برگزیده های پرشین تولز

لیسانس از دانشگاه تهران گرفتم ، می تونم دوباره کنکور شرکت کنم

aria_irani

Registered User
لایک‌ها
3
سلام من لیسانسم رو از دانشگاه تهران گرفتم دانشجوی روزانه هم بودم. حالا اگر بخوام برای کنکور سراسر یکی از رشته های دندانپزشکی یا پزشکی شرکت کنم امکانش هست یا نه ؟
اگر سراسریامکانش نباشه در دانشگاه آزاد اماکان شرکت تو کنکور پزشک دارم یا خیر؟

در ضمن هزینه دانشگاه آزاد شامل شهریه ثابت و متغیرش برای هر ترم پزشکی چند درمیاد؟

در ضمن از لحاظ سربازی مشکلی ندارم فقط چون دانشجوی روزانه بودم تعهد خدمتم مونده که یا باید بخرم یا 6 ماه ظاهرا از وزارت کار برای اینکه ببینن کار هست تا تعهد خدمت داشته باشم یا نه منتظر بمونم که این تعهخد خدمت هم برای اینه که مدرک اصلی رو بهم بدن حالا نمی دونم ربطی به شرکت مجدد در کنکور سراسری یا آزاد داره یانه. لطفا اگر جواب هر کدوم رو می دونستید راهنماییم کنید.

ممنون:happy:

leylax

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
سلام من لیسانسم رو از دانشگاه تهران گرفتم دانشجوی روزانه هم بودم. حالا اگر بخوام برای کنکور سراسر یکی از رشته های دندانپزشکی یا پزشکی شرکت کنم امکانش هست یا نه ؟
اگر سراسریامکانش نباشه در دانشگاه آزاد اماکان شرکت تو کنکور پزشک دارم یا خیر؟

در ضمن هزینه دانشگاه آزاد شامل شهریه ثابت و متغیرش برای هر ترم پزشکی چند درمیاد؟

در ضمن از لحاظ سربازی مشکلی ندارم فقط چون دانشجوی روزانه بودم تعهد خدمتم مونده که یا باید بخرم یا 6 ماه ظاهرا از وزارت کار برای اینکه ببینن کار هست تا تعهد خدمت داشته باشم یا نه منتظر بمونم که این تعهخد خدمت هم برای اینه که مدرک اصلی رو بهم بدن حالا نمی دونم ربطی به شرکت مجدد در کنکور سراسری یا آزاد داره یانه. لطفا اگر جواب هر کدوم رو می دونستید راهنماییم کنید.

ممنون:happy:

تا جایی که من میدونم نه!یعنی من تقریبا مطمئنم که نمیشه به کل رشته های پزشکی تغییر رشته داد!چون اونا ملزم به گذروندن طرح هستن !!!

hajagha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام
اول از همه باید ازت تشکر کنم که عنوان تاپیکت رو طوری نوشتی که کاملاً منظورت رو رسوند.
این روزها عناوین یه جوری شده که آدم نمیفهممه که قضیه چیه.
اما در مورد سوالت، از نظر قانونی، تو 2 سال پشت سر هم نمیتونی در دانشگاه قبول شی.
در هر 10 سال هم نمیتونی بیشتر از 2 بار فارغ التحصیل بشی.
تمام اینها یعنی اینکه آره. تو میتونی دوباره توی کنکور شرکت کنی و قبول بشی. حتی سراسری.
اما در حال حاضر هنوز دیتا بیس سازمان سنجش و وزارت علوم درست و حسابی نیست. یعنی تو حتی اگر از نظر قانونی هم مشکل داشتی، باز هم بدون اینکه کسی بفهمه میتونستی شرکت کنی.
مثلاً یکی از قوانین اینه که همزمان در 2 رشته نمیتونی تحصیل کنی. ولی من کسی رو میشناسم که نه تنها در 2 رشته تحصیل میکرد، توی یک دانشگاه هم بود!! سال 3 رشته ادبیات و سال 1 رشته حقوق شهید بهشتی. آموزش دانشگاه هم میگفت که وقتی سازمان سنجش اسم این طرف رو به ما میده ما اجازه نداریم بگیم نه!!!
پس خیالت راحت برادر!

hajagha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
لیلا، دانشچوهای پزشکی ملزم به گذروندن طرح هستند، چه ربطی به آریا ایرانی داره؟
این هم وقتی که رفت و دکتر شد، طرحش رو میگذرونه.

aria_irani

Registered User
لایک‌ها
3
لیلا، دانشچوهای پزشکی ملزم به گذروندن طرح هستند، چه ربطی به آریا ایرانی داره؟
این هم وقتی که رفت و دکتر شد، طرحش رو میگذرونه.

سلام دست گلت درد نکنه hajagha حالا بهتره برم سازمان سنجش اونجا هم سوال کنم ببینم همین موضوع رو تاییدمیکنن متاسفانه حتی در دفترچه کنکور هم به این نکاتی که شما فرمودین اشاره نشده بود یا در سایت سازمان سنجش هم نبود فقط به یکسری جملات کلیشه ای که تو دفترچه هم هست امتفا کرده بودن . ظاهرا این سوالاتی که من دارم جزو قوانین آیین نامهای سازمان سنجش هست که تو دفترچه هم نمی زن وباید از خودشون سوال کنم ولی اگر این حرف شما دوست عزیز صحت داشته باشه خیلی عالی میشه.

در مورد جواب lylax باید بگم من مدرکم لیسانس هست و جزو رشته های تجربی است و ربطی به زیر مجموعه پیرا پزشکی نداره. و قصد اینکه تغییر رشته مثلا در فوق لیسانس بدم وبیام از زیر مجموع پیراپزشکی انتخاب رشته بکنم ندارم بلکه میخام در خود کنکو سراسری مجددا شرکت کنم. اوهم با توچجه با اینکه مدرک لیسانس -روزانه از دانشگاه تهران گرفتم.و معافی سربازی رو هم دارم.
باز ازتون ممنونم هم از شما وهم از دستومن lylaxکه به تاپیکی که زدم توجه کردن

مرسی

leylax

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
من فکر کردم برای فوق لیسانس میخوای شما!نتیجتا حاجاقا کمکتون کرد:happy:

leylax

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
سلام
اول از همه باید ازت تشکر کنم که عنوان تاپیکت رو طوری نوشتی که کاملاً منظورت رو رسوند.
این روزها عناوین یه جوری شده که آدم نمیفهممه که قضیه چیه.
اما در مورد سوالت، از نظر قانونی، تو 2 سال پشت سر هم نمیتونی در دانشگاه قبول شی.
در هر 10 سال هم نمیتونی بیشتر از 2 بار فارغ التحصیل بشی.
تمام اینها یعنی اینکه آره. تو میتونی دوباره توی کنکور شرکت کنی و قبول بشی. حتی سراسری.
اما در حال حاضر هنوز دیتا بیس سازمان سنجش و وزارت علوم درست و حسابی نیست. یعنی تو حتی اگر از نظر قانونی هم مشکل داشتی، باز هم بدون اینکه کسی بفهمه میتونستی شرکت کنی.
مثلاً یکی از قوانین اینه که همزمان در 2 رشته نمیتونی تحصیل کنی. ولی من کسی رو میشناسم که نه تنها در 2 رشته تحصیل میکرد، توی یک دانشگاه هم بود!! سال 3 رشته ادبیات و سال 1 رشته حقوق شهید بهشتی. آموزش دانشگاه هم میگفت که وقتی سازمان سنجش اسم این طرف رو به ما میده ما اجازه نداریم بگیم نه!!!
پس خیالت راحت برادر!

ولی حاجاقا من اینو نشنیدم که در 10 سال دوبار بیشتر نمیتونی فارغ التحصیل شی!شما مطمئنی؟

hajagha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام
2 سال گذشته من در آستانه اخراج از دانشگاه بودم. خوب رشته ام حقوق بود و به تمام قوانین و آیین نامه ها دسترسی داشتم. میخواستم ببینم که اگر انصراف بدم، دوباره میتونم کنکور شرکت کنم یا نه که دیدم که به این موادی که برخیش رو براتون گفتم برخوردم.
در مورد سوالت هم لیلا، باید بگم که وقتی دلیل این ماده قانونی رو پرسیدم، گفتند که همینطوریش هم ما ظرفیت برای دانشگاه نداریم، شما بشین خوب فکر کن که چی میخوای بخونی که هی مدام مجبور نشی رشته ات رو تموم کنی و بری دنبال یکی دیگه.
گفتم، اینها همه قانون است و چیزی که به ارحتی میشه ازش فرار کرد!!!

بالا