برگزیده های پرشین تولز

۲۰ نکته از داربی

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
20 نكته از داربي
نويسنده : مهراب قاسمخاني

من به عنوان يك تماشاچي داربي كه موفق شدم اين رويداد را از فاصلة نسبتاً نزديك مشاهده نمايم، نكاتي را آموختم كه در آن زمان كه اين رويداد را از فاصلة نسبتاً دور مشاهده مي‌نمودم هرگز نياموخته بودم. لذا بر آن شدم تا با بازگو كردن اين تجربيات مسهلي باشم براي كار آناني كه تاكنون اين رويداد را از فاصلة نسبتاً دور مشاهده نموده‌اند و تصميم دارند كه در آينده اين رويداد را از فاصلة نسبتاً نزديك مشاهده نمايند:

1- استاديوم كلاً چيز بزرگي است. يعني شما هر چقدر هم كه اينچ تلويزيونتان زياد باشد، باز هم استاديوم بزرگ‌تر است. در ضمن كيفيت رنگ و صدايش هم به مراتب بهتر است. حيف كه براي سالن ‌نشيمن خانة ما كمي زيادي بزرگ است.

2- استاديوم با سينما فرق دارد. خيلي زياد. در استاديوم مي‌شود با موبايل حرف زد و فرياد ‌كشيد، در صورتي كه در سينما به هيچ وجه نمي‌شود، سيگار كشيدن هم در استاديوم اشكالي ندارد. ولي مهم‌ترين تفاوت آنها در اين است كه در سينما هنگام شروع فيلم چراغ‌ها را خاموش مي‌كنند، ولي در استاديوم هنگام شروع بازي آنها را روشن مي‌كنند.

3- هنگام ورود به استاديوم پس از پاره كردن بليت‌، اگر مجله و روزنامه هم داشته باشيد مي‌گيرند و پاره مي‌كنند. توصيه مي‌كنم اگر مي‌خواهيد مجله و روزنامه‌اي با خود ببريد آنهايي را انتخاب كنيد كه قبلاً خوانده باشيدشان.

4- طرفداران دو تيم پرسپوليس و استقلال به خاطر مسئله‌اي كه بر من نامعلوم بود، از دست هم دلگير هستند. اين مسئله را به خوبي مي‌شد از عباراتي كه بينشان رد و بدل مي‌شد فهميد. از همين جا از مسئولان محترم ورزش كشور تقاضا مي‌كنم تا پادرمياني كرده و اين‌ كدورت بي‌دليل را از ميان بردارند.

5- در استاديوم از حرف «كاف» بسيار استفاده مي‌شود و غلظت اداي اين حرف نيز از اهميت بسزايي برخوردار است. اگر در اداي اين حرف با مشكل مواجه هستيد يا خوب در دهانتان نمي‌چرخد، پيشنهاد مي‌كنم داربي را در منزل مشاهده نماييد. آنجا بهتان خوش نمي‌گذرد.

6- داربي جاي خانم‌ها نيست. هر چقدر هم كه روشنفكر باشيد. من به شخصه هيچ‌گاه با همسر و دخترم به تماشاي يك داربي نخواهم رفت.

7- پرسپوليسي‌ها از استقلالي‌ها بيشترند. (مگر اين‌كه برخي از استقلالي‌ها لباس قرمز پوشيده باشند.)

8- جايگاه‌ها با جاهاي ديگر تفاوتي ندارند. جز اين‌كه بليتشان گران‌تر است و آفتاب در آنها زودتر غروب مي‌كند.

9- پيش از يك داربي زمان مناسبي براي اجراي برنامه‌هاي هنري نيست. اگر هنرمند هستيد، پيشنهاد مي‌كنم براي حفظ حرمت خود و خانواده‌تان برنامه‌هاي هنري‌تان را در زمان و مكان ديگري اجرا كنيد.

10- اگر در استاديوم آهنگ شاد گذاشتند، از خودتان حركات موزون بروز ندهيد. مي‌خواستند گولتان بزنند. مي‌آيند مي‌برندتان.

11- نيكبخت در دو رنگ توليد مي‌شود. من قبلاً رنگ آبي‌اش را ديده بودم. عليزاده نيز دو رنگ دارد. ولي هيچ كدام از رنگ‌هايش كيفيت نيكبخت را ندارد.

12- به قيمت نوشته شده روي بليت‌ها توجه نكنيد. بهاي آنها در بيرون استاديوم كاملاً فرق دارد.

13- استاديوم خياباني ندارد. يعني دارد، ولي صدايش را قطع كرده‌اند. با اين حال شما مي‌توانيد صداهاي ديگر استاديوم را بشنويد. از همين جا از مسئولان محترم صدا و سيماي كشور تقاضا مي‌كنم كه امكاناتي را فراهم كنند كه بشود در تلويزيون نيز همين كار را كرد.

14- داورها انسان‌هايي هستند كه گاهي دقت نمي‌كنند.

15- آسيب ديدن در داربي كار بدي است و با والده انسان نيز ارتباط مستقيم دارد. اين نكته را به خوبي مي‌شود از عكس‌العمل مردم نسبت به فردي كه آسيب ديده دريافت.

16- در استاديوم مي‌توانيد گونه‌هايي بسيار نادر از حيات وحش را مشاهده كنيد كه در هيچ كجاي ديگر جهان يافت نمي‌شوند. من شخصاً پرنده‌اي شبيه به كبوتر مشاهده نمودم كه قرمزرنگ بود و از انتهايش نوارهايي به همان رنگ به زيبايي در آسمان موج مي‌زدند. از همين جا از مسئولان محترم محيط‌زيست تقاضا مي‌كنم تا با حفاظت از اين گونة نادر جلوي انقراض آن را بگيرند.

17- صندلي‌هاي استاديوم با هر صندلي كه تا به حال ديده‌ايد تفاوت دارند. هر بار كه از روي آنها بلند مي‌شويد و مي‌خواهيد مجدداً بنشينيد مي‌بينيد كه چيزهايي مانند پوست تخمه و آدامس جويده و ته سيگار روشن روي آنها ظاهر شده است. خيلي عجيب بود.

18- عبارت «سولاخ» در ادبيات داربي از جايگاه بسيار والايي برخوردار است، ولي من هر چه در فرهنگ دهخدا به دنبال معني آن گشتم چيزي نيافتم.

19- منبع: مجله ۴۰چراغ

20-http://forum.persiantools.com/showthread.php?p=1474028#post1474028

saeid.z

Registered User
لایک‌ها
3
25r30wi.gif

611

Registered User
لایک‌ها
0
13- استاديوم خياباني ندارد. يعني دارد، ولي صدايش را قطع كرده‌اند. با اين حال شما مي‌توانيد صداهاي ديگر استاديوم را بشنويد. از همين جا از مسئولان محترم صدا و سيماي كشور تقاضا مي‌كنم كه امكاناتي را فراهم كنند كه بشود در تلويزيون نيز همين كار را كرد.

استادیوم خیابانی ندارد : دی

darbee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
داربی می آید شاید بیدار شاید خواب

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
دقت کردین خیلی جاهای دنیا کل کل بین تیمهاییه که یکی آبیه یکی قرمز؟ :D
یعنی یه داربی بوده بقیه تیمهای معروف کشورهای دیگه اومدن رنگشونو از اونا کپی زدن؟ یا رازی در این دو رنگ وجود داره ؟
:D

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
کجایی تنگولی این کولی داره دست میندازه بزن دکوراسیونشو آپ تو دیت کن
157fs409479.gif

کسی به شما اجازه داد خودمونی شی؟ به جا نمیارم؟! کولی؟؟؟ مردم چه زود ... نخورده خودمونی میشن:p
دفعه آخرت باشه نمک میریزی:f34r:

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
مهم کیفیته نه کمیت که خداروشکر شما هیچکدومو نداری فقط بلدی پیرنتو فشن درس کنی( نصفشو بدی تو لباس نصفشو بندازی بیرون)
میگن هیشکی تو اینترنت نمیدونه که پشت اون ID هست همینه دیگه ! انقدر ما مشگل پهنای باند داریم دولت رفته به آسایشگاها اتصال اینترنت داده!
آقا من اجازه رو صادر کردم میتونین بنش کنین :D

vorojax

Registered User
لایک‌ها
48
دقت کردین خیلی جاهای دنیا کل کل بین تیمهاییه که یکی آبیه یکی قرمز؟
یعنی یه داربی بوده بقیه تیمهای معروف کشورهای دیگه اومدن رنگشونو از اونا کپی زدن؟ یا رازی در این دو رنگ وجود داره ؟
دقيقا ابي ابي نيستن ولي خاب يسري تو اين مايه هستن.
مثل اينتر ميلان.
ولي خاب فكر نكم پر تماشتاگرتر از دربي ما باشه(120 هزار تاي اون موقه رو ميگم)

vorojax

Registered User
لایک‌ها
48
دقت کردین خیلی جاهای دنیا کل کل بین تیمهاییه که یکی آبیه یکی قرمز؟
دقيقا ابي ابي نيستن ولي خاب يسري تو اين مايه هستن.
مثل اينتر ميلان.
ولي خاب فكر نكم پر تماشتاگرتر از دربي ما باشه(120 هزار تاي اون موقه رو ميگم)

بالا