برگزیده های پرشین تولز

مقایسه وضعیت ایران با سایر کشور ها

cyruspk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
:(
سلام به همه. ميدونيد سرعت متوسط اينترنت در ژاپن چقدره؟ اگه نمي‌دونيد حدس مي‌زنيد چقدره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سرعت متوسط اينترنت در ژاپن براي هر کاربر 60 مگا بيت در ثانيه يعني حدود 7 و نيم مگابايت در ثانيه است. حالا جالب تر اينکه اگه بخايد با کل پهناي باند مخابرات ايران (1705 مگا بيت در ثانيه) به کاربرا مثل ژاپن سرويس بدي فقط ميتوني به 28 نفر رو به اينترنت وصل کني.:wacko:
حالا بريد حالشو ببريد وزير مقني ارتباطات که تازه از تو چاه اومده بيرون ميگه براي من جاي تعجبه اگه کسي بخاد با سرعت بيشتر از 128 اينترنت بگيره

ManUtd1998

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
20
سلام به همه. ميدونيد سرعت متوسط اينترنت در ژاپن چقدره؟ اگه نمي‌دونيد حدس مي‌زنيد چقدره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سرعت متوسط اينترنت در ژاپن براي هر کاربر 60 مگا بيت در ثانيه يعني حدود 7 و نيم مگابايت در ثانيه است. حالا جالب تر اينکه اگه بخايد با کل پهناي باند مخابرات ايران (1705 مگا بيت در ثانيه) به کاربرا مثل ژاپن سرويس بدي فقط ميتوني به 28 نفر رو به اينترنت وصل کني.:wacko:
حالا بريد حالشو ببريد وزير مقني ارتباطات که تازه از تو چاه اومده بيرون ميگه براي من جاي تعجبه اگه کسي بخاد با سرعت بيشتر از 128 اينترنت بگيره

:f34r::f34r::f34r:

Ghamnevis

Registered User
لایک‌ها
16
تا اونجایی که من یادم میاد ، تنها خط Backbone آسیا از ژاپن رد میشه :) زیاد هم غیر طبیعی نیست !

مقایسه یک کشور صنعتی رده اول با یک کشور در حال توسعه جهان سومیه :!

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561

حرف شما درست

اما 60 مگابایت در ثانیه یعنی 7.5 مگابایت در ثانیه
یا 60 مگابایت در دقیقه یعنی 1 مگابایت در ثانیه

PHA

Registered User
لایک‌ها
4
هر 8 بیت میشه 1 بایت . یعنی خط 56 باید به لحاظ تئوری 7 کیلو دانلود داشته باشه ...

عجیب هم نیست زیاد اتفاقاً نمودارشو تو همشهری دیدم . کشورهایی مثل ترکیه و اسپانیا هم فاصله چندانی با ما ندارن

cyruspk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
حرف شما درست

اما 60 مگابایت در ثانیه یعنی 7.5 مگابایت در ثانیه
یا 60 مگابایت در دقیقه یعنی 1 مگابایت در ثانیه

هميشه سرعت اينترنتو با مگابيت در ثانيه مي‌سنجن نه مگابيت در دقيقه
هر بايت تشکيل شده از 8 بيته و براي تبديل60مگابيت کافيه 60 روز به 8 تقسيم کني که دقيقا ميشه 7 و نيم

cyruspk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
تا اونجایی که من یادم میاد ، تنها خط Backbone آسیا از ژاپن رد میشه :) زیاد هم غیر طبیعی نیست !

مقایسه یک کشور صنعتی رده اول با یک کشور در حال توسعه جهان سومیه :!

حرف شما کاملا درسته ولي وقتي دولت حرف از تکنولوژي و پيشرفت ميزنه غلط ميکنه اينترنت پر سرعتو ممنوع مي‌کنه. اينها فقط حرف ميزن مردمو خر مي‌کنن ولي در عمل هيچ کدومو اجرا نمي‌کنن

md_md_2600

Registered User
لایک‌ها
43

دوست من ! اون وزیر به این ملت کاملا تناسب داره .:D:D:D

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
مجله ی (ماهنامه)خورشید :

یک زن 75 ساله ی سوئدی توانست با یک کامپیوتر خانگی با سرعت 40 گیگابایت بر ثانیه بیش از 1500 کانال تلویزیونی رو ,بر روی دی وی دی بارگذاری کنه !

اسمش هم رفت تو گینس !

Ghamnevis

Registered User
لایک‌ها
16
مجله ی (ماهنامه)خورشید :

یک زن 75 ساله ی سوئدی توانست با یک کامپیوتر خانگی با سرعت 40 گیگابایت بر ثانیه بیش از 1500 کانال تلویزیونی رو ,بر روی دی وی دی بارگذاری کنه !

اسمش هم رفت تو گینس !
این اصلا شدنی نیست :)

40گیگابایت بر ثانیه ! یعنی اینکه در 10 ثانیه 400 گیگابایت اطلاعات روی هارد باید ذخیره بشه ! گیریم که 40گیگابیت بوده ! یعنی چیزی نزدیک به 6.6 گیگابایت در ثانیه :) ! بازم فکر نمیکنم شدنی باشه ! چرا ؟

چون بعید میدونم هنوز هارددیسکی واسه سیستم های خانگی اومده باشه که توانایی Write این مقدار دیتا رو در ثانیه داشته باشه !

نتیجه اینکه این ماهنامه یا چرت نوشته یا اینکه اطلاعات ناقصه !

bishtar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
این مقایسه کاملا اشتباه است.
در مالزی هم جایی خوندم همچین سرعتی رو دارند.

بسته به کاربرد داره اگه واقعا نیاز به سرعت بالا باشه تا یه مگش گیر میاد . اگه مشکل اینه که می خوای فیلم دنلود کنی و سرعت پاینیه که هوتوتو خودتی برادر. ولی اگه می خوای نرم افزار تست کنی و غیره همین یه مگی که الان گیر میاد خیلی از مشکلاتتون رو حل میکنه.
نمی دونم چیه تا اسم اینترنت پر سرعت میاد آب از لب لوچه عمو دنلودی ها شروع میکنه به ریختن . بابا کارای دیگه هم میشه با این اینترنت سرعت بالا کرد.

مسلئه دقیقا اینه: شما پیشرفته ترین خط اینترنت رو اگه بهت بدن بخدا بلد نیستی درست ازش استفاده کنی .
ما که در این مقوله تولید کننده علم نیستیم لاجرم عقلمون هم به کاربرد صنعتی و درست اینترنت با سرعت بالا قد نمی ده. پس درست نیست گیر بدیم وزیر فلان وزیر بهمان شما دلیل منطقی بیار که اینترنت فعلی جوابگوی کاربرد صنعتی شما نیست اونوقت گیر بده اگه بهت ندادن نق بزن.

shervin_siemens

Registered User
لایک‌ها
0
ناراحت نباش ایران در آیندهای نزدیک (200 سال دیگه)به این فناوری دست پیدا خواهد کرد.

cyruspk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6

بسته به کاربرد داره اگه واقعا نیاز به سرعت بالا باشه تا یه مگش گیر میاد . اگه مشکل اینه که می خوای فیلم دنلود کنی و سرعت پاینیه که هوتوتو خودتی برادر. ولی اگه می خوای نرم افزار تست کنی و غیره همین یه مگی که الان گیر میاد خیلی از مشکلاتتون رو حل میکنه.
نمی دونم چیه تا اسم اینترنت پر سرعت میاد آب از لب لوچه عمو دنلودی ها شروع میکنه به ریختن . بابا کارای دیگه هم میشه با این اینترنت سرعت بالا کرد.

مسلئه دقیقا اینه: شما پیشرفته ترین خط اینترنت رو اگه بهت بدن بخدا بلد نیستی درست ازش استفاده کنی .
ما که در این مقوله تولید کننده علم نیستیم لاجرم عقلمون هم به کاربرد صنعتی و درست اینترنت با سرعت بالا قد نمی ده. پس درست نیست گیر بدیم وزیر فلان وزیر بهمان شما دلیل منطقی بیار که اینترنت فعلی جوابگوی کاربرد صنعتی شما نیست اونوقت گیر بده اگه بهت ندادن نق بزن.

حرف شما درست. خيلي‌ها نمي‌تونن خوب از اينترنت استفاده کنن ولي من خودم چند بار براي کاراي تحقيقاتي اينترنت پر سرعت مي‌خاستم عطايش را يه لقايش بخشيدم . اگه بخاي اينجوري فکر کني و تر و خشکو باهم بسوزوني ميشي همون وزير ابله. يادت باشه تو کشوراي پيبشرفته هم 80 درصد از اينترنت استفاده درست نمي‌کنن ولي همون 20 درصد کافيه اونجا اصلا فقط 15 درصدشون تحصيلات دانشگاهي دارن دولت‌هاشونم از اين مسئله راضين و براي 85 درصد ديگه فقط امکانات رفاهي و تفريحاتي مثله فيلم که ميگي فراهم مي‌کنن ميدوني چرا چون به نيروي کار اون 85 درصد مثله فکر 15 درصد دانشگاهي احتياج دارن و اگه اين تعادل به بخوره بازدهشون کم ميشه اگه امکانات رفاهي اون 85 درصد هم بهم کم بشه بازم بازده کاريشون مياد پايين آقاي روشنفکر. در ضمن يادت باشه علت اينکه نابغه‌هاي ايراني تو ايران هيچي نشدن و جاهاي ديگه شاهکار درست کردن به خاطر اينجوري فکر کردنه عزيزم.

Ghamnevis

Registered User
لایک‌ها
16

168fs426254.gif

شما واسه من یه خط یک مگ بگیر ، ماهی 30 هزار تومن :) من به همینش قانعم :) نه اینکه مقایسه درست باشه ! نه ! ولی مشکل اینه که در مملکت ما همون میزان بهره وری ای رو که میتونیم داشته باشیم نداریم !

اینجا کسی نیاز به خط یک گیگابیتی نداره ! ولی شما برو یه خط 256 ساده ناقابل بدون دردسر واسه من بگیر :)

یه نکته کوشولو هم هست دوست جان ، اونم اینه که هیچ وقت از طرف جمع نباید صحبت کرد ! من و خیلی های دیگه کارمون نیازمند داشتن یک پهنای باند معمولیه ! چیزی در حد 1تا4 مگابیت بر ثانیه ! متاسفانه ما از همون هم محرومیم !
شما هم مطمئن باش من اگر چنین سرعتی داشته باشم میدونم چطور در راستای تجلی استعداد نشکفته ام و پیشرفت صنعتی ازش استفاده کنم
bowser_cry.gif

/

UGLY60.gif

kamran190

Registered User
لایک‌ها
1
ناراحت نباشین خودم وقتی وزیر شدم اینترنت رو مفتی با سرعت 100 مگا بیت بتون میدم !! حالشو ببرین

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968

ThE_HunTErْ

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ناراحت نباشین خودم وقتی وزیر شدم اینترنت رو مفتی با سرعت 100 مگا بیت بتون میدم !! حالشو ببرین

اون وزيراي قبلي هم همينطوري از ملت شريف ايران سواري گرفتن، خوب ياد گرفتن همه ها : )) شما وزير شدي، اگر تونستي واسه خودت يك اينترنت 100 مگابيتي بگيري به شرطي كه قبلش مجلس كچلت نكرد، شاهكار كردي ;)

بالا