برگزیده های پرشین تولز

بحث و تبادل نظر در مورد گوشی های سامسونگ Samsung D900 & U600 ٠

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
گوشی D900

samsung_sgh-d900_add_70.jpg

لیست امکانات و مشخصات از GSMarena

گوشی U600

samsung-u600-ultra-edition-10-9-ultra-edition-ii-slimmest-slider-phone.jpg

لیست امکانات و مشخصات از GSMarena

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
من با U600 از نزدیک کار کردم....گوشی بدی نیست .Mp3 رو میتونه پخش کنه و باهاش کار دیگه هم کرد مثلا اس ام اس داد...ولی فقط میتونه در ان واحد 2 کار رو انجام بده....مثلا سونی اریکسون های جدید میتونن 3-4 تا برنامه همزمان کار کنن که خب خیلی هم مهم نیست...

کماکان سامسونگ داره به سیاست های غلط خودش ادامه میده

1- رو گوشی هاش امکان نصب تم نداره...و واقعا هم نمیدونم چرا؟؟!!

2-امکان نصب جاوا کماکان رو U600 هنوز مشکلش باقی هست....نمیدونم چرا حلش نمیکنن...

3- مثلا با یه مموری 1 گیگ خیلی طول میده فولدر های مربوط به مموری کارت رو باز کنه که این مشکل رو تو هرچی سامسونگ تا حالا دیدم بوده...

دوربینش بد نبود...اتوفوکوس داره و کلا خوبه ...

با تمام تفاسیر بالا که در مورد D900 هم صادقه من توصیه میکنم D900 رو بخرید...به حای U600....یکم به نظرم U600 بدنه جالبی نداشت...دکمه هاش حساس به تماس هستن ولی یکم ناجورن....

D900 بهتره کلا...

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
من با U600 از نزدیک کار کردم....گوشی بدی نیست ولی توصیه میکنم D900 رو بخرید...

یه طوری گفتید یه طوریم شد :دی

فقط میتونه در ان واحد 2 کار رو انجام بده....مثلا سونی اریکسون های جدید میتونن 3-4 تا برنامه همزمان کار کنن

نکته خوبی بود ممنون.

Heaven

Registered User
لایک‌ها
0
می تونم بپرسم چرا ؟ علت خاصی داره ؟ یا سلیقه ای ه ؟
U600 خوشگلتره ولی D900 کاراتره. زیر نتور آفتاب LCD مدل u600 آینه ای میشه و خوندنش سخت میشه. چیزهای ریز دیگه هم هست.

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
بپرس دیگه...من پس اینجا چی کارم؟ با U600 کار کردم...D900 هم همین طور...تا جایی که بدونم میگم//

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
بپرس دیگه...من پس اینجا چی کارم؟ با U600 کار کردم...D900 هم همین طور...تا جایی که بدونم میگم//
ممنون عزیز شما لطف دارید

--

من گوشی های زیادی رو دیدم که هنگ میکنن ایا سامسونگ هم همین طوره ؟ .. من نوکیا دیدم موقع نوشتن SMS روشن خاموش میشه (کلا گوشی های سیمبیان !)

منشی تلفنیش به چه شکل هست .. یه متن رو بهش میدم بعد از اون طرف پیغام میگزاره .. محدودیت و .. نداره ؟ میشه تنظیم کرد مثلا بعد از 5 بوق بره روی پیغام گیر ؟

کیفیت صفحه نمایشش برای خوندن فایل های PDF مناسب ه ... اصلا میشه سند های افیس فارسی و PDF فارسی رو خوند ... ؟

من امروز از یکی از دوستان شنیدم گوشی بسیار حساس و ظریقی هست .. این حساس و ظریف بودن تو استفاده ازش ادم رو محدود میکنه یعنی ؟

کسی که این گوشی رو میخواد کل استفادش اول دوربینش ه ، بعد منشی تلفنیش بعد هم خوندن PDF فارسی .
بعد این گوشی SMS فارسی میتونه بگیره و بفرسته ؟

اگر هم کلا محدودیتی جز موارد ی که ذکر کردید داره بگید ممنون میشم .

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
خواهش میکنم...

1- نه هنگ نمیکنه...خیلی خیلی خیلی به ندرت....شاید 1 بار تو 1 سال....کلا خیلی پایدار هستن ...

2- اره یه پیغام صوتی خودت اولش ضبط میکنی و وقتی زنگ خورد پخش میشه و خودش بعد میره رو پیغام گیر..محدودیت نداره...یعنی مثلا میتونید 10 تا پیغام ضبط شده از طرف تماس گیرنده ها داشته باشین که بعدا دونه دونه گوش کنید...

بعد این گوشی SMS فارسی میتونه بگیره و بفرسته ؟

اصلا میشه سند های افیس فارسی و PDF فارسی رو خوند ... ؟

3- ببینید اگر فارسی داشته باشه تمام متون فارسی و اس ام اس و اینها رو میخونه و مینویسه...فقط موقع خرید دقت کنید روش فارسی باشه.....چون بعضی هاشون فارسی ندارن مثلا مال اروپا هستن قاچاق اومدن...ولی اکثرا فارسی دارن...فقط کافیه موقع خرید دقت کنید...

من امروز از یکی از دوستان شنیدم گوشی بسیار حساس و ظریقی هست .. این حساس و ظریف بودن تو استفاده ازش ادم رو محدود میکنه یعنی ؟

برای همین گفتم D900 رو بخرید....U600 خیلی ظریف و حساسه....

بعضی هاشون منشی ندارن موقع خرید دقت کنید...چون قاچان میان
بعضی هاشون فارسی ندارن موقع خرید دقت کنید...چون قاچاق میان

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
ممنون

من اینجا بندرعباس فکر کنم کل گوشی ها قاچاق باشن .... باید با گارانتی شرکت های داخلی بگیرم با قیمت بالاتر تا خیالم راحت تر باشه از نظر فارسی و منشی ؟

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
اگر با پارس قایم بگیرید که 100 درصد حله...

اگه گیر نیومد..از فروشنده سوال کنید و باهاش شرط گنید که اگر باز کرد و سیم گذاشتید فارسی و منشی نداشت شما گوشی رو نمیخرید...

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
اگر با پارس قایم بگیرید که 100 درصد حله...

اگه گیر نیومد..از فروشنده سوال کنید و باهاش شرط گنید که اگر باز کرد و سیم گذاشتید فارسی و منشی نداشت شما گوشی رو نمیخرید...
بسیار خوب ... ممنون عزیز ... قیمت نمایندگیش چنده ؟

شب خوش :)

hossein_asp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من U600 دارم بد نیست اما خیلی زنونه هست اس ام اس زدن باهاش سخته مخصوصا کلید های اول از بالا- چون کلیداش لمسیه هی دست آدم میره روش طول میکشه آدم بهش عادت کنه نصب نرم افزار جاوا روش درد سر داره اما دوربینش عالیه .باطریش زود تموم میشه نرم افزار مدیریتش هم زیاد چنگی به دل نمیزنه اگه آقایون بخرن حتما پشیمون میشن کنهو من.

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
من U600 دارم بد نیست اما خیلی زنونه هست اس ام اس زدن باهاش سخته مخصوصا کلید های اول از بالا- چون کلیداش لمسیه هی دست آدم میره روش طول میکشه آدم بهش عادت کنه نصب نرم افزار جاوا روش درد سر داره اما دوربینش عالیه .باطریش زود تموم میشه نرم افزار مدیریتش هم زیاد چنگی به دل نمیزنه اگه آقایون بخرن حتما پشیمون میشن کنهو من.
ممنون حسین جان ...

من با احتساب باتری بهتر و امکان نمایش ومرور فایل های افیس و PDF میخوام D900 بگیرم

راستی منشی تلفنیش چطور ه ؟ راضی کننده هست ؟

samanlyric

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اینا رو قبلا توی یه تاپیک دیگه نوشتم:

به نظرم مشکلی که گوشی‌های سامسونگ دارن، برمی‌گرده به UI و سیستم عاملشون. اشکلاتی دارن که شخصا من بهشون خیلی حساسیت دارم و مثلا در گذشته باعث شدن از خرید E900 منصرف بشم. به چند نمونه اشاره می‌کنم که از اشکال‌های E900 و D900 و اکثر گوشی‌های سامسونگه:
1. عدم امکان تغییر زنگ SMS به زنگ‌ دل‌خواه. مثلا گذاشتن Mp3 برای زنگ SMS
2. احتیاج به فعال کردن گوشی برای دیدن Missed Events یعنی مثلا روی صفحه‌ی خاموش یدونه پاکت نمی‌یاد که بفهمی اس‌ام‌اس اومده. باید حتما یه دکمه‌ای رو بزنی و صفحه رو روشن کنی و ببینی خبری هست یا نه! این شکنجه‌س برای من!
3. ذخیره نشدن اتوماتیک SMSها به صورت Draft. یعنی مثلا داری می‌نویسی، یهو دستت می‌خوره به Back. اون‌وقت همه چی می‌پره.
4. روشن بودن صفحه‌ی گوشی وقت شارژ کردن!
5. نداشتن پروفایل‌های زنگ. یعنی یدونه پروفایل داری هی باید بری تنظیمات اونو عوض کنی!
6. نداشتن Themeهای متنوع (تلفظ انگلیسی: تیم، تلفظ فرانسه: تِم!)
و...

به نظرم این مشکل‌ها باعث می‌شه UI این گوشی‌ها خیلی از نوکیا، سونی‌اریکسون و حتی ال‌جی عقب باشه.

راستی اینو یادم رفت بگم:
فشردن دکمه‌ی OK یا همون دکمه وسطیه‌ی گوشی‌ها که برای Confirm کردنه، تو گوشی‌های سامسونگ، در حالت Standby (وقتی Wallpaper رو دارین می‌بینین)، شما رو به Wap Browser می‌بره که همه‌ی Review کننده‌های سایت‌ها از دست این موضوع شاکین. دیگه حساب کنین ما که این‌جا به اینترنت موبایلی دست‌رسی درست و حسابی نداریم (یعنی اصلا نداریم به نظرم)، چه‌قدر برامون این موضوع می‌تونه اعصاب خوردکن باشه. البته در نهایت می‌شه بهش عادت کرد، ولی...

As it has always been with Samsung handsets, pressing the confirming key on the pad in standby launches the web browser – a truly inconvenient solution but eventually one gets used to that

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
ممنون از شما

به نکات خیلی جالبی اشاره کردید ...

متاسفانه با امکاناتی که من در نظر دارم با این تفاسیر باید به این کمبود ها و نقص های این گوشی بسازم ..

بد ترین نقصش برای من نصب نشدن برنامه های متنوع جاوا هست . مثل اینکه تو نوشتن SMS به صورت فارسی هم یکم مشکل داره که کاربر باید عادت کنه بهش ... البته مشکل ش به مشکل T9 معروف ه برای فارسی .. باید از چیدمان عملکرد کلید هاش باشه فکر کنم .

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
دوستان توجه کنید که مورد 1 یعنی:

1. عدم امکان تغییر زنگ SMS به زنگ‌ دل‌خواه. مثلا گذاشتن Mp3 برای زنگ SMS

که دوستمون سامان عزیز اشاره کردن دیگه صحیح نیست...تو گوشی های جدید سامسونگ زنگ گوشی و همین طور زنگ اس ام اس قابل تغییره...

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
دوستان توجه کنید که مورد 1 یعنی:

که دوستمون سامان عزیز اشاره کردن دیگه صحیح نیست...تو گوشی های جدید سامسونگ زنگ گوشی و همین طور زنگ اس ام اس قابل تغییره...
توی D900 که نمیشه تغییرش داد درسته ؟

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
چرا میشه...

samanlyric

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مازیار جان توی D900 نمی‌شه زنگ SMS دل‌خواه انتخاب کرد:

The D900 has got many vibrating alert modes and tunes in its sleeve, everything here works without any limitations, but what really frustrates me is inability to set an own tune for incoming SMS-message or e-mail – you are enabled to choose only from 10 pre-installed simple tunes found on the handset. .

نقل از Mobile Review

E950 هم که از گوشی‌های جدیده نمی‌شه زنگ SMSش رو به صورت دل‌خواه گذاشت:

Only preset message ringtones

نقل از GSMArena

اما با U600 می‌شه زنگ دل‌خواه برای SMS انتخاب کرد.

*
راستی این دوستمون که بین U600 و D900 مونده بد نیست یه نگاهی به عکس زیر هم داشته باشه:

D900U600.JPG

*
اینا رو هم در مورد U600 بخون. مخصوصا یک جا نوشته که برعکس مدل‌های قدیمی صفحه موقع شارژ خاموش می‌شه.

You cannot have the phone on silent and still get the alarm to be audible, it will only vidbrate.

- You can have the phone vibrate and ring at the same time for incoming calls.

- You cannot have vibrate and tone at the same time for messages, only one or the other.

- When using the ‘Themed’ dialing displays, you cannot turn off keypad tones. You can only turn them off when you use the conventional numbers as your dialing display.

- With keypad tones turned off, ensure you have the keypad tone volume set up if you wish to hear camera noises and power noises. Having the volume up but the tones off will still make no keypad tones.

- You can change all camera tones from withing the camera settings when you start up the camera.

- The camera has a flash.

- The max video resolution is CIF, not QCIF as some have been saying.

- There is a built in FM radio.

- The main number pad is not touch sensitive, it uses easy to use button. Only the 4 buttons around the navigation keys are touch sensitive. These are not as sesitive as people make out, they are in fact very easy to use. Of course, they are touch sensitive so be careful with accidental presses. You soon learn to avoid this and its not hard!

- The touch sensitive buttons lock when the phone is in a call (so they dont get set off by your face). You have to press the power button or ‘i’ to unlock, then press the red phone.

- I advise you simply use the slide to answer and end calls… sliding up answers, then when you done, slide closed to hang up. Much easier!

- The phone allows you to set in setting whether you want pictures videos saved to the phone or to a memory card. You can save directly to a memory card.

- The music player allows you to sync directly with Windows Media Player if you want. Overwise you can simply drag and drop using the Samsung software.

- To use the FM radio you must have the headphones plugged in as they act as the ariel. It wont allow it to start overwise.

- The phones screen turns off during charging (some older Samsungs left the screen on throughout the whole charge).

- The phone is generally well built. It is however, due to is thinness, not 100% solid. The slide wobbles FRACTIONALLY. This however does not at all feel like a weakness or a problem. The phone does not feel like it will break.

- The two ’softkeys’ and the ‘i’ button cannot have their function changed. They remain as ‘Menu’, ‘Contacts’ and ‘Internet’ respectively. You can however change the shortcuts on the navigation keys, eg. press left to start a new text message. This can give you access to ‘My Shortcuts’ aswell.

- ‘My Shortcuts’ can be customised to whatever you like.

- The phone supports 2Gb MicroSD cards.

- The battery is not as bad as people say. Its not brilliant either. I would say it last 4 full days unused, 2 full days on general use (some calls, music, radio, etc) and only 1 full day of heavy use. I wouldnt say its a problem, my last phone was similar and you quickly get used to putting it on charge every other night before bed.

- The battery also has a fast quick charge. If its low and your going out, 15 minutes charging will massively boost it to ensure you can make lots of calls that night without worry.

- You can watch videos fullscreen, landscape.

- You can view pictures full screen, however, there are odd small zoom logos etc on the screen overlaying. Not bad, but not pure picture!

- Finally, READ THE MANUAL!! Most of what your asking is in there. Just have patients and spend 2 minutes looking it up in the manual and you will most likely find what your after. The PDF of the manual off Samsungs site is probably the easy way!

** I cant think of anything else that has been asked or could be useful right now. I hope this helps you. Ive had this phone for a few days now and love it. I highly recommend it, you wont be disappointed. It is by far the best Samsung phone. They have fixed all the silly things from old Samsungs and have stolen a few neat tricks from Sony Ericsson! If anyone does have any further questions, please ask and I will try to answer.

در کل من U600 رو بیش‌تر دوست دارم و ترجیح می‌دم.

بالا