برگزیده های پرشین تولز

کمک برای قرار دادن عکس در دیتابیس ( paradox7 ) در دلفی

hamsohbat

Registered User
لایک‌ها
22
سلام به دوستان و استاد های برنامه نویس
فکر نکنم به توضیح نیاز باشه چون همه چیز رو توی title نوشتم .
ولی بازم می نویسم :
من دارم یک نرم افزار حسابداری با دلفی 6 می نویسم . این نرم افزار یک قسمت داره برای کارمندهای این شرکت . من می خوام عکس کارمندا رو هم توی database قرار بدم . فکر می کردم بلدم ولی دیدم نمیشه :blush:
tableهایی که من ازشون استفاده می کنم paradox 7 هستند و type فیلدی هم که می خوام توش عکس بریزم گرافیک انتخاب کردم . عکس هم توی کامپوننت Timage لود کردم . الان فقط موندم برای یک دستور :)
کسی می تونه کمک کنه ؟

shahram_k-jam

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
سلام به دوستان و استاد های برنامه نویس
فکر نکنم به توضیح نیاز باشه چون همه چیز رو توی title نوشتم .
ولی بازم می نویسم :
من دارم یک نرم افزار حسابداری با دلفی 6 می نویسم . این نرم افزار یک قسمت داره برای کارمندهای این شرکت . من می خوام عکس کارمندا رو هم توی database قرار بدم . فکر می کردم بلدم ولی دیدم نمیشه :blush:
tableهایی که من ازشون استفاده می کنم paradox 7 هستند و type فیلدی هم که می خوام توش عکس بریزم گرافیک انتخاب کردم . عکس هم توی کامپوننت Timage لود کردم . الان فقط موندم برای یک دستور :)
کسی می تونه کمک کنه ؟

من يه بار تجربه اين كار رو داشتم. ولي مي دونيد، به دليل اينكه اين تصاوير حجم بانك من رو زياد مي كرد، هم كند مي شد، هم Index ها رو از كار مي انداخت. من نگهداري تصاوير رو فايلهاي db پيشنهاد نمي كنم. مي تونيد فايل هاي رو در يك دايركتوري ذخيره كنيد و آدرس اون رو در بانك اطلاعاتي ذخيره كنيد. البته اين مورد يكم امكان اشتباه رو بيشتر مي كنه. شايد اگه از بانك هاي اطلاعاتي بهتري و قدرتمند تري استفاده مي كرديد بهتر بود.
من پيشنهاد مي كنم كه براي يه همچين پروژه هايي از بانك اطلاعاتي هايي استفاده كنيد كه دلفي براي اتصال به آنها نيازي به BDE نداشته باشه. مثلا Abs Database.

بالا