برگزیده های پرشین تولز

يك سوال در مورد localhost

erroring

Registered User
لایک‌ها
2
نمي دونم واقعا سوالم مربوط ميشه به اين انجمن يا خير.
مي خوام به ديتا بيس سايتم كانكت بشم ولي از يه سايت ديگه يا مثلا از لوكال.
بخوام واضح تر بگيم. مثلا من يه ديتا بيس تو يه سايت ساختم و مثلا يه سيستم مديريت محتوا تو سايت ديگه نصب كردم. حالا مي خوام اونو وصل كنم به ديتا بيس اين سايت كه localhost هم هست. حالا روشي وجود داره؟

peymanafraz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز قبلا بحث شده جستجو کنین.
ولی باید اینو بگم که نتیجه بحثها به اینجا رسید که بستگی کامل به درجه امنیت سرورتون داره. در بیشتر مواقع یا شاید باید بگم در تمام موارد سرورها اجازه دسترسی از خارج به اجزای داخلی مثل DBMS رو نمیدن. بنابرین به نظر من این قضیه منتفیه.

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
نمي دونم واقعا سوالم مربوط ميشه به اين انجمن يا خير.
مي خوام به ديتا بيس سايتم كانكت بشم ولي از يه سايت ديگه يا مثلا از لوكال.
بخوام واضح تر بگيم. مثلا من يه ديتا بيس تو يه سايت ساختم و مثلا يه سيستم مديريت محتوا تو سايت ديگه نصب كردم. حالا مي خوام اونو وصل كنم به ديتا بيس اين سايت كه localhost هم هست. حالا روشي وجود داره؟
در هر حال خیلی راحت میشه این کار رو کرد. از امکانات پایه ای هست.
به جای localhost باید ip سروری که دیتابیس روش هست رو بنویسی. و در ضمن به ip سرور اول هم دسترسی داده باشی.

peymanafraz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در هر حال خیلی راحت میشه این کار رو کرد. از امکانات پایه ای هست.
به جای localhost باید ip سروری که دیتابیس روش هست رو بنویسی. و در ضمن به ip سرور اول هم دسترسی داده باشی.

شاهد جان من تا حالا نتونستم این کار رو انجام بدم.:blink: اگه میشه یه مثال برای من بزنین. ممنون میشم.:rolleyes:
در ضمن اگر صاحب سرور باشین میتونین اجازه انجام این کار رو برای خودتون تعریف کنین ( htaccess ) ولی در غیر اینصورت بستگی به اجازه ای داره که صاحب سرور بهتون میده.:cool:

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
شاهد جان من تا حالا نتونستم این کار رو انجام بدم.:blink: اگه میشه یه مثال برای من بزنین. ممنون میشم.:rolleyes:
در ضمن اگر صاحب سرور باشین میتونین اجازه انجام این کار رو برای خودتون تعریف کنین ( htaccess ) ولی در غیر اینصورت بستگی به اجازه ای داره که صاحب سرور بهتون میده.:cool:
نمیدونم نقش صاحب سرور این وسط چی میتونه باشه !! ولی این چیز خیلی پیچیده ای هم نیست !! فقط باید توی cpanel (اگه پنل cpanel باشه) برای اون ip از mysql اجازه دسترسی بگیری که بتونه بهش وصل بشه.

peymanafraz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نمیدونم نقش صاحب سرور این وسط چی میتونه باشه !! ولی این چیز خیلی پیچیده ای هم نیست !! فقط باید توی cpanel (اگه پنل cpanel باشه) برای اون ip از mysql اجازه دسترسی بگیری که بتونه بهش وصل بشه.

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
من شاخه ای برا وب سرور ها ندیدم!

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
درواقع دسترسی ریموت میده. کار شاقی نمیکنه :}

peymanafraz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب منم که همینو میگفتم. پس دعوا سر چی بود؟
من میگفتم بصورت پیش فرض این امکان وجو نداره و باید دسترسی داده بشه.

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
خوب منم که همینو میگفتم. پس دعوا سر چی بود؟
من میگفتم بصورت پیش فرض این امکان وجو نداره و باید دسترسی داده بشه.
خودت باید بری به ip که قراره وصل بشه به دیتابیس دسترسی بدی.

erroring

Registered User
لایک‌ها
2
خوب اينكارو ميشه كرد اما دوتا مشكل هست :
يك ) سايت من آي پي share هستش. و فكر كنيد مي خوام سيستم مديريت محتوا روي سيستمم به صورت لوكال نصب كنم. تو قسمت آي پي ديتا پيس چي بدم؟ (به جاي localhost)
دو ) من با ديال آپ كانكت ميشم و هر دفعه آي پيم متفاوته پس ديگه نمي تونم از طريق لوكال هر وقت وصل شدم به ديتا بيس كانكت شم؟

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
دیتابیست مگه روی لوکاله!؟ اگر لوکال باشه که نه نمیشه ولی اگر دیتابس روی سروره دیگه به آی پی شما چیکار داره؟ آی پی سرور لازمه.

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
دیتابیست مگه روی لوکاله!؟ اگر لوکال باشه که نه نمیشه ولی اگر دیتابس روی سروره دیگه به آی پی شما چیکار داره؟ آی پی سرور لازمه.
کار داره دیگه بلاجان !!
باید به آی پی خودش مجوز ورود بده !

بالا