه ما را چک کننده دامنه، خودش بردارد و ثبت کند، دیگه نتورک سلوشن، خودش کدخداست!!

بالا