برگزیده های پرشین تولز

یه سوال در مورد سایت ست ست ؟

frog

Registered User
لایک‌ها
36
اول از مدیران عذز میخوام که این رو میزنم اگه مشکلی داشت حذفش کنن این تاپیک رو .

ولی میخواستم بدونم فرومی مثل ست ست با 148 هزار اندی کاربر و حق اشتراک سالیانه 10 هزار تومن

صاحبش میلیاردر ؟؟؟؟؟

اصلا من موندم با همچین حق اشتراکی برای چیزی که همه دارن به اشتراک میزارن چرا این همه کاربر داره ؟

یا نه تعداد کاربراش فقط جهت جذب کردنه اعضای جدیده ؟

تازه 24 ساعته هم دم از بی پولیو و کمبود هزینه برای اجاره سرور دارن . ولی فرومی مثل pt یا p30 ( البته صاحبان چشم تنگشو فاکتور بگیری)

هیچ وقت از این جور چیزا نمینالن .

ممنون میشم اگ کسی از دوستان اونجا ( ست ست ) عضو بیاد بگه که دلیلیش چیه .

saeid.z

Registered User
لایک‌ها
3
منم میخوام بدونم
چون هر وقت چیزی سرچ کردم اونجا اومده بیخیال شدم من که برا اینجور چیزا پول اشتراک نمیدم هم بازدید کننده میگیرن هم حق اشتراک lol

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
ست ست فکر کنم اول رایگان بوده مشتی کاربر داشته بعد پولی شده که محدود شده تعداد کاربرای فعالش که مراجعه میکنن و حق اشتراک میدن .. هزار تا کاربر سالی ده هزار تومان بده میشه ده میلیون که فکر میکنم هزینه یک سرور توپ رو باهاش میشه در سال داد .. اما فکر نمیکنم هزار تا کاربر ثبت نامی پول بده داشته باشه

Cyber

Registered User
لایک‌ها
9
شما میدونید سرورشون ماهیانه چقدر پهنای باند مصرف میکنه ؟
یا اطلاع دارید سروری که بتونه فاروم وی بی با اون همه یوزر همزمان آنلاین رو سرویس دهی کنه چقدر باید قدرتمند باشه؟

و در آخر ، از هزینه ماهیانه چنین سروری اطلاع دارید ؟ :)

البته من ارتباطی با مسئولین سایتش ندارم ، ولی اینهایی که عرض شد بدیهیات فنی هست که شاید از چشم عموم پنهان بمونه ، ولی کسانی که دستی در کار داشته باشند می تونن حدس بزنن ...

مطمئن باشید هزینه های ماهیانه بالایی هم دارند ، و در پایان ، اگر پولی هم دارن از این راه در میارن ، دزدی که نکردند ؟ حلالشون باشه ، نوش جونشون :rolleyes: ایده خوبی داشتند و به مرحله عمل رسوندنش ، حالا چه اشکالی داره از این راه پول در بیارن و حتی پولدار هم بشن ؟ :)

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
شما میدونید سرورشون ماهیانه چقدر پهنای باند مصرف میکنه ؟
یا اطلاع دارید سروری که بتونه فاروم وی بی با اون همه یوزر همزمان آنلاین رو سرویس دهی کنه چقدر باید قدرتمند باشه؟

و در آخر ، از هزینه ماهیانه چنین سروری اطلاع دارید ؟ :)

البته من ارتباطی با مسئولین سایتش ندارم ، ولی اینهایی که عرض شد بدیهیات فنی هست که شاید از چشم عموم پنهان بمونه ، ولی کسانی که دستی در کار داشته باشند می تونن حدس بزنن ...

مطمئن باشید هزینه های ماهیانه بالایی هم دارند ، و در پایان ، اگر پولی هم دارن از این راه در میارن ، دزدی که نکردند ؟ حلالشون باشه ، نوش جونشون :rolleyes: ایده خوبی داشتند و به مرحله عمل رسوندنش ، حالا چه اشکالی داره از این راه پول در بیارن و حتی پولدار هم بشن ؟ :)
خب شما اگه اطلاع داری بگو ، ما هم استفاده کنیم ... این دوستمون هم احتمالا سوالش همین بوده که " دخل و خرج چنین سایتی چطوره ؟ "

من یادمه یه بار که سوال مشابهی رو از دوست مطلعی پرسیدم ، جوابش شبیه چیزی بود که دوستمون (محمد ایرانی) گفت ...

Cyber

Registered User
لایک‌ها
9
خب شما اگه اطلاع داری بگو ، ما هم استفاده کنیم ... این دوستمون هم احتمالا سوالش همین بوده که " دخل و خرج چنین سایتی چطوره ؟ "

من یادمه یه بار که سوال مشابهی رو از دوست مطلعی پرسیدم ، جوابش شبیه چیزی بود که دوستمون (محمد ایرانی) گفت ...

عرض ارادت

بدون شک بنده مدعی نیستم که میتونم مقیاس دقیقی از دخل و خرجشون داشته باشم

ولی میشه یه حدس هایی زد

دخلشون رو با توجه به تعداد کاربرها و تعداد کاربرانی که حق اشتراک رو پرداخت می کنند خودتون محاسبه بفرمایید

در مورد خرجشون ، هو ایز سرورشون منتهی میشه به ev1servers.net و http://www.theplanet.com

یکی دو بار در سایتشون صحبت از مصرف پهنای باند ترابایتی داشتند ، که بعید هم به نظر نمیرسه چنین چیزی

با توجه به سنگینی سایتشون ، من حدس میزنم هزینه سرورشون بین 250 تا 300 دلار در ماه باشه (شاید من اشتباه کنم )

250 دلار در ماه هم که در نظر بگیریم میشه سالیانه 3000 دلار یا حدود 2 میلیون و 800

(البته اینها فرضه ، شاید بیشتر و شاید کمتر پرداخت میکنن )

حالا با این تفاسیر خودتون حدودا محاسبه کنید که دخل و خرجشون چطوره و سود میکنن یا نمیکنن :D

Cyber

Registered User
لایک‌ها
9
در ضمن ، اینم اضافه کنم که دوستانی نظیر محسن شهبازی یا djpeiman احتمالا میتونن بر آورد دقیق تری از سرور مورد نیاز برای چنین سایتی ارائه بدن

m-sh

Registered User
لایک‌ها
9
خوب اینکه مسلمه سود می کنند! حالا مگه اشکالی داره ؟!

parsbin

Registered User
لایک‌ها
3
اتفاقا خیلی کار خوبیه!
باید یواش یواش رویه همه چی مجانی! که ایرانی ها در وب بهش عادت کردن از بین بره
تا تجارت الکترونیک و سود آوری از طریق اینترنت در ایران رواج پیدا کنه و به قول معروف گردش مالی پیدا کنه!!

darbee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
من در سال1382 جز اولین یوزرهای سایتشون بودم نفر 14 بودم مدریت سایت با آقا arian محل اقامتشون دوبی است و بهمراه آقا علی دوبی از سروری در شهر تکزاس آمریکا سایت رو راه اندازی نمودند
این سایت اولش با برنامه ریزی آقای آرین اومد جلو و سپس درسال 1382 شخصیتی تیز هوش به اسم matrix ایشون مهندسی الکترونیک از صنعتی شریف دارند جان تازه ای به سایت داد
الان طبق برآورد من خود مدیرانش هربخش رو اداره میزنند ماهی 420000 تومن حقوق دریافت می نمیاند اونجا مثل پرشین تولز بچه بازی نیست سریع یوزری بخواد به ضد مدیر صحبت بزنه موقوف رسمی میشه برای همیشه
مخ هائی تو اون سایت است برای اولین با توی دنیا سیستم کدگذاری irdeto 2 با خشاب هک زدند
در ضمن مراتب اون سایت باشید هکر های دیوانه ای داره
م. زارع اسمش هکر معروفشون بود تونسته بود یه حفره توی یاهو پیدا بزنه براش از طرف یاهو دعوت نامه اومد
یه بار سیستم منو برای تست هک سخت افزاری بوت شدم 15000 تومن خرج مانیتور من شد

soloworld

Registered User
لایک‌ها
2
دوستان من هم از خیلی وقت پیش عضو این سایت بودم .
سایت بسیار بسیار پر مفهوم و با بار علمی بسیار بالا بود و به تک تک سوالها به دقت جواب میدادند و مدیران بسیار لایق و کار درستی هم داشت . بعد از اینکه حجم یوزرها بالا رفت ناگهان اعلام کردند که حق اشتراک 5000 تومن برای سایت میخوان و بعد هم شد 10000 تومن
به هر حال من فکر می کنم تعداد کاربرهای فعال سایت بسیار بسیار کمتر از حدیه که اعلام میشه !!

darbee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ّله مخصوصا مدیران توانمند اون آقا ماتریس عزیز فوق العاده انسان باهوشی است

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
من هم اولین فرومی که خیلی وقت پیش درش ثبت نام کردم همین DVB2 فعلی بود که اون موقع اسمش sat4u.org بود.
آقای matrix هم که مدیر ارشدشونه، انصافا یکی از بهترین و روشنفکرترین افرادی هستند که تا به حال توی محیط مجازی باهاشون برخورد کرده ام.
مساله پولی شدن اون سایت فکر می کنم حدود یک سال پیش موقعی که حدود صدهزار کاربر داشتند مطرح شد و علتش رو هم خودشون هزینه های سرور و ... اعلام کردند که حالا موافق ها و مخالف های خودش رو داشت.
ولی خوب روی هم رفته هیچ جا همین پی تی خودمون نمیشه. :happy: :happy:
اونجا علی رغم چند حسنی که داره، ولی قسمت فرهنگ و هنر قوی پی تی، بازارچه فعال اینجا، و آزادی اینجا و بچه های باصفای اینجا رو نداره.
241.gif
241.gif

frog

Registered User
لایک‌ها
36
خوب اینکه مسلمه سود می کنند! حالا مگه اشکالی داره ؟!

من چندان اطلاعی از هاست و فضا و دومین ندارم ولی همین که توی امضای شماست باعث به وجود اومدن همچین سوالهای میشه :D ، وقتی همچین هاستی با همچین پهنای باندی 99 تومنه برام جالب بود که بفهمم چرا اینا دم از هزینه سنگین میزنن .

البته هیچ ارزونی بی دلیل نیست .

خودم هم شنیده بودم افراد متخصص زیاد توش داره ولی من از 3 - 4 سال پیش که خواستم توش عضو شم پولی بود اون موقع 3700 تومن بود . الان هم 10 تومن شده .

در ضمن بیشتر کنجکاوی من به خاطر تعداد کاربراش بود که نزدیک 150 هزار تا هست بود که با یه حساب دو دوتا جچهار تا میشد بالای یه میلیارد . که الان فهمیدم همه این کاربرا حق اشتراک رو ندادن رو هم حساب کردن .

ممنون از همه دوستان به خاطر جواباشون . منم همونطور که seymour عزیز گفتن سوالم این بود . وگرنه هیچ قصد و غرضی در کار نبوده .

و دیگه اینکه مگه صاحبای pt یا مجید انلاین و پی سی رو گنج خوابیدن ، خوب فکر می کنم اینا هم بازدید کننده های بالای بعضا نسبت به ست ست دارن و همچین پهنای باندی رو لازم دارن ولی اینقدر لنگ این موضوع ها نیستن .

saeid.z

Registered User
لایک‌ها
3
منم گفتم بازدید زیاد خودش میتونه از راههای مختلف باعث درآمد باشه
اصلا کل آزادیهایی که رو اینترنت هست از این راه به وجود اومده
و الا اگر هر جا میرفتی باید پول میدادی اینقدر با سرعت رشد نمیکرد خیلی محدود میشد

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
یه سوال

صاحبش شماره حساب سیبا رو گذاشته

با توجه به اینکه در مورد ماهواره (که خب میدونید در ایران باهاش تا حدی برخورد میشه) صحبت می کنند و از این راه کسب درآمد می کنند آیا از طرف نهاد ذیربط بهشون گیر نمیدن؟!؟! مثلا به این بهانه که از راه غیر قانونی کسب درآمد دارند حسابشونو نمیبندن !؟!؟!؟!؟!؟

m-sh

Registered User
لایک‌ها
9
من چندان اطلاعی از هاست و فضا و دومین ندارم ولی همین که توی امضای شماست باعث به وجود اومدن همچین سوالهای میشه :D ، وقتی همچین هاستی با همچین پهنای باندی 99 تومنه برام جالب بود که بفهمم چرا اینا دم از هزینه سنگین میزنن .

البته هیچ ارزونی بی دلیل نیست .

دوست عزیز باید یه نکته را تذکر بدم ! درسته که فضا های بلوهاست حجم و پهنای باند زیادی با قیمت کم در اختیار می ذاره

ولی این به هیچ وجه به این معنی نیست که این هاست ها جایگزین سرور اختصاصی می شند !! چون بالاخره اشتراکی هستند و از لحاظ منابع سرور محدودیت دارند

مثلا در هر 60 ثانیه شما می تونید 40 ثانیه از Cpu استفاده کنید که البته مقدار خیلی زیادی هست ولی نمی شه مثلا یه forum با با 100 هزار کاربر فعال را روش قرار داد! یه همچین سایتی سرور اختصاصی حتما می خواد که هزینه ماهنش حدود 200 دلار در ماه هست

بالا