برگزیده های پرشین تولز

رانژه شدن خط

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
سلام به همه ،
یک سوال برای من پیش اومده و اون اینکه مکانیزم رانژه کردن خط به چه صورته که یک هفته و حتی بیشتر طول میکشه؟؟؟:confused: آیا واقعا عبور دادن خط تلفن از تجهیرات شرکت سرویس دهنده تا این حد پیچیده و سخته که این عمل یک هفته زمان نیاز داره؟؟؟!!! لطفا اگر کسی میدونه که جریان چیه اینجا بگه تا بقیه هم به فلسفه این حرکت فوق پیچیده(!) و حساس(!) و طاقت فرسا(!) پی ببرند ;)

alirezadot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
از اونجايي كه ملت غيور ايران و مخصوصا كاركنان خيلي به آسايش مردم اهميت ميدن خوب طول ميكشه تا شما به يك شركت خبر بدي و بعد اونا يك نامه از پيش تايپ شده رو به شركت مخابرات منطقه بفرستن و بعد از چند روز تازه مدير بفهمه اصلا همچين نامه‌اي هست و بعد وقت ناهار ميشه يادش ميره نامه رو به اجرا بزاره و بعد يك بندخدا پيدا ميشه نامه رو به اجرا ميزاره و بعد بايد يك نفر پيدا بشه كه فرق سيم تلفن با بربري رو بفهمه كه بتونه تشخيص بده تو نامه چي نوشته تازه يكي رو گير بياره تا تجربه زدن سيم به پيريز رو داشته باشه كه بتونه پيريز خالي از پر رو تشخيص بده بعد حالا اينو براي صد نفر توضيح بده و از بين اون صد نفر يكي پيدا شه كه اين مسئوليت فوق دشوار رو قبول كنه كه يك سيم رو بزنه به يك سوكت

حالا شما كلاتونو قاضي كنيد
واقعا اين كار ميشه كمتر از 20 روز طول بكشه !! نه آخه ميشه؟؟؟؟ :f34r:

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
چیزی که من شنیدم اینه که اینا صبر می کنن تعداد تقاضا واسه رانژه زیاد بشه ، تا واسه هر یه دونه تقاضا لازم نباشه برن مخابرات ... مثلا یه هفته-ده روز صبر می کنن ، بعدش هرچی تقاضا اومده رو می برن مخابرات ...

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
برای من یه روزه وصل کردن !
:rolleyes:
اونم رایگان :D

البته حساب ما جداست :D

ولی برای این کار فکر می کنم یه بورد رو باید جاسازی کنن . بیشتر مراحل قانونیش طول میکشه . وگرنه کارای دیگش طول نمی کشه . :happy:
اگه دفعه اول باشه که رو خطتون نصب می کنن بیشتر طول میکشه تا دفعه دوم و سوم . حداقل واسه من اینطوری بوده :rolleyes:

ads

Registered User
لایک‌ها
6
اولا که مخابرات پولی برای رانژه کردن خط نمی گیره به غیر از اون ماهانه 3 هزار تومن.
کار قانونی خاصی نداره تو سخت گیرانه ترین حالت امضا پای برگه در خواست رو با امضا روی کارت مشخصات تلفن مطابقت می دن. (البته اگه مستاجر باشی اونم نداره).
من از جایی که کارمندهاش یه کم زیاد فراخ هستن گرفتم. نامه رو دادن دست خودم بردم مخابرات, گفت تا 2 ساعت دیگه وصل می شه و شما به شماره فلان زنگ بزنید برای پیگیری بعد 2 ساعت زنگ زدم گفتم چی شد؛ گفتن داریم روش کار می کنیم (منظور همون یادمون رفته بوده) بعد ا یک ربع از تماس خط رانژه شد.

farhoud

Registered User
لایک‌ها
3
یک سئوال مهم: اگه یکبار خظ رانژه بشه دیگه تا ابد اون کارت روی خط نصب میشه ؟ مثلا اگه یکی 6 ماه اکانتش باطل بشه و بخواد بعد از 6 ماه یا یک سال از یک آی-اس-پی دیگر اینترنت بگیره دقیقا یک هفته طول میکشه تا خط رانژه بشه؟

ads

Registered User
لایک‌ها
6
یک سئوال مهم: اگه یکبار خظ رانژه بشه دیگه تا ابد اون کارت روی خط نصب میشه ؟ مثلا اگه یکی 6 ماه اکانتش باطل بشه و بخواد بعد از 6 ماه یا یک سال از یک آی-اس-پی دیگر اینترنت بگیره دقیقا یک هفته طول میکشه تا خط رانژه بشه؟
تا وقتی اکانت داری رانژه می مونه. چون شرکتی که ازش adsl گرفتی باید بایت هر خط ماهانه 3000 تومن به مخابرات بده.

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5

آره . شرکتهای سرویس دهنده معمولا زود پورت شما رو تخلیه می کنن . چون پورت کم میارن .
مثلا اینجا اگه 2 روز اکانتت تموم بشه و شارژ نکنی تخلیت می کنن تا پورت رو بدن به یه نفر دیگه .

signore

Registered User
لایک‌ها
636
من فکر کنم یه دلیل دیگه طول کشیدن رانژه شدن خط ، خود شرکتها باشن چون وقتی رانژه شدن خط اینهمه طول بکشه دیگه هوس عوض کردن ISP به سرت نمیزنه و به خاطر اینکه دوباره 10 روز دیگه واسه رانژه شدن معطل نشی عطای گرفتن سرویس از یک شرکت دیگه رو به لقاش می بخشی و اکانت همون ISP فعلی رو مجبوری شارژ کنی.

PROGRESSIVE

Registered User
لایک‌ها
3
من فکر کنم یه دلیل دیگه طول کشیدن رانژه شدن خط ، خود شرکتها باشن چون وقتی رانژه شدن خط اینهمه طول بکشه دیگه هوس عوض کردن ISP به سرت نمیزنه و به خاطر اینکه دوباره 10 روز دیگه واسه رانژه شدن معطل نشی عطای گرفتن سرویس از یک شرکت دیگه رو به لقاش می بخشی و اکانت همون ISP فعلی رو مجبوری شارژ کنی.
اون كه به جاي خود اين شركتا فكر ميكنند ديگه دارند چه كار ميكنند
اما منطقه به منطقه هم سيسنم هاي مخابرات فرق ميكنه

alizali

Registered User
لایک‌ها
20
عملیات رانژه کردن: دو دقیقه
عملیات امضا و تایید و دستور و کوفت و غیره: کلیه روزهایی که معطل موندید منهای دو دقیقه

farhoud

Registered User
لایک‌ها
3
به نظر من ADSL مثل این ماشینهای جدید میمونه که اگر وسط جاده خراب شد هیچ تعمیرکاری بلد نیست راه بندازه! ولی سرویس DialUp مثل ماشین پیکان میمونه که همه بلدند باهاش رانندگی کنند.سرعتش کم ولی مطمئنه تعمیرکار تا دلت بخواد وجود داره.قطعه هاش همه جا گیر میاد.
امروز بعد از 10 روز انتظار برای رانژه شدن خط از طرف شرکت برای نصب مودم امد ولی گویا هنوز خط رانژه نشده و مودم چشمک میزنه.
خدا این سرویس های Dialup را برامون نگاه دارد!! که از همه مطمئن تر هستند.من که اکانت و مودم DialUp خودم را حتی پس از داشتن ADSL پیش خودم نگه میدارم .:blush:

mi_ra52

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
amoojoon مراحل انجام کار در يک نگاه :

adsl%20stages%20small.jpg

farhoud به قول قديميها ( پير مرد رخصت ) ADSL کبابه DialUp نون زير کباب .
;-)

Cyber

Registered User
لایک‌ها
9
چیزی که من شنیدم اینه که اینا صبر می کنن تعداد تقاضا واسه رانژه زیاد بشه ، تا واسه هر یه دونه تقاضا لازم نباشه برن مخابرات ... مثلا یه هفته-ده روز صبر می کنن ، بعدش هرچی تقاضا اومده رو می برن مخابرات ...

تایید میشه

farhoud

Registered User
لایک‌ها
3
دو هفته پیش برای ADSL ثبت نام کردم هفته پیش از طرف شرکت اومدن ولی خط رانژه نشده بود و چراغ مودم چشمک میزد.
که فقط مودم را نصب کرد و کل پول را گرفت و گفت فردا خط رانژه میشه .الان یک هفته است که هر روز صبح به ISP زنگ میزنم و اونا هم میگن که پیگیری کریدم و فردا راه میفته. باز فردا زنگ میزنم میگن که از مخابرات گفتن فردا حتما راه میفته
مرکز مخابراتم هم شهید زارعی است.
واقعا دیگه حالم داره از هر چی اینترنت ADSL است به هم میخوره. این پرسنل بی سواد مخابرات واقعا شورشو در آوردن با این سرویس دادنشون .واقعا هیچی حالیشون نیست.

آیا شما هم اولش مثل من اینقدر معطل شدید؟؟

farhoud

Registered User
لایک‌ها
3
دو هفته پیش برای ADSL ثبت نام کردم هفته پیش از طرف شرکت اومدن ولی خط رانژه نشده بود و چراغ مودم چشمک میزد.
که فقط مودم را نصب کرد و کل پول را گرفت و گفت فردا خط رانژه میشه .الان یک هفته است که هر روز صبح به ISP زنگ میزنم و اونا هم میگن که پیگیری کریدم و فردا راه میفته. باز فردا زنگ میزنم میگن که از مخابرات گفتن فردا حتما راه میفته
مرکز مخابراتم هم شهید زارعی است.
واقعا دیگه حالم داره از هر چی اینترنت ADSL است به هم میخوره. این پرسنل بی سواد مخابرات واقعا شورشو در آوردن با این سرویس دادنشون .واقعا هیچی حالیشون نیست.

آیا شما هم اولش مثل من اینقدر معطل شدید؟؟

امروز انتظارم برای ADSL وارد سومین هفته شد!! صبح رفتم مرکز مخابراتی و آنها بعد از چک کردن خط گفتن که رانژه است و ایراد از ISP است. با ISP تماس گرفتم گفتن بررسی میکنیم.خلاصه موندم بین این دو .
اگه میدونستم که انقدر دردسر داره اصلا از اولش بی خیال میشدم

بالا