برگزیده های پرشین تولز

آمار تعداد سرچ های روزانه گوگل!!!

Dash Ashki

کاربر فعال درآمد اینترنتی
کاربر فعال
لایک‌ها
23
لطفا هر کی میدونه به این سوالات پاسخ بده.

تعداد سرچهای روزانه گوگل رو از کجا میشه متوجه شد.
تعداد سرچهای روزانه کلمات فارسی
کلماتی که روزانه تو گوگل سرچ میشند و تعدادشون (هم کلی و هم برای کلمات فارسی)

یه مورد دیگه اینکه فرضا من یه سایت دارم برای کتاب یا موسیقی یا فیلم...
بعدش یه نفر میاد سرچ میکنه دانلود کتاب یا دانلود موسیقی و یا دانلود فیلم ...

حالا چطور میشه متوجه شد که چند درصد از نتایج سرچ گوگل میاد تو سایت من!

تنکیو:)

.

Azemati

کاربر فعال
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4

Dash Ashki

کاربر فعال
لایک‌ها
23
ممنون...

دوستان اطلاعات بیشتری ندارند؟

.

hajagha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
خب امیر از کجا شنیدی؟
منبع؟

Dash Ashki

کاربر فعال
لایک‌ها
23

hajagha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
لطفا هر کی میدونه به این سوالات پاسخ بده.

تعداد سرچهای روزانه گوگل رو از کجا میشه متوجه شد.
تعداد سرچهای روزانه کلمات فارسی
کلماتی که روزانه تو گوگل سرچ میشند و تعدادشون (هم کلی و هم برای کلمات فارسی)

یه مورد دیگه اینکه فرضا من یه سایت دارم برای کتاب یا موسیقی یا فیلم...
بعدش یه نفر میاد سرچ میکنه دانلود کتاب یا دانلود موسیقی و یا دانلود فیلم ...

حالا چطور میشه متوجه شد که چند درصد از نتایج سرچ گوگل میاد تو سایت من!

تنکیو:)

.
سلام منظورت از اینکه میگی جند درصد از نتایج گوگل میاد توی سایتت چیه؟
اگر کنترل پنل هوستت سی پنل است، یک قسمتی دارد به نام آمار. میری اونجا میگه چند نفر از گوگل و بقیه اومدند. ولی نمیگه که مثلاً چند نفر این کلمه رو سرچ کرده اند و چندتاشون اومده اند اونجا.
فکر کنم برای این باید به گوگل تبلیغ بدی که کل آمار رو برات نشون میده.
حالا تو منظورت رو بیشتر روشن کن ببینم میتونم کمکت کنم یا نه.

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825
این اطلاعات قابل دسترسی نیستند . اما adwords گوگل ابزار Keyword density داره که میتونه تعداد سرچ های یک کلمه کلیدی در ماه رو به شما نشون بده که بتونید راحت تر با کلمات محبوب تر تبلیغ بدید .

نمیدونم چرا گوگل برای من نمیاد بالا تا لینک این Adword Keyword Density رو بدم بهتون .
فعلا اینو داشته باشید :
http://www.adwordskeywords.com/index.html
اینم خود گوگل :
https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
از Google Analytics میتونی استفاده کنی. برای سرچ کلی هم از google trinds میتونی امار بگیری که بر اساس هر کلمه چقدر درخواست شده ;)
/
ادیت: اونی که الان محسن گفت درست تره :D

Dash Ashki

کاربر فعال
لایک‌ها
23
سلام منظورت از اینکه میگی جند درصد از نتایج گوگل میاد توی سایتت چیه؟
اگر کنترل پنل هوستت سی پنل است، یک قسمتی دارد به نام آمار. میری اونجا میگه چند نفر از گوگل و بقیه اومدند. ولی نمیگه که مثلاً چند نفر این کلمه رو سرچ کرده اند و چندتاشون اومده اند اونجا.
فکر کنم برای این باید به گوگل تبلیغ بدی که کل آمار رو برات نشون میده.
حالا تو منظورت رو بیشتر روشن کن ببینم میتونم کمکت کنم یا نه.

سلام...

با توجه به اینکه دوستان عزیزی که اینجا هستند سابقه و تجربه شون خیلی خیلی بیشتر از منه و ما اینجا داریم شاگردی میکنیم ، این مطالبی رو هم که میگم بزارید به حساب بی تجربگی!!!
خوب منم تو این 1 ماهی که اولین سایتمو راه انداختم ، یه سری مطالعات در زمینه سئو و بهینه سازی وبسایتها برای کسب نتایج بهتر و بازدید بیشتر از موتورهای جستجو رو انجام دادم، سوالات خیلی زیادی تو ذهنم هستش که هنوز جوابی براشون پیدا نکردم و به خیلی از مطالب ریزی رسیدم که شاید اگه مدیران بعضی از انجمنهای بزرگ مثل PT و P30 بهشون اهمیت میدادند و توجه میکردند مسلما PR شون حداقل 1 درجه بالاتر از اینی بود که الان شاهدش هستیم

منظورم دقیقا این بود.
فرضا من یه سایت دارم برای دانلود کتاب یه نفر یه سایت داره برای دانلود موزیک یا دانلود نرم افزار
مطمئنا محبوبترین موتور جستجو میان ایرانیها گوگل هستش و دونستن اینکه چه واژه هایی از همه بیشتر سرچ میشه هم خیلی مهم هستش، فرض بگیرید روزانه صدهزار نفر در ایران حداقل یه بار از گوگل استفاده کنند. و حداکثر 10 مرتبه (فرضا)میانگینش میشه حدود 500-600 هزار بار استفاده فقط برای گوگل !!!
خوب بیشترین لغتی هم که سرچ میشه احتمالا کلمه دانلود باشه ( حالا با ترکیبهای مختلف مثل دانلود کتاب ، دانلود نرم افزار ، دانلود موزیک ، دانلود فیلم و ...)

حالا اگه شما صاحب یک وب سایت باشید و روزانه هم یه سری از بازدیدکنندگان سایت تون از گوگل باشه ، خوب شما مایل هستید که مقدار و تعداد این بازدیدکنندگان رو افزایش بدید.

این آدرسی که هم محسن خان از گوگل دادند رو میدونم اما اطلاعاتش فکر نکنم به صورت آماری باشه یعنی فرضا بگه کلمه کتاب تو این ماه 1 میلیون بار سرچ شده و یا دانلود کتاب فرضا 200 هزار بار، بلکه میاد اهمیت اون کلمات رو میگه ( که این هم واقعا خوبه و میشه متوجه شد تو زمینه کاری خودتون چه لغاتی کلیدی و بقولی جستجوخورشون خوبه) اما بازم این اطلاعات نسبیه و نمیشه دقیقا بهشون اعتماد کرد.

فرضا موقعی که یه نفر سرچ میکنه دانلود کتب فارسی

سایتم (تو اپرا این نتیجه بدست اومده ، توی فایرفاکس رتبه سایتم بالاتره)+ (نتیجه جستجو تو مرورگرهای مختلف فرق میکنه ،علتش رو میتونید توضیح بدید؟) تو صفحه اول و جزو رده های 7-8 هستش با توجه به اینکه حدودا 5 هفته هستش فعالیت خودش رو شروع کرده ،اگه دقیقا راهی باشه که فهمید این کلمات یا کلمات نزدیک به این در طول یکماه (یا یه بازه زمانی خاص) چقدر یا چندبار سرچ شده و از این تعداد سرچ چه مقدار از بازدیداش نصیب شما شده ، مهمه ، ممکن هستش که سایت شما تو صفحه اول و حتی رتبه های بالا باشه ولی شما میخواید ببینید دقیقا چه تعداد یا چه مقدار ورودی برای اون کلمه خاص دارید. (درصد منظورمه)

مرسی:)

این اطلاعات قابل دسترسی نیستند . اما adwords گوگل ابزار Keyword density داره که میتونه تعداد سرچ های یک کلمه کلیدی در ماه رو به شما نشون بده که بتونید راحت تر با کلمات محبوب تر تبلیغ بدید .

نمیدونم چرا گوگل برای من نمیاد بالا تا لینک این Adword Keyword Density رو بدم بهتون .
فعلا اینو داشته باشید :
اینم خود گوگل :

ممنون محسن خان :)

اون مورد اول که نرم افزاری هستش بایستی ببینم کارش چجوریه :D

ضمنا این مثل اینکه کد رجیستر میخواد اینطوری کار نمیکنه :rolleyes:

اگه کد رجیسترش رو دارید پلیز :happy:

از Google Analytics میتونی استفاده کنی. برای سرچ کلی هم از google trinds میتونی امار بگیری که بر اساس هر کلمه چقدر درخواست شده
/
ادیت: اونی که الان محسن گفت درست تره

مسیر دقیق گوگل ترند رو میدی :rolleyes:

مرسی

hajagha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
خب ببین اشکی جان، این چیزی که میخوای خیلی خوبه. ولی فعلاً امکانش نیست. یکی از مهمترین دلایلش اینه که سرچ فارسی اونقدر نیست که و سئو و کسانی که با ابزار سئو کار میکنند اینقدر نیستند که کسی براش بصرفه که زبان فارسی رو هم در دیتا بیسش قرار بده. برای همین، بهترینش تلفیقی از برنامه های آماری و ابزار گوگل و بقیه ابزار است.
تو از طریق برنامه های آماری (مثل برنامه خود گوگل و همون قسمت آماری که در سی پنل هست) میتونی بفهمی کهطرف توی گوگل یا یاهو چه کلمه ای رو جستجو کرده و به سایت تو اومده.
بعد از طریق ابزار گوگل میتونی بفهمی که اون کلمه در چه حدی در گوگل جستجو میشه.
حالا اگر اون کلمه به انگلیسی نوشته شده باشه، از طریق سایر ابزار میتونی بفهمی که چند بار جستجو شده.
مثلا این ابزار جستجوی کلمه، یکی از بهترینهاست که در دو جدول مستقل اولاً تعداد جستجو در گوگل و یاهو و ام اس ان رو بهت میده، ثانیا عبارات مشابه اون رو هم باز با تعداد بهت میده و ثالثا یک سری اطلاعات دیگه در زمینه اینکه مثلاً چند بار لینک داده شده و ... هم میده، ولی فقط برای چند کشور محدود که البته ایران جزوش نیست!
الان نیمه شب است و بنده کمی تا قسمتی خوابم میاد.
فردا دوباره متن نامه ات رو میخونم. اگر الان درست فهمیده بودم که هیچی اگر نه باز هم بهت جواب میدم.

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825
شما اطلاعاتی رو میخواید که مثل طلا میمونه ! و قاعدتا تبلیغ دهنده های بزرگ درگوگل میتونن به بخشی از اونا دسترسی داشته باشند . حداکثر اطلاعاتی که سرویس های ارزیابی کلمات کلیدی میدن در حد همین ابزار گوگل هست . مابقی راه رو باید تجربی طی کنید .

Dash Ashki

کاربر فعال
لایک‌ها
23
خب ببین اشکی جان، این چیزی که میخوای خیلی خوبه. ولی فعلاً امکانش نیست. یکی از مهمترین دلایلش اینه که سرچ فارسی اونقدر نیست که و سئو و کسانی که با ابزار سئو کار میکنند اینقدر نیستند که کسی براش بصرفه که زبان فارسی رو هم در دیتا بیسش قرار بده. برای همین، بهترینش تلفیقی از برنامه های آماری و ابزار گوگل و بقیه ابزار است.
تو از طریق برنامه های آماری (مثل برنامه خود گوگل و همون قسمت آماری که در سی پنل هست) میتونی بفهمی کهطرف توی گوگل یا یاهو چه کلمه ای رو جستجو کرده و به سایت تو اومده.
بعد از طریق ابزار گوگل میتونی بفهمی که اون کلمه در چه حدی در گوگل جستجو میشه.
حالا اگر اون کلمه به انگلیسی نوشته شده باشه، از طریق سایر ابزار میتونی بفهمی که چند بار جستجو شده.
مثلا این ابزار جستجوی کلمه، یکی از بهترینهاست که در دو جدول مستقل اولاً تعداد جستجو در گوگل و یاهو و ام اس ان رو بهت میده، ثانیا عبارات مشابه اون رو هم باز با تعداد بهت میده و ثالثا یک سری اطلاعات دیگه در زمینه اینکه مثلاً چند بار لینک داده شده و ... هم میده، ولی فقط برای چند کشور محدود که البته ایران جزوش نیست!
الان نیمه شب است و بنده کمی تا قسمتی خوابم میاد.
فردا دوباره متن نامه ات رو میخونم. اگر الان درست فهمیده بودم که هیچی اگر نه باز هم بهت جواب میدم.

ممنون حاجی جان :)

در مورد اختلاف نتیجه هم میتونی توضیح بدی چرا برای مرورگرهای مختلف نتیجه فرق میکنه؟
+
خودم احتمال میدم با سیستم عامل های مختلف هم نتیجه فرق کنه، درسته به نظرتون یا نه؟

ممنون :)

شما اطلاعاتی رو میخواید که مثل طلا میمونه ! و قاعدتا تبلیغ دهنده های بزرگ درگوگل میتونن به بخشی از اونا دسترسی داشته باشند . حداکثر اطلاعاتی که سرویس های ارزیابی کلمات کلیدی میدن در حد همین ابزار گوگل هست . مابقی راه رو باید تجربی طی کنید .

درسته واقعا هم طلا هستند این اطلاعات و حتی بالاتر :D.

با توجه به اینکه گوگل هم هر دفعه الگوریتم های رنکینگ رو تغییر میده تا بخوای به جایی برسی از راه تجربه ، بعضی از اون روشها دیگه ناکارامد میشن یعنی تاثیراتشون کم میشه.
هدف اصلی هم اینه که با بهینه سازی سایتت رتبه و رنکینگ بالایی بگیری و تو نتایج موتورهای جستجو در صدر باشی تا ترافیک سایتت بالا بره!
و دونستن آمار و ارقام هم کمک خیلی زیادی میتونه بهت بکنه برای بهینه سازی سایتت

.

hraha97

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21

فعلا اینو داشته باشید :
اینم خود گوگل :

تشکر بخاطر این پست

بالا