برگزیده های پرشین تولز

مهندسی صنایع

mooZmar

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
156
نميدونم اما براي من كه از يك رشته ديگه اومدم تو صنايع
جنبه مديريتيش خيلي جذاب تر بود!

مدیریتی به قضیه مهندسی نگاه میکنه

اين خيلي تعبير قشنگي بود!
اصولآ دليلي كه من علاقه مند شدم به اين رشته همين هست
کلا اگه قبل ورود به صنایع یه دید مهندسی پیدا کرده باشی، این رشته خیلی میتونه دیدت رو نسبت به همه چیزایی که بلدی عوض کنه و بهبود بده...منتها واسه کسیکه هنوز هیچ دیدی نسبت به مهندسی نداره، یه ذره سختتره...
یکی از دلایلی که قبولی در کارشناسی ارشد صنایع، بسیار سخته و حدود 5 درصد شرکت کنندگان قبول میشن، همینه...
یه مهندس، بیشتر ارزش صنایع رو میدونه تا یه دیپلمه ریاضی...

mooZmar

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
156
خوبمن تازه ترم سوم هستم موزمار جان....

خوب وحید جان کدوم دانشگاه؟؟؟تهران؟؟
اوه...پس تازه اول راهی ...منم اگه خدا قبول کنه دارم وارد ترم 9 میشم...!
تحقیق در عملیات رو خوب بخون که بعدا به دردت میخوره...

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
کلا اگه قبل ورود به صنایع یه دید مهندسی پیدا کرده باشی، این رشته خیلی میتونه دیدت رو نسبت به همه چیزایی که بلدی عوض کنه و بهبود بده...منتها واسه کسیکه هنوز هیچ دیدی نسبت به مهندسی نداره، یه ذره سختتره...
یکی از دلایلی که قبولی در کارشناسی ارشد صنایع، بسیار سخته و حدود 5 درصد شرکت کنندگان قبول میشن، همینه...

آره ممكنه!
اما به هر حال من به اكثر كساني كه براي تحصيلات تكميلي ميخونن ميگم كه بيان صنايع!

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
به به من نمیدونم چرا تا حالا این تاپیک رو ندیده بوده :blush:

خوب منم صنایع خوندم دانشگاه آزاد قزوین ;) بسیار از وجود چنین تاپیکی مسرور شدیم !

آره ممكنه!
اما به هر حال من به اكثر كساني كه براي تحصيلات تكميلي ميخونن ميگم كه بيان صنايع!

من چاکرتم وقتی صنایع - صنایع کل هم اجمعین 80 نفر میخواد ! ( البته سراسری ! ) برای چی به ملت بیچاره توصیه میکنی برای تحصیلات تکمیلی کنکور صنایع بدن !:blink: آقا نیاین ! نیاین :happy:

البته خودن کنکور صنایع خلیی راحت تر از بیشتر رشته های مهندسی اه چون کلا شما باید تحقیق و آمار و احتمال رو خر بزنید ! ( البته باید این دو درس رو بخورید ! ) ولی از اون طرف هم خیلی ورودیش کمه و قبول شدندش به این سادگیها هم نیست !

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374

خوب منم صنایع خوندم دانشگاه آزاد قزوین ;) بسیار از وجود چنین تاپیکی مسرور شدیم !
آقا خيلي خوش آمدي!
كم كم داره آمارمون ميره بالا! :D

من چاکرتم وقتی صنایع - صنایع کل هم اجمعین 80 نفر میخواد ! ( البته سراسری ! ) برای چی به ملت بیچاره توصیه میکنی برای تحصیلات تکمیلی کنکور صنایع بدن !:blink: آقا نیاین ! نیاین :happy:

البته خودن کنکور صنایع خلیی راحت تر از بیشتر رشته های مهندسی اه چون کلا شما باید تحقیق و آمار و احتمال رو خر بزنید ! ( البته باید این دو درس رو بخورید ! ) ولی از اون طرف هم خیلی ورودیش کمه و قبول شدندش به این سادگیها هم نیست !

89.gif

راست ميگي ها تا حالا به اين ديد نگاه نكرده بودم!
به هر حال از ما گذشت جوون ترها به فكر خودشون باشن؟!
305.gif

راستي نگفتي گرايش چي هستي و سال چندم!؟

mooZmar

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
156

البته 80 تا نیست و حدود 180 تاست که حدود 110 تای اول، روزانه قبول میشن...

به هر حال باید یه قدری سختی بکشی تا بتونی به رشته دلخواهت برسی....

Fandogh

کاربر فعال انیمیشن
کاربر فعال
لایک‌ها
42
می بینم که همه ی بزرگان فروم (از جمله خودم:cool:) صنایعی هستند!!!

من دیگه بی خیال صنایع شدم( گرایشم هم مشگل فنی داشت البته) .. فعلا که رسما برق مخابراتی محسوب میشم.. ولی کلا رشته شلم شوربایی هستش صنایع.. از شیر مرغ تا جون ادمیزاد که میگن توش مصداق داره.. گرتیش من که اند خنده بود..

صبح اصول تغذیه.. بعد الظهر جوش.. فرداش بهداشت اب و فاضلاب.. شبش ساخت و تولید..فرداش شیمی ( عوامل) شبش برق صنعتی..صبح قانون کار .. بعد الظهر ازمایشگاه عوامل زیان اور ..

ولی در کل اینجا درس مرتبط با گرایش سایر دوستان که توش ماهم بتونیم اظهار نظر کنیم ارگونومی هستش و همینطور چند تا درس خاص..

من از همین جنبه مدیریتی بودن صنایع متنفر بودم همیشه.. درس باید هیجان انگیز باشه..

اینا که گفتی داشتی به مهندسی صنایع توهین می کردی ؟؟؟؟؟؟؟؟:mad::eek::blink::lol: اگه آره ایول :p

به به ..منم تازه اینجا رو دیدم..من هم دانشجوی مهندسی صنایع هستم.....افتخاریه که بتونم در خدمت اساتید باشم و از محضرشون استفاده کنم..

کجا می خونی لینهو جان؟؟؟

نا امیدمون نکن موزمار جان می خوایم نا سلامتی بریم فوق!!

تحقیق در عملیات رو خوب بخون که بعدا به دردت میخوره...

می بینم که ورودی 82 هستی عین خودم. ولی من فکر کنم وارد ترم 9 نشم!!! (وارد پادگان بشم!!!)

آره ممكنه!

بابا خودمونم زیادییم جا کمه بقیم بیان که می میریم:wacko:

در ضمن ما 3 تا روش تولید داشتیم !!!!! شما کدومشو افتادی موزمار جان!!

فعلا

linhu

Registered User
لایک‌ها
0
کجا می خونی لینهو جان؟؟؟
من تو امضام مشخصه دیگه..آزاد واحد تهران جنوب....
تحقیق در عملیات رو خوب بخون که بعدا به دردت میخوره
عجب...ببینم ترم 9 یعنی نتونستی تموم نی تو 8 ترم..؟؟یا اینکه برای کارشناسی ارشدم زدی تنگش موزمار جان؟؟البته به شخص شخیص جسارت نشه ها......بلاخره شما اساتید باید دست مارو بگیرین دیگه...

Nereid

کاربر فعال زبان
کاربر فعال
لایک‌ها
852
من چند تا سول دارم از خدمت مهندیسن گرامی از نوع صنایعش البته::)

1. بازار کار این رشته چه جوریه برای کسی با مدرک فوق لیسانس؟
2. تا چه حد باید با کامپیوتر ( برنامه نویسی...) آشنایی داشت ؟
3. برای کسی که میخواد توی ارشد تغییر رشته بده کدوم رشته رو بیشتر توصیه میکنید مدیریت(چه گرایشی) یا صنایع(گرایش؟)؟
4. درسته که این رشته حفظیتی؟ یعنی به نظرتون اگه یکی حافظه اش خیلی خوب باشه میتونه در این رشته(حداقل تو کنکور ارشد) موفق باشه؟
5. به نظرتون این رشته برای کسی که لیسانسش مهندسی نبوده رشته ی مناسبیه برای فوق؟

شرمنده اگه یه کم در هم برهم و نامفهومه سوالام :blush:

تشکرفراوان!
(بقیه شو بعدا میپرسم):happy:

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
من چند تا سول دارم از خدمت مهندیسن گرامی از نوع صنایعش البته::)

1. بازار کار این رشته چه جوریه برای کسی با مدرک فوق لیسانس؟
2. تا چه حد باید با کامپیوتر ( برنامه نویسی...) آشنایی داشت ؟
3. برای کسی که میخواد توی ارشد تغییر رشته بده کدوم رشته رو بیشتر توصیه میکنید مدیریت(چه گرایشی) یا صنایع(گرایش؟)؟
4. درسته که این رشته حفظیتی؟ یعنی به نظرتون اگه یکی حافظه اش خیلی خوب باشه میتونه در این رشته(حداقل تو کنکور ارشد) موفق باشه؟
5. به نظرتون این رشته برای کسی که لیسانسش مهندسی نبوده رشته ی مناسبیه برای فوق؟

شرمنده اگه یه کم در هم برهم و نامفهومه سوالام :blush:

تشکرفراوان!
(بقیه شو بعدا میپرسم):happy:

سلام!
چقدر سوال؟!
البته من هم تازه واردم اما چون از يك رشته ديگه اومدم و اينجا هم ظاهرآ كسي فوق نميخونه تا حدي كه بتونم جواب ميدم!
1. صنايع اصولآ بازار كار خوبي داره! مخصوصآ فوقش! ;)
چون مورد نياز واحدهاي صنفي زيادي هست
2.خب من اصلآ به خاطر همين اومدم. رشتم نرم افزار بود شغلم برنامه نويسي دنبال چيزي ميگشتم كه مكمل اون باشه به صنايع رسيدم. بعد هم به قول موزمار از ديد مديريتي كه به صنعت داره خوشم اومد و ....
اما از اون ور فكر نكنم منافاتي داشته باشه!
3. اگر رشته ات مهندسي نبوده! (چي بوده؟) فكر كنم مديريت بخوني بهتره!
البته همش بستگي به علاقت داره معيارت براي انتخاب رشته چي هست
4. فقط حافظه ملاك نيست بلاخره آخرش رشته مهندسي هست و همونطور هم كه دوستان گفتن خيلي زياد دانشجو نميگيره!
5.تو قسمت 3 جواب دادم!

باز هم سوال هست؟!

Nereid

کاربر فعال زبان
کاربر فعال
لایک‌ها
852
سلام!!
احوال شما؟:)

اینا تازه همه ش نبود!:lol:

2.خب من اصلآ به خاطر همين اومدم. رشتم نرم افزار بود شغلم برنامه نويسي دنبال چيزي ميگشتم كه مكمل اون باشه به صنايع رسيدم. بعد هم به قول موزمار از ديد مديريتي كه به صنعت داره خوشم اومد و ....
اما از اون ور فكر نكنم منافاتي داشته باشه!
خب من به برنامه نویسی وارد نیستم ولی بهرحال باید یاد بگیرم حتی اگه نخوام صنایع بخونم!:blush:

3. اگر رشته ات مهندسي نبوده! (چي بوده؟) فكر كنم مديريت بخوني بهتره!
فیزیک(از نوع هسته ایش:lol:)!:blink:

البته همش بستگي به علاقت داره معيارت براي انتخاب رشته چي هست

علاقه بیشتر! (میدونم استعدادم مهمه البته) البته اصلا دوس ندارم که ادامه تحصیل تو این رشته برام یه کابوس بشه وچون لیسانسم مهندسی نبوده بخام جون بکینم تا به بقیه برسم و یا اینکه n سال طول بکشه تا میام مدرکمو بگیرم!:wacko::eek:

4. فقط حافظه ملاك نيست بلاخره آخرش رشته مهندسي هست و همونطور هم كه دوستان گفتن خيلي زياد دانشجو نميگيره!
hmmm...
درسته ! باید بیشتر فکر کنم چون ریسکش زیاده!

باز هم سوال هست؟!

فعلا نه! ولی اگه عمری باقی بود شاید:lol::blush:
خیلی ممنون از جوابای دقیقتون و وقتی که گذاشتید برای پاسخ
دادن !:)

linhu

Registered User
لایک‌ها
0
البته بچه ها یه چیزهدیگه هم باید توجه داشت..البته در تکمیل حرفهای علی...بستگی به گرایش هم داره..مثلا تو صنایع اصولا بچه های تکنولوژی و تولید درسهای مهندسی بیشتری رو نسبت به بچه های تحلیل میخونن..تحلیلی ها خیلی از درس های اصلیشون مدییتی.....

Nereid

کاربر فعال زبان
کاربر فعال
لایک‌ها
852
تو فیزیکی هستی ؟ ... ترم چندمی ؟ ... می خوای بری مهندسی ؟ ...

جالبه ... :happy:

آره! درسم هم تموم شده!
از اول هم می خواستم برم مهندسی صنایع
به نظرم شوخی سرنوشت میاد که رفتم فیزیک خوندم!:rolleyes:
البته به فیزیک هم خیلی علاقه داشتم و دارم ولی دوست نداشتم رشته ی
تحصیلیم این باشه!

Moh@ndes

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان.
منم ترم 3 مهندسي صنايع گرايش تحليل سيستم هستم.
راستي دانشگاه علم و صنعت هم درس مي خونم.

Fandogh

کاربر فعال انیمیشن
کاربر فعال
لایک‌ها
42
چون داشت تاپیک می رفت صفحه ی 3 گفتم بیام نجاتش بدم

راستی مدیر (علی:p) جان (و البته بقیه ی دوستان:happy:) برای فوق آزمون های آزمایشی کجا رو بدیم بهتره؟؟؟

شما کلاس هم برای آمار و احتمال رفتی ؟؟ اگر جایی رو می شناید و recommend می کنید بگین ها :lol:

با تشکر

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
چون داشت تاپیک می رفت صفحه ی 3 گفتم بیام نجاتش بدم

راستی مدیر (علی:p) جان (و البته بقیه ی دوستان:happy:) برای فوق آزمون های آزمایشی کجا رو بدیم بهتره؟؟؟

شما کلاس هم برای آمار و احتمال رفتی ؟؟ اگر جایی رو می شناید و recommend می کنید بگین ها :lol:

با تشکر

الان یکی از اساتید به شدت رو مودش هست و داره میخونه برا فوق (خیلی هم سخت داره میخونه طفلی)

حالا میگم بهش بیاد و در مورد شرایط امسال و کلاس ها توضیح بده!

خب اسم بردن از آموزشگاه هم خیلی درست نیست! تبلیغ میشه
خودم از نوع کار کردن چندتا آموزشگاه که یکیش خیلی معروفه و یکیش نسبتآ گمنام خوشم میاد
تویه خود دانشگاهی که هستی با رئیس گروه و ۴ تا استاد آدم حسابی صحبت کنی بهتره!
اگر درسی رو خیلی ضعیفی برو کلاسش! اگر نه فقط آزمونهاش رو بده!
به رتبه و تراز و اینا دقت نکن چون همش الکی هست!
فقط درصد هات رو ببین! تویه این کنکورهای آزمایشی مخصوصآ تو فوق اگر بخوای درست استفاده کنی فقط برای مقایسه خودت با خودت ازشپن استفاده کن!
وگرنه رتبه و ترازی که میدن اکثرآ رو هواست! ;)

hsmid123

Registered User
لایک‌ها
3
دوستان عزیز سوالی داشتم من اگر الان مهندسی کامپیوتر بخونم می تونم فوق یکی از گرایش های صنایع رابخونم؟

Fandogh

کاربر فعال انیمیشن
کاربر فعال
لایک‌ها
42
الان یکی از اساتید به شدت رو مودش هست و داره میخونه برا فوق (خیلی هم سخت داره میخونه طفلی)

حالا میگم بهش بیاد و در مورد شرایط امسال و کلاس ها توضیح بده!

خب اسم بردن از آموزشگاه هم خیلی درست نیست! تبلیغ میشه
خودم از نوع کار کردن چندتا آموزشگاه که یکیش خیلی معروفه و یکیش نسبتآ گمنام خوشم میاد
تویه خود دانشگاهی که هستی با رئیس گروه و ۴ تا استاد آدم حسابی صحبت کنی بهتره!
اگر درسی رو خیلی ضعیفی برو کلاسش! اگر نه فقط آزمونهاش رو بده!
به رتبه و تراز و اینا دقت نکن چون همش الکی هست!
فقط درصد هات رو ببین! تویه این کنکورهای آزمایشی مخصوصآ تو فوق اگر بخوای درست استفاده کنی فقط برای مقایسه خودت با خودت ازشپن استفاده کن!
وگرنه رتبه و ترازی که میدن اکثرآ رو هواست! ;)

اینو الان دیدم ممنون.

تو دانشگاه یک تحقیقاتی کردم به نتایجی رسیدم ولی چون شما گفتین تبلیغ می شه نمی گم!! (چقدرم گرون می دن!!)

راستی این استاد پس چی شد؟؟؟ سرش شلوخه!

دوستان عزیز سوالی داشتم من اگر الان مهندسی کامپیوتر بخونم می تونم فوق یکی از گرایش های صنایع رابخونم؟

سوالت بیات شده ولی حالا.

آره می تونی بخونی الان از هر درسی تو کارشناسی می تونی به هر درسی تو فوق بری.

مخصوصا اگر بخوای سیستم بری کارت خیلی راحته چون اکثر درس هاش رو توی کامپیوتر هم می خونین.

(ریاضی 1و2 - کامپیوتر - آمار و احتمال) فقط باید OR بخونی و زبان تخصصی (که اینم عمومیه دیگه!)

(راستی من عشق کامپیوتر بودم منتها رفیق تاباب منو فرستاد صنایع :lol:)

Nonessensial

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام بر همه ي دوستان عزيز
اول تشكر مي كنم از تمام دوستاني كه دست اندر كار اين تاپيك هستند.
يه سوال مهم:
بهترين كتاب يا جزوه براي درس تحقيق در عمليات چيه (مي خوام براي فوق بخونم)... كه هم كامل باشه و هم متنش روان باشه .

بالا