برگزیده های پرشین تولز

به جای inbox می ره توی bulk

rahgozare62

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کسی می دونه چی می شه که ای میل ها می رن توی bulk ؟ .. و بعد از اون چه جوری می شه از این اتفاق جلوگیری کرد ؟؟؟ :(

mostafanew

Registered User
لایک‌ها
2
ايميل هاي گروهي معمولا توي bulk ميره. اسم يا عنوان ايميل هم بي تاثير نيست.

PHA

Registered User
لایک‌ها
4
تو یاهو ممکنه قبلاً چند نفر اشتباها اون فرستنده رو بعنوان اسپمر معرفی کرده باشن .
ساده ترین راهش هم اینه که یه ایمیل از اون فرستنده رو توی bulk باز کنی و بالای صفحه دکمه not spam رو کلیک کنی . دیگه ایمیل های اون فرستنده توی بالک نمی ره .

hajagha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
راستش اين مساله خيلي خيلي ساده نيست.
به چند عامل بستگي داره:
1- استاندارد بودن سرور فرستنده ايميل. كه خود اين بند، خودش به عوامل متعددي بستگي داره مثل عوضيت در ديتابيس سرورهاي استاندارد، درج كدهاي مخصوص در DNS Server ، رعايت قانون "اعتبار فرستنده" و ...
2- نحوه فرستادن نامه كه مثلاً با نرم افزار است، با كد يا اسكريپت است، از طريق وب فرستاده شده و ...
3- گيرنده يا گيرندگان نامه كه يك نفر هستند يا بيشتر
4- محتويات نامه كه مثلاً چند تا لينك در آن هست، به صورت HTML فرستاده شده يا متن خالص،‌اگر عكسي در آن هست، چند تا هست و با چه فرمتي، مقدار نامه كوتاه است يا بلند و ...
5- موضوع نامه مثلاً با چه كاراكترهايي هست، طولانيست يا كوتاه است و ...
6- ضميمه نامه كه اگر فايل است، چه فايليست، با چه فرمت و پسوندي

sarsabz

Registered User
لایک‌ها
2
به چند عامل بستگي داره:
1- استاندارد بودن سرور فرستنده ايميل. كه خود اين بند، خودش به عوامل متعددي بستگي داره مثل عوضيت در ديتابيس سرورهاي استاندارد، درج كدهاي مخصوص در DNS Server ، رعايت قانون "اعتبار فرستنده" و ...
2- نحوه فرستادن نامه كه مثلاً با نرم افزار است، با كد يا اسكريپت است، از طريق وب فرستاده شده و ...
4- محتويات نامه كه مثلاً چند تا لينك در آن هست، به صورت HTML فرستاده شده يا متن خالص،‌اگر عكسي در آن هست، چند تا هست و با چه فرمتي، مقدار نامه كوتاه است يا بلند و ...
شما بلاخره حقوق خوندی یا کامپیوتر یا ای تی؟؟:happy:

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به چند عامل بستگي داره:
استاد در خصوص این بند میتونی توضیحاتی بدی؟

hajagha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
شما بلاخره حقوق خوندی یا کامپیوتر یا ای تی؟؟:happy:
حقوق زن رسمی بنده است ، آی تی و اینترنت معشوقه بنده!!
فرانسوی ها زنشون رو بیشتر دوست دارند، امریکایی ها معشوقه شون رو ما ایرانی ها هم مادرمون رو!!۱ برای همین نه در حقوق خبره شدیم نه در اینترنت به جایی رسیدیم!!!;)

hajagha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
به چند عامل بستگي داره:

استاد در خصوص این بند میتونی توضیحاتی بدی؟

سلام
:blush: میدی وقتی با این مقام و رتبه ات به من میگی استاد!!!
بعضی از سایتها هستند که یک دیتا بیسی دارند که هر آی پی سروری توی اون دیتا بیس باشه یعنی اینکه در چند وقت اخیر پیش اومده که از اون سرور نامه ای اسپم به اینترنت فرستاده شده پس استاندارد نیست که اسپمر ها میتونند از طریق اون سرور اسمپم کنند. در dnsstuff لیست خیلی هاشون رو میتونی ببینی.
یک سایتهایی هستند که به شما کدی میدهند که در DNS Zone سایتت قرار بدی تا بدینوسیله اعتبار و استاندارد سایتت رو به سرور گیرنده ایمیل نشون بدی. یکی از این سایتها http://www.openspf.org/ است. حالا اگر تو سرورت رو طوری تنظیم کنی که این کدها رو طوری خودکار به هر سایتی که اضافه میشه، اضافه کنه، اعتبار سرورت خیلی بالاتر میره.
قانون اعتبار نویسنده هم همان Authentication Mail Sender است که فرستنده ایمیل حتماً باید یک اکانت ایمیل روی اون سایت داشته باشه و فرستادن ایمیل هم باید حتماً با داشتن یوزر نیم و پسوورد اون اکانت صورت بگیره. اینجوری دیگه نمیشه با مثلاً اوت لوک یا اسکریپیتی صرف تنظیم smtp ایمیل فرستاد.

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
سلام
:blush: میدی وقتی با این مقام و رتبه ات به من میگی استاد!!!
بعضی از سایتها هستند که یک دیتا بیسی دارند که هر آی پی سروری توی اون دیتا بیس باشه یعنی اینکه در چند وقت اخیر پیش اومده که از اون سرور نامه ای اسپم به اینترنت فرستاده شده پس استاندارد نیست که اسپمر ها میتونند از طریق اون سرور اسمپم کنند. در dnsstuff لیست خیلی هاشون رو میتونی ببینی.
یک سایتهایی هستند که به شما کدی میدهند که در DNS Zone سایتت قرار بدی تا بدینوسیله اعتبار و استاندارد سایتت رو به سرور گیرنده ایمیل نشون بدی. یکی از این سایتها http://www.openspf.org/ است. حالا اگر تو سرورت رو طوری تنظیم کنی که این کدها رو طوری خودکار به هر سایتی که اضافه میشه، اضافه کنه، اعتبار سرورت خیلی بالاتر میره.
قانون اعتبار نویسنده هم همان Authentication Mail Sender است که فرستنده ایمیل حتماً باید یک اکانت ایمیل روی اون سایت داشته باشه و فرستادن ایمیل هم باید حتماً با داشتن یوزر نیم و پسوورد اون اکانت صورت بگیره. اینجوری دیگه نمیشه با مثلاً اوت لوک یا اسکریپیتی صرف تنظیم smtp ایمیل فرستاد.
من یه میل سرور دارم که Authentication روش فعاله. توی هیچ دیتابیسی هم ip ش نیست ! اصلا این ip از زمانی که متولد شده دست خودم بوده و اصلا هم روش میل سرور نداشتیم !! که بخواد یدفه بلاکی چیزی بشه !
یاهو که اصلا ایمیل هارو نمیگرفت ! درجا ریجکت میکرد !! با کلی نامه نگاری و ** مالی نمیدونم چیکار کردن ip مارو بردن توی وایت لیست مشکلش حل شد ! جیمیل هم که قلوپه میبرد توی اسپم ! اون رو هم با همون روش بالا حل کردم ! ولی الان حیرونم !!

تا الان چیزی در مورد اون کدهای dnszone چیزی نشنیده بودم !! چقدر تاثیر داره؟

hajagha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام
اولاً خواهش میکنم .
ثانیاً راستش تاثیره اینقدر هست شاهد که بدون اون چیز مالی، الان ۳-۲ سالی هست که جی میل و یاهو دیگه نامه های سرور من رو توی بالک و مالک و اسپم نمییفرستند.
ولی هات میل هنوز یک سری مشکل داره باهام که اونم به بعضی از اعضا و اسافلم نیست!! چون به طور کلی میونم با میکروسافت!!! خوب نیست! خب اونهم باهام بد باشه!!!
من ۸ سال پیش که یک سرور برای خودم گرفتم، اولین هدفم این بود که یک سروری داشته باشم که هیچ کسی (با فتح کاف البته!!) میلهای سرور من رو اسپم ندونه. خوشحالم که یک کارایی کردم که یه خورده جواب میده!!

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
سلام
اولاً خواهش میکنم .
ثانیاً راستش تاثیره اینقدر هست شاهد که بدون اون چیز مالی، الان ۳-۲ سالی هست که جی میل و یاهو دیگه نامه های سرور من رو توی بالک و مالک و اسپم نمییفرستند.
ولی هات میل هنوز یک سری مشکل داره باهام که اونم به بعضی از اعضا و اسافلم نیست!! چون به طور کلی میونم با میکروسافت!!! خوب نیست! خب اونهم باهام بد باشه!!!
من ۸ سال پیش که یک سرور برای خودم گرفتم، اولین هدفم این بود که یک سروری داشته باشم که هیچ کسی (با فتح کاف البته!!) میلهای سرور من رو اسپم ندونه. خوشحالم که یک کارایی کردم که یه خورده جواب میده!!
آیا سرورت توی ایرانه؟ مرد مومن !! من بخاطر ایرانی بودن سرورم تودردسر افتادم !!

hajagha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
واقعاً؟ بعد با چه کانکشنی به اینترنت وصلی؟ از کجا گرفتی؟

hajagha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
خب. با چه سرعتی به اینترنت وصل است؟ کلاً خوب است ؟ بد است؟ سرور ایرانی را داشتنش را تایید و تشویق و ترغیب و سایر مصادر باب تفعیل میکنی؟!!!

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
خب. با چه سرعتی به اینترنت وصل است؟ کلاً خوب است ؟ بد است؟ سرور ایرانی را داشتنش را تایید و تشویق و ترغیب و سایر مصادر باب تفعیل میکنی؟!!!
8 مگ !!
تو کانکشن بالاتر از 512 تو این کشور پهناور بیاب !! بعد بیا برای سایر مصادر رو برات تفعیل کنم !!

hajagha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
حالا دیدی چی شد؟
این همه پز دادیم که ما اینیم و ما اونیم، دیروز احسان مطهری بهم گفت که حاجی ایمیلت رفت توی بالک :))
خندم گرفته بود. پیش خودم گفتم بیا. تا تو باشی خودت رو بالاتر از شاهد ندونی.
شاهد حلالم کن!!!

بالا