برگزیده های پرشین تولز

Databaseدیتا بیس

hadi-karimi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من در مورد استفاده از Database در پروژه دیکشنری خودم سوال کنم لطفا من را کمک کنید :lol:
من می خوام یک دیکشنری شبیه دیکشنری نارسیس درست کنم که در آن وقتی کلمه مورد نظر را در text نوشتیم list پایین خود به طور خودکار پیدا کند
من ابتدا از list box و text استفاده کردم در Command که با این شرط که
a=text1.text
list1.text=a
و در قسمت پایین دکمه یابنده کلمه if استفاده می کردم
if text1.text= "cat" then label1.caption ="gorbe" ' bara peyda kardan
و خلاصه با کلی if یه چیزی در می آمد ولی بی ارزش و وقت گیر :) :)
--------------------------------------------------------------------------------
و کلی اشکال داشت آن هم این بود که 1- باید دکمه زده شود 2- کلمه در لیست به طور خودکار پیدا نمی شد 3- باید دکمه ای زده شود تا معنی و کلمه پیدا شودو... :0-0: :0-0: :0-0:
-------------------------------------------------------------------------------
و لی در پست قبلی خود یکی از دوستان خوب به من database را پیشنهاد داد من از database چیزی نمی دانم نه آقدر فقط تا حد این که از این طریق می شه کارهای مربوط به database را انجام داد
Add-ins/visual data manager
file/ new /microsoft access/ version 0.7 MDB
در پنجره باز شده ان را save می کنیم
در پنجره database window کلیک راست و new tab را می زنیم و
حالا از این جا به بعد که اصل کار است را بلد نیستم چی کار کنم. چه جوری دیکشنری مانن نارسیس و با شرایط بالا درست کنم را نمی دانم :) :) :lol: :lol: :0-0: :0-0: :) :)
لطفا اگر چیزی می دانید من را بی خبر نگذارید ممنون می شم
:) :) :) :) :) :) :) :) :) ): ): ): ): ): ): ): ): ):

hichkas021

Registered User
لایک‌ها
0
این برنامه 1 دیکشنری ساده است. البته بیشتر برای آموزش دیتابیس ازش استفاده می شه. شاید بدردت بخوره...

فایل های ضمیمه

• Dictionary.zip
    20.9 KB · نمایش ها: 22

hadi-karimi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این برنامه 1 دیکشنری ساده است. البته بیشتر برای آموزش دیتابیس ازش استفاده می شه. شاید بدردت بخوره...

آقا دستت درد نکنه مشکلاتم کم شدن اما چند تا سوال دیگه را هم دارم
اول این که چه جوری می توانم در dataخودم آن لغات را نمایش دهم و با دکمه هایش کار کنم
چه جوری می توانم یک کلمه را در vb در حال اجرا برنامه به data لغت اضافه کنم
آیا می توانم کاری کنم تا این که بتوانم وقتی لغات را در text زدم در data خودش پیدا کند
وقتی دکمه اینتر را زدم به جای دکمه جستجو گر استفاده کنم
ممنون میشم اگر باز هم کمکم کنی

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
آقا دستت درد نکنه مشکلاتم کم شدن اما چند تا سوال دیگه را هم دارم
اول این که چه جوری می توانم در dataخودم آن لغات را نمایش دهم و با دکمه هایش کار کنم
چه جوری می توانم یک کلمه را در vb در حال اجرا برنامه به data لغت اضافه کنم
آیا می توانم کاری کنم تا این که بتوانم وقتی لغات را در text زدم در data خودش پیدا کند
وقتی دکمه اینتر را زدم به جای دکمه جستجو گر استفاده کنم
ممنون میشم اگر باز هم کمکم کنی
جواب همه این سوالا استفاده از دستورات SQL هست. اگر بخوایم اینجا براتون بگیم خودش یه کتاب میشه، بهتره یه کتاب خود آموز آموزش دیتابیس و vb بگیرید تا کارتون راه بیوفته. بعد اگر جایی گیر کردید سوال کنید...

hadi-karimi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جواب همه این سوالا استفاده از دستورات SQL هست. اگر بخوایم اینجا براتون بگیم خودش یه کتاب میشه، بهتره یه کتاب خود آموز آموزش دیتابیس و vb بگیرید تا کارتون راه بیوفته. بعد اگر جایی گیر کردید سوال کنید...

سلام
راستش را بخواهید من کنکوری هستم وقت زیادی ندارم:(:(:( تا این که کتاب دیگر ی را بخوانم و به این جا آمدم تا زودتر بتوانم مشکلاتم را حل کنم :(:(:(و این پروژه لعنتی را بدهم :wacko::wacko:من خودم کار کردن باvb را دوست دارم اما امسال دیگه...
خلاصه آقا ممنون فقط یک سوالم را جواب بده وقتی یک لغت را زدم به طور خودکار در data1 من پیدایش کند
در ضمن نظرت را در مورد این دیکشنری می خوام بدونم:rolleyes::rolleyes:

فایل های ضمیمه

• dic.zip
    18.9 KB · نمایش ها: 9

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
برنامت خوب شده.
برای اینکه اتوماتیک سرچ کنه میتونی دستور عملی که توی Go گذاشتی رو تویText_Changed اون تکست باکست بگذاری که با تغییر متن، سرچ کنه.

hadi-karimi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برنامت خوب شده.
برای اینکه اتوماتیک سرچ کنه میتونی دستور عملی که توی Go گذاشتی رو تویText_Changed اون تکست باکست بگذاری که با تغییر متن، سرچ کنه.

آقا دستت درد نکنه من یک سوال دیگه دارم:blush::blush::blush: :(:(:(
می خوام در دیکشنری در حال اجرا یک وقتی دکمه های data را زدم کلمات جابجا بشوند:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

hadi-karimi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یعنی چجوری دقیقا؟

-ببین دوست خوبم منظور من این است که در حین استفاده از دیکشنری خودم بتوانم وقتی دکمه های < یا > و یا آن دو تای دیگر استفاده کنم و قتی دکمه بعدی را زدم کلمه ها را بتوانم جابجا کنم
یه در خواست دیگر هم دارم نمی دانم تا حالا پروژه ای را داده ای یا نه اما تازه فهمیدم آسان ترین پروژه را برداشتم یعنی تو می توانی پروژه دیکشنری من را با پروژه ساختن Word,powerpoint,yahoo massenger,paint ,internet Explorer قابل مقایسه کنی حالا همه بچه ها به پروژه من اعتراض کردند و معلمان هم برای این که کم نیاره یه چیزی دیگری به پروژه من اضافه کرد که هیچی ازش هیچی بلد نیستم گفته باید برای هر لغت تلفظ بذاری و کلماتی که می شود برایشان عکس بزاری:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:
عکس گذاشتن را یه کاریش می کنم اما تلفظ را نمی دانم چی کار کنم:(:(:(:(:(
تو را جان هر کی دوست داری اگر چیزی می دانی بگو نمی خوام پروژه های دیگر برام بیافتد:(:(:(:(:(:(:(:(

hadi-karimi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یعنی چجوری دقیقا؟

-ببین دوست خوبم منظور من این است که در حین استفاده از دیکشنری خودم بتوانم وقتی دکمه های < یا > و یا آن دو تای دیگر استفاده کنم و قتی دکمه بعدی را زدم کلمه ها را بتوانم جابجا کنم
یه در خواست دیگر هم دارم نمی دانم تا حالا پروژه ای را داده ای یا نه اما تازه فهمیدم آسان ترین پروژه را برداشتم یعنی تو می توانی پروژه دیکشنری من را با پروژه ساختن Word,powerpoint,yahoo massenger,paint ,internet Explorer قابل مقایسه کنی حالا همه بچه ها به پروژه من اعتراض کردند و معلمان هم برای این که کم نیاره یه چیزی دیگری به پروژه من اضافه کرد که هیچی ازش هیچی بلد نیستم گفته باید برای هر لغت تلفظ بذاری و کلماتی که می شود برایشان عکس بزاری:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:
عکس گذاشتن را یه کاریش می کنم اما تلفظ را نمی دانم چی کار کنم:(:(:(:(:(
تو را جان هر کی دوست داری اگر چیزی می دانی بگو نمی خوام پروژه های دیگر برام بیافتد:(:(:(:(:(:(:(:(

بالا