برگزیده های پرشین تولز

چگونگی غیرفعال کردن دسترسی به سیستم در شبکه

tabeez

Registered User
لایک‌ها
0
سلام دوستان...
سیستمهای توو کافی نت همگی شبکه هستند و از اینترنت به طور شبکه استفاده می کنند...
درایو E هر سیستم share هست که از رو سرور بتونم به اون دسترسی داشته باشم که اگه کاربر خواست فایلی رو براش رایت یا ... کنم...
حالا : میخوام از رو سیستم های دیگه یه غیر از server کسی نتونه به درایر E کلیه سیستم ها دسترسی پیدا کنه...
یعنی فقط server بتونه به E سیستمها دسترسی داشته باشه...

ممنون میشم راهنمائی کنید...

CZed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان...
سیستمهای توو کافی نت همگی شبکه هستند و از اینترنت به طور شبکه استفاده می کنند...
درایو E هر سیستم share هست که از رو سرور بتونم به اون دسترسی داشته باشم که اگه کاربر خواست فایلی رو براش رایت یا ... کنم...
حالا : میخوام از رو سیستم های دیگه یه غیر از server کسی نتونه به درایر E کلیه سیستم ها دسترسی پیدا کنه...
یعنی فقط server بتونه به E سیستمها دسترسی داشته باشه...

ممنون میشم راهنمائی کنید...

یک راهش اینه که به جای اینکه درایو E رو share کنید و از طریق
کد:
\\computername\E
بهش دسترسی پیدا کنید، درایو رو share نکنید و از
کد:
\\computername\E$
برای دسترسی استفاده کنید. که البته برای اینکار نباید پسورد administrator ویندوزها رو کاربرها بدونن. یا کاربری که باهاش login میکنن نباید دسنرسی به بقیه کامپیوترهای شبکه داشته باشه.

tabeez

Registered User
لایک‌ها
0
ببینید سیستم ها به این صورت قرار داده شدن که هر کدوم 2 یوزر دارن...
administrator و اینترنت که کاربرا فقط میتونن وارد یوزر اینترنت شن و محدوده این یوزر...
ولی یوزر administrator محدود نیست... (کلمه عبورش رو هم کسی نمیدونه جز من)
CZed عزیز، با این روش...

کاربرا اگه حتی تو یوزر اینترنت(محدود) هم باشن میتونن به E سیستمهای دیگه دسترسی داشته باشن یا نه؟
چون من درایو E تمام سیستمها رو تو My Computer سرور آوردم برا راحتی کار...

لطفا یک راه عملی رو بیان کنید....
ممنون میشم...

CZed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببینید سیستم ها به این صورت قرار داده شدن که هر کدوم 2 یوزر دارن...
administrator و اینترنت که کاربرا فقط میتونن وارد یوزر اینترنت شن و محدوده این یوزر...
ولی یوزر administrator محدود نیست... (کلمه عبورش رو هم کسی نمیدونه جز من)
CZed عزیز، با این روش...

کاربرا اگه حتی تو یوزر اینترنت(محدود) هم باشن میتونن به E سیستمهای دیگه دسترسی داشته باشن یا نه؟
چون من درایو E تمام سیستمها رو تو My Computer سرور آوردم برا راحتی کار...

لطفا یک راه عملی رو بیان کنید....
ممنون میشم...

خیر، Shareهای $C و بقیه که با $ تموم میشن Shareهایی هستن که فقط کاربرهای با دسترسی Admin به اون میتونن دسترسی پیدا کنن. این Share ها وقتی ویندوز رو نصب میکنید وجود دارن و هیچکس هم جز Adminهای سیستم نمیتونه به اونا دسترسی پیدا کنه. شما امتحان کن این راهو. اون Share قبلی ای که تعریف کردید رو بردارید و روی Server به
کد:
\\computername\E$
سعی کنید دسترسی پیدا کنید. در این صورت یک پنجره باز میشه که پسورد میخواد و اگه پسورد Admin رو ندید اجازه دسترسی به اون Share رو به شما نمیده. دقت کنید که Share قبلی رو باید بردارید.

همونطور که علیرضا جان هم گفتند permission هم میشه تعریف کرد. الان XP ندارم که راه دقیقشو بگم. اگه راه بالا جواب نداد، اون فولدری که share میکنی رو انتخاب کن و properties بگیر. اونجایی که Share میکنی فکر میکنم یک Security داره (خود Security مربوط به فولدر رو نمیگم... این یکی اگه اشتباه نکنم تو قسمت Sharing هست). البته باید درایو NTFS باشه و نباید Use Simple File Sharing رو انتخاب کرده باشی. اونجا میشه گفت که فقط Adminها به این Share دسترسی پیدا کنن.

tabeez

Registered User
لایک‌ها
0
دوستان share قبلی رو غیر فعال کردم و همونطور که گفته بودید عمل کردم....

این خطا رو داد...

akbmtu.jpg

منتظرم...

Remote_Network

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
رو سیستم کاربرها ، داخل fireWall قسمت Exceptions گزینه File and Printer Sharing رو انتخاب کن. انشاا... مشکل حل میشه.

tabeez

Registered User
لایک‌ها
0
Firewall رو سیستمهای کاربرا OFF هست بخاطر بازی شبکه که اجرا میکنن کاربرا...
رو یکی از سیستم ها تست کردم این پیغام میاد...
2vuy44p.jpg

به جای نام کاربری ، نام کاربری سیستم و کلمه عبور رو وارد کردم خطای پست قبلی رو داد...
ممنون میشم زودتر حل کنید مشکل رو....

Remote_Network

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
مراحل زیر رو انجام به باید جواب بگیری:
Srart
Settings
Control Panel
System
Remote
Remoe Assistance رو تیک بزن.
موفق باشی.

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
میتونی درایو E رو share کنی و پرمیشن admin بدی ولی پرمیشن به every one و بقیه ندی

katakalle

Registered User
لایک‌ها
1
آخه تو هیچ نیازی به share کردن نداری که !
همین طوری برای ادمین share هست همیشه
کد:
\\computername\e$

فقط هم خودت بهش دسترسی داره و کاربری که پشت سیستم نشسته !

ولی از این قشنگتر اینه که برای هر کامپیوتر یه فولدر رو سرورت درست کنی و تو کامپیوتر ها به عنوان یه درایو جدید map کنی !
مثلا روی E سرورت فولدر های 1 تا 6 رو داشته باشی که هر کدوم روی یک pc دیده شن و درایو Z اون باشن :)

بالا