برگزیده های پرشین تولز

دوربین حرفه ای که باهاش بشه عکس های هنری گرفت

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
سلام دوستان ... یه دوربین حرفه ای میخوام تا سقف 1 ملیون و 200 .
من تازگی ها که رفته بودم flickr.com جو منو گرفت و میخوام دوربینی بگیرم که بشه باهاش عکس های واقعا هنری گرفت
پیشنهاد شما چیه ؟!

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
من تازگی ها که رفته بودم flickr.com جو منو گرفت و میخوام دوربینی بگیرم که بشه باهاش عکس های واقعا هنری گرفت

1- توصیه میکنم که از حالت جو گرفتگی بیایید بیرون.
2- خیلی از عکسهای واقعا خوب سایت فلیکر با دوربینهای به مراتب ارزانتر، نیمه حرفه ای و حتی غیر حرفه ای گرفته شده اند.
3- منظورتون از عکس هنری دقیقا چیه؟ و میخواهید دوربین چه امکانات خاصی جهت این نوع عکاسی به شما بده؟

4ng3l

Registered User
لایک‌ها
1
نظر من هم همین هست
الان داغی
من میخوام Canon S3IS بگیرم
چطوره ؟
منم خیلی دوست دارم عکس حرفه ای بگیرم

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
دوستان این تاپیک رو اگر بخونید، اطلاعات خیلی خوبی بدست میارید.

چطوره ؟

شما هم بهتره که اول نیازهاتون رو مشخص کنید، ببینید بیشتر چه جور عکسی میگیرید، Inddor یا Outdoor . . . پرتره، طبیعت، منظره، حیات وحش، شب، روز . . . حرفه ای از نظر شما یعنی چی؟ تا بهتر بتونید انتخاب کنید.

4ng3l

Registered User
لایک‌ها
1
دوستان این تاپیک رو اگر بخونید، اطلاعات خیلی خوبی بدست میارید.

Quote:
چطوره ؟
شما هم بهتره که اول نیازهاتون رو مشخص کنید، ببینید بیشتر چه جور عکسی میگیرید، Inddor یا Outdoor . . . پرتره، طبیعت، منظره، حیات وحش، شب، روز . . . حرفه ای از نظر شما یعنی چی؟ تا بهتر بتونید انتخاب کنید.
من بیشتر دوست دارم از عکسهای پرتره و طبیعت بگیرم ( منظره )

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
من بیشتر دوست دارم از عکسهای پرتره و طبیعت بگیرم ( منظره )

خوب S3IS دوربین خوبی هست. توی این رنج فوجی 6500 هم هست. با سنسور بهتر و نویز کمتر. و همچنین لنز وایدتر برای منظره. البته لرزشگیر ندارد و وزن بیشتری هم دارد.

توصیه میکنم مشخصات کامل دوربین موردنظرتون رو حتما توی سایتهایی مثل dpreview چک کنید و در صورت امکان ریویوها رو بخونید و تاپیک اختصاصی خرید دوربین رو هم مطالعه کنید، در مورد این رنج دوربینهای خیلی صحبت شده.

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
من بیشتر میخوام عکس های سیاه و سفید میخوام بگیرم ... یا عکس هایی که بیش از حد از رنگ های شاد تشکیل شده باشن

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
من بیشتر میخوام عکس های سیاه و سفید میخوام بگیرم ... یا عکس هایی که بیش از حد از رنگ های شاد تشکیل شده باشن

خوب نفهمیدم برای این کار چرا دوربین حرفه ای نیاز دارید. این نیازهایی رو که تا اینجا شما گفتید، یک دوربین کامپکت 250 هزارتومنی هم جواب میده. نیازهاتون رو دقیقتر مشخص کنید.

در مورد عکس سیاه و سفید هم باید بگم که عکاسان، عکسها رو رنگی میگیرند و بعدا با نرم افزار اونها رو تبدیل به سیاه و سفید میکنند، چون اگر دوربین دیجیتال رو روی مد سیاه و سفید بگذارید، در حقیقت با یک ویرایش نرم افزاری عکس رو تبدیل به سیاه و سفید میکنه و بهتره که اینکار رو عکاس با یک نرم افزار پیشرفته تر ادیت انجام بده و اصل عکس با تمام جزئیات رو هم داشته باشه تا بتونه دقیقتر و بهتر ادیت کنه.

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
خوب نفهمیدم برای این کار چرا دوربین حرفه ای نیاز دارید. این نیازهایی رو که تا اینجا شما گفتید، یک دوربین کامپکت 250 هزارتومنی هم جواب میده. نیازهاتون رو دقیقتر مشخص کنید.

در مورد عکس سیاه و سفید هم باید بگم که عکاسان، عکسها رو رنگی میگیرند و بعدا با نرم افزار اونها رو تبدیل به سیاه و سفید میکنند، چون اگر دوربین دیجیتال رو روی مد سیاه و سفید بگذارید، در حقیقت با یک ویرایش نرم افزاری عکس رو تبدیل به سیاه و سفید میکنه و بهتره که اینکار رو عکاس با یک نرم افزار پیشرفته تر ادیت انجام بده و اصل عکس با تمام جزئیات رو هم داشته باشه تا بتونه دقیقتر و بهتر ادیت کنه.

ممنونم ... خوشحالم که چنین افراد پری در اینجا حضور دارن ...

mehrave

Registered User
لایک‌ها
10
در مورد عکس سیاه و سفید هم باید بگم که عکاسان، عکسها رو رنگی میگیرند و بعدا با نرم افزار اونها رو تبدیل به سیاه و سفید میکنند، چون اگر دوربین دیجیتال رو روی مد سیاه و سفید بگذارید، در حقیقت با یک ویرایش نرم افزاری عکس رو تبدیل به سیاه و سفید میکنه و بهتره که اینکار رو عکاس با یک نرم افزار پیشرفته تر ادیت انجام بده و اصل عکس با تمام جزئیات رو هم داشته باشه تا بتونه دقیقتر و بهتر ادیت کنه.[/QUOTE]

برای گرفتن عکس های سیاه و سفید با کیفیت با دوربین دیجیتال چه توصیه ای دارید؟
من هرچی تلاش کردم عکسی رو با کیفیت آنالوگ سیاه و سفید کنم نتونستم.سیاه و سفید های آنالوگ خیلی خیلی متفاوت تر و زیبا تر هستند.بجز اجرای گزینه ی/curves/ mode /brightness &contrast و...چه پیشنهادی دارید؟​

sabzsib

Registered User
لایک‌ها
14
سیاه وسفید کردن عکس کار بسیار حرفه ای استو به این راحتی ها نیست .
در محلی که در پست بالایی ام گفته ام آموزش کاملش را دارد.

Elend

Registered User
لایک‌ها
30
در مورد عکس سیاه و سفید هم باید بگم که عکاسان، عکسها رو رنگی میگیرند و بعدا با نرم افزار اونها رو تبدیل به سیاه و سفید میکنند، چون اگر دوربین دیجیتال رو روی مد سیاه و سفید بگذارید، در حقیقت با یک ویرایش نرم افزاری عکس رو تبدیل به سیاه و سفید میکنه و بهتره که اینکار رو عکاس با یک نرم افزار پیشرفته تر ادیت انجام بده و اصل عکس با تمام جزئیات رو هم داشته باشه تا بتونه دقیقتر و بهتر ادیت کنه.​

alt+shift+ctrl+b​

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
سلام دوستان ... یه دوربین حرفه ای میخوام تا سقف 1 ملیون و 200 .
پیشنهاد شما چیه ؟!
مگه شما نگفتی که 40D گرفتم !
تو تاپیک قبلی تون گفتید در اخر 40D خریدم!
حالا یعنی اون رو فروختید یا یه دوربین دیگه می خواید ؟

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
در مورد عکس سیاه و سفید هم باید بگم که عکاسان، عکسها رو رنگی میگیرند و بعدا با نرم افزار اونها رو تبدیل به سیاه و سفید میکنند، چون اگر دوربین دیجیتال رو روی مد سیاه و سفید بگذارید، در حقیقت با یک ویرایش نرم افزاری عکس رو تبدیل به سیاه و سفید میکنه و بهتره که اینکار رو عکاس با یک نرم افزار پیشرفته تر ادیت انجام بده و اصل عکس با تمام جزئیات رو هم داشته باشه تا بتونه دقیقتر و بهتر ادیت کنه.​

من هرچی تلاش کردم عکسی رو با کیفیت آنالوگ سیاه و سفید کنم نتونستم.سیاه و سفید های آنالوگ خیلی خیلی متفاوت تر و زیبا تر هستند.بجز اجرای گزینه ی/curves/ mode /brightness &contrast و...چه پیشنهادی دارید؟​
[/QUOTE]

من خودم تجربه ای توی سیاه و سفید کردن عکسها ندارم، روشش هم یادم نیست اما تا جاییکه یادمه روشش contrast نیست. الان هم فتوشاپ نصب ندارم، دنبال گزینه اش بگردم. اما همانطور که دوستمون گفتند، به سایت عکاسی حتما سر بزنید.

مگه شما نگفتی که 40D گرفتم !
تو تاپیک قبلی تون گفتید در اخر 40D خریدم!
حالا یعنی اون رو فروختید یا یه دوربین دیگه می خواید ؟

تاریخ پست این دوستمون رو نگاه کردید؟ حداقل مال 10 ماه پیشه!!!​

silent_cry

Registered User
لایک‌ها
47
canon s5 خیلی خوبه با 340 تومان میتونی حرفه ای عکاسی کنی

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
تاریخ پست این دوستمون رو نگاه کردید؟ حداقل مال 10 ماه پیشه!!!
تاریخ پستشون برای 03-16-2008 هست فکر می کنم تا امروز که 18 جولای هست
حدود 5 ماه بیشتر نمیشه ! نمی دونم شما چطوری میگید 10 ماه پیش !

javadmjm

Registered User
لایک‌ها
2

من خودم تجربه ای توی سیاه و سفید کردن عکسها ندارم، روشش هم یادم نیست اما تا جاییکه یادمه روشش contrast نیست. الان هم فتوشاپ نصب ندارم، دنبال گزینه اش بگردم. اما همانطور که دوستمون گفتند، به سایت عکاسی حتما سر بزنید.

تاریخ پست این دوستمون رو نگاه کردید؟ حداقل مال 10 ماه پیشه!!![/quote]

با اینکه گفتید فتوشاپ نصب نکردین ولی تو Photoshop CS اگر Alt+Shift+Ctrl+B رو بزنید عکستون به صورت دستی سیاه و سفید خواهد شد. خیلی ابزار خوبیه.

در کل اینو بدونید که روحی که در عکس های آنالوگ سیاه و سفید وجود داره هرگز با دوربین دیجیتال و یا دستکاری نر افزاری به عکس القا نخواهد شد.
واقعاً سیاهی و سفیدی در عکس های آنالوگ سیاه و سفید بسیار متفاوت از دیجیتال هست...

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
تاریخ پستشون برای 03-16-2008 هست فکر می کنم تا امروز که 18 جولای هست
حدود 5 ماه بیشتر نمیشه ! نمی دونم شما چطوری میگید 10 ماه پیش !

تاریخی که من برای پست ایشون میبینم این هست: 09-24-2007, 09:13 PM میشه ماه سپتامبر پارسال.

بالا