برگزیده های پرشین تولز

مزيت هاي استفاده از PPC

bahrain

Pocket PC کاربر فعال موبایل و
کاربر فعال
لایک‌ها
15
با سلام خدمت دوستان عزيز و كَرامي

دوستان ميخواهيم در اين ترد درباره مزيت هاي استفاده از دستكَاه هاي PPC نسبت به كَوشي هاي معمولي صحبت كنيم ، لطفا فقط با راجع به اين موضوع با جملات كوتاه صحبت كنيد و بحث رو منحرف نكنيد .

ميخواهم با اين تابيك به كاربراني كه براي اولين بار تصميم كَرفتند به جمع PPC دارها اضافه بشوند يه جورايي كمك كرده باشيم .

اميدوارم كه ازش استقبال خوبي بشه :cool:

موفق باشيد

Mohsen_mzh

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
585
با سلام خدمت دوستان عزيز و كَرامي

دوستان ميخواهيم در اين ترد درباره مزيت هاي استفاده از دستكَاه هاي PPC نسبت به كَوشي هاي معمولي صحبت كنيم ، لطفا فقط با راجع به اين موضوع با جملات كوتاه صحبت كنيد و بحث رو منحرف نكنيد .

ميخواهم با اين تابيك به كاربراني كه براي اولين بار تصميم كَرفتند به جمع PPC دارها اضافه بشوند يه جورايي كمك كرده باشيم .

اميدوارم كه ازش استقبال خوبي بشه :cool:

موفق باشيد
سلام
خوب حالا که این ترد رو باز کردید بذارید اولین خاصیتش رو من بگم
انشاءالله در انتهای این تاپیک هر کی ازش سوال شد فرق این گوشی حداقل 500 هزار تومنی شما با گوشی من چیه بتونه یه جواب درست بهش بده که برای خودش هم ایجاد شک و تردید نشه
اولین خاصیتش به نظرم وجود برنامه های زیاد برای این دسته از گوشی هاست

A.GH.N

Registered User
لایک‌ها
115
سلام
خوب حالا که این ترد رو باز کردید بذارید اولین خاصیتش رو من بگم
انشاءالله در انتهای این تاپیک هر کی ازش سوال شد فرق این گوشی حداقل 500 هزار تومنی شما با گوشی من چیه بتونه یه جواب درست بهش بده که برای خودش هم ایجاد شک و تردید نشه
اولین خاصیتش به نظرم وجود برنامه های زیاد برای این دسته از گوشی هاست
من هم فكر مي كنم بارز ترين ويژگي و تنها ويژگي اصلي ppc همين قابل برنامه ريزي بودنش هست!
با جديد ترين موبايل شما مي تونيد فقط كارهاي محدودي كنيد تا بعد از عمري يه برنامه هم براش ساخته بشه ولي براي ppc خير

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
من هم فكر مي كنم بارز ترين ويژگي و تنها ويژگي اصلي ppc همين قابل برنامه ريزي بودنش هست!
با جديد ترين موبايل شما مي تونيد فقط كارهاي محدودي كنيد تا بعد از عمري يه برنامه هم براش ساخته بشه ولي براي ppc خير

خوب گوشی های جدید که سیمبین هستن سیستم عاملشون هم قابلیت برنامه ریزی دارن!دلیل بهتر باید اورد

Mohsen_mzh

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
585
خوب گوشی های جدید که سیمبین هستن سیستم عاملشون هم قابلیت برنامه ریزی دارن!دلیل بهتر باید اورد
اگر منظورت حرف منه که دلیل بیارم که برنامه هاش بیشتره که این یه چیز غیر ممکنیه چون باید بشماریشون !
اما اگر منظورت این باشه که چرا اینطوره , به نظر من دلیلش همون مزیت هاشه که داریم در بارش بحث می کنیم

miladesh0

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اقا بايد ديد وقتي اين پول داده مي شه و وزن و بزرگي اين گوشي تحمل مي شه ايا ارزش داره يا نه ؟
در مر حله بعدي بايد اين را بدونيم كه گرچه مراقبت از اين گوشيها سخته ولي در كل ارزش داره كه تحمل كنيم
در اخر هم بحسه شيرين كلاس ppc مطرح مي شه كه خوب توجه همه را جلب مي كند
حالا برم سره ويژگي هائي كه من مي خواستم و ppc داشت:
1.برنامه هاي مر بوط به الكترونيك عالي بود:rolleyes:.
2.چك كردن e-mail برايم اسان شدو جواب e-mail را off line مي دادم بعد با يك connect در زمان كمتري send مي كردم.
3.قابليت ضبط صداي اساتيد در دانشگاه.
4.به قول بروبچ عكس را با قاب عكس با هم مي ده منظورم همون lcd بزرگشه:wacko:.
5.استفاده از wire less ‌براي connect شدن توي اينترنت:p.
6.dictionary هم english to english هم english to persion چون من خودم زبان تدريس مي كنم.
7.... بازم هست اخه هر بر نامه كه نصب بشه خوب قابليت افزايش مي يابد:blink:

اميدوارم حق مطلب تا حدودي ادا شده باشه:blush:

Mohsen_mzh

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
585
اقا بايد ديد وقتي اين پول داده مي شه و وزن و بزرگي اين گوشي تحمل مي شه ايا ارزش داره يا نه ؟
در مر حله بعدي بايد اين را بدونيم كه گرچه مراقبت از اين گوشيها سخته ولي در كل ارزش داره كه تحمل كنيم
در اخر هم بحسه شيرين كلاس ppc مطرح مي شه كه خوب توجه همه را جلب مي كند
حالا برم سره ويژگي هائي كه من مي خواستم و ppc داشت:
1.برنامه هاي مر بوط به الكترونيك عالي بود:rolleyes:.
2.چك كردن e-mail برايم اسان شدو جواب e-mail را off line مي دادم بعد با يك connect در زمان كمتري send مي كردم.
3.قابليت ضبط صداي اساتيد در دانشگاه.
4.به قول بروبچ عكس را با قاب عكس با هم مي ده منظورم همون lcd بزرگشه:wacko:.
5.استفاده از wire less ‌براي connect شدن توي اينترنت:p.
6.dictionary هم english to english هم english to persion چون من خودم زبان تدريس مي كنم.
7.... بازم هست اخه هر بر نامه كه نصب بشه خوب قابليت افزايش مي يابد:blink:

اميدوارم حق مطلب تا حدودي ادا شده باشه:blush:
سلام
این چیز هایی که شما فرمودید شاید غیر از 1 یا 2 مورد مربوط به PPC نمی شد و روی گوشی های دیگه هم که قابلیت نصب برنامه داشته باشن هم اکثر این برنامه ها قابل نصبه
شما دارید من هم پشیمون می کنید , فردا میرم گوشیمو میفروشم بجاش یه P990i می گیرم !!
از اساتید محترم خواهش میشه نظرات خودشون رو اعلام کنند

bahrain

Pocket PC کاربر فعال موبایل و
کاربر فعال
لایک‌ها
15
با تشكر از دوستاني كه در این تاپیک شرکت کرده اند .

پاکت پی سی خیلی کار اجرای فیلم و صدا رو اسون میکنه ، معمولا گوشیهای سمبین وغیره هر فایل صوتی یا ویدئو ای رو اجرا نمیکنن ، وباید از کانورتور استفاده کنید ، ولی با پاکت پی سی اصلا نیازی به کانورتور ندارید .

شما میتونید با نصب یکی از برنامه های مختلف قرآن کریم ، این کتاب رو کامل روی گوشیتون همراه با صدا و ترجمه وتفسیر داشته باشید ، که در گوشیهای دیگر شاید فقط متن رو داشته باشید اما صدا رو نه .

امکانات زیاد و همچنین اسان بودن اتصال به اینترنت در هر جا و در هر زمان با کمترین هزینه ممکن (البته اگر وای فای داشته باشه ).

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
پاکت پی سی خیلی کار اجرای فیلم و صدا رو اسون میکنه ، معمولا گوشیهای سمبین وغیره هر فایل صوتی یا ویدئو ای رو اجرا نمیکنن ، وباید از کانورتور استفاده کنید ، ولی با پاکت پی سی اصلا نیازی به کانورتور ندارید .

).

شما اشتباه نمیگنید؟؟؟؟:blush:

miladkdz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر من تمام این مزیت ها رو گوشی های دیگه هم دارن!
مزیت واقعی PPC وجود سیستم عامل ویندوز و قابلیت sync شدن با کامپیوترهای خانگی هستش...
مزیت بعدی، امکانات Organizing وحشتناک WM هستش! برای آدمای فراموشکاری مثل من واقعا به درد میخوره!

دوستان اگه جایی از حرفم غلطه بگن لطفا :)

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
به نظر من تمام این مزیت ها رو گوشی های دیگه هم دارن!
مزیت واقعی PPC وجود سیستم عامل ویندوز و قابلیت sync شدن با کامپیوترهای خانگی هستش...
مزیت بعدی، امکانات Organizing وحشتناک WM هستش! برای آدمای فراموشکاری مثل من واقعا به درد میخوره!

دوستان اگه جایی از حرفم غلطه بگن لطفا :)

تائید میشه:)

vocian

Registered User
لایک‌ها
4
خب اون دوستی که فرمودن این ها مزیت های پی پی سی نیست چون سیمبین هم برنامه داره. در مورد دیکشنریش عرض کنم که بنده دیکشنری آنبیجید وبستر و کالیگید رو به همراه صداهای از پیش ضبط شده دارم. به علاوه دیکشنری کمبریج و تلفظ. دیکشنری لانگمن رو هم همینطور و البته آکسفورد هم هم دیکشنری ادونسش رو دارم و هم ایدیومش رو. البته برای لانگمن و آکسفورد پول دادم چون متاسفانه کرکش نبود.
در مموری قبلیم که 8 گیگ بود ویکی پدیا 1 گیگی رو داشتم که عمرا هیچ سیمبینی تا بحال برنامه ای با این حجم نداشته و موبیپدیا و انکارتا 2000 که الانم دارمش.چند تا دیکشنری تخصصی رشته ی خودمم داشتم و الان چون رشتم عوض شده چند تا برای این رشته جدید دارم. 2 تا دیکشنری انگلیسی به فارسی و البته اگه به حساب بیاد یونیگیت تافل وردز رو هم دارم. علت اینکه این همه دیکشنری دارم یکی کارمه و یکی اینکه گاهی اوقات به کلماتی بر میخورم که شاید توی یکی از این دیکشنری ها باشه و در نهایت اینکه شاید بخوام معنی ها رو تطابق بدم. همین یکی برای خرید یه پی پی سی می ارزه. اگه پی پی سی نبود مجبور بودم نت بوک رو با خودم خر کش کنم.

سیمبین خوبه ولی برای کسی که دوست داره موبایلش خالی از عریضه نباشه . ازش انتظار بیشتری هم نمیره البته این ضعفش نیست نقطه قوتشه چون باعث پایین موندن قیمتش میشه . البته به شرطی که انتظار آبمیوه گیری ازش نداشته باشی.

در مورد ماشین حساب هم واقعا سیمبین مزخرفه. البته به شرطی که نیاز به انتگرال های پیچیده حل دستگاههای معادلات دیفرانسیل پارشیال و در این بین معادلات استوکستیک و محاسبات آماری نباشید که من هستم. هیچ ماشین حسابی کامل نیست . اما اونقدر ماشین حساب های خفن برای ویندوز موبایل زیاده که با 3-4 تاش کار آدم راه میوفته. برای من که راه افتاده و فکر نکنم کسی محاسباتی وحشتناک تر از محاسبات بلک شولز داشته باشه.

در مورد نرم افزار های مدیریت زمان هم آسانی و هم قدرتی که دارند در کنار تنوع بسیار بالای اونها یکی از بزرگترین هدیه های تکنولوژی بوده که به بنده عطا شده. متاسفانه دانشگاه مقاله کار کار پروژه ای خوندن برای تافل ارسال مدارک برای دکترا مکاتبه با دانشگاهها برای بورسیه نامزدی اقساط و ... به حدی سر من رو شلوغ کرده که مطمئنم اگه برنامه ریزی نمی کردم تا بحال از همه چیز مونده شده بودم. هرچند که 1 ماهه قید همه چیز رو زدم و به خودم استراحت کردم ولی این جمعه آخرین روز استراحته:happy:

البته خیلی از یاد داشت ها هم هست که میخوام همیشه دم دستم باشه و یه چیزایی که به ذهنم میرسه و باید زود نت بردارم. یه ایده های برای پروژه یا روش حل یه مسئله یا نکته ای از یک کتاب و یا حتی نکته برداری از یه کنفرانس و یا درس یه استاد که نکته خاصی نداره . و پی پی سی دم دست ترین چیزه!!

امکان پخش ایبوک هم که کاملا غیر قابل مقایسه با اسمارتفونه. دژاوو و سی اچ ام و ام اس ریدر رو من روی سیمبین ندیدم و به همشون احتیاج دارم چون کتابهایی که میخونم مخلوطی از اینها و پی دی افه .

و در نهایت مولتی مدیا که بنده کاملا از اون اظهار رضایت می کنم . با داشتن یه هدفون خوب صدایی عالی از پاکت پی سی می تونین داشته باشین و اگه مثل من از برنامه های تلویزیون ایران متنفرید و وقتی خونه میاید هزاران کار دیگه برای انجام دادن دارید. اگه مثل من روزی بیشتر از 2 ساعت در راه هستین و از مطالعه خسته شدید میتونین روزی حداقل 2 تا سریال دایویکس با زیر نویس در راه ببینین. لاست که توی تاکسی و مترو تموم شد پریزن بریک هم سیزن یکش تموم شد و بنده مطمئنم اگه پی پی سی نبود تا حالا یه دیویدی هم در این یک ساله ندیده بودم.

همه ما که پی پی سی داریم رقمی بین 600 تا حدود یک میلیون تومن برای دستگاهمون خرج کردیم . همه هم میدونیم که اگه خیلی رعایت کنیم پی پی سی رو خوب نگه داریم و کندی اون رو در طول زمان و قدیمی شدنش رو به جون بخریم حداکثر 2 سال دیگه اون رو باید بفروشیم.تازه اونم با رقمی کمتر از نصف ارزش اولیه و ارزش زمانی پول رو هم اگه در نظر بگیریم یعنی 60-70درصد ضرر. حالا اگه کلاهمون رو قاضی کنیم می بینیم که ماهی حدودا بین 20 تا 50 تومن استهلاک دستگاههامون میشه . ممکنه برای خیلی ها این پول پولی نباشه (البته برای من هم نیست) اما بهتر نیست فکر کنیم این پول رو پای چی داریم میدیم؟ واقعا برای استفاده است یا به قول یکی از دوستامون کلاس!!! آیا کلاس ماهی 20-50 هزارتومن ارزش داره؟

مساله دیگه مساله وقته . من خودم گاهی فراموش کردم که پی پی سی گرفتم که در وقتم صرفه جویی کنم . راحتیم رو بیشتر کنم یا اینکه وقتم رو با نصب رام های جدید برنامه های مزخرف مدیریت حافظه فلان و فلش تمز و تم ویستا و...بگیرم و اعصابم رو خورد کنم و راحتی رو از خودم بگیرم. واقعا برای چی پی پی سی دستمون گرفتیم؟ این باید چند وقت یه بار به یادمون بیوفته چون بعضی از ما توی دنیای تم ها آهنگ ها و رام ها غرق میشیم و یادمون میره اصلا این دستگاهی که داریم به چه دردی میخوره!!

حرف آخر: خرید یه پی پی سی بدون نصب برنامه های بدرد بخور استفاده از امکانات اون و به قول اون ور آبی ها آبمیوه ازش بیرون کشیدن ضرره. پی پی سی در این وضعیت نه تنها هیچ مزیتی به اسمارت فون نداره بلکه معایبی بس بزرگ از جمله قیمت بالاتر آنتن بدتر صدای پایین تر دوربین مزخرف و اعصاب خوردی و وقت تلف کردن رو داره. در صورت استفاده موارد فوق این خود شخصه که بر روی استفاده از امکاناتی که داره قیمت میزاره. من که بیشتر از 100 هزار تومن در ماه از داشتن پی پی سی سود می برم. که بیش زا 50% این سود روانیه. شما رو نمی دونم.

miladesh0

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
این چیز هایی که شما فرمودید شاید غیر از 1 یا 2 مورد مربوط به PPC نمی شد و روی گوشی های دیگه هم که قابلیت نصب برنامه داشته باشن هم اکثر این برنامه ها قابل نصبه
شما دارید من هم پشیمون می کنید , فردا میرم گوشیمو میفروشم بجاش یه P990i می گیرم !!
از اساتید محترم خواهش میشه نظرات خودشون رو اعلام کنند

عزيزم با احترام تمام مي نويسم نظر شخصي ام را دادم :)

ils

Registered User
لایک‌ها
0
همون چيزي ميشه كه تو مي خواي و اين يعني همه چيز. اما اين امكان شايد جديدا به گوشيهاي ديگه تسري پيدا كرده باشه پس چرا پاكت پي سي هنوز طرفداران خودشو داره؟ بله . به حكم عادت ! تاحالا فكر كردي چه كسايي دنبال ppc هستند؟ كساني كه دست كم با كامپيوتر هاي خونگي آشنايي دارند. و حالا كامپيوتر خونشون رو تو دستشون ميبينن پس بايد به اون گرايش بيشتري داشته باشند . و من شك دارم با حضور و قدرت عجيب و غريب گوگل اين عادت زياد دوام بياره كما اينكه به لطف google Docs به زودي از شر ms office راحت ميشيم. و مزيت يعني بي انتها !

bodybuilder2

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
. لاست که توی تاکسی و مترو تموم شد پریزن بریک هم سیزن یکش تموم شد و بنده مطمئنم اگه پی پی سی نبود تا حالا یه دیویدی هم در این یک ساله ندیده بودم.
.

صحبت های خوب و جالبی بود - فکر میکنم بعد از این پست دیگه کسی نباید پستی راجع به این موضوع بزنه .

* ضمناً اعتراف میکنم که از این قسمتی که کوت کردم هیچی :blink: :blink: آره دیگه .

saeid.z

Registered User
لایک‌ها
3
در یک کلام
کامپیوتر جیبی

_ni

Registered User
لایک‌ها
42
خب اون دوستی که فرمودن این ها مزیت های پی پی سی نیست چون سیمبین هم برنامه داره. در مورد دیکشنریش عرض کنم که بنده دیکشنری آنبیجید وبستر و کالیگید رو به همراه صداهای از پیش ضبط شده دارم. به علاوه دیکشنری کمبریج و تلفظ. دیکشنری لانگمن رو هم همینطور و البته آکسفورد هم هم دیکشنری ادونسش رو دارم و هم ایدیومش رو. البته برای لانگمن و آکسفورد پول دادم چون متاسفانه کرکش نبود.
.
.
.
.
حرف آخر: خرید یه پی پی سی بدون نصب برنامه های بدرد بخور استفاده از امکانات اون و به قول اون ور آبی ها آبمیوه ازش بیرون کشیدن ضرره. پی پی سی در این وضعیت نه تنها هیچ مزیتی به اسمارت فون نداره بلکه معایبی بس بزرگ از جمله قیمت بالاتر آنتن بدتر صدای پایین تر دوربین مزخرف و اعصاب خوردی و وقت تلف کردن رو داره. در صورت استفاده موارد فوق این خود شخصه که بر روی استفاده از امکاناتی که داره قیمت میزاره. من که بیشتر از 100 هزار تومن در ماه از داشتن پی پی سی سود می برم. که بیش زا 50% این سود روانیه. شما رو نمی دونم.

آقا دمت گرم . خیلی خوب و کامل گفتی. منم منظورم همین هاست!
من که عمرا از ppc دیگه دل بکنم. فعلا هم جمین دارم تا tytnII بعدا بخرم
یکی از دوستان! رو هم پایه کردم گوشیش رو بفروشه ppc بخره!
ولی من خودم بالشخصه معمولا تو جواب این سوال برخی از مردم میمونم که میگن به چه درد میخوره!!! این قدر دردهایی زیادی رو دوا میکنه که آدم نمیدونه چی رو بگه...
من علاوه بر اینها از وب کم شدنش و مسنجر با GPRS و اینترنت شیرینگ برای laptop و غیره هم استفاده میکنم...
(باید سعی کنم یه چند مورد از این هایی رو که فرمودین حفظ کنم که یه خطبه برای هرکی پرسید بگم!!!)
موفق باشین
نیما

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
آقا دمت گرم . خیلی خوب و کامل گفتی. منم منظورم همین هاست!
من که عمرا از ppc دیگه دل بکنم. فعلا هم جمین دارم تا tytnII بعدا بخرم
یکی از دوستان! رو هم پایه کردم گوشیش رو بفروشه ppc بخره!
ولی من خودم بالشخصه معمولا تو جواب این سوال برخی از مردم میمونم که میگن به چه درد میخوره!!! این قدر دردهایی زیادی رو دوا میکنه که آدم نمیدونه چی رو بگه...
من علاوه بر اینها از وب کم شدنش و مسنجر با GPRS و اینترنت شیرینگ برای laptop و غیره هم استفاده میکنم...
(باید سعی کنم یه چند مورد از این هایی رو که فرمودین حفظ کنم که یه خطبه برای هرکی پرسید بگم!!!)
موفق باشین
نیما

این کارایی که گفتین(مسنجر و وب کم و اینترنت شیرینگ و ... )رو اسمارت فون هم میکنه!

_ni

Registered User
لایک‌ها
42
این کارایی که گفتین(مسنجر و وب کم و اینترنت شیرینگ و ... )رو اسمارت فون هم میکنه!

درسته ولی منظور من بیشتر دستگاه های ویندوز موبایل نسبت به سیمبین و امثال هم هستش.
من که همیشه گوشیم همین خواهد بود. بیچاره اونهایی که ندارن و فکر میکنن n95 خیلی گوشی هستش!!! اونهم بخاطر دوربین 5 مگاپیکسل که کیفیتش عمرا اندازه 2مگای من هم نیست و یا GPS که دیدم قاطی میکنه و تازه نقشه ایران رو حالا بگرد و پیدا کن و بریز توش و کالیبره و .........
توصیه به همه: پاکت پی سی بگیرین. اسمارت هم بگیرین ثوابش کم نیست. پله های ترقی رو کم کم طی کنین....:f34r:

بالا