برگزیده های پرشین تولز

ضبط همزمان صدا از 30 كانال

chia

Registered User
لایک‌ها
2
سلام بچه ها خسته نباشيد

من واسه يه پروژهاي بايد به صورت همزمان از 30 كانال صدا رو ضبط كنم و بعد روي هارد ذخيره كنم

كسي در اي مورد اطلاعاتي داره منو راهنمايي كنه

كارت صوتي با اين امكانات رو ميشه پيدا كرد؟

ممنون ميشم راهنمايي كنيد

Mehrdad001

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
0
Mixre?

arashkhan

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
7
سلام بچه ها خسته نباشيد

من واسه يه پروژهاي بايد به صورت همزمان از 30 كانال صدا رو ضبط كنم و بعد روي هارد ذخيره كنم

ممنون ميشم راهنمايي كنيد

به نظر من باید از FPGA کمک بگیری. اگه صداها دیجیتال نیست اول باید دیجیتالش کنی. بعد به کمک FPGA مالتی پلکس کنی و بفرستی برای کامپیوتر و ذخیره کنی.

mohsen++

Registered User
لایک‌ها
4
سلام بچه ها خسته نباشيد

ممنون ميشم راهنمايي كنيد

شاید بتونین از کدک های مخابراتی استفاده کنین میتونین سی ودو تا از اونا رو با هم استفاده کنین خروجی اونا یه باس میشه که تقریبا 2Mb/s سرعت داره

chia

Registered User
لایک‌ها
2
سلام

فکر میکنم شما یه ترکیبی از همه اونایی که دوستان گفتن احتیاج داری. اول به یه چیزی نیاز دارین که هم صدا رو دیجیتال کنه و هم مالتی پلکس .یه آی سی رو می شناسم که هردو کار رو انجام میده و برای سانترال کردن تلفن به کار میره، ولی 4 تا کانال بیشتر نداره( چون اصولا برای مراکز مخابراتی طراحی شده).شاید چیزای بهتری هم باشه.به هر حال من TP3094v رو میدونم (به اسم combo هم می شناسنش)PLCC44 پکیجشه و قابل کسکیده ، با هشت تاش کار شما راه میافته (قیمتش روی تعداد حدود 5 تومنه)
بعدش گذشته از میکروکنترلری که برای سیگنالهای کنترلی قسمت قبل میخوای ، یه FPGA (درحد XilinxspartanII) میخوای که این اطلاعاتو از طریق پورت usb به کامپیوتر بدی و اگه پروتکلش رو بلد نباشید یه FT245 (اگه بخوای اطلاعات کانال صدای مورد نظر رو داشته باشی یا اگر بخواید ضبط voice operated باشه ،یه DSP هم لازم دارید)
در آخر هم یه برنامه VB ساده اس که صدا رو همزمان با درج تاریخو ... روی هارد با فرمت مدیا ذخیره میکنه.

دستگاه 8 کاناله این چیزی که شما میخوای با قیمت 250000 تومن تو بازار موجوده که فکر نمیکنم بشه ارزونتر هم روی تعداد کم ساختش. دستگاه 32 کاناله اش رو هم با قابلیت ضیط خودکار تلفن ما ساختیم که برای خریدش باید مجوز داشته باشید.(قیمت 1700000). ولی طراحی کلیش همونیه که توضیح دادم.اگه خواستید بسازید ،شماتیک و نرم افزارو نمیتونم در اختیارتون بذارم ولی تا جایی که بلد باشم راهنمایی میتونم بکنم.آی سی ها هم فکر کنم همه اش در ایران باشه،
در ضمن کارت صدا با چهارتا ورودی صدا توی بازار هست Zoltrix DV6300 ،ولی خروجی به PCI میره و ما بهش دسترسی نداریم ،در ضمن توی ویندوز در یک زمان فقط یک کارت صوت میتونه فعال باشه،که توی کنترل پنل قابل انتخابه
موفق باشید

آقا خيلي ممنون از لطفت

من با ميكرو و VB مشكلي ندارم اما اگه لطف بكني و در مورد نحوه ي اجرا اين كار با FPGA و همون DSP يه كم بيشتر توضيح بدي تا من خودم پيگيرش بشم

zee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

دستگاه 8 کاناله این چیزی که شما میخوای با قیمت 250000 تومن تو بازار موجوده که فکر نمیکنم بشه ارزونتر هم روی تعداد کم ساختش. دستگاه 32 کاناله اش رو هم با قابلیت ضیط خودکار تلفن ما ساختیم که برای خریدش باید مجوز داشته باشید.(قیمت 1700000). ولی طراحی کلیش همونیه که توضیح دادم.اگه خواستید بسازید ،شماتیک و نرم افزارو نمیتونم در اختیارتون بذارم ولی تا جایی که بلد باشم راهنمایی میتونم بکنم.آی سی ها هم فکر کنم همه اش در ایران باشه،
در ضمن کارت صدا با چهارتا ورودی صدا توی بازار هست Zoltrix DV6300 ،ولی خروجی به PCI میره و ما بهش دسترسی نداریم ،در ضمن توی ویندوز در یک زمان فقط یک کارت صوت میتونه فعال باشه،که توی کنترل پنل قابل انتخابه
موفق باشید

این قضیه مجوز چیه \|||||||||||؟؟؟؟

بالا