برگزیده های پرشین تولز

گفتگوی من با اقلیت های قومی

sa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
پیام به مدیر ها : این تاپیک را پاک نکنید ! پاک نکنید ! چی ؟ پاک نکنید !!! اگر مشکلی داشت به من pm بزنید تا با هم درستش کنیم ، پس تاپیک را پاک نکنید !

دوستان

من یک پارس هستم. از همه اقلیت های قومی که عضو این فروم هستند درخواست می کنم تمام گلایه هایی که از پارس ها دارند را اینجا با پیابندی به گفتار نیک ، بیان کنند و من پاسخگو خواهم بود.

این یک گفتگو بین من و تمام اقلیت های قومی ایران هست، از دوستان ای که مانند من پارس هستند، درخواست می کنم در این تاپیک شرکت نکنند ! و اگر خواهان گفتگو هستند به من pm بزنند.

در خواست از مدیر ها : این یک تاپیک را ویژه حساب کنید، بر اساس خواسته من، لطف کنید اگر پارس دیگری در این گفتگو شرکت کرد در کوتاه ترین مدت ممکن نوشته اش را پاک کنید ، یا به خود من برای مدتی اجازه مدیر بودن را بدهید که بتوانم در این تاپیک مدیریت کنم. کاملاً می دانم تمام خواسته هایم با آیین نامه فروم همخوانی ندارد، ولی این یک تاپیک را کمی متفاوت تر ببینید خواهش می کنم، دست کم برای سابقه ای که در pt دارم. پیشاپیش سپاسگذارم.

aurora

Registered User
لایک‌ها
6
سوال اول:پارس ها کیا هستن؟ غیر پارسها کیا؟

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
کسی که فقط خودشو ژوکر میکنه بقیه بهش بخندن بزرگ شه میخواد چیکار کنه؟ :D
اسگولهای این فروم که اکانت میخرن تا ... شعرایی که بیرون روشون نمیشه بگن بیان اینجا با خیال راحت بنویسن براشون شماره یه دکتر روانشناس دارم :D
اسمش دکتر محرابی :p
-----------
sa شناسنامه . استشهاد محلی . شجره نومچه ... بذار ببینیم پارس هستی یا نه

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
منم همینو داشتم میگفتم
اینارو با نفر قبلیم بودم

الان دقیقا کی پارسه کی نیست؟! مملکت ما همه با هم قاطی شدن دیگه

ocarina3

Guest
لایک‌ها
0
هدف از این تاپیک چیه؟..
میخوای بگی پارس هستی... میخوای بگی خوزستانی؟... میخوای بگی خوزستان اکثریت پارسه؟

که چی..................

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
فکر کنم هدف جناب sa از زدن این تاپیک این بود که بفهمه دلیل نبود همبستگی و اتحاد میان ما ایرانیان چیست و اصولا دلیل به وجود امدن پان های مختلف در کشور ما چیه!!!؟

از همه دوستان خواهش میکنم پست بیربط نزنن!!!!!!!

hossein_asp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ما تو ایران از این حرفا نداریم برادر همه ایرانی هستیم همین پس به همین دلیل از مدیران تقاضا میشود .

:eek:fftopic:

در خواست از مدیر ها : این یک تاپیک را ویژه حساب کنید، بر اساس خواسته من، لطف کنید اگر پارس دیگری در این گفتگو شرکت کرد در کوتاه ترین مدت ممکن نوشته اش را پاک کنید ، یا به خود من برای مدتی اجازه مدیر بودن را بدهید که بتوانم در این تاپیک مدیریت کنم. کاملاً می دانم تمام خواسته هایم با آیین نامه فروم همخوانی ندارد، ولی این یک تاپیک را کمی متفاوت تر ببینید خواهش می کنم، دست کم برای سابقه ای که در pt دارم. پیشاپیش سپاسگذارم.

با احترام خدمت شما هم عرض میشود کاسه کوزه ر جمع هکن.

sa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
تمام کسانی که اینجا چیزی نوشتند ، نشان دادند برای خواسته من ارزشی قائل نشده اند.

1. هدف من از ایجاد این تاپیک نزدیک کردن ایرانیان به هم بوده و هست. شما در اصفهان و تهران و شیراز و ساری و مشهد و چند شهر دیگر نشسته اید و از سخنان اقلیت های قومی آگاه نیستید متاسفانه، اگر پای صحبت چند نفر از کرد ها و آذری ها و ... می نشستید می دیدید چه نگاه تیره و تاری نسبت به زبان و فرهنگ پارسی دارند.

2. گفتار نیک در نوشته های شما نمی بینم .

3. اینکه بنشینید و از برادری و همبستگی خیالی حرف بزنید و دست روی دست بگذارید تا دانه دانه آثار فرهنگی و تاریخی ما نیست و نابود شود به درد نمی خورد ، کمی به آنچه که کرده اید بیاندیشید.

4. از مدیر ها درخواست می کنم با توجه به درخواست من در نوشته نخست، تمام این نوشته ها پاک شوند.

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
تمام کسانی که اینجا چیزی نوشتند ، نشان دادند برای خواسته من ارزشی قائل نشده اند.

1. هدف من از ایجاد این تاپیک نزدیک کردن ایرانیان به هم بوده و هست. شما در اصفهان و تهران و شیراز و ساری و مشهد و چند شهر دیگر نشسته اید و از سخنان اقلیت های قومی آگاه نیستید متاسفانه، اگر پای صحبت چند نفر از کرد ها و آذری ها و ... می نشستید می دیدید چه نگاه تیره و تاری نسبت به زبان و فرهنگ پارسی دارند.

2. گفتار نیک در نوشته های شما نمی بینم .

3. اینکه بنشینید و از برادری و همبستگی خیالی حرف بزنید و دست روی دست بگذارید تا دانه دانه آثار فرهنگی و تاریخی ما نیست و نابود شود به درد نمی خورد ، کمی به آنچه که کرده اید بیاندیشید.

4. از مدیر ها درخواست می کنم با توجه به درخواست من در نوشته نخست، تمام این نوشته ها پاک شوند.

یه جورایی حس " **** محبوب ما از سفر آمد " رو کردیااا با یه تاپیک زدن میخوای مملکت عوض کنی؟ به این زودیم جا میزنی؟:blink: من گفتم تو ایران ترک لر و پارس که هیچی
عرب و مغولو افغان و روسو و انگلیسو ... تمام نژادها اینجا با هم وصلت کرده اند :D

mosyhey1

Registered User
لایک‌ها
4
یعنی همه معتقدید عدالت کامل برقرار است. احتمالاً ظلم های به اقلیت های قومی، مذهبی و حتی ساکنین یک استان یا شهر یا روستای خاص را ندیده اید.

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
چرا من دیدم به قوم روزنامه نگاران ظلم شد :D
یه بابایی با یه روزنامه ای مشگلی داشت از یه خبر روزنامه که با اقلیت قومی شوخی کرده بود استفاده کرد اونو پیرهن ( مطمئن نیستم پیرن بود یا چیز دیگه) عثمان کرد و روزنامه رو بست

ocarina3

Guest
لایک‌ها
0
چیزی که از متن پست شما و تاتیلش برمیتابه طوریه که خلاف ادعای شما "هدف من از ایجاد این تاپیک نزدیک کردن ایرانیان به هم بوده و هست" میگه....
وقتی شما عنوان تاپیکن هستگفتگوی من و اقلیت و بعد تو پست میگی که
من به عنوان یک پارس...
.... این منو من کردنا و تاکید بر پارس بودن.....
جوری به مخاطب میشینه که خیلی ببخشید انگار از دماغ فیل افتادی...

خود من که از یه طرف افغانیم و از یه طرف ایرانی...و متولد و بزرگ شده این خاکم ... اینقده مشکلات و تبعیزها سرم هست که قابل مقایسه با این اقلیتها نیست، خودمو هیچی...اصلاً بگو حقته!
ولی به اندازه موهای سرم تو زندگی و کارم با این به اصطلاح شما اقلیتها که گویی تافته جدا بافته ای از ایران هستند سر کار دارم!

از اون بلوچی هایی که در مغازم جنس قاچاق میاره.... و اقتصادشون با قاچاقه...
و از اون ترکی که وقتی بهش 5 هزاری میدم قبول نمیکنه!
و از اون خاوری ها و ترکمن های ایرانی مقیم خراسان که بخاطر اینکه مردم کشورش انگ افغانی بودن رو نزنن! دل مسافرت به تهران و اصفهانو شمال و کلاً کشور خودشو ندارن...

واقعاً تو میخوی ایرانی ها رو بهم نزدیک کنی...!؟
ولی تاپیکهای شما و پستهای جناب کورش بزرگ که پس همو میگرفتین و داد از خالص بودن پارس و ایران میزدین خلاف اینو میگه

naeemtop

Registered User
لایک‌ها
4
آقا پارس یعنی چی مگه همه ایرانیا پارس نیستن؟
اگه شد در پی ام توضیح بدین

hossein_asp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خود من که از یه طرف افغانیم و از یه طرف ایرانی...و متولد و بزرگ شده این خاکم ... اینقده مشکلات و تبعیزها سرم هست که قابل مقایسه با این اقلیتها نیست، خودمو هیچی...اصلاً بگو حقته!
ولی به اندازه موهای سرم تو زندگی و کارم با این به اصطلاح شما اقلیتها که گویی تافته جدا بافته ای از ایران هستند سر کار دارم!

عجب.

از اون بلوچی هایی که در مغازم جنس قاچاق میاره.... و اقتصادشون با قاچاقه...
و از اون ترکی که وقتی بهش 5 هزاری میدم قبول نمیکنه!
و از اون خاوری ها و ترکمن های ایرانی مقیم خراسان که بخاطر اینکه مردم کشورش انگ افغانی بودن رو نزنن! دل مسافرت به تهران و اصفهانو شمال و کلاً کشور خودشو ندارن...

اینو از کجا دراوردی ما تو دانشگاهمون از همه جا هستند اما همه با هم خوب هستند چه شیعه چه سنی چه ....
تو ایران یه چیزی که نیست نژاد پرستیه ما به گذشتمون افتخار میکنیم چون احساس میکنیم ریشه داریم و مانند برخی گشورها مدعی از زیر بته بیرون نیومدیم و آدم نمیخوردم.بله هنوز هم پدران ما به ما میگن یادتون باشه شهرهای قفغاز رو از تون جدا کردن اینو من به بچه هام هم خواهم گفت.ما یه ملت سر هم بندی شده ناشی از عقب نشینی استعمار نیستیم ما هزاران سال هست که با هم زندگی میکنیم.

و اما

اگر تو ایران به افغانی ها گفته میشه برید خونتون برا اینه که هرکس باید مملکت خودش رو آباد کنه.و مهمان یک روز دو روز نه تا عید نوروز.اگر مردم افغانستان برای سرزمینشون تلاش میکردن الان این وضع اسفبار رو نداشتو من واقعا برای مردم افغانستان متاسفم چون تا اومدن ثبات پیدا کنن احمد شاه مسعود رو از دست دادند حیف شد.

saeid.z

Registered User
لایک‌ها
3
کاملا تایید میشه
یه نفر بالاخره حرف درست و حسابی زد

Siavash25

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام به همه عزيزان،
من کاملا با حرف اون دوستمون که گفتند ما نژاد پرست نيستيم مخالفم.من پای حرف افغان ها زياد نشستم،شما خودت ببين روزی چند بار به اين بد بختا فش ميديم؟حالا شما نميدی،دوستت که ميده.نگو نه که ديگه همه ميدونن.

درسته کشور ماست اما اونا هم حق دارن انتخاب کنن کجا ميخوان زندگی کنن.مثل من و خيلی آدمای ديگه که خارج کشور زندگی ميکنيم.

تا وقتی که تو کشور خودت نشستی معنيه نژاد پرستی رو نميفهمی،معنی خيلی چيزا رو نميفهمی.وقتی ميری بيرون ميگی ما خودموم از همه دنيا نژاد پرست تريم.باور نداری برو از دوستات يا آشناهات که خارج هستند بپرس.ميری تو مغازه ميوه بخری اگر فروشنده بهت سلام نکنه،ميگی يارو نژاد پرسته،و......

ولی خودمون فراموش کرديم که به اين افغان ها چه فحش هايي ميديم و هممون هم ميگيم حقشونه.برا چی حقشونه؟مگه اينا آدم نيستن؟و.........

يه ذره منطقی تر فکر کنيم بد نيست.

silence.

Registered User
لایک‌ها
4
عجب.

اینو از کجا دراوردی ما تو دانشگاهمون از همه جا هستند اما همه با هم خوب هستند چه شیعه چه سنی چه ....
تو ایران یه چیزی که نیست نژاد پرستیه ما به گذشتمون افتخار میکنیم چون احساس میکنیم ریشه داریم و مانند برخی گشورها مدعی از زیر بته بیرون نیومدیم و آدم نمیخوردم.بله هنوز هم پدران ما به ما میگن یادتون باشه شهرهای قفغاز رو از تون جدا کردن اینو من به بچه هام هم خواهم گفت.ما یه ملت سر هم بندی شده ناشی از عقب نشینی استعمار نیستیم ما هزاران سال هست که با هم زندگی میکنیم.

دو کلمه حرف حساب...:happy:

saeid.z

Registered User
لایک‌ها
3
خداییش اونهایی که دارن حرف از نژاد پرستی و فحش دادن و این جور چیزا میزنن شاید خودشون اینطورین فکر میکنن همه هم همینطورن
خود من و خیلی از دوستهامون که اینجا هم متوجه شدید تا حالا حتی فکر نکرده بودیم که فرقی هم بین ماها هست که نیست
تا حالا اصلا به فکرمون خطورنکرده بود که پارس چیه بقیه چی هستن
اینها همش فکرهای بی دلیل و شاید از روی نقشه قبلی هست که با ظاهری خوب که مثلا میخوان نجات بخش باشن تیشه به ریشه ماها بزنن
در حالی که اکثر ما ایرانیها به هم دیگه احترام میزاریم حتی به دوستان خارجیمون هم احترام میزاریم و هیچ تفاوتی قائل نمیشیم مثل چندین برادر
پس اونهایی که فکر میکنن همچین حالتی وجود داره که بشه اسمشو نژادپرستی گذاشت برن خودشون رو اصلاح کنند
اگر مثالهای فرهنگی رو میکشید وسط که یعنی این حرف رو خیلیها میزنند پس نژاد پرستند این تنها یک سوء استفاده س که شماها از این حرفها درست میکنین
تو یک گونی برنج شاید چندین برگه کاه و تعدادی سنگ و مقداری خاشاک باشه ولی نمیشه گفت همه این گونی پر از آشغاله
بهتره شما هم بازارتون رو ببرید جائی که خریدار داشته باشه این ملت عقل دارند درسته عاطفه زیادشون باعث میشه شیادان زیادی سو استفاده کنن ولی همیشه به زودی متوجه میشن و قلم پاشون رو خورد میکنند پس حواستون به پاهاتون باشه که از گلیمتون دراز تر نکنید

Siavash25

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
منو ميگی ديگه نه؟
شما هنوز طرز صحبت کردن بلد نيستی،اونوقت ............
بهت گفتم تا وقتی پای حرفشون نشينی از خودت نميتونی حرف بزنی.صاحب خونه هميشه ميگه من همه چيزم اک هست،برو از مهمونت بپرس،که همه چيز اک هست يا نه؟البته شايد هم سنت به اين چيزا قد نميده.

من ديگه تو اين تاپيک سعی ميکنم چيزی ننويسم چون دوست ندارم کدورتی پيش بياد.

reza395

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام به همه عزيزان،
من کاملا با حرف اون دوستمون که گفتند ما نژاد پرست نيستيم مخالفم.من پای حرف افغان ها زياد نشستم،شما خودت ببين روزی چند بار به اين بد بختا فش ميديم؟حالا شما نميدی،دوستت که ميده.نگو نه که ديگه همه ميدونن.

درسته کشور ماست اما اونا هم حق دارن انتخاب کنن کجا ميخوان زندگی کنن.مثل من و خيلی آدمای ديگه که خارج کشور زندگی ميکنيم.

تا وقتی که تو کشور خودت نشستی معنيه نژاد پرستی رو نميفهمی،معنی خيلی چيزا رو نميفهمی.وقتی ميری بيرون ميگی ما خودموم از همه دنيا نژاد پرست تريم.باور نداری برو از دوستات يا آشناهات که خارج هستند بپرس.ميری تو مغازه ميوه بخری اگر فروشنده بهت سلام نکنه،ميگی يارو نژاد پرسته،و......

ولی خودمون فراموش کرديم که به اين افغان ها چه فحش هايي ميديم و هممون هم ميگيم حقشونه.برا چی حقشونه؟مگه اينا آدم نيستن؟و.........

يه ذره منطقی تر فکر کنيم بد نيست.

افعانی ها کشور خودشان را گند زده اند حالا امدند در کشور ما
تا یک زمانی که ناتو شل می گیرد
افغانی سریع می روند مدرسه طالبان تاسیس می کنند
انتظار دارید که اینها را بیاریم در خانه مان بهشان ناهار و شام دهیم
چقدر جرم و جنایت تو کشور ما مرتکب شدند ؟
همینکه گذاشتیم زنده بمانند برای هفت پشتشان بس هست
طالبان سره دیپلمات های ایرانی را برید مگه طالبانی ها کجایی بودند ؟ از مریخ امده بودند ؟ خوب همین افغانی ها بودند
چرا افراد طالبان تمام نمی شود ؟ چون طرفدار دارند در بین این مردم جای دارند
این مردم بیشتر از طالبان برایشان زیاد هست و دست به ارتکاب جرم می زنند

همینکه اینجا گذاشتیم زنده بمانند و قیافه زشت و آلوده به انواع گناه و جرمشان را هر روز تحمل می کنیم برای هفت پشتشان بست هست
همین افغانی های کثیف از راه تولید مواد مخدر میلیون ها انسان بیگناه از کشور خودمان و دیگر نقاط جهان را به کام مرگ کشاندند
اگر یک افغانی متمدن هم پیدا شود باید برگردد به کشور خودش و آنجا را بسازد
حق ندارد اینجا به ماند و از ثروت ما بخورد و بخوابد این کارگر های مفت خور افغانی را باید بریزند تو دریای خزر تا کارگر ایرانی بتواند کار پیدا کنند

خلاصه نژاد پرستی مقولش جداست
اشتباه نکنید
نژاد پرستی به چیزی گفته می شود که شما دارید تمام قوانین را درست و بدون هیچ اشکالی اجرا می کنید ولی یک شخصی برای شما ایجاد مزاحمت می کند به خاطره ملیت یا رنگ پوست اسم این نژادپرستی هست

ولی اون افغانی که معلوم نیست چند نفر را تو کشور خودش سر بریده و چند نفر را می خواهد اینجا سر ببرد و قاچاقی هم آمده را باید با یک تیپا سوتش کرد از کشور بیرون خودمان کم ارازل اوباش داریم اینها هم اضافه شدند

دم شبکه 3 گرم که خوب این مارمولک ها را مسخره کرد

البته منظورم تمام افغانی ها نیست آنهایی که غیر قانونی وارد کشور شدند و یا آنهایی که مرتکب جرمی شدند.

به قول آمریکایی ها
we love all people in the world but you are not welcome

بالا