برگزیده های پرشین تولز

کمک: 40 تا CD خام سوني خريدم ظاهرا قلابيند

MicroSystem

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
آقا بعداز کلي تحقيق نتيجه گرفتيم سي دي سوني خوبه و رفتيم 40 تا واسه خودمون و يکي از آشناها خريدم
اينم عکس يکيشون، فروشنده از پک 100 تائي در اورد بهم داد
http://www.4shared.com/file/26443499/a3bc503b/DSC00036.html?dirPwdVerified=20a562e2
رايتر من Combo asus هست وقتي اين سي دي هاي درپيتي رو ميزارم توش (مثل پرينکو دتالايف فيليپس و ... )با 52 ايکس رايت ميکنه بعد ميزارم تو سي دي رام تست ميکنم با سرعت بالا کپي روي هارد کپي ميشه
اما اين سي دي هاي سوني اولا که با 32 بيشتر که رايت نميشه (نرو 32 رو نشون ميده) جالب اينکه هيچ سرعتي رو سي دي ننوشته دوما يه سي دي با سرعت 32 رايت کردم اصلا قابل استفاده نبود انداختمش رفت يکي ديگه هم با 24 رايت کردم موقع تست به زور رو هارد کپي شد حالا دو تا احتمال وجود داره

1- سي دي ها قلابي هستند که بعيد ميدونم فروشنده پس بگيره
2- چون سي دي سوني هست رو رايتر ايسوز خوب جواب نميده

از همگي دوستاني که تو اين زمينه تخصص و تجربه دارم تقاضاي کمک دارم که علت رو مشخص کنند.

MicroSystem

Registered User
لایک‌ها
0
170 گرفتم از يک مغازه تو خيابون وليعصر نبش پاساژ ايران

mhaf

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
314
واقعا ارزش داشت به خاطر 40 تا سی دی ناقابل یه Thread باز کنی؟

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
به نظر من همین هست . باید نوقع خرید حواستون رو جمع میکردید . فکر میکنید چه کمکی از ما ساخته هست ؟

m-sh

Registered User
لایک‌ها
9
من با cd سونی هیچ مشکلی نداشتم

با رایتر asus هم تا حالا روش رایت کردم هیچ مشکلی نداشته!

احتمالا همون مورد دو هست

m-sh

Registered User
لایک‌ها
9
واقعا ارزش داشت به خاطر 40 تا سی دی ناقابل یه Thread باز کنی؟
فکر نکنم مهم ارزش اون CD ها باشه!

این دوستمون راهنمایی خواستند که مشکلشون حل بشه و هدف این جا هم همین هست

و اینکه یکی راهنمایی کنه که موقع خرید به چیا دقت کنه که این طوری نشه

MicroSystem

Registered User
لایک‌ها
0
با رايتر ايسوز و يا حتي سوني هم با سرعتهاي بالاتر از 32 رايت کرديت
راستي يکي از سي دي ها رو هم دادم دوستم با ديويدي رايتر اچ پي رايت کنه اونم حداکثر تونست با 32 رايت کنه که اون سي دي هم قابل استفاده نبود

ocarina3

Guest
لایک‌ها
0
این 30 40 تا سی دی خیالی نیست... اگه خواستی برو در مغازه ترف بگو... چون مشکل رایت نداره برا سرعتشون بهکه احتمال زیاد قبول دار نمیشه... خواستی یه تهدید هم بکن بگو 124 زنگ میزنم ، شاید طرف از دردسرش گذشت...
ولی در کل بیخیال

زیاد گول اسم سی دی رو نخور ، چون هرچی مارکش معروفتر باشه تقلبیش هم زیادتره...
راستی یه پک Ridata تایوانی بگیر.. هم ارزون هم کیفیتش عالی

MicroSystem

Registered User
لایک‌ها
0
والا تا حالا فيلپس ميگرفتم مشکلي هم نداشتم اينجا دوستان گفتند که سوني از همه بهتره
من حتي يکبار ديتالايف تقلبي خريدم خود فروشنده گفت اينها تقلبي اند و البته قيمتش خيلي ارزون بود ولي با 52 روش رايت ميکردم و هيچ مشکلي نداشتم
البته اون موقع انقدر بدشانس نبودم

prouser

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
.........................

Last edited:

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
cd خام به هیچ عنوان پس گرفته نمیشود . چون شرایطش با بقیه قطعات فرق میکنه

amirpers

Registered User
لایک‌ها
0
دوست عزیز . سی دی های سونی که من استفاده می کنم و خیلی هم از اونها راضی هستم هم همین شکلیه که شما عکسش رو گذاشتید .
اما وقتی که می خوام رایت کنم ، برنامه نرو تا سرعت 48 رو نشون میده .
البته چند وقتیه که می گن سی دی سونی اصل تو بازار پیدا نمیشه . من خودم هم که جدیدا رفتم و چند تا خریدم ، بعد از رایت که با برنامه نرو اون رو تست کردم ، نمره افتضاح 0 گرفت .

MicroSystem

Registered User
لایک‌ها
0
دوست عزیز . سی دی های سونی که من استفاده می کنم و خیلی هم از اونها راضی هستم هم همین شکلیه که شما عکسش رو گذاشتید .
اما وقتی که می خوام رایت کنم ، برنامه نرو تا سرعت 48 رو نشون میده .
البته چند وقتیه که می گن سی دی سونی اصل تو بازار پیدا نمیشه . من خودم هم که جدیدا رفتم و چند تا خریدم ، بعد از رایت که با برنامه نرو اون رو تست کردم ، نمره افتضاح 0 گرفت .
من يه سي دي رو با سرعت 16 رايت کردم نمره 99 بهم داد به نظر شما اگه همشون رو با سرعت 16 رايت کنم مشکلي پيش نميياد.
مشکل اصلي من اين بود که بعد از چند سال که ميرفتم سراغ سي دي هام يا بعد از اينکه ميدادم به دوستام ديگه قابل استفاده نبودند.

amirpers

Registered User
لایک‌ها
0
من يه سي دي رو با سرعت 16 رايت کردم نمره 99 بهم داد به نظر شما اگه همشون رو با سرعت 16 رايت کنم مشکلي پيش نميياد.
مشکل اصلي من اين بود که بعد از چند سال که ميرفتم سراغ سي دي هام يا بعد از اينکه ميدادم به دوستام ديگه قابل استفاده نبودند.

خب دوست من ، هر سی دی یا دی وی دی عمری داره و هر چی نوع اون و مارک اون بهتر باشه و نحوه نگهداری از اون بهتر ، عمر بیشتری هم می کنه . این مسئله مخصوصا در مورد دی وی دی بیشتر صدق می کنه .
در مورد اینکه با سرعت 16 رایت کردی باید بگم که خب معمولا سرعتهای پایینتر کبفیت بهتری می دن ( البته نه همیشه ) .
یه مسئله ای هم که هست اینه که این برنامه تست نرو نحوه رایت شدن و سازگاری با رایتر شما رو نشون می ده و هیچ دلیلی بر بالا بودن کیفیت خود لوح نیست . ممکنه شما با رایتر خودت نمره 99 بگیری و جای دیگه و با رایتر دیگه ای نمره پایینر و یا بالاتر .

بالا