برگزیده های پرشین تولز

exe كار با فايل

matey

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
سيستم من به يه شبكه وصله. چطور ميتونم كاري كنم كه كسي نتونه يه فايل exe كه روي هارد منه رو براي خودش كپي كنه؟
ممنون

CZed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
سيستم من به يه شبكه وصله. چطور ميتونم كاري كنم كه كسي نتونه يه فايل exe كه روي هارد منه رو براي خودش كپي كنه؟
ممنون

يه لحظه خوشحال شدم :D اين كه كار با فايل exe نيست ;)
ميتوني يك فايروال نصب كني و دسترسي به سيستمتو ببندي، يا اينكه ميتوني Sharing رو غيرفعال كني (يا فقط يك دايركتوري هاي خاص رو Share كني). اگه درايو شما NTFS هست، ميتوني با تنظيم هايي كه تو Properties->Security هست هم بازي كني تا فقط يك گروه خاص بتونن اين فايل رو باز كنن.

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
فکر کنم اگه فقط نخوای فایلهای exe رو بتونه کپی کنی باید برنامه بنویسی
ولی میتونی کاملا دسترسیشو ببندی یا روی پورت کنترل داشته باشی

matey

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام از كمكتون ممنون.
واقعيتش با vb يه برنامه كاربردي-مهندسي نوشتم .ميخام قبل از اينكه برنامه نهايي بشه و قفل گذاري بشه ،روي يه سيستم ديگه نصبش كنم تا تست بشه. حالا ميخام بعد از نصب فايل exe رو براي كپي محدود كنم .
;)

ضمنا فرمت هارد NTFS هست .منم سعي كردم توي SECURITY يه جوري براي كپي محدودش كنم ولي اينجور كه من تجربه كردم و بعدش از يه دوست ديگه شنيدم فايلي كه نتوني MODIFY كني نميتوني اجراش هم بكني:( .اميدوارم منظور رو رسونده باشم. ولي اگه شما دقيقا بگين چطور ميشه اينكار رو كرد ممنون ميشم.;)

:)كلا چه راهكاري به نظرتون ميرسه؟:)

CZed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما اول سوال های زیر رو جواب بده:

ویندوز شما عضو Domain ای هست؟ اگه آره، پسورد administrator (مربوط به domain رو میگم) رو افرادی که نباید به فایل شما دسترسی داشته باشن دارن؟
شما نیاز دارید که حتما Sharing روی سیستم شما فعال باشه؟ یعنی اگه کلا دسترسی به همه فایل های شما بسته بشه، برای شما مشکلی ایجاد میشه؟

در حالت کلی اگه کسی رمز عبور کابر شما رو (همونی که باهاش اون فایل رو میسازید) نداشته باشه، میتونید فایل های خصوصی خودتون رو رمز کنید (File Properties->General->Advanced->Encrypt Contents to secure data). بدی چنین کاری اینه که اگه ویندوز شما خراب بشه (و شما پشتیبان های لازم رو تهیه نکرده باشید) دیگه نمیتونید فایل هایی رو که رمز کردید رو باز کنید.

matey

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما اول سوال های زیر رو جواب بده:

ویندوز شما عضو Domain ای هست؟ اگه آره، پسورد administrator (مربوط به domain رو میگم) رو افرادی که نباید به فایل شما دسترسی داشته باشن دارن؟
شما نیاز دارید که حتما Sharing روی سیستم شما فعال باشه؟ یعنی اگه کلا دسترسی به همه فایل های شما بسته بشه، برای شما مشکلی ایجاد میشه؟

در حالت کلی اگه کسی رمز عبور کابر شما رو (همونی که باهاش اون فایل رو میسازید) نداشته باشه، میتونید فایل های خصوصی خودتون رو رمز کنید (File Properties->General->Advanced->Encrypt Contents to secure data). بدی چنین کاری اینه که اگه ویندوز شما خراب بشه (و شما پشتیبان های لازم رو تهیه نکرده باشید) دیگه نمیتونید فایل هایی رو که رمز کردید رو باز کنید.

بله سيستمها همه تحت شبكه هستند ولي فايل مربوطه روي هارد هست نه روي شبكه و هر كسي username و password داره. برنامه قراره روي يكي از سيستمها فقط نصب بشه كه تبعا يك يوزر داره .
admin‌ شبكه هم قاعدتا به فايل دسترسي داره و من ميخام حتي المقدور(غير از يوزر خود اون سيستم) admin‌ هم نتونه فايل رو كپي كنه
نياز نيست Sharing فعال بشه

ساده تر اينكه :
يه فايل exe روي هارد يه سيستم هستش كه نميخام كسي كپيش كنه نه يوزر نه ادمين
ممنون​

matey

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فکر کنم اگه فقط نخوای فایلهای exe رو بتونه کپی کنی باید برنامه بنویسی
ولی میتونی کاملا دسترسیشو ببندی یا روی پورت کنترل داشته باشی

چطوري ميشه دسترسي رو بست؟ اگه ممكنه بيشتر توضيح بدين
ممنون​

CZed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بله سيستمها همه تحت شبكه هستند ولي فايل مربوطه روي هارد هست نه روي شبكه و هر كسي username و password داره. برنامه قراره روي يكي از سيستمها فقط نصب بشه كه تبعا يك يوزر داره .
admin‌ شبكه هم قاعدتا به فايل دسترسي داره و من ميخام حتي المقدور(غير از يوزر خود اون سيستم) admin‌ هم نتونه فايل رو كپي كنه
نياز نيست Sharing فعال بشه

ساده تر اينكه :
يه فايل exe روي هارد يه سيستم هستش كه نميخام كسي كپيش كنه نه يوزر نه ادمين
ممنون​

خب یک راه سادش اینه که Sharing رو غیرفعال کنید.
راه مطمئن تر (ولی تا حدی خطرناک اگه دقت نکنید) اینه که فایل ها رو encrypt کنید.

matey

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برنامه روي هارده پس share هيچي

وقتي فايل رو encrypt ميكنم اصلا اجرا نميشه . مگه اينكه پروسيجر رو اشتباه بكنم .

CZed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برنامه روي هارده پس share هيچي

وقتي فايل رو encrypt ميكنم اصلا اجرا نميشه . مگه اينكه پروسيجر رو اشتباه بكنم .

متوجه حرف شما نشدم :blush: اینکه برنامه روی هارد شماست چه مشکلی ایجاد میکنه که Sharing رو غیر فعال کنید؟
برنامه رو توسط خود ویندوز و قابلیت های NTFS رمز میکنید؟

matey

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
ببخشيد من فكر كردم منظور روي شبكه هست

چطور ميشه با قابليت NTFS فايل رو قفل كرد؟
ممنون​

CZed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
ببخشيد من فكر كردم منظور روي شبكه هست

چطور ميشه با قابليت NTFS فايل رو قفل كرد؟
ممنون​

File Properties->General->Advanced->Encrypt Contents to secure data رو انتخاب کنید. که البته اگه اینکار رو روی فولدر بکنید بهتره. چون خود به خود فایل های داخلشو رمز میکنه (فکر میکنم اینطور باشه!).

بالا