برگزیده های پرشین تولز

مشکل در روشن شدن سیستم

engineer

Registered User
لایک‌ها
0
سلام دوستان
من مدتی سیستمم در موقع روشن شدن دچار مشکل شده به این صورت که وقتی پاور کیس رو میزنم
فن سی پی یو به کار می افته و همچنین چراغ مربوط به پاور کیس و همچنین هارد روشن میشه اما
چراغ های هیچ کدام از دیوایز های سی دی رایتر و دی وی دی رام و دی وی دی رایتر روشن نمیشه و هیچ
تصویری هم در مانیتور دیده نمیشه این حالت ادامه داره تا حدود 30 ثانیه بعد من کلید ری استارت کیس
رو میزنم چراغ های مربوط به دیوایزها روشن میشه اما باز هم تصویری در مانیتور دیده نمیشه . در این
حالت برق رو از کیس قطع می کنم دوباره که سیستم رو روشن میکنم به حالت عادی تمامی دیوایزها چراغشون
روشن میشه و سیستم به کار می افته !!!
البته در موقعی که سیستم به کار می افته هیچ مشکلی با قطعات ندارم و فقط در هنگام شروع به کار سیستم
این مشکل رو دارم تمامی کابلهای برق مربوط به دیوایزها و کابل آی دی ای اونها رو هم چک کردم و هیچ
مشکلی نداشت . به نظر شما اساتید اشکال از چی می تونه باش؟

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
پاور رو عوض کنید یعنی با یک پاور استاندارد مثل گرین 430 امتحان کنید

engineer

Registered User
لایک‌ها
0
پاور رو عوض کنید یعنی با یک پاور استاندارد مثل گرین 430 امتحان کنید

از جوابتون ممنون . امروز اومدم يك مقدار با هاش كار كردم متوجه شدم وقتي كابلهاي ide به سوكت ide مادر بورد
وصل هست ديوايزها روشن نميشه اما به محض اين كه كابلهاي ide رو از سوكت مربوطه خارج مي كنم هر چهار ديوايز
يعني سي دي رايتر و دي ودي رام و هارد و دي و ي دي رايتر شروع به كار ميكنه دقيقا هر جفت كابلها همين مشكل
رو دارند . با اين تفاسير خيلي بعيد مي دونم از پاور باشه درسته ؟؟؟؟ !!!!

mhaf

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
314
از جوابتون ممنون . امروز اومدم يك مقدار با هاش كار كردم متوجه شدم وقتي كابلهاي ide به سوكت ide مادر بورد
وصل هست ديوايزها روشن نميشه اما به محض اين كه كابلهاي ide رو از سوكت مربوطه خارج مي كنم هر چهار ديوايز
يعني سي دي رايتر و دي ودي رام و هارد و دي و ي دي رايتر شروع به كار ميكنه دقيقا هر جفت كابلها همين مشكل
رو دارند . با اين تفاسير خيلي بعيد مي دونم از پاور باشه درسته ؟؟؟؟ !!!!
یه کاری بکن
برو تو بایوس ستاب و نوع IDE ها رو بزار رو ATA 133
بعد ببین پی میشه

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
دستگاه ها رو تکی باید وصل کنید . ببینید درست میشه یا نه

engineer

Registered User
لایک‌ها
0
پاور کیس atm هست فقط جالبیش اینه که اگر مدت زمان زیادی از خاموش بودن سیستم گذشته باشه مثلا 1 روز
موقع استارت سیستم همین مشکلات پیش میاد ولی اگر یک چند ساعتی گذشته باشه هیچ مشکلی پیش نمیاد.
عجیبا قریبا!!!!!

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
باطری برد رو عوض کنید . البته با یک پاور دیگه هم چک کنید

bishtar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
ا من هم یه همچین مشکلی داشتم:
وقتی سیستم را روشن می کردم مانیتور خاموش بود و سیستم واسه خودش کار می کرد بعد از نیم ساعت سیستم را خاموش می کردم و بعد بالا می یومد. نشون دادم گفتند عیب از مادر برده و عوض کردم مشکل حل شد.

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
مشکل شما به دلیل قطعی مدار یا شل شدن یک المنت روی برد بوده دوست من . که با گرم شدن مشکلش حل میشده .

bishtar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
مشکل شما به دلیل قطعی مدار یا شل شدن یک المنت روی برد بوده دوست من . که با گرم شدن مشکلش حل میشده .

کاش زودتر پرسیده بودم . الان 250 با رم و سی پس یو و پاور خرج گذاشت رو دستم:eek:

بالا