برگزیده های پرشین تولز

داشتن كلمات فارسي در URL مشكلي پيش مي آورد؟

goldenpeers

Guest
لایک‌ها
0
يك نكته اي كه در مورد وبسايت هاي فارسي وجود دارد اين است كه تمام صفحه داراي مطالب فارسي مي باشد ولي در URL نام صفحات به انگليسي وجود دارد. من تصور مي كنم اين يك موضوع جدي در راه رسيدن به رتبه هاي بالاتر نزد گوگل براي وبسايت هاي فارسي مي باشد.
به عنوان مثال صفحه شما براي كلمه فارسي «فوتبال» بهينه سازي شده و در نام URL آن كلمه فرضا Football به عنوان كلمه كليدي در آدرس URL صفحه شما مي باشد، كلمه اي كه اصلا در متن صفحه شما و عنوان صفحه تان بكار نرفته است!
اين مشكل را براي سايت هاي فارسي جهت بهينه سازي چگونه مي توان حل كرد؟
آيا بهتر نيست صفحه هاي مان را با نام فارسي ذخيره نماييم و در اينترنت منتشر نماييم؟
گوگل و بسياري از مرورگرها از Unicode پشتيباني مي كنند. آيا مشكلي پيش خواهد آمد؟

:)

goldenpeers

Guest
لایک‌ها
0
من ديدم گوگل اين url ها را تبديل به يونيكد مي كنه، وقتي روي نتايج جستجو كليك مي كني url فارسي به يونيكد تبديل ميشه ميره توي مرورگر و اونا باز ميكنه. آيا براي همه سيستم ها اينجوره و يا فقط فارسي دار ها؟؟؟

sarsabz

Registered User
لایک‌ها
2
من ديدم گوگل اين url ها را تبديل به يونيكد مي كنه، وقتي روي نتايج جستجو كليك مي كني url فارسي به يونيكد تبديل ميشه ميره توي مرورگر و اونا باز ميكنه. آيا براي همه سيستم ها اينجوره و يا فقط فارسي دار ها؟؟؟
قاعدتا برای همه اینطوری هست دیگه
و خوب فرض کن توی فرونت ÷یج هم که تایپ می کنی وقتی تو سورس رو نگاه می کنی تبدیلش کرده به یونی کد تبدیل می کنه
این رو بهبین:
http://www.google.com/search?hl=en&q=inurl%3A%2F%2F+%D9%81%D9%88%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D9%84&btnG=Google+Search
و به تبع تو بهینه سازی هم موثر خواهد بود

hajagha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
با توجه به اقدام اخیر آیکن در آزمایش دامنه ها به زبان های غیر انگلیسی که فونتشان هم الفبای لاتین نیست، و استاندارد سازی مرورگرها در پشتیبانی از این گونه دامنه ها، به نظر من مشکلی ایجاد نمیکنه.
ما دو بحث داریم، یکی اینکه موتورهای جستجوگر اینگونه صفحات رو بشناسند، دیگری اینکه در مرورگر به صورت صحیح نمایش داده شود نه کد شده!
در حال حاضر بحث دوم صورت نمیگیره که همونطور که گفتم آیکن در حال آزمایش کردن است.

کد:
http://مثال.آزمایشی/

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
با سلام

من هم می خواستم اینکار رو انجام بدم چون فکر کردم شاید تو سرچ بهتر پیدا بشه و از مدیر هاستینگم سوال کردم و به من گفت رو اون سروری که من هستم نمیشه (linux بود). یعنی احتمالا مربوط به سرور میشه و باید از مدیر هاستینگتون سوال کنید.

با تشکر

يك نكته اي كه در مورد وبسايت هاي فارسي وجود دارد اين است كه تمام صفحه داراي مطالب فارسي مي باشد ولي در URL نام صفحات به انگليسي وجود دارد. من تصور مي كنم اين يك موضوع جدي در راه رسيدن به رتبه هاي بالاتر نزد گوگل براي وبسايت هاي فارسي مي باشد.
به عنوان مثال صفحه شما براي كلمه فارسي «فوتبال» بهينه سازي شده و در نام URL آن كلمه فرضا Football به عنوان كلمه كليدي در آدرس URL صفحه شما مي باشد، كلمه اي كه اصلا در متن صفحه شما و عنوان صفحه تان بكار نرفته است!
آيا بهتر نيست صفحه هاي مان را با نام فارسي ذخيره نماييم و در اينترنت منتشر نماييم؟

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
به نظر من یه امتحان بکنید و ببینید می تونید رو سرورتون یه فولدر یا فایل با نام فارسی اینجا کنید. اگر بشه یعنی رو سرورتون میشه

من وقتی رو سرور خودم این کار رو کردم کاراکتر ها رو درست نشون نداد.

بالا