برگزیده های پرشین تولز

دوربین در PPC ها و چند سوال و راهنمایی شخصی

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
با سلام
:) راستش این تاپیک رو می تونید مرجعی قرار بدین برای اینکه بحث های مربوط به دوربین PPC ها رو در اون انجام بدین
ولی من یکمی دلایل شخصی هم برای زدن این تاپیک دارم که از اساتید مربوطه می خوام جوابمو بدن و بعد به موردهای
مربوط بپردازند .
من به شخصه به کیفیت عکس و فیلم گوشی خیلی اهمیت می دم و شاید واسه همینه که خیلی با PPC ها میونه ندارم !
ولی خوب در حال حاضر اکثر اونها 1.3 مگاپیکسل رو دارن و تولیدات 2.1 و 2.0 مگاپیکسلی هم شروع شده
ببینید من بگذارید راحت حرف بزنم :
از امکانات گوشی Jas Jar خیلی خوشم اومده .
کیبورد - طراحی - صفحه ی VGA - صدای عالی - SDIO ( که در بیشتر PPC های جدید فقط miniSD هست ) - 3G - WM5
CPU بالا - و ... . ولی خوب دوربینش اونقدر نظرم رو جلب نکرده .
مثلا چون ماکرو نداره و دست ما هم با این W800 به ماکرو گرفتن عادت شدید کرده ! نمی تونم خیلی بهش فکر کنم
زوم رو درست نمی دونم داره یا نه ولی خوب مثله اینکه هیچی نداره
در همه ی عکس هایی هم که دیدم تاریخ می زده . نمی دونم تنظیمی برای برداشتن تاریخ داره یا نه
و در فیلمبرداریش هم با اینکه CIF میگیره ولی من با imate PPC Phone که کار می کردم نه زوم هنگام فیلمبرداری داشت
نه صاف فیلم می گرفت ! یعنی mp4 که فیلم می گرفت فیلم صحنه صحنه می شد و صدا قطع می شد و 3gp هم خیلی
با سایز پایین تصویر ضبط می کرد
حالا سوالات من اینهاس :
زوم داره یا نه ؟ در موقع فیلمبرداری چطور ؟
تاریخ رو میشه برداشت ؟
فیلمبرداریش چطوریه ؟ همون طوری صحنه صحنه است یا CIF رو با mp4 خوب میگیره ؟
لنز ماکرو میشه براش تهیه کرد :blink: نخندین بابا ! قدیما یادمه یک چیزی می خورد به 3650 ماکرو میگرفت . گفتم شاید
اینم داشته باشه !!!!
خوب دوستان اگر همه جوابهاتون منفیه بگین من برم در یک تاپیک در خواست راهنمایی برای خرید PPC کنم . اگرم جوابتون
مثبته و راه حلی برای این موارد وجود داره وایسم همینو یک روزی بخرم

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
اگرم بتونید مدلهایی رو معرفی کنید که بهترین عکس و فیلم رو می گیرن ممنون میشم
فقط لطفا دارای این فاکتورها باشند :
حداقل رزولوشنی که عکس می گیرند 1.3 مگاپیکسل باشد
ماکرو عکس بگیرند
زوم داشته باشند
فیلمشون پرش نداشته باشن
موقع فیلمبرداری بتوانند زوم کنند
در ضمن اگر موارد زوم با نصب نرم افزار جبران می شوند خیلی مهم نیستند

raizaM

PocketPC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
ای ماکرو که گفتی‌ یعنی‌ چه؟
در مورد اینکه گفتی‌ حالت MP4 درست نمیگیره، برای من هم وقتی‌ که حافظه ی دستگاه نزدیک به پر شدن، این حالت اتفاق می افته.

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
ماکرو استاندارد فوکوس هیت برای تصویربرداری از فاصله نزدیک .
راستی اون حالت اون موقع که i-mate داشتم همیشه برام وجود داشت

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
به نقل از tintin :
اگرم بتونید مدلهایی رو معرفی کنید که بهترین عکس و فیلم رو می گیرن ممنون میشم
فقط لطفا دارای این فاکتورها باشند :
حداقل رزولوشنی که عکس می گیرند 1.3 مگاپیکسل باشد
ماکرو عکس بگیرند
زوم داشته باشند
فیلمشون پرش نداشته باشن
موقع فیلمبرداری بتوانند زوم کنند
در ضمن اگر موارد زوم با نصب نرم افزار جبران می شوند خیلی مهم نیستند

Exec is the best
این ثابت می کنه که شما تنها نیستی

در ضمن ، با گزینه اینکه ماکرو داشته باشه(تا اونجا که من یادمه ) فقط جیمین هست و گیگا جی اسمارت

بعد هم ، تمام پی پی سی ها ، قابلیت اضافه یا حذف کردن تاریخ رو دارن.

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
21.gif

مرسی

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167

GracIouS

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
دوست من
اگه تو ترد مشاوره برا خرید پی دی ای اینو میپرسیدن بهتر بود چون هم بازدید بیشتری داره و هم اینکه دوستانه دیگه بهتر کمکتون میکردن

ولی به نظر من هرمیس هم شکیل تر هم یه سر و گردن بالاتر از اون 2 تا مورد دیگه داره

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
آقا فكر كنم منظور شما از ماكرو استفاده از اتوفوكوس هست نه؟؟؟ فكر ميكنم ايسوس p525 و اتم لايف؟ اتو فوكوس باشن از دستگاه هايي كه ايران هستن. من خودم الان هرمس 200 (تايتن خودمون!) دارم و قبلش se p990 , ... . h'v . به نظر من فرق عكاسي سوني اريكسون w800 با تايتن به خصوص در شب و فاصله نزديك! تر از 1 متر مثل فرق پيكان و مرسدس بنز اس 500 مدل 2008 هست. به حدي اين تفاوت واسه من زياده كه كلا تايتن رو بدون دوربين حساب ميكنم.

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
آقا فكر كنم منظور شما از ماكرو استفاده از اتوفوكوس هست نه؟؟؟ فكر ميكنم ايسوس p525 و اتم لايف؟ اتو فوكوس باشن از دستگاه هايي كه ايران هستن. من خودم الان هرمس 200 (تايتن خودمون!) دارم و قبلش se p990 , ... . h'v . به نظر من فرق عكاسي سوني اريكسون w800 با تايتن به خصوص در شب و فاصله نزديك! تر از 1 متر مثل فرق پيكان و مرسدس بنز اس 500 مدل 2008 هست. به حدي اين تفاوت واسه من زياده كه كلا تايتن رو بدون دوربين حساب ميكنم.

ویدیو گویا خیلی تحت الشعاع(!) قرار داده همه چیزو:lol:
میگم اقا ازین به بعد مرسدس S500 مدل 2008 رو به عنوان استاندار جدید در زمینه مقایسه انواع ppc ها مبنای کار قرار بدیم:eek::D
مثلا s200 میشه 0.1*S500:D

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
آقاي سيم كش من نسبت به شما و بقيه دوستان خيلي تازه كار هستم ولي خدا وكيلي نتونستم با اين تايتن تا حالا حتي 1 عكس به درد بخور بگيرم. :(

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
آقاي سيم كش من نسبت به شما و بقيه دوستان خيلي تازه كار هستم ولي خدا وكيلي نتونستم با اين تايتن تا حالا حتي 1 عكس به درد بخور بگيرم. :(

نه استاد بابا من شوخی کردم:D
بد بودن دوربین ppc ها رو که همه میدونن:lol:

imate_pda2k

PocketPC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
18

شكر خدا در اين مورد گوشي من اين قضيه رو كاملا بر عكس نشون داده

flame واقعا دوربين توپي داره و اتفاقا هر چي نزديك تر بياي بهتر ميگيره ( تا فاصله 5 سانتي)

miladesh0

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ولي من با tytn عكس گرفتم حتي دادم چاپش هم كردند هلو يه دوستام مي گفت بده براي پوستر عكس باهاش بندازيم

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
شكر خدا در اين مورد گوشي من اين قضيه رو كاملا بر عكس نشون داده

flame واقعا دوربين توپي داره و اتفاقا هر چي نزديك تر بياي بهتر ميگيره ( تا فاصله 5 سانتي)

تایید می شه ، دوربین فلیم واقعا یک سر و گردن از بقیه بالاتره

بالا