برگزیده های پرشین تولز

خرابی سویچ

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
باسلام

می خواستم ببینم چطوری میشه سوختگی سویچ رو فهمید !

جریان اینکه که وقتی به یکی از پورتهای سویچ کابلی رو وصل میکنی کلاینت نمی تونه IP بگیره ، در نتیجه به شبکه وصل نمیشه ولی سرهمون کابل رو به یه پورت دیگه ای می زنی بدون مشکلی IP رو می گیره و تو شبکه دیده میشه .

نظرتون چیه ؟ میشه یکی از پورتهای سویچ سوخته باشه ؟ یا بایستی کل سویچ یهویی بپره ؟

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
من سخت افزارم ضعیفه! ولی میشه اون خطهای طلایی که تو ورودی LAN وجود داره و ارتباط برقرار میکنه خراب شده باشه

CZed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
باسلام

می خواستم ببینم چطوری میشه سوختگی سویچ رو فهمید !

جریان اینکه که وقتی به یکی از پورتهای سویچ کابلی رو وصل میکنی کلاینت نمی تونه IP بگیره ، در نتیجه به شبکه وصل نمیشه ولی سرهمون کابل رو به یه پورت دیگه ای می زنی بدون مشکلی IP رو می گیره و تو شبکه دیده میشه .

نظرتون چیه ؟ میشه یکی از پورتهای سویچ سوخته باشه ؟ یا بایستی کل سویچ یهویی بپره ؟

یک دفعه سوییچ رو ریست کنید و تست کنید.
فکر میکنم که بشه که یک پورت خاص سوییچ خراب بشه. ولی از اینکه IP نمیگیره نمیشه نتیجه گرفت که پورت سوخته. IP رو دستی بدید، اگه کار کنه دیگه نمیشه گفت سوییچ سوخته. مدل سوییچ چیه؟ میشه بهش وصل شد؟ شاید از Logش بشه چیزی فهمید!

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
سویچ رو ریست کردم درست نشد .
دستی هم IP دادم درست کار میکنه .
دلیل ؟

CZed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مدل سوییچ و log احتمالی رو نگفتید... از اول اینطوری بود یا بعد اتفاق خاصی اینطوری شد؟

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
مدل سوییچ و log احتمالی رو نگفتید... از اول اینطوری بود یا بعد اتفاق خاصی اینطوری شد؟

مدل سویچ

3com 4226 T super stack

یه سری کابلهایی که لازم بود تغییر پورت دادم فکر کنم هنگام این تغییرات پورت آسیب دیده باشه

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
اگه سری یه ورودی سویچت خراب شده فک کنم باید یه جا ببری برا تعمیر که بازش کنن ورودیو عوض کنن

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
بچه ها امروز تستش كردم ديدم درست شده

سيستم خودم رو به اون پورت وصل كردم ديدم هم دستي IP گرفت و هم از DHCP به هر حال مورد از كجا بود نفهميدم
ولي يه نكنه اي هم وجود داشت كه يه سيستمي وقتي هنگ مي كنه كل سويچ قاط مي زنه ، ولي وقتي اون سيستم رو خاموش مي كنم سويچ درست ميشه ! عجيبه نه ؟

katakalle

Registered User
لایک‌ها
1

سيستم خودم رو به اون پورت وصل كردم ديدم هم دستي IP گرفت و هم از DHCP به هر حال مورد از كجا بود نفهميدم
ولي يه نكنه اي هم وجود داشت كه يه سيستمي وقتي هنگ مي كنه كل سويچ قاط مي زنه ، ولي وقتي اون سيستم رو خاموش مي كنم سويچ درست ميشه ! عجيبه نه ؟

شاید اون سیستمی که هنگ می کرده داشته کلی دیتا می ریخته رو سوییچ بیچاره !

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3

سویچتو با توپولوژی bus بستی؟ :lol: kidding

بالا