برگزیده های پرشین تولز

مشکل پس از گذاشتن پسورد

corona

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان من برای یوزر ادمینم تو ویندوزxp یک پس گذاشتم که حالا هر چی وارد می کنم اشتباه میگیره وبا توجه به اینکه همین یک یوزر هم روی سیستمم فعال بود الن نمی تونم وارد ویندوز بشم وسوالم اینهکه کسی راهی برای عبور از این پسورد سراغ داره یا نه؟اصلا اسم فایلی که پسورد توش نوشته میشه چیه و کجا ذخیره میشه؟

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
سلام دوستان من برای یوزر ادمینم تو ویندوزxp یک پس گذاشتم که حالا هر چی وارد می کنم اشتباه میگیره وبا توجه به اینکه همین یک یوزر هم روی سیستمم فعال بود الن نمی تونم وارد ویندوز بشم وسوالم اینهکه کسی راهی برای عبور از این پسورد سراغ داره یا نه؟اصلا اسم فایلی که پسورد توش نوشته میشه چیه و کجا ذخیره میشه؟

تو لینوکس رو میدونم که فایل psswd هست میتونی پسوورد root رو پاک کنی
تو ویندوز نمیدونم
ولی اینکارو تست کن
خیلیا موقع نصب که ویندوز پس میخواد پس رو خالی میذارن
تو با safe mode بیا بالا
user رو بزن administrator
پس رو نزن
اگه اومد تو برو پس admin رو عوض کن:happy:

saeed_saba

Registered User
لایک‌ها
2

سلام

اگر مطمئنی که همون pass رو وارد میکنی و نمیتونی Logon بشی،چک کن ببین CapsLock روشن نباشه.اگر هم به قول دوستمون واسه Admin پسورد نذاشتی و برای User Admin پسورد گذاشتی،وقتی کامپیوتر بالا اومد و به صفحه وارد کردن یوزر و پس رسید،2 بار Ctrl+Alt+Del رو بزن.اون صفحه میره و یه صفحه کلاسیک میاد که میتونی User و Pass رو وارد کنی.حالا اونجا فقط بجای User نام َadministrator رو وارد کن و جای Pass رو خالی بذار.(در صورتی کار میکنه که موقع ریختن ویندوز برای ادمین یوزر و پس تعریف نکرده باشی)

موفق باشی;)

corona

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان ممنون از توجهتون .ولی من برای خود یوزر ادمین پس گذاشتم و بغیر از اون فقط یک یوزر guest که خود ویندوز داره هستش که البته اونم غیر فعاله .در ضمن تمام کارهایی رو که گفتید انجام دادم حتی برای safr mode,safe mode with command prompt و هر حالتی که بگین موقعی که می خواد وارد ویندوز بشه پس رو از من میخواد.من خودم میخوام این کاررو بکنم که با یک لینوکس لایو مثلا ubuntu سیستم رو بالا بیارم بعد از اونجا برم فایل پسورد رو پاک کنم ولی مشکلم الان اینه که نمی دونم اسم فایلی که برای فایل پسورد میسازه چیه و کجا ذخیره میشه؟فکر می کنم تنها راهی که برام باقی مونده باشه همین باشه!

CZed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان ممنون از توجهتون .ولی من برای خود یوزر ادمین پس گذاشتم و بغیر از اون فقط یک یوزر guest که خود ویندوز داره هستش که البته اونم غیر فعاله .در ضمن تمام کارهایی رو که گفتید انجام دادم حتی برای safr mode,safe mode with command prompt و هر حالتی که بگین موقعی که می خواد وارد ویندوز بشه پس رو از من میخواد.من خودم میخوام این کاررو بکنم که با یک لینوکس لایو مثلا ubuntu سیستم رو بالا بیارم بعد از اونجا برم فایل پسورد رو پاک کنم ولی مشکلم الان اینه که نمی دونم اسم فایلی که برای فایل پسورد میسازه چیه و کجا ذخیره میشه؟فکر می کنم تنها راهی که برام باقی مونده باشه همین باشه!

پسوردها در ویندوزهای NT توی رجیستری ذخیره میشن. رجیستری هم توی چندتا فایل روی دیسک ذخیره میشه. پسوردها توی فایل \System32\Config\Sam ذخیره میشن. ولی به همین سادگی نمیشه این فایل رو ویرایش کرد. باید از نرم افزارهایی که واسه اینکاره استفاده بکنی. همون راهی که به ذهن شما رسیده درسته. میتونید با یک CD مثل ubuntu بالا بیاید و اون فایل رو با نرم افزارهایی که برای این کار هست ویرایش کنید. پیشنهاد میکنم به جای ubuntu از Ultimate Boot CD استفاده کنید که برای مواقعی مثل همین طراحی شده.

بالا