برگزیده های پرشین تولز

کمک فوری شبکه بی سيم

OverGod

Registered User
لایک‌ها
14
سلام به دوستان من ميخواستم برايه يکی از دوستام محل کارش رو شبکه بی سيم کنم ولی من شبکه کردن با سيم رو بلدم ميخواستم ببينم خيلی فرق ميکنه?

OverGod

Registered User
لایک‌ها
14
يعنی کار من نيست و کار کردن باهاش سخته؟

Devilish Song

Registered User
لایک‌ها
51
خیر ولی فکر نمی کنم امکان آن وجود داشته باشد که بتوان کل مراحل و تفاوت ها را در این Forum توضیح داد...
به نظر من حداقل یک کتاب در این باره مطالعه کنید.

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
فکر نکنم اونقدر سخت باشه ها ! یه اکسس پوینت میخواد فقط که مثل هاب/سوییچ عمل میکنه. تفاوتش همینه !
ازبعد کاربردی هم هیچ فرق خاصی ندارن !

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
بله یه AP می خواهد حال این AP ( که اصول یکی است اما قیافه و امکانات متفاوت است ) با یک AP دیگر متفاوت است .

ضمن اینکه در وایرلس از در و دیوار تا لباسی که شما می پوشید مهم است .

در شبکه وایرلس فاکتور های اساس مهمتر از خود پیاده سازی است . مثل محل قرارگیری اکسس پوینت ها و غیره ..

حال از این مسائل که بگذریم در بحث پیاده سازی چندین و چند حالت وجود دارد که در شبکه کابلی نیست مانند :

WDS
Securiy ( WEP . WPA )
Roaming
و ...

برای همین کلا متفاوت هست .

Devilish Song

Registered User
لایک‌ها
51
بله یه AP می خواهد حال این AP ( که اصول یکی است اما قیافه و امکانات متفاوت است ) با یک AP دیگر متفاوت است .

ضمن اینکه در وایرلس از در و دیوار تا لباسی که شما می پوشید مهم است .

در شبکه وایرلس فاکتور های اساس مهمتر از خود پیاده سازی است . مثل محل قرارگیری اکسس پوینت ها و غیره ..

حال از این مسائل که بگذریم در بحث پیاده سازی چندین و چند حالت وجود دارد که در شبکه کابلی نیست مانند :

WDS
Securiy ( WEP . WPA )
Roaming
و ...

برای همین کلا متفاوت هست .

خیلی متشکر...

چون ظاهرا آقای Shahed تنها تفاوت شبکه wired و wireless را یک Switch یا Bridge با یک آنتن می خوانند که AP نام دارد....​

wazet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست گرامی شما برای چه سرویسی قصد ایجاد شبکه وایرلس رو دارید موقعیت مکان رو بگید تعداد کلاینت ها داخل ساختمان هستش یا خارج ساختمان میزان سرمایه گذاری یه کمی توضیح بده تا بنده به شما کمک کنم برای راه اندازی هم اول بهتره جواب سوال های من رو بدی.

OverGod

Registered User
لایک‌ها
14
دوست گرامی شما برای چه سرویسی قصد ایجاد شبکه وایرلس رو دارید موقعیت مکان رو بگید تعداد کلاینت ها داخل ساختمان هستش یا خارج ساختمان میزان سرمایه گذاری یه کمی توضیح بده تا بنده به شما کمک کنم برای راه اندازی هم اول بهتره جواب سوال های من رو بدی.

والا برای يک شرکت نرم افزاريه که با شبکه کار ميکنن ديگه که بيشتر با sql کار ميکنن تحت شبکه و در يک جای حدودن 70 متری هست و تعداد کلاينت ها 8 تا هستش پولشم زياد مهم نيس. چون زياد تغيير دکوراسين ميدنو به خاطر زيبايی ميخوايم که بی سيم باشه

Taha130

Registered User
لایک‌ها
0
سلام.:)

لطفا" اگر کسی جواب سوال این دوستمون رو میده که سوال خیلی از دوستان علاقه مند هم هست من رو هم یک راهنمایی کنه.
من میخوام بدونم AP های روتین موجود در بازار که رنج قیمت زیر 150000 تومن دارن حداکثر چند تا کلاینت میتونن ساپورت کنن.
بعد اگر هم راجع به Config کردن درست واصولی AP توضیحی بدید خیلی خیلی ازتون ممنون میشم.

wazet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب چون یک شبکه ای هستش که در اون File sharing هم هست شما بایستی از ap هایی استفاده کنید که دارای استاندارد G باشند یکی از این رادیو ها که هم خوش قیمت هستش و هم پاور مناسب 400 میلی وات هستش سنائو 3220 هستش و برای کلاینت ها اگر کارت وایرلس داشته باشن که هیچ اگر نه برای کلاینت ها هم کارت وایرلس پلانت 8310 رو پیشنهاد می کنم البته امکان داره که این کارت شبکه با بعضی مادربرد ها سازگاری نداشته باشه که در این صورت از کارت های مارک C-net بنده پیشنهاد می کنم. البته رادیو ارزان قیمت تر هم مارک لینکسیس هم هستش که می تونید استفاده کنید با پاور کمتر.اگر هم زیاد خواستین دست تو جیب ببرین پراکسیم هستش که ap-4000 الان حدود 600 تومن آب می خوره

Taha130

Registered User
لایک‌ها
0
سلام.

سنائو 3220 که شما گفتی ظاهرا" 14-13 تا یوزر رو میتونه ساپورت کنه. حالا سوال من اینه که به نظر شما اگر کسی بخواد تو همین حالت Indoor تا 30 تا یوزر رو پوشش بده از چه مدل AP میتونه استفاده کنه که خیلی گرون نباشه و قابلیت کار تو هر دو تا فرکانس 2.4 و 5.8 رو داشته باشه؟ فرض هم کنیم که سرور و کلاینتها همه در یک سالن بدون دیوار یا پارتیشن باشن.
در ضمن اگه Config کردن AP رو حتی در حالت Workgroup هم بتونید توضیح بدین ممنون میشم. از هر کسی میپرسی میگه خیلی سادس ولی هیچ توضیحی هم نمیده. مثلا" همینهایی که جناب بهروز فرمودن:

WDS
Securiy ( WEP . WPA )
Roaming
و ...

در حد یه Workgroup هم توضیح بدید خیلی ممنون میشم.

wazet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب یقینا استفاده از دو تا رادیو راندمان کار رو بالا می بره و ترافیک تقسیم میشه بین رادیوها در مورد فرکانس 5.8 داخل یه سالن یا یه جای بسته خوب وقتی شرایط نرمال و فراهم باشه دیگه چرا 5.8 ؟ اگر هم خواستید می تونید یه رادیو 5.8 هم در کنار همین 2.4 استفاده کنید . در مورد کانفیگ کلی AP و تنظیمات امنیتی بهتره که محدودیت ها روی سرور انجام بشه و رادیو نقش پل بودن رو بازی کنه بدون هیچ اعمال سیاست مدیر شبکه ، البته مک فیلترینگ هست که میشه بریج ها رو فیلتر کرد که دیگه کلاینت ناشناس رو سرویس نده wpa هم در صورت نیاز تنظیم می کنید جای مبهمی فکر نکنم داشته باشه. در مورد wds و roaming شما یه سرچ کوچیک بکنید در گوگل اطلاعات خوبی به دست میارید اگر هم خواستد عملا انجام بدین به مشکل برخوردین اعلام کنید.

Taha130

Registered User
لایک‌ها
0
سلام:).

خیلی ممنون از جوابتون. پس به نظر شما برای حدود 30 تا یوزر بهتره از دو تارادیو استفاده کرد. حالا اگه ما یه رادیو داشته باشیم که قابلیت کار رو هر دو تا فرکانس رو داشته باشه، میتونیم از هر دو رنج کلاینت داشته باشیم؟ یعنی مثلا" یه سری 2.4 باشن و یه سری 5.8؟ این AP مورد نظر میتونه همزمان رو هر دوتا فرکانس کارکنه و با همه ارتباط داشته باشه؟

خیلی ممنون

wazet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست گرامی این بر میگرده به قابلیت رادیویی که دارین کاتالوگ رو بخونید بیشتر متوجه خواهید شد. ولی اگر هم نداشت پیشنهاد بالا هم می تونید عملی کنید.

Taha130

Registered User
لایک‌ها
0
سلام دوست عزیز.

از این که جواب سوالای من رو میدید خیلی ممنونم. به نظر شما الان تو بازار چه مدل AP که قابلیت کار رو هر دو فرکانس رو داشته باشه بهتره و حدود 25 تا یوزر رو جواب بده. علت این که من میخوام رو هر دو فرکانس کار کنه اینه که تو اون محل دستگاههایی که رو فرکانس 2.4 کار میکنن زیادن و کلا نویز زیاده.اگر از 5.8 هم بخواد استفاده بشه 2-3 تا LAPTOP هست که رو 2.4 کار میکنن. محل هم تقریبا" حالت سالن داره با 4 تا اطاق که بیشتر دستگاهها داخل سالن هستن. ترجیحا" میخوام با یه AP هم این کار انجام بشه و فکر میکنم جواب بده. شما چی رو توصیه میکنید؟

خیلی ممنون:)

ken

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سرعت:

توجه داشته باشین که تعداد کاربرها مهم نیست. بیشتر حجم ترافیک مصرفی شونه که مهمه. به طور متوسط باید ظرفیت شبکه آنتن رو بخش بر تعداد کرد.
اگه مجموعه شما از نرم افزارهای تحت شبکه مثل paperless و application server امثال اون استفاده می کنن حتی باند G هم توش خواهد موند. تو همچین وضعی به نظر حقیر کلاس و وایرلس رو بذار کنار بچسب به یه شبکه گیگ محلی که تا چند سال دعات کنن، نه که نفرین کنن :(. اگه فقط کیفی وصل میشن به اینترنت حتی AP های D-link هم کارت رو با 80-85 هزار تومن راه میندازه فقط رو هر سیستم یه کارت بی سیم باید بندازی و بحث نقطه کور و جهت آنتن و امثال اون رو هم باید در نظر بگیری. فم نکنم کارت به Repeater بکشه چون معمولاً همین دستگاههای 400mw تا 100 متر رو indoor (با موانع ودیوارهای چوبی یا نازک) پوشش میدن.

امنیت:

نشت دسترسی و پوشش آنتن به دنیای خارج از راه اندازی خود وایرلسمهمتره. ساده ترین کار اینه که توان آنتن رو در حد نیاز و شعاع کاری انتخاب کنی واونو وسط مجموعه بذاری.
می تونی با انتخاب یه پسورد یا استفاده از WPA خیالت رو از بابت این که اگه نشتی داشتی کسی سوء استفاده نمی تونه بکنه راحت کنی.

wazet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بنده مدل ارزون قیمت سراغ ندارم ولی ap-4000 پروکسیم این قابلیت رو داره که همزمان در هر دو باند کار کنه قیمت هم حدود 600 تومن برای شما آب می خوره که اگر نیاز شد بایستی یک بوستر 500 میلی هم بیایی روش.

ken

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بنده مدل ارزون قیمت سراغ ندارم ولی ap-4000 پروکسیم این قابلیت رو داره که همزمان در هر دو باند کار کنه قیمت هم حدود 600 تومن برای شما آب می خوره که اگر نیاز شد بایستی یک بوستر 500 میلی هم بیایی روش.

بوستر واسه یه سالن فسقلی....:blink:
بابا یعنی توی هشتپر اینقد کلاس کار رفته بالا که مارک متوسط و ارزون پیدا نمیشه. :eek: من که فکم افتاد سه تا قل هم خورد........:eek::eek::eek::eek:
همین نمایگاه بین المللی بیشتر Access Point هاش مارک D-Link بودن به خدا، ارزونترین و دم دست ترین جنس بازار شبکه! تازه مالتی باند (B/G) هم هستن پنج جور مختلف هم مینونن بیان تو مدار وایرلس (bridge,repeater, access point, mesh bridge,....) با dhcp , nat همش توی شهرستان میندازن به مشتری 85 هزار تومن.

Taha130

Registered User
لایک‌ها
0
سلام.:)

آقای Wazet و آقای Ken از راهنماییتون خیلی ممنونم. آقای Ken حرف شما راجع به D-Link درسته و بعضی دوستان هم همینو گفتن. طبق گفته شما تقویت کننده هم نیازی نداره و جواب میده. اما همونطور که قبلا" گفتم مشکل حدود 8 تا سیستمه که رو 2.4 کار میکنن. من اول گفتم همه تجهیزات رو 5.8 بذاریم که از شر نویز محیط هم راحت باشیم قبول نکردند. حالا هم مجبورم دستگاهی پیدا کنم که رو هر دو باند کار کنه و قیمت مناسب هم داشته باشه با سرعت 108. ترافیک شبکه هم اونقدر بالا نیست و بیشتر برای File sharing و Internet استفاده میشه.
پیشنهاد آقای Wazet هم خوب بود و جواب کار رو میده اما چه کنیم که بودجه نمیرسه.:(
البته کار کلا" کار جالبی نیست ولی چاره ای هم نیست. حالا بازم اگه کسی دستگاه ارزونتر سراغ داشت ممنون میشم معرفی کنه.
از شما دوستان عزیز هم ممنونم که جواب من رو میدید. خیلی ممنون و موفق باشید.

ارادتمند و متشکر

بالا