برگزیده های پرشین تولز

مهندسی کامپیوتر - نرم افزار

aarash

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
173
سلام .
میخواستم ببینم نظرتون در مورد مهندسی کامپیوتر - نرم افزار چیه ؟
از همه لحاظ !
دو سوال دیگه هم دارم . چقدر فرق بین سراسری ، آزاد و پیام نور هست ( در مورد این رشته ) ؟ یک مقدار توضیح دهید
من شیراز هستم . دانشگاه سراسری شیراز چه طوره ؟ ( باز در مورد این رشته )
منتظر دوستان هستم .
یا علی

hsmid123

Registered User
لایک‌ها
3
سلام .
میخواستم ببینم نظرتون در مورد مهندسی کامپیوتر - نرم افزار چیه ؟
از همه لحاظ !
دو سوال دیگه هم دارم . چقدر فرق بین سراسری ، آزاد و پیام نور هست ( در مورد این رشته ) ؟ یک مقدار توضیح دهید
من شیراز هستم . دانشگاه سراسری شیراز چه طوره ؟ ( باز در مورد این رشته )
منتظر دوستان هستم .
یا علی

اتقاقاً منم نرم افزار تهران قبول شدم ولی نمی دونم آینده شغلیش چطوریه . من خودم به صنایع علاقه شدید دارم حالا هم نمی دونم چه کار کنم شاید سال بعد کنکور دادم . از دوستان نرم افزاری خواهش می کنم نظرشون را ابراز دارن .
در ضمن دوست عزیز دانشگاه شیراز من شنیدم برق و کامپیوترش حرف نداره حتماً برو.

aarash

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
173
اتقاقاً منم نرم افزار تهران قبول شدم ولی نمی دونم آینده شغلیش چطوریه . من خودم به صنایع علاقه شدید دارم حالا هم نمی دونم چه کار کنم شاید سال بعد کنکور دادم . از دوستان نرم افزاری خواهش می کنم نظرشون را ابراز دارن .
در ضمن دوست عزیز دانشگاه شیراز من شنیدم برق و کامپیوترش حرف نداره حتماً برو.
از نظر شما ممنون .
ولی من خودم خیلی از مهندسی کامپیتوتر مخصوصا نرم افزار خوشم میاد . ولی بعضی ها خیلی موافق نیستن . میخواستم نظر دوستان رو بدونم .
منتظرم .

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
مهندسی کامپیوتر نرم افزار = 6600 !! خزو خیل بدون آینده شغلی و تضمین
دارای حداقل کار در شرایط فعلی ایران
90درصد جوانان ایرانی الان تو این رشته دارن درس میخونن !

مهندسی صنایع : پر شغلترین رشته فعلی ایران مخصوصاً گرایش غذاش ! = صنایع غذایی

plusdeck

Registered User
لایک‌ها
11
LH صنایع غذایی که توفیر داره با مهندسی صنایع فک کنم!
297.gif
اون مهندسی صنایع غذایی مال تجربیاس با مهندسی صنایع ریاضیا فرق داره.

aarash

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
173
خوب اگر سرمایه داشته باشیم چی ؟ بازم جواب نمیده ؟

safa2002

Registered User
لایک‌ها
1
تفاوت مهندسی نرم افزار باit چیه ؟
چند واحد با هم تفاوت دارن؟
کدوم بهتره واسه کار
واسه ادامه تحصیل کدوم بهتره؟

plusdeck

Registered User
لایک‌ها
11
واسه کار و ادامه تحصیل IT بهتره. IT نسبت به مهندسی نرم افزار مدیریتی تره!.

دروس اصلی مهندسی IT

4488.jpg

دروس تخصصی

4487.jpg

دروس اختیاری

4489.jpg

تو درسای اصلی حدودا 10 واحد. یعنی مهندسی نرم افزار این درسارو نداره: شبکه های کامپيوتری 2، اقتصاد مهندسی، آز شبکه و مبانی الکترونیک دیجیتال. درسای تخصصی که کلا فرق دارن. درسای اختیاریم که باید از بینشون 15 واحد برداری.

aarash

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
173
کسی هست که خودش مهندس کامپیوتر باشه ؟
ممنون میشم اگر نظرشو بگه !
یک سوال بین IT و نرم افزار . کدومشون قبول شدن سخت تره ؟
یا علی

plusdeck

Registered User
لایک‌ها
11
من دانشجوی نرم افزارم. کمکی از دستم بر میاد؟ طبیعتا چون ظرفیت پذیرش IT نسبت به مهندسی نرم افزار کمتره قبولیشم سخت تره خب. البته به دانشگاه هم خیلی بستگی داره.

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
همه رشته ها یجورن , باهم هیچ فرقی ندارن , برا هیچ کدوم کار نیست , هیچ کدوم حقوق درست حسابی ندارن ,
تو همشون کلی ادم هست که خوندن و بیکار موندن , هرکدومش رو هم بخونی ادم حسابت نمیکنن .
تنها چیزی که باعث میشه از بقیه سرتر باشی , تخصص هست !!!
حالا تو هر رشته ای میخواد باشه , اگه تو رشته خودت باشه که خیلی بهتر !!

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
LH صنایع غذایی که توفیر داره با مهندسی صنایع فک کنم!
297.gif
اون مهندسی صنایع غذایی مال تجربیاس با مهندسی صنایع ریاضیا فرق داره.

من که نگفتم ریاضی یا تجربی..گفتم این رشته پر استخدامترین رشته کشوره
مهندسی صنایع ریاضی هم به همین اندازه خوبه اما بازم کمتره

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
خوب اگر سرمایه داشته باشیم چی ؟ بازم جواب نمیده ؟

اونوقت با ماشین در به در میفتی دنبال کار نه پای پیاده !
چه فرقی میکنه سرمایه دار یا بی سرمایه..مثلاً شما می خوای با سرمایه چیکار کنی ؟ بری یه شرکت دکوری مثل شرکتهای دیگه درست کنی و نرم افزارهای خارجی کرک کنی و به صورت مجموعه بدی بیرون ؟!!
یا مجموعه های اموزشی مولتی مدیا درست کنی ؟
کامپیوتر واسه شرکتها اسمبل کنی ؟!

آخه کار شرکتهای کامپیوتری فعلی شده همین ...نه ابتکاری ...نه یه کار تخصصی.. نه تولید نرم افزاری ...هیچ و هیچ
بنده دانشجوی انصرافی کامیپوتر-نرم افزار هستم .

plusdeck

Registered User
لایک‌ها
11
اونوقت با ماشین در به در میفتی دنبال کار نه پای پیاده !
چه فرقی میکنه سرمایه دار یا بی سرمایه..مثلاً شما می خوای با سرمایه چیکار کنی ؟ بری یه شرکت دکوری مثل شرکتهای دیگه درست کنی و نرم افزارهای خارجی کرک کنی و به صورت مجموعه بدی بیرون ؟!!
یا مجموعه های اموزشی مولتی مدیا درست کنی ؟
کامپیوتر واسه شرکتها اسمبل کنی ؟!

آخه کار شرکتهای کامپیوتری فعلی شده همین ...نه ابتکاری ...نه یه کار تخصصی.. نه تولید نرم افزاری ...هیچ و هیچ
بنده دانشجوی انصرافی کامیپوتر-نرم افزار هستم .

بهت حق میدم. منم به خاطر همین مسائله که از رشته ای که خوندم پشیمونم

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
در ادامه لازم می دونم به شما دوست عزیزم متذکر بشم که متاسفانه به خاطر محدودیت علمی این رشته تو کشور و محدود شدن به مواردی که گفتم... افسار این رشته دست کسانیه که تو دانشگاه های معتبر درس خوندن !

یعنی متاسفانه ارگانهای دولتی و شرکتهای معتبر ، همون اندک متقاضیانی رو که استخدام میکنن ، از بین داشنجویان یا فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر دولتی انتخاب میکنن ...

مگه اینکه به قول دوستی که گفتن باید تخصص داشته باشی ، واقعاً یه ایده درست و حسابی و یا یه ابتکار و فن عالی داشته باشی که توجه اذهان عمومی رو به خودت جلب کنی که با توجه به همون محدودیت علمی که عرض کردم بعیده کسی به این راحتیا به این درجه برسه
در غیر اینصورت شما هم مثل ما و بقیه : ول معطلی !

aarash

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
173
از تمام دوستان به خاطر اهمیتی که به تاپیک دادن ممنونم .
آره میدونم . به قول مهدی جان :
تنها چیزی که باعث میشه از بقیه سرتر باشی , تخصص هست !!!
به نظر من درسته که مهندسی کامپیوتر خیلی وضعش خراب هست . ولی فکر کنم تجارت الکترونیک هنوز اینقدرها جا داشته باشه . اونم تو ایران !
نظرتون چیه ؟

hsmid123

Registered User
لایک‌ها
3
از تمام دوستان به خاطر اهمیتی که به تاپیک دادن ممنونم .
آره میدونم . به قول مهدی جان :

به نظر من درسته که مهندسی کامپیوتر خیلی وضعش خراب هست . ولی فکر کنم تجارت الکترونیک هنوز اینقدرها جا داشته باشه . اونم تو ایران !
نظرتون چیه ؟

آرش جان اصلاً قصه آیندش را نخور نهایت 4 سال دیگه که مدرک گرفتی بلند می شی میری آلمان یا استرالیا که مخصوصاً آلمان که اعلام کرده نیاز شدید به متخصصین کامپیوتر . من داشتم سرچ می کردم بابا برای یه برنامه نویس سالی 100 ملیون تومن پول می دن. در ضمن تو رنک بندی ها رو که نگاه کنی در حال حاضر مهندسی نرم افزار و مدیریت بازرگانی بهترین رشته های دنیا هستند. اصلاً به فکر ایران موندن نباش . تو ایران مدرک هوا فضا هم که داشته باشی بازم هیچی به حسابت نمیارن.

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
آرش جان اصلاً قصه آیندش را نخور نهایت 4 سال دیگه که مدرک گرفتی بلند می شی میری آلمان یا استرالیا که مخصوصاً آلمان که اعلام کرده نیاز شدید به متخصصین کامپیوتر . من داشتم سرچ می کردم بابا برای یه برنامه نویس سالی 100 ملیون تومن پول می دن. در ضمن تو رنک بندی ها رو که نگاه کنی در حال حاضر مهندسی نرم افزار و مدیریت بازرگانی بهترین رشته های دنیا هستند. اصلاً به فکر ایران موندن نباش . تو ایران مدرک هوا فضا هم که داشته باشی بازم هیچی به حسابت نمیارن.

آره درسته...! آلمان کشته مرده ی مهندسان کامپیوتر بی سواد ماست ..سالی که خوبه...ماهی 100 میلیون میده اما من نمی دونم چرا این همه مهندس کامپیوتر -نرم افزار بیکاری که داریم خبر ندارن...وگرنه الان بجای حسابداری کردن و کار کردن تو بانکها میرفتن آلمان :D
دوست عزیز...شما یه چیزی میشنوی و بدون تفکر قبول میکنی...اخه عزیز من..پذیرش که به همین سادگیا نیست..اول اینکه دانشگاهی که توش خوندی براشون مهمه که شکر خدا هیچ کدوم از دانشگاه های ایران حتی صنعتی شریف تو رنکینگ جهانی جایگاهی ندارن !!
بعدشم هزارجور تست گزینش انجا م میدن که شما شاید بتونی از پس یکیش بر بیای. واقعاً باید قدرت علمی زیادی داشته باشی تا تو کشورهای خارجی یه شغل ابرومند و درست و حسابی داشته باشی
البته تقصیر ما نیست...یاد گرفتیم بجای اینکه با واقعیات کنار بیایم...همیشه دنبال توجیحات و آرزوهای دلگرم کننده باشیم.

aarash

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
173
آره درسته...! آلمان کشته مرده ی مهندسان کامپیوتر بی سواد ماست ..سالی که خوبه...ماهی 100 میلیون میده اما من نمی دونم چرا این همه مهندس کامپیوتر -نرم افزار بیکاری که داریم خبر ندارن...وگرنه الان بجای حسابداری کردن و کار کردن تو بانکها میرفتن آلمان :D
دوست عزیز...شما یه چیزی میشنوی و بدون تفکر قبول میکنی...اخه عزیز من..پذیرش که به همین سادگیا نیست..اول اینکه دانشگاهی که توش خوندی براشون مهمه که شکر خدا هیچ کدوم از دانشگاه های ایران حتی صنعتی شریف تو رنکینگ جهانی جایگاهی ندارن !!
بعدشم هزارجور تست گزینش انجا م میدن که شما شاید بتونی از پس یکیش بر بیای. واقعاً باید قدرت علمی زیادی داشته باشی تا تو کشورهای خارجی یه شغل ابرومند و درست و حسابی داشته باشی
البته تقصیر ما نیست...یاد گرفتیم بجای اینکه با واقعیات کنار بیایم...همیشه دنبال توجیحات و آرزوهای دلگرم کننده باشیم.
ممنون از نظراتتون .

Radian

Registered User
لایک‌ها
0
FREEDOM city............ PPC : HTC Touch HD ......
ببین دوست عزیز .

منم یه زمانی به کامپیوتر علاقه داشتم .

اما از همون اول دوم دبیرستان این رشته رو به طور 100% از لیست رشته هایی که میخواستم برای دانشگاه

بهشون فکر کنم ، گزاشتم کنار .

برای اینکار دلیلی که داشتم این بود :

آدم رشته ای رو که میتونه به عنوان سرگرمی و خارج از کار تخصصی و دانشگاهی بره دنالش نیازی نیست که توی

دانشگاه بخونه و روش صرف کنه !

شما مثلا به برنامه نویسی علاقه داری ! واسه این میخوای بری دانشگاه کلی واحد ها ی چرند برداری که

آخرش 10 12 واحد برنامه نویسی برداری !؟ خوب همینو خودت برو دنبالش ! برو سر کلاسش والنتیر بشین !

یا خیلی چیزای دیگه ! ...

به نظر من بهتره دنبال رشته ای بری که جای دیگه ای غیر از دانشگاه نتونی بری دنبالی

پ.ن : جسارت به اون دسته دوستانی که دارن این رشته رو میخونن نشه ، حرفی که زدم شامل اون دسته

از کسانی که عشق این رشته رو دارن نمیشه ، گرچه این دوست خوبمون از پست اولش نمایانه مردده و خبری

از عشق نیست .

پیشنهاد میکنم اگر به کامپیوتر علاقه داری ، بی برو برگرد بری سراغ رشته الکترونیک .

بالا